Perşembe , Kasım 21 2019
2018 TUS 2.Dönem Sınavı: 12.08.2018
Kullanıcı avatarı
Dahiliye secersen yandal artik gerekli. Tekrar sinav onu goze alman lazim. Enfeksiyonun bence bir artisi yok neden dusundun merak ettim. Kbb ise cerrahidir ama cok pol yaparsin.
Cerrahi istegine oncelikle karar ver. Icten bir istek yoksa biyerden sonra ameliyat yapmayip sadece pol yapan uzmana donersin. Mesela benim calistigim hastanede goz doktorlarinin yarisi hic ameliyathaneye girmiyor bile sadece pol.
Puanin iyiyse ftr nukleer genetik radyo derma bunlarida dusun. Yukarda da bir arkadasin dedigi gibi bosuna yukselmiyor bu bolumler emin ol
mssw yazdı:
26.08.2018 - 23:50:39
Enfeksiyon bana da makul gibi geliyodu ama burayı okumanızı şiddetle tavsiye ederim enfeksiyon için viewtopic.php?f=91&t=147818
Zaten bu ve buna benzer başlıkları okuduktan sonra şüpheye düştüm, yoksa mesele dahiliye mi enfeksiyon mu idi benim için ama hem dahiliye hem enfeksiyon için benzer şeyler söyleniyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
forrester yazdı:
27.08.2018 - 07:55:00
Dahiliye secersen yandal artik gerekli. Tekrar sinav onu goze alman lazim. Enfeksiyonun bence bir artisi yok neden dusundun merak ettim. Kbb ise cerrahidir ama cok pol yaparsin.
Cerrahi istegine oncelikle karar ver. Icten bir istek yoksa biyerden sonra ameliyat yapmayip sadece pol yapan uzmana donersin. Mesela benim calistigim hastanede goz doktorlarinin yarisi hic ameliyathaneye girmiyor bile sadece pol.
Puanin iyiyse ftr nukleer genetik radyo derma bunlarida dusun. Yukarda da bir arkadasin dedigi gibi bosuna yukselmiyor bu bolumler emin ol
Enfeksiyon düşünmemin sebebi hem mikrobiyolojiyi seviyorum hem de dahili branş ve biraz daha rahat olduğunu düşünmemdi. Ben dahiliye ve enfeksiyon stajı alırken ve intörnlük yaparken hoşuma gitmişti ayrıca cerrahide ameliyathaneye inmeyi de seviyordum o yüzden diyorum hem cerrahi hem dahili bir branş yapabilirim diye. Hem doktorluk yapmak istiyorum hem de hayatım hastaneden ibaret olmasın ailemle vakit geçireyim biraz gezeyim tozayım istiyorum ama öyle bir branş bulamadım daha hoşuma giden :D
mssw yazdı:
Enfeksiyon bana da makul gibi geliyodu ama burayı okumanızı şiddetle tavsiye ederim enfeksiyon için viewtopic.php?f=91&t=147818
bu başlık beni de çok etkiledi ya umarım herkes yazmadan önce 2 kere düşünüyordur çünkü benim okuduğum hastanede böyle bir durum yok
Kullanıcı avatarı
itshkilickaya yazdı:
27.08.2018 - 11:13:48
mssw yazdı:
bu başlık beni de çok etkiledi ya umarım herkes yazmadan önce 2 kere düşünüyordur çünkü benim okuduğum hastanede böyle bir durum yok

Yazık cidden
Kullanıcı avatarı
Çapa dahiliye için az bile 70. Yandaldan kormayın eğer seviyorsanız ve bu puanı almışsanız çapa yazın derim zaten edinilen bişgi tecrube ile yandalda çapa bitirip sıkıntı yaşayan olmaz. Asistanları çok bilgilidir. Çapadan mezunsanız en çok dahiliye asistanlarından birşeyler öğrenirsiniz başka dahiliyeler gibi intörne iş kasmazlar aklına takılan herşeye cevap verirler. Çapanın çömez asistanı pek çok yerin kıdemlisini bilgisiyle döver. 1. Ayınızda usg eşliğinde perkutan böbrek biyopsi yaparken kendinizi bulursunuz :) doktorlugu seven yazsın derim bir de puanı olan :))))
drerdinc yazdı:
26.08.2018 - 22:09:44
Öncelikle dahiliye yandalından korkmamalısın. sırf bu yüzden içinden dahiliye geçerken yazmamazlık yapma bence.

KBB tabiki iyi bir branş. ama dahiliye - enfeksiyon çok farklı kulvar, KBB farklı kulvar.

Öncelikle ömür boyu hangisini yapmaktan çok büyük keyif alırsın onu düşünmelisin. Çünkü hayatın hep o olacak.

Ben hem dahiliye hemde onkoloji uzmanıyım. senin aldığın puanları almıştım. şimdi girsem yine aynı yolda ilerlerdim.

şimdiden başarılar
onkoloji de karizma branş ama erdinç hocam :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
DişiFajVeBoToks yazdı:
27.08.2018 - 22:03:01
Çapa dahiliye için az bile 70. Yandaldan kormayın eğer seviyorsanız ve bu puanı almışsanız çapa yazın derim zaten edinilen bişgi tecrube ile yandalda çapa bitirip sıkıntı yaşayan olmaz. Asistanları çok bilgilidir. Çapadan mezunsanız en çok dahiliye asistanlarından birşeyler öğrenirsiniz başka dahiliyeler gibi intörne iş kasmazlar aklına takılan herşeye cevap verirler. Çapanın çömez asistanı pek çok yerin kıdemlisini bilgisiyle döver. 1. Ayınızda usg eşliğinde perkutan böbrek biyopsi yaparken kendinizi bulursunuz :) doktorlugu seven yazsın derim bir de puanı olan :))))
Capa degil mayo clinic mubarek
Dostum nu forumda yazanlara göre bölüm seçilmez. Aç uzmanıyla telefonda konuş. Dermadan bile istifa eden tipler var bu forumda. Birinci olsa bile mutlu olamayacak insanlar var. Benim görüşüm eğer cerrahi yapabilirsen istiyorsan kbb güzel bölüm. Ama cerrahi istemiyorsan ve çok fazla parada gözün yoksa enfeksiyonu düşün derim. Zevkli bölümdür.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009