Çarşamba , Eylül 23 2020
Ege, Dokuz Eylül, Celal Bayar, Pamukkale, Adnan Menderes, Afyon Kocatepe...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

slm

#695170  gönderen okegorki
 19.06.2009 - 17:49:21
Bugün itibariyle yeni hastanemiz hizmete girmiştir.

Yönetim ;
"Adnan Menderes Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Merkezi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi, beş blokta yer alan 80.000 m2 kapalı alana sahip olarak planlanmıştır. Öncelik sırasına göre inşasına başlanan, toplam 52 bin metrekarelik alana sahip 3 bloktan oluşan bölümü tamamlanmıştır.

Hastanemiz odalarında 488 servis yatağı mevcuttur. 3. basamak sağlık hizmeti sunumunda çok önemli olan: 6 yataklı Çocuk Yoğun bakım, 18 küvözlük yenidoğan ve prematüre yoğun bakım, 14 yataklı Anestezi ve Reanimasyon yoğun bakım,70 yataklı erişkin yoğun bakım üniteleri mevcuttur. Yatak sayımız hastane maksimum kapasitede çalıştığında 488 servis yatağı artı 08 yoğun bakım yatağı ile toplam 596 olacaktır. Ayrıca hastanemizde hepsi hepafiltreli ve 5 tanesi de laminer akımlı toplam 14 ameliyathane salonu vardır. Acil servis içinde 11 yataklı bir izlem servisi, 5 tanesi çocuk ve 18 tanesi erişkin hizmeti için ayrılmış 23 cihazlı hemodiyaliz ünitesi mevcuttur. En son teknoloji Koroner anjiografi cihazımız ünitemize yerleştirilmiş hastaları beklemektedir. Mevcut cihazımızda taşınınca çift anjiografi ile hizmet sunan bir merkez olacağız. Ayrıca hastane içi kan ve diğer tıbbi malzeme taşımalarına uygun 16 cm çaplı, 5 kg kapasiteli Pnömatik tüplü taşıma sistemi 42 ayrı istasyonda kurularak birimler arası kullanıma alınmıştır. Helikopter pistimiz, Hava ambulans sistemi başlamadan önce yapılmış olup tüm askeri ve acil ambulans helikopterin inişine uygun yapıdadır. Diğer tüm birimlerimizde gerekli olan en son teknolojiler ile halkımızın hizmetine sunulmaktadır."

#695862  gönderen drseb
 20.06.2009 - 22:40:43
Hayırlı olsun.Darısı Manisa'nın başına
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#698493  gönderen ozgur844
 24.06.2009 - 22:39:21
helal olsun hayırlı olsun

#698522  gönderen idiyopatik
 24.06.2009 - 23:08:13
Ben de bir adülü olarak çok sevindim. Yeni hastanemiz hayırlı uğurlu olsun..
Kullanıcı avatarı

#699041  gönderen ozgur844
 25.06.2009 - 17:13:24
yeni hastane hizmete girdi mi yoksa daha tam bitmesi bekleniyor mu bunla ilgili başka bilgi bulamadım internette de. yani hasta kabulune basladılar mı?tesekkurler

#711508  gönderen kbr_ozdemir
 13.07.2009 - 14:52:32
slm herkese..foruma yeni üye oldum.. kısa bi süre sonra tercih yapıcam ve adnan menderes tıp yazmayı düşünüyorum ünv. eğitimi ve yurtlar nasıl yardımcı olabilirmisiniz ??????

