Cumartesi , Eylül 21 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

#2711519  gönderen sistermary
 30.11.2013 - 21:39:57
tazmanya yazdı:
sistermary yazdı:3ay azomax+isotrexin jel azomax i haftada 3gun kullaniliyor 4 gun ara. Bide yikamak icin bi jel ve sonra nemlendiri krem
Boşyere kullanma. 2ay sonra yeniden çıkar aknelerin. Aynı durum tetrasiklin için de geçerli.
Ya retinoik asit ya da akneliz-izotreksin gibi kremler kullan. Denedim ba§ka türlü olmuyo.
Iste krem ve antibiyotik beraber kullaniliyo. Cildiyeye gittim zaten kendim baslamadim. Retinoik asit kullanmak istemiyorum baya gecti sayilir aslinda.
Kullanıcı avatarı

#2711683  gönderen eseseray
 30.11.2013 - 23:33:50
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı:
sistermary yazdı:3ay azomax+isotrexin jel azomax i haftada 3gun kullaniliyor 4 gun ara. Bide yikamak icin bi jel ve sonra nemlendiri krem
Boşyere kullanma. 2ay sonra yeniden çıkar aknelerin. Aynı durum tetrasiklin için de geçerli.
Ya retinoik asit ya da akneliz-izotreksin gibi kremler kullan. Denedim ba§ka türlü olmuyo.
Iste krem ve antibiyotik beraber kullaniliyo. Cildiyeye gittim zaten kendim baslamadim. Retinoik asit kullanmak istemiyorum baya gecti sayilir aslinda.
Zaten kistik sivilceler varsa mutlaka oral antibiyotik kullanmak gerekiyor bunun yaninda topikal antibiyotik ve retinoik asit ile kullanmak en iyi cozum. Sisterin kombinasyonu iyi kosovali kullanabilirsin bu sekilde.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2711684  gönderen eseseray
 30.11.2013 - 23:34:37
Kendimi dermatolog gibi hissettim cok okuyan degil cok test eden bilir :-D
Kullanıcı avatarı

Re:

#2711704  gönderen --KOSOVALI--
 30.11.2013 - 23:59:08
Bende 4-5tane aktif sivilce ve gerisi sivilce izleri.izotreksin jel aldım bugün onu kullanayım diyorum içinde zaten eritromisin var oral de almak gerekiyor mu?

Re:

#2711724  gönderen dr_bekir26
 01.12.2013 - 00:22:03
benim diyeceğim şey ilaç değil ama ben roakutan ve tetradox dahil bütün oral ve lokal ilaçları kullandım geçmedi en son çörek otu yağı sürdüm sivilceler geçti

Re:

#2711726  gönderen dr_bekir26
 01.12.2013 - 00:24:58
komedon şeklinde sivilcelerin çıkıyosa aknetrent çok etkili ama ilacı bırakınca komedonlar 2 güne geri gelir ltihaplı derin çıkıyosa daha da artıyo bende öyle olmuştu

#2711773  gönderen tazmanya
 01.12.2013 - 01:43:54
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı:
Biz 3kız arkadaş birlikte başladık, 3ay azitro kullandık. Izotreksin kullanmadık.aradan birkaç ay geçince eski halimize geri döndük. Ama kullandığımız süre içinde çok işe yaradı. Sadece çok kısa süre düzelme oldu. Oyüzden işe yaramax demiştm. Sende inşallah kalıcı olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2711780  gönderen dr_mirkan
 01.12.2013 - 01:51:54
tazmanya yazdı:
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı: Boşyere kullanma. 2ay sonra yeniden çıkar aknelerin. Aynı durum tetrasiklin için de geçerli.
Biz 3kız arkadaş birlikte başladık, 3ay azitro kullandık. Izotreksin kullanmadık.aradan birkaç ay geçince eski halimize geri döndük. Ama kullandığımız süre içinde çok işe yaradı. Sadece çok kısa süre düzelme oldu. Oyüzden işe yaramax demiştm. Sende inşallah kalıcı olur.
bildiğin kontrollü bi çalışma yapmışsınız :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#2712320  gönderen eseseray
 01.12.2013 - 20:43:36
--KOSOVALI-- yazdı:Bende 4-5tane aktif sivilce ve gerisi sivilce izleri.izotreksin jel aldım bugün onu kullanayım diyorum içinde zaten eritromisin var oral de almak gerekiyor mu?
3 ay kadar kullanman gerek sivilce izlerine ve agzi acik sivilcelere iyi geliyor. Kitlelere etkisiz iste onun icin oral tetradox kullanmak gerek ama ben antibiyotigi 1 ay kullanmaya korktum bu yuzden yarar>zarar prensibiyle kullanilabilir diyorum.

