Pazar , Aralık 15 2019
2018 TUS 2.Dönem Sınavı: 12.08.2018
Kullanıcı avatarı

KIRIKKALE PEDİATRİ

#4170436  gönderen drumdrum
 23.09.2018 - 21:30:23
Öncelikle ağustos tus sonucu herkese hayırlı olsun.
Son 1 haftadır hastanemizi arayıp bilgi almaya çalışan kişi sayısında artış olmasından dolayı çok sorulan sorular hakkında bilgilendirme yapmak istedim.

1-Nöbet Sayısı: 10 nöbetle başlayıp,yaklaşık 6 ay sonra 9 nöbete düşüyor.Kıdemlendikçe nöbet sayısında azalma oluyor.
Nöbet tutmaya serviste başlanıyor.Daha sonra acil servise oradan yenidoğan servisine geçiliyor.Şu an için her gün danışabileceğin 1 kıdemli asistan nöbet tutuyor.

2-Maaş: En az 7000-7250 TL civarında alınıyor.Maaşlar düzenli olarak yatıyor.

3-Hocalar: Genellikle Ankara kökenli hocalar.Malign değiller.İstediğin zaman hocalara ulaşabiliyorsun.Hem tıbbi hem tıp dışı sorunlarını danışabiliyorsun.

4-Yan dallar:Beslenme ve Metabolizma,Yenidoğan,Genel Pediatri,Hematoloji ve Onkoloji,Allerji Immunoloji,Kardiyoloji,Gastroenteroloji,Nefroloji(hocamız başlamak üzere),Nöroloji(hocamız başlamak üzere)

5-Eğitim:Akademik takvim süresince haftada 3-4 gün eğitim oluyor.(Makale sunumları,vaka sunumları ve olgu sunumları)

6-Asistan sayısı ve ortamı: Şu an itibariyle 22 asistanız.Asistan ortamımız iyi.Herkes birbirine saygılı.Mobing yok.

Hafta içi işe başlama saati servislerde 08:00 , polikliniklerde 08:30 . Akşam çıkış saatleri polikliniklerde en geç saat 17:00, servislerde ise o günkü yoğunluğa ve nöbetçiye devire bağlı değişmektedir.(şimdiye kadar en geç saat 17:40'ta çıktım.)
Ankara'dan gelip giden asistanlarımız mevcut.Geliş gidişler için servisler var.

Damar yolu ve kan alma serviste çalışıyorken asistanın görevi.Ancak hemşirelerimiz son derece yardımsever.

Bir çok Pediatriye göre Kırıkkale Pediatri daha insancıl çalışma şartlarına sahip.

2018 Şubat TUS'unda kadrolarımızın neden boş kaldığı soruluyor.Buna bir açıklık getireyim.ÖSYM'ye YÖK kadrosu olarak bildirilmesine rağmen ÖSYM'nin klavuzunda Sağlık Bakanlığı kadrosu olarak gösterdiği için pek çok kişi tercihinden vazgeçti.Ek yerleştirmelerde bu yanlış düzeltilmiş olsa da bu değişiklik bir çok kişinin gözünden kaçmış.
Kullanıcı avatarı

Re: KIRIKKALE PEDİATRİ

#4170439  gönderen drumdrum
 23.09.2018 - 21:39:20
Ek 1: Hafta sonu ve resmi tatillerde nöbet değişim saati 09:30'dur.
Ek 2: Her ay 2 hafta sonu nöbet yok.(Cuma,cumartesi ve pazar)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4170465  gönderen Hedeftensapan
 23.09.2018 - 22:32:21
Arkadaslar iyi düsünülüp yazılması lazım, asistanlar arası çok limonidir gruplaşma intörnlere bile yansıtılır. Hoca ve asistanlar sevmezse baş asistanlığı bırak kidem bile vermezler. Yandalları görmeden mezun olursunuz. Yada istifa ettirene kadar uğraşırlar.
Kullanıcı avatarı

#4170473  gönderen drumdrum
 23.09.2018 - 23:01:35
Orada asistan olduğum için bilgilendirdim-hiç işini düzgün yapan birinin ardından konuşulduğunu görmedim- her universitede olduğu gibi belli yeterliliğe bakıyorlar ona göre kıdemli oluyorsun.Merak edenler gelebilir, arayabilir bir kaç farklı kişiyle konuşabilir.