#711568  gönderen idiyopatik
 13.07.2009 - 16:01:00
Yeni hastane hizmete girmedi diye biliyorum, odaların tamamlanması gerekiyor. Gerçi Ağustos sonunda daha sağlıklı bilgi verebilirim. Gidip kendi gözlerimizle görelim :)

kbr_ozdemir;
Üniversite eğitim sistemimiz entegre sistemdir (yarı aktif de diyebilirim çünkü klasik veya aktif değildir). Hücreden başlarsın ilk sınıfta, ikinci sınıfta sistemlerin hepsini bitirirsin. Temel tıp eğitimi 2 senedir, yorucu ve yoğun geçer. 3 ve sonrasında stajlar vardır.
Fiziki koşullar oldukça yetersiz, o kadar puan aldım burada mı okuyacağım diyerek bir süre depresif gezersin. Ama sizler için biraz daha umutluyuz çünkü yeni binalar yapılıyor, bize de yeni derslik yapılması sözkonusu. Hayırlısı diyelim, ama bu işler hemen olan işler değil. Kısacası eğitim materyali ve derslik ortamı olarak yetersiz olduğumuzu bil..Hocalar ve eğitmin kalitesine gelince; hocalarımızın çoğu şeker gibidir, bir kısmı eğitim işini tam yerine getiremez kendin anlayacaksın. Bir kısmı da -azınlıkta- maligndir :) Ağlatır biraz. Sınıf mevcudunun az olması sayesinde hocalarla birebir muhatap olabilirsin ki bu da avantajdır. Şu ana kadar ki tus başarımız da iyidir. Hastanemiz -yeni olmayan- oldukça yetersiz, servisler küçük.
Konaklama olarak yurt güzeldir, 4 kişilik odalar var, kantin ve yemekhane bıraktığımda fena değildi. Zaten bir iki yıldan sonra stajlara geçince çok kalamıyorsun. Ancak yeni yapılan hastane yurdun dibinde. Yani artık gerek kalmayabilir. Özeller çok pahalı ve bence değmiyorlar da.
Yemek yiyebileceğin güzel yerler var, gezecek yer, kafe filan..açıkçası her şeyden var ama az miktarda. :))Aydın küçük bir yerdir, 1 saatte altını üstünü getirirsin. İnsanları sıcaktır, ama öğrenci şehri değildir. Yani öğrenciyim deyince çok anlayış bekleme. Biraz da tutuculuk var ama bu çok rahatsız etmeyecektir bir süre sonra.
İstediğin üniler olmuyorsa iyi sayılabilir üniversitemiz. İzmire 75 dkdır. Denize ulaşmak için selçuk-kuşadasına filan gitmen gerekir ki onlar da yaklaşık 1 saat. Hepsi bu.. :) Ben izmirli olarak biraz zorlandım, büyükşehir insanıydım çünkü ama alıştım ve buranın da ayrı tadı olduğunu düşünüyorum. Yani tavsiye ederima ama dediklerimi (fiziki şartlar) göz önünde bulundur :)
Sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsin.

Kolay gelsin...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#711596  gönderen kbr_ozdemir
 13.07.2009 - 17:01:08
idiyopatik yazdı:Yeni hastane hizmete girmedi diye biliyorum, odaların tamamlanması gerekiyor. Gerçi Ağustos sonunda daha sağlıklı bilgi verebilirim. Gidip kendi gözlerimizle görelim :)

