Perşembe , Kasım 21 2019
2018 TUS 2.Dönem Sınavı: 12.08.2018

Radyoloji-nukleer tip-radyasyon onkolojisi oneri

#4159402  gönderen Barbosa23
 03.09.2018 - 16:26:44
Merhabalar, bu 3 bolum arasında gitgel yaşamaktayim sizce hangisinin gelecegi daha parlak,uzmanlik memnuniyeti hangisinde daha fazladir, (not:deutf mezunuyum 73 civari puan bekliyorum onceligim izmirden yana ancak onerilere de acigim ☺️)

Re: Radyoloji-nukleer tip-radyasyon onkolojisi oneri

#4159413  gönderen soroz
 03.09.2018 - 16:46:53
Sanırım nükleer tıp istiyordunuz, güzel bir bölüm, istanbulda nükleer tıp uzmanı olup vergi rekortmenleri arasında olan birisi vardı, radyoloji güzel girişimsel radyoloji gelişmekte önü açık artısı özelde çok kadrosu ve iş imkanı var, radyasyon onkolojisi de iyi, özetle her 3 bölüm de güzel ve size hangisi en hayırlısıysa onu seçin tabi bunu bilmek mümkün değil o zaman daha çok istediğinizi seçin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Oncelikle herkese teşekkür ederim.
Tustan once tek hedefim vardi o da hacettepe norolojiydi ancak konustugum kisilerden sonra norolojiden sogudum, surekli icapci olup diken ustunde olmak periferde tek basina olmak istemiyorum, kismen idealist sayilirdim ancak onun verdigi motivasyon ilerde kaybolunca pisman olurum diye düşünüyorum.
Bu 3 bolum arasindan bana rahatlik ve gelecek acisinda nukleer tipin gelismelere cok acik olmasi, diger bolumlerin bu alana girme ihtimalinin yok denecek kadar az olmasindan dolayi daha cazip geliyor(babam lutesyum tedavisi aldigindan biraz bilgim var) ancak puanin elimde patlama ihtimali de korkutuyor 😊
Nükleer tıp alanına kimsenin karışamaması , icap ve hasta olmaması , malpraktis riskinin minimum olması gibi önemli avantajlara sahip. Ama özelde iş şansı sıfıra yakın diye biliyorum bir fe bir açıklama okumuştum bir yerde türkiyede nükleer tıp uzman sayısı avrupa ortalamasına yakın diye. Bir de eski asistanlık yaptığım yerde konuşuyorlardı istanbulda özel bir üni 4.5 liraya nükleer tıpçı almış yılını bilmiyorum adam sırf büyükşehire gelebilmek için ve doçentlik ihtimali olduğu için kabul etmiş.
Nöroloji tavsiye etmem seçmediğiniz iyi olmuş. Radyoloji kesinlikle rahat değildir. Rad onko da rahat ama çok bilgim yok ne yazık ki
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009