#4171608  gönderen medis1453
 26.09.2018 - 20:11:21
Hedeftensapan yazdı:
23.09.2018 - 22:32:21
Arkadaslar iyi düsünülüp yazılması lazım, asistanlar arası çok limonidir gruplaşma intörnlere bile yansıtılır. Hoca ve asistanlar sevmezse baş asistanlığı bırak kidem bile vermezler. Yandalları görmeden mezun olursunuz. Yada istifa ettirene kadar uğraşırlar.
Bende orada intern Luk yapmış bı insan olarak katılıyorum . İzlediğim kadarıyla hocalar yönünden mobing yok. Ancak hocaların muhattap olduğu asistanlardan dolayı işler değişebilir. Orada Bir asistanimiza yapılan baskılar kıdem vermeme durumu, kendisinden 1.5 yıl alt kıdem olanların bile en kidemlilerden aldığı güvenle asistanimiza sanki comezmis gibi davranmaları vs vs. Herşeye dayanılır ancak eğitim almamaya dayanılmaz . Yarın birgün hasta çocuklarla yalnız kalınacak. Bunu bile bile asistanı eğitimden mahrum bırakıp sürekli bir poliklinikte tutma, yandallari vermeme gibi bir çok tutum söz konusu . Ve bu asistanimiz bilgi birikim ve el becerisi yönünden gayet iyiydi. Kırıkkalemezun biri olarak üniversitemiz den gurur duyuyorum ancak hastanemizde 6 yıl boyunca gördüğüm en çirkin olaydı bu. Hiç kimse eğitim hakkından mahrum bırakılamaz . İnsanlık ve ahlak dışıdır. Saygılar sevgiler . İyi düşünün.

#4187397  gönderen mdr71
 31.10.2018 - 10:47:08
Arkadaşlar öncelikle kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.. Ek yerleştirme için de kırıkkale pediatri düşünen arkadaşları bilgilendiriyim. Burada 2 yıllık asistanım, öncelikle asistan ortamımız iyi, hocalar genellikle ankara çıkışlı, bağlantıları var, hocalara ulaşma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz, 10 nöbetle başlanıyor -8-6-4 olarak azalıyor, son yıl 2-4 nöbetle bitiriliyor. başlarken de her asistan için 4 haftasonundan 2 haftasonu nöbet tutulmuyor,kıdemlendikçe nöbet tutulan haftasonu sayısı da düşüyor. şu anda 18 asistanız g.pediatri, hematoloji, kardiyoloji, gastroenteroloji, yenidoğan, metabolizma bölümlerimiz mevcut, nefroloji ve nöroloji bölümlerimiz önümüzdeki 2-3 ayda açılacak. yukarda farklı birçok yorum okudum ama bir çok pediatriye göre çok daha kolay, kıymeti bilinmesi gereken bir yer. giden arkadaşlarımızın gitme sebeplerinin tamamen kişisel olduğunu düşünüyorum. çalışmak isteyen insan her yerde rahat eder. Kimseye mobbing uygulandığını görmedim. gelip görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız. maaşları 7500-8500 tl arası düzenli olarak yatıyor. şimdiden hayırlı olsun bir sorunuz olursa msj atabilirsiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4196476  gönderen mdr71
 22.11.2018 - 20:16:12
adraslan yazdı:
05.11.2018 - 22:23:58
Yani 1 yıllık asistanın 2 hafta sonu boş mu 🤔🤔🤔
2,5 yıla kadar herkesin 2 haftasonu boş yazılıyor evet.