kbr_ozdemir;
Üniversite eğitim sistemimiz entegre sistemdir (yarı aktif de diyebilirim çünkü klasik veya aktif değildir). Hücreden başlarsın ilk sınıfta, ikinci sınıfta sistemlerin hepsini bitirirsin. Temel tıp eğitimi 2 senedir, yorucu ve yoğun geçer. 3 ve sonrasında stajlar vardır.
Fiziki koşullar oldukça yetersiz, o kadar puan aldım burada mı okuyacağım diyerek bir süre depresif gezersin. Ama sizler için biraz daha umutluyuz çünkü yeni binalar yapılıyor, bize de yeni derslik yapılması sözkonusu. Hayırlısı diyelim, ama bu işler hemen olan işler değil. Kısacası eğitim materyali ve derslik ortamı olarak yetersiz olduğumuzu bil..Hocalar ve eğitmin kalitesine gelince; hocalarımızın çoğu şeker gibidir, bir kısmı eğitim işini tam yerine getiremez kendin anlayacaksın. Bir kısmı da -azınlıkta- maligndir :) Ağlatır biraz. Sınıf mevcudunun az olması sayesinde hocalarla birebir muhatap olabilirsin ki bu da avantajdır. Şu ana kadar ki tus başarımız da iyidir. Hastanemiz -yeni olmayan- oldukça yetersiz, servisler küçük.
Konaklama olarak yurt güzeldir, 4 kişilik odalar var, kantin ve yemekhane bıraktığımda fena değildi. Zaten bir iki yıldan sonra stajlara geçince çok kalamıyorsun. Ancak yeni yapılan hastane yurdun dibinde. Yani artık gerek kalmayabilir. Özeller çok pahalı ve bence değmiyorlar da.
Yemek yiyebileceğin güzel yerler var, gezecek yer, kafe filan..açıkçası her şeyden var ama az miktarda. :))Aydın küçük bir yerdir, 1 saatte altını üstünü getirirsin. İnsanları sıcaktır, ama öğrenci şehri değildir. Yani öğrenciyim deyince çok anlayış bekleme. Biraz da tutuculuk var ama bu çok rahatsız etmeyecektir bir süre sonra.
İstediğin üniler olmuyorsa iyi sayılabilir üniversitemiz. İzmire 75 dkdır. Denize ulaşmak için selçuk-kuşadasına filan gitmen gerekir ki onlar da yaklaşık 1 saat. Hepsi bu.. :) Ben izmirli olarak biraz zorlandım, büyükşehir insanıydım çünkü ama alıştım ve buranın da ayrı tadı olduğunu düşünüyorum. Yani tavsiye ederima ama dediklerimi (fiziki şartlar) göz önünde bulundur :)
Sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsin.

Kolay gelsin...

bende ankaradan gelicem ve seninde dediğin gibi büyükşehir insanıyım alışmak konusunda tereddütlerim var aslında bunun dışında beni en çok düşündüren eğitim ve yine dediğin gibi fiziki koşullar. teorik anlamda iyi bi eğitim büyük bi artı ama pratikte gerekmiyormu?? ilk sorduğum soru hep şu oluyor: ilk amaç tus mu olmalı yoksa ii bi doktor mu cevap tussa teorik anlamda kendini geliştirmek yeterli ama ii bi doktor olmak söz konusu olunca pratik ön plana çıkıyor haksızmıyım??? bu konuda fikir almak benim için önemli şimdiden teşekkür ederim...

#711818  gönderen idiyopatik
 13.07.2009 - 21:57:28
Büyükşehirden gelme sıkıntısını çekersin biraz. Teorik ve uygulama kısmına gelince teorik bilmeden uygulama pek olmuyor, uygulama şansı yakalayamıyorsan teorik pekişmiyor yani içiçe durumlar. Aslında şöyle bir şey var, tıpta her şey farklı. Her dalın ayrı hocası var ve onlar arasında o kadar fark var ki. Yani her hoca sana çok şey katacak diye bir şey yok! O yüzden bu şekilde kıyaslayınca aşağı yukarı çoğu fakültenin aynı düzeyde olduğunu düşünüyorum. Sen kafana iyi bir doktor olmayı koyduysan bunu bir şekilde başarırsın zaten, önemli olan maksimum düzeyde yararlanabilmek ve üstüne de bir şeyler koyabilmek.
Bizde uygulama fiziki şartlar bakımından biraz sıkıntılı. Onun haricinde hasta çeşitliliğimiz iyi diye düşünüyorum. Birkaç tane hayatına yön verebilecek kadar engin hocamız var, gerisinde senin girişimciliğin konuşacak :)

