Perşembe , Aralık 12 2019
2018 TUS 2.Dönem Sınavı: 12.08.2018
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tedi yazdı:
09.09.2018 - 07:53:28
Bence güzel ama lütfen mezun olduktan sonra hastalarınız ile etik olmayan fotoğraflarınızı instagrama koymayın, Adam whipple yapıyor gizli kalıyor, kıçı kırık rinoplastiler sanki hayat kurtarmış gibi destan yazıyor.
hocam malesef devir reklam devri artık. Reklam yaptı diye haketmediği halde başarı belgesi alan mı dersin plaket alan mı dersin alışmak lazım bu ülkenin gerçeği bu
Kullanıcı avatarı
dr-atrium yazdı:
17.09.2018 - 23:19:29
tedi yazdı:
Bence güzel ama lütfen mezun olduktan sonra hastalarınız ile etik olmayan fotoğraflarınızı instagrama koymayın, Adam whipple yapıyor gizli kalıyor, kıçı kırık rinoplastiler sanki hayat kurtarmış gibi destan yazıyor.
hocam malesef devir reklam devri artık. Reklam yaptı diye haketmediği halde başarı belgesi alan mı dersin plaket alan mı dersin alışmak lazım bu ülkenin gerçeği bu
iğrenç bir devire denk geldik, bu kadar göze sokarsanız hastada gelir elini omzuna atar poz verir. plastik cerrahlarda prof'undan asistanına böyle bir sıkıntı sık görülüyor. ama sıkıntı yaşarlar diye düşünüyorum, estetik cerrahların kronik hastalarının yarısı psikiyatrik sorunları olanlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar 34 yaşındayım bu yaştan sonra plastik cerrahi asistanlığı yapılabilir mi ? 40 yaş civarında uzman olacam belli bir yaştan sonra cerrahi ağır geliyor, bu arada kadın doğum istifalıyım, kadın Doğumun yoğunluğuna bi şekilde katlanıyordum ama uzmanlığı da yorucu olduğu İçin khd den istifa ettim, plastik cerrahi asistanı veya uzmanı arkadaşlar benim durumuma fikirlerini beyan edebilir mi? 34 yaş plastik asistanlığına başlamak İçin çok mu geç kalındı ? Millet 30-32 yaşında uzman oluyor
drernesto yazdı:
22.03.2019 - 17:35:16
Arkadaşlar 34 yaşındayım bu yaştan sonra plastik cerrahi asistanlığı yapılabilir mi ? 40 yaş civarında uzman olacam belli bir yaştan sonra cerrahi ağır geliyor, bu arada kadın doğum istifalıyım, kadın Doğumun yoğunluğuna bi şekilde katlanıyordum ama uzmanlığı da yorucu olduğu İçin khd den istifa ettim, plastik cerrahi asistanı veya uzmanı arkadaşlar benim durumuma fikirlerini beyan edebilir mi? 34 yaş plastik asistanlığına başlamak İçin çok mu geç kalındı ? Millet 30-32 yaşında uzman oluyor
Hocam 40 yaş nedir
60 yaşında genel cerrahi hocam, 3 saat laparoskopik herni tamiri yaptı aralıksız. Tek sorun yaşsa takılacak bir durumda değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
dr-atrium yazdı:
17.09.2018 - 23:19:29
tedi yazdı:
Bu sosyal medya furyası yüzünden pilavcısından doktoruna herkes yaptığı işin şaklabanı oldu maalesef.... Kozmetik estetik sektöründe öyle büyük paralar dönüyor ki, bir rinoplastiye 15 bin lira ücret istenmesi artık sıradan bir durum haline geldi, bu işle uğraşanlar da doğal olarak mesailerinin önemli bir kısmını reklama ayırmaya başladılar...
semih520 yazdı:
22.08.2018 - 12:30:04
bruce_wayne yazdı:
20.08.2018 - 21:22:30
Güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık
klinikte yapılan sunumlar,toplantılar hakkında kabaca da olsa bilgi verebilir misiniz
asistanlar çok yoğun olduğu için yapacakları aylık - haftalık sunumlar her ne kadar öğretici olsa da o yoğunlukta kişiyi zorlar diye düşünüyorum
yine yoğunluk asistanları kongrelere katılmaktan alıkoyabiliyor mu ?
teşekkürler
- Her cuma her asistan bir tane güncel makale sunuyor
- Ayda bir tek kişinin belli bir konu ile ilgili sunumu oluyor
Bunlar çok düzenli ve aksamadan oluyor diyemem. Ama olduğunda biraz zorlayabilir evet. Okuyamayı alışkanlık haline getirirsen bunlar daha az problem oluyor. Genelde bir iki makale önceden okumuş oluyorum ben
- Ulusal kongreye genelde 1-2 asistan gidiyor. Diğer ücretli kongrelere dileyenler kendileri karşılayarak nöbetlerini organize ederek gidebiliyorlar

Hocam asistanlık süresince öğrenmekten ve yaptığınız işten zevk alıyormusunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
kutsaclirapunzel yazdı:
22.03.2019 - 18:25:46
drernesto yazdı:
Hocam 40 yaş nedir
60 yaşında genel cerrahi hocam, 3 saat laparoskopik herni tamiri yaptı aralıksız. Tek sorun yaşsa takılacak bir durumda değilsiniz.
Aslında 3 saat cerrahi için kısa bi süre değil mi gerçi herni için baya uzun da 😅 prcde 10 saat süren ameliyatlar olabiliyomus diye duydum ama bi bilgim yok uzmanlığı nasıl diye yorgunluk açısından değerlendirilmesi iyi olur
Kullanıcı avatarı
drernesto yazdı:
hocam asistanlığının kadın doğumdan çokta aşağı kalır yanı olduğunu düşünmüyorum ( bu arada prec asistanıyım ) . ama uzmanlık kısmı kat kat daha rahattır . hele de mecburiden sonra istediğiniz gibi yoğunluğunuzu ayarlayabilirsiniz. isterseniz sadece saç ekin, isterseniz sadece botoks yapın, isterseniz de fleplerin içinde kaybolun :D