Perşembe , Eylül 19 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

damarına rakı enjekte eden hasta

#2743804  gönderen 2014nisan
 28.12.2013 - 02:58:32
arkadaşlar hasta 25 yaşında erkek 110 kg.majör depresif bozukluk.yaklaşık 8 saat içerisinde 9 ampul diazemi intravasküler uygulamış uyuyamayınca son kalan diazem ampulu 5 cc yeni rakı ile karıştırıp damardan enjekt etmiş ve 18 saat uykunun ardından acile başvurdu. ağzından burnundan rakı kokusu geldiğini belirtiyor ve konfüze durumda. araştırdımda damardan rakı alınması ile ilgili hiçbir vakayla karşılaşmadım daha önceden cilt altı nekroz gelişebileceği yazıyor fakat o bölgede buna dair bi bulgusu yok pt-ptt normal karaciğer fonsiyonları normal idarırında minimal bir hematürisi mevcut gelişebilcek komplikasyonlar hakkında bilgisi olan var mı? zehir danısmanın herhangi bir açıklaması olmadı daha önceden karşılaşmadık dediler sadece?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: damarına rakı enjekte eden hasta

#2743806  gönderen 2014nisan
 28.12.2013 - 03:19:35
L3TH3 yazdı:Yoğun bakimda takip. 18 saat geçmiş olmemişse daha da ölmez.
Damardan rakı ne ya ;)
uyanık kalıp ders çalışabilmek için nescafeyi suda eritip damardan verenide gördüm hocam şaşırmadım buna. ritaline toleransı gelişti diye ezip kanının plazma kısmını alıp onda çözüp veren tıp öğrenciside gördüm bakalım daha neleri gelcek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2744101  gönderen KuRSuN87
 28.12.2013 - 16:57:10
2014nisan yazdı:
Damardan rakı ne ya ;)
uyanık kalıp ders çalışabilmek için nescafeyi suda eritip damardan verenide gördüm hocam şaşırmadım buna. ritaline toleransı gelişti diye ezip kanının plazma kısmını alıp onda çözüp veren tıp öğrenciside gördüm bakalım daha neleri gelcek
böyle bir durum hayatla bağdaşmaz bence emin misin ?o adam onu damardan alır ve ölür :)

ayrıca damardan rakı alan bir insan ve hala yaşıyor mümkün mü?
Kullanıcı avatarı

#2744154  gönderen mhurkan
 28.12.2013 - 18:23:27
Kesinlikle bu olayı vaka yap.... :)

Amma eğlenceli bir ülkedeyiz ya. Damardan rakı, damarda kahve bi de damardan gül suyu yada hacı yağı enjekte edeni gördük mü tam mozaik oluruz. :)
Kullanıcı avatarı

#2744161  gönderen zuepla
 28.12.2013 - 18:37:07
2014nisan yazdı:arkadaşlar hasta 25 yaşında erkek 110 kg.majör depresif bozukluk.yaklaşık 8 saat içerisinde 9 ampul diazemi intravasküler uygulamış uyuyamayınca son kalan diazem ampulu 5 cc yeni rakı ile karıştırıp damardan enjekt etmiş ve 18 saat uykunun ardından acile başvurdu. ağzından burnundan rakı kokusu geldiğini belirtiyor ve konfüze durumda. araştırdımda damardan rakı alınması ile ilgili hiçbir vakayla karşılaşmadım daha önceden cilt altı nekroz gelişebileceği yazıyor fakat o bölgede buna dair bi bulgusu yok pt-ptt normal karaciğer fonsiyonları normal idarırında minimal bir hematürisi mevcut gelişebilcek komplikasyonlar hakkında bilgisi olan var mı? zehir danısmanın herhangi bir açıklaması olmadı daha önceden karşılaşmadık dediler sadece?

bizim acile suisid amaçlı sigara küllerini suda 1hafta bekletip damara enjekte eden hasta gelmişti.
takip+ cilt cilt altı enfeksiyonu nekrozu açısından prc bakmıstı
ne kadar ilginç şeyler oluyor :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2744182  gönderen 2014nisan
 28.12.2013 - 19:03:55
KuRSuN87 yazdı:
2014nisan yazdı:
Damardan rakı ne ya ;)
böyle bir durum hayatla bağdaşmaz bence emin misin ?o adam onu damardan alır ve ölür :)

ayrıca damardan rakı alan bir insan ve hala yaşıyor mümkün mü?
Hocam walla yasiyordu hatta giderken damar yolunu cikarmayin bulmasi zor oluyor bile dedi:)
Kullanıcı avatarı

#2744186  gönderen 2014nisan
 28.12.2013 - 19:08:17
mhurkan yazdı:Kesinlikle bu olayı vaka yap.... :)

Amma eğlenceli bir ülkedeyiz ya. Damardan rakı, damarda kahve bi de damardan gül suyu yada hacı yağı enjekte edeni gördük mü tam mozaik oluruz. :)
Psikiyatri intornlugumde sizofreni tanisiyla takip edilen kiz tecavuze ugradigi sanrisiyla kensini kirlenmis hissedip damardan camasirsuyu verip olmustu. Ogun bugundur sasirmiyor bu gibi olaylara. Hatta mardinde calistigim zamanlarda esrari (kanabinoid) kaynatip suyunu damardan verip kafa bulmak isteyen iki vakamda olmustu