#712636  gönderen kbr_ozdemir
 14.07.2009 - 19:58:28
idiyopatik yazdı:Büyükşehirden gelme sıkıntısını çekersin biraz. Teorik ve uygulama kısmına gelince teorik bilmeden uygulama pek olmuyor, uygulama şansı yakalayamıyorsan teorik pekişmiyor yani içiçe durumlar. Aslında şöyle bir şey var, tıpta her şey farklı. Her dalın ayrı hocası var ve onlar arasında o kadar fark var ki. Yani her hoca sana çok şey katacak diye bir şey yok! O yüzden bu şekilde kıyaslayınca aşağı yukarı çoğu fakültenin aynı düzeyde olduğunu düşünüyorum. Sen kafana iyi bir doktor olmayı koyduysan bunu bir şekilde başarırsın zaten, önemli olan maksimum düzeyde yararlanabilmek ve üstüne de bir şeyler koyabilmek.
Bizde uygulama fiziki şartlar bakımından biraz sıkıntılı. Onun haricinde hasta çeşitliliğimiz iyi diye düşünüyorum. Birkaç tane hayatına yön verebilecek kadar engin hocamız var, gerisinde senin girişimciliğin konuşacak :)

teşekkür ederim :)

#715613  gönderen drgokkaya
 19.07.2009 - 13:46:14
merhaba ben de adüden,

samimi ve sıcak bir ortamda eğitim alma olanağımız oluyor. Hastanemiz de seneye taşındığına göre hiç de problemli bir fakülte değil. Bazen iyi ki seçmişim diyorum...
Kullanıcı avatarı

#716126  gönderen drokan
 19.07.2009 - 23:53:13
Arkadaşım bu ülkede kaliteli doktor = uzmanlıgı kazanan yada uzman doktor demektir ne yazıkki.Senin iyi bir hekim olduguna kimse bakmaz.Hastanın baktıgı sey nekadar çok tetkik istiyorsun (hasta bunun luzumlusunu luzumsuzunu anlamaz miktarına bakar) birde ne kadar çok ilaç yazıyorsun.İki kalem ilaç asla yetmez illa dört kalem olacak.sen yazmasanda o sana doldurtmaya calısır zaten.Sen grafi okumayı biliyormussun az daha olsa bt den mr dan anlıyormussun,suturu iyi atıyormussun,entübasyonu iyi yapıyormussun veya ne bileyim bir ton hekimlik ile ilgili sey biliyormussun kimse sallamaz sen tusu düşün.Saygılar...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#716963  gönderen _yolcu_58
 20.07.2009 - 21:33:59
ADÜ tıpta intörnlük zor mu?tavsiye eder misiniz?iyi günler
Kullanıcı avatarı

#717020  gönderen jineko86
 20.07.2009 - 22:30:27
yubice yazdı:peki fakültenizde hocalar tusa hazırlanmada yardımcı oluyormu
saçma bi soru olmuş. hiç bir fakültede hocalar tusa hazırlıkta yardımcı olmazlar sadece bazı hocalar kendi sınavlarında çıkmış tus sorusu sorar. sadece bir hocamız ders notunu verirken bu notla hem bu konudan çıkacak sorlarınızı hem de tusta çıkmış soruları yapabilirsiniz dedi en yakını buydu yani... notu ezberleyip yapabildik mi hayır tabikide :)
Kullanıcı avatarı

#717031  gönderen jineko86
 20.07.2009 - 22:36:57
yubice yazdı:ben yakında tercih yapacağım ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim.öncelikle üniversitenizi tavsiye edermisiniz tus da güzel yerler kazanabilmemi sağlar mı ,intörn rahat mı,fiziki koşulların yetersiz olması kaliteli bir doktor olmamım önünde engel olurmu bunları cevaplandırırsanız çok sevinirim
tıp fakültesi tusçu yetişmez doktor yetiştirir o yüzden güzel yer kazandırır mı sorusu saçma ve gereksiz. tus başarısı bireyseldir okul ortalaman çok düşük olur sen türkiye derecesi yaparsın ortalaması çok ii olur sen düşük yaparsın aldığın eğitimle tus birebir uyuşmaz... internlük şansa bağlı rahat ya da zor geçer.. ama yeni hastaneye taşınıyoruz artık rahat olacağını sanmam...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11