Re:

#3233485  gönderen drhekimogluu
 06.06.2015 - 14:15:44
Çörekotu yağı işe yarıyor mu gerçekten, bıktım bu sivilcelerden
Kullanıcı avatarı

Re:

#3233492  gönderen mursel66
 06.06.2015 - 14:39:36
yoğurt sür
yüzünü günde en az iki kez su ile yıka
Kullanıcı avatarı

#3233659  gönderen sistermary
 06.06.2015 - 20:41:21
tazmanya yazdı:
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı: Boşyere kullanma. 2ay sonra yeniden çıkar aknelerin. Aynı durum tetrasiklin için de geçerli.
Biz 3kız arkadaş birlikte başladık, 3ay azitro kullandık. Izotreksin kullanmadık.aradan birkaç ay geçince eski halimize geri döndük. Ama kullandığımız süre içinde çok işe yaradı. Sadece çok kısa süre düzelme oldu. Oyüzden işe yaramaxdemiştm. Sende inşallah kalıcı olur.

kız haklıymış :D]
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3233720  gönderen eseseray
 06.06.2015 - 22:59:52
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı:
sistermary yazdı: Iste krem ve antibiyotik beraber kullaniliyo. Cildiyeye gittim zaten kendim baslamadim. Retinoik asit kullanmak istemiyorum baya gecti sayilir aslinda.
Biz 3kız arkadaş birlikte başladık, 3ay azitro kullandık. Izotreksin kullanmadık.aradan birkaç ay geçince eski halimize geri döndük. Ama kullandığımız süre içinde çok işe yaradı. Sadece çok kısa süre düzelme oldu. Oyüzden işe yaramaxdemiştm. Sende inşallah kalıcı olur.

avicap sursene yuzune 1ay.
Kullanıcı avatarı

#3233749  gönderen sistermary
 06.06.2015 - 23:48:01
eseseray yazdı:
sistermary yazdı:
tazmanya yazdı: Biz 3kız arkadaş birlikte başladık, 3ay azitro kullandık. Izotreksin kullanmadık.aradan birkaç ay geçince eski halimize geri döndük. Ama kullandığımız süre içinde çok işe yaradı. Sadece çok kısa süre düzelme oldu. Oyüzden işe yaramaxdemiştm. Sende inşallah kalıcı olur.

deneyebilirim aslında kremle falan karıştırıp mı yoksa sadece sivilcelerin üstüne mi :roll:
Kullanıcı avatarı

#3234232  gönderen eseseray
 07.06.2015 - 21:33:27
sistermary yazdı:
eseseray yazdı:
sistermary yazdı:

deneyebilirim aslında kremle falan karıştırıp mı yoksa sadece sivilcelerin üstüne mi :roll:
direk yuzune sur Allaha sukur bende sivilcelerde izleride gittii. okadar sey denememe ragmen en etkilisi buydu valla herkese tavsiyem duyduk duymadik demeyin :-D icinde e vit de var yagli bisey zaten ama sabaha hic kalmio hepsi emiliyor. ben tum yuzumue ve boynuma suruyodum.