Cuma , Ekim 18 2019
Ege, Dokuz Eylül, Celal Bayar, Pamukkale, Adnan Menderes, Afyon Kocatepe...

Re: Re:

#4094438  gönderen xxlarge
 07.04.2018 - 18:46:31
987654321aylin yazdı:
04.09.2017 - 11:43:25
gazibekir yazdı:
987654321aylin yazdı:Merhaba.Dokuz eylul mezunuyum.Asistanlik gozuyle degilde orada intern gozuyle sana bir kac sey soyleyebilirim.Ege den daha rahat asistanligi var neden dersen dokuz eylul internlerini comez asistan gibi butun angaryasini yaptirir, ege deki internler kutuphanede tus calistigi icin orada asistan daha cok angarya calisir mesela....Senin yerine olsam illa izmir diyorsam dokuz eylulu yazardim.Comezken bile bir suru intern comezin olur.Bize interken comez asistan civcivler derdi...Angarya deyip gecme: hasta muayene dosyayasinin dolumu, kanlarin alinmasi,sonuclarin islenmesi,goruntuleme tetkiklerin istemi,BT-MR . vs randevu icin arama, hastaya gunde en az iki kez pansuman yapma, konsultasyon isteme-konsultani karsilayip hastayi gosterme,Saatlik belki kan seker takibi......ooooo liste gider boyle.Daha hastaya tani koyup tedavi edemedin yani.Orda asistan vizit verir, vizit islerini internlere bolustur, sonuclarini degerlendirir.....tabi gene sen bide orda calisan asistan gozuylede ogren, sonucta ben intern gozunu yasadigim icin onlari yazdim.
Ege için yazdıkların tamamiyle uydurma. Ege üniversitesinde intörnüm ve en ağır intörnlükler g.cerrahi-acil-pediatridir bizde asistan servisi bırakıp gider sana çoğunlukla üste yazdıklarının gırlasını yapıyoruz biz
Hocam size sesleniyorum gidip görün bence hem egeyi hem dokuz eylülü ama ege baya yoğun ancak avantajlarıda elbette var öncelikle çok kaliteli ve alanında başarılı hocalar var ayrıca hasta popolasyonu çok iyi ve elinizin altında da intörnler var ki siz git diyene kadar onlara iş verebiliyorsunuz. Egeden mezun olup yine ege pediatri yazan bir çok asistan var giderseniz görürsünüz. Ben intörn olarak görüşlerim bu yönde ancak yerinizde olsam gidip yerinde görip asistan hocalarla görüşürüm. Bizim dönem mezun olup pediatri yazacak birçok arkadaşım var.

Ben cok uzun zaman once internluk yaptim.Biz servislerde surunurken Ege deki arkadaslarimiz kutuphane de tus calisiyordu ve Onlar ilk tus da yerlestiler biz de 2.-3. tus da kazandik.Tabi zamanla isler tersine donmus olabilir.
ege 2012 mezunuyum bizim zamanımızda da asistan gibi çalışılırdı. Neredeyse bütün branşlarda. pediatri konusunda şimdi nasıldır yorum yapamam.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009