Perşembe , Kasım 14 2019
2018 TUS 2.Dönem Sınavı: 12.08.2018
Klinik puanı 69-70 gibi bir şey gelecek bir aksilik olmazsa. Bugüne kadar enfeksiyon veya dahiliye düşünüyordum, forumdaki başlıkları okudukça şüpheye düşmeye acaba KBB mi yazsam demeye başladım. Okumayı, bilmeyi ve bununla fark yaratmayı seviyorum, cerrahi branş da yapabileceğimi düşünüyorum. Uzmanlığı çok olmasa da biraz rahat bir bölüm istiyorum. Dahiliyede yan dala uğraşır mıyım bir daha böyle sınav stresi çeker miyim bilmiyorum. Enfeksiyon bir tık öndeydi onda da özelde çalışamazsın az para kazanırsın deniyor o yüzden de KBB aklımı çelmeye başladı. Sizin fikirleriniz neler? Başka bölüm önerir misiniz? Kafalar karışık :|
Kullanıcı avatarı
Öncelikle dahiliye yandalından korkmamalısın. sırf bu yüzden içinden dahiliye geçerken yazmamazlık yapma bence.

KBB tabiki iyi bir branş. ama dahiliye - enfeksiyon çok farklı kulvar, KBB farklı kulvar.

Öncelikle ömür boyu hangisini yapmaktan çok büyük keyif alırsın onu düşünmelisin. Çünkü hayatın hep o olacak.

Ben hem dahiliye hemde onkoloji uzmanıyım. senin aldığın puanları almıştım. şimdi girsem yine aynı yolda ilerlerdim.

şimdiden başarılar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Trendler boşuna oluşmuyor , o puana derma ftr gibi branşları yazmanızı tavsiye ederim , iş artık sevip sevmemeyi geçti , dahiliyede yatıracağın bir hastanın sana bu saçma performans sisteminde getirisi gecelil 21 puan , derma polk muayene getirisi de 21 puan. Rahat olayım diyorsun dahiliye diyorsun , kbb diyorsun. Yaz derma , ftr , çrs , nükleer. Yeni mezunmusum bilmiyorum ama cahile laf anlatmaya çalışmak insanı bayıyor bir süre sonra.
dr_enivicivokke yazdı:
26.08.2018 - 22:40:11
Trendler boşuna oluşmuyor , o puana derma ftr gibi branşları yazmanızı tavsiye ederim , iş artık sevip sevmemeyi geçti , dahiliyede yatıracağın bir hastanın sana bu saçma performans sisteminde getirisi gecelil 21 puan , derma polk muayene getirisi de 21 puan. Rahat olayım diyorsun dahiliye diyorsun , kbb diyorsun. Yaz derma , ftr , çrs , nükleer. Yeni mezunmusum bilmiyorum ama cahile laf anlatmaya çalışmak insanı bayıyor bir süre sonra.
Bu puanla İstanbulda derma zor biraz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
yogurtcu yazdı:
26.08.2018 - 22:58:13
wonderwallst yazdı:
26.08.2018 - 22:43:40
70le dahiliye yazmayı düşündüğün icin sana inanamıyorum..
Cerrahpaşa veya Çapa Dahiliye için bu puanlar gerekiyor. Siz ne önerirdiniz?
Ben daha rahat bölümlerden yana tercihimi kullanırdım şahsen. Dahiliye çok güzel gerçekten ben de seviyorum, mesleki tatminin alınabilceği 3-5 yerden ama çok yorucu. Ve değer mi? Bunu da iyi hesaplamak gerek
Kullanıcı avatarı
wonderwallst yazdı:
26.08.2018 - 23:01:25
yogurtcu yazdı:
26.08.2018 - 22:58:13
wonderwallst yazdı:
26.08.2018 - 22:43:40
70le dahiliye yazmayı düşündüğün icin sana inanamıyorum..
Cerrahpaşa veya Çapa Dahiliye için bu puanlar gerekiyor. Siz ne önerirdiniz?
Ben daha rahat bölümlerden yana tercihimi kullanırdım şahsen. Dahiliye çok güzel gerçekten ben de seviyorum, mesleki tatminin alınabilceği 3-5 yerden ama çok yorucu. Ve değer mi? Bunu da iyi hesaplamak gerek
Aynen hocam hiç değmez ben olsam genetik yazardım gelir sanki bu puana istanbulda
Kullanıcı avatarı
dr_enivicivokke yazdı:
Hocam sizin branşınız neydi? Merak ettim, af buyurun :roll:
Kaserya yazdı:
26.08.2018 - 23:03:12
dr_enivicivokke yazdı:
Hocam sizin branşınız neydi? Merak ettim, af buyurun :roll:
Dahiliye istifalı pratisyen aile hekimiyim şu an.
Kullanıcı avatarı
yogurtcu yazdı:
26.08.2018 - 22:55:24
dr_enivicivokke yazdı:
Dahiliye'de yatırdığın hastadan daha fazla puan alıyorsun. Senelerdir devlet hastanesinde çalıştım. Bence performans puanlarına takılmamak lazım. Bence sevip sevmemeyi geçmedi. hekimlik kolay değil, sevmediğin bir branşta hiçbir zaman çekilmez. bizim işimiz insanla, her zaman insanla uğraşmak zordur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drerdinc yazdı:
26.08.2018 - 23:07:09
yogurtcu yazdı:
26.08.2018 - 22:55:24
dr_enivicivokke yazdı:
Dahiliye'de yatırdığın hastadan daha fazla puan alıyorsun. Senelerdir devlet hastanesinde çalıştım. Bence performans puanlarına takılmamak lazım. Bence sevip sevmemeyi geçmedi. hekimlik kolay değil, sevmediğin bir branşta hiçbir zaman çekilmez. bizim işimiz insanla, her zaman insanla uğraşmak zordur.
Siz daha iyi bilirsiniz tabi erdinç hocam , 21 diye duymuştum. Hocam gerçekten seven zaten dahiliye mi x mi y mi demez , rahat arıyorum demez. Yazar dahiliyeyi geçer.