Cumartesi , Eylül 21 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
paylaşmak istiyorum, taktım arkadaş ben bu soru kitaplarına ama neyse umarım ban yemem

-----Merhaba. siyah soru kitaplarınızla ilgili bazı eleştirilerim ve önerilerim olacak. dikkate alınacağını umuyorum.
benim gibi özellikle dershaneye gidemeyenler için soru kitaplarının kalitesi büyük önem taşımaktadır. aynı şekilde kursiyerleriniz için de soru kitaplarının önemi yadsınamaz. hal böyleyken soru kitaplarınızın çok daha kaliteli olmasını bekliyoruz açıkçası. mesela bir soru için upuzun bir açıklama yazıp bunu bir soru saymaktansa, bu açıklamayla yapılacak birkaç soru çıkarılabilir aynı metinden. ki ilgili metinler zaten fasiküllerin bire bir aynısı. yani biz soru kitabı çözmek istiyoruz sonuçta ama fasikülün aynısı parçalara bölünmüş şekilde soru kitabı olarak satılıyor. soruların açıklaması tam olarak olmasa da biraz daha spot hale getirilebilir diye düşünüyorum. bazen öyle sorular oluyor ki ilgili açıklamada sorunun cevabı bile yok. veya yanlış sorular, bir çok örneğini gösterebilirim. bütün tus forumlarında (drtus başta olmak üzere) siyah kitaplara bulaşmayın çok yanlış var deniyor. bahsettiğim önerilerle sayfa sayısı aynı kalsa bile 2 kat soru çıkarılabilir. tabi aynı zamanda soru kalitesinin de artırılması şart. eminim benden iyi takip ediyorsunuzdur ama soru kitaplarınız tus sorularının yaklaşık %30 unu falan cevaplayabiliyor. bu oranın mutlak suretle artırılması gerektiğini düşünüyorum. deneme sınavlarındaki soru kalitesine yaklaşılabilir mesela. ayrıca denemelerde de sürekli her denemede çıkan aynı sorulardan vazgeçın bence mesela polimyaljıa romatıkayı sormayın artık vs vs.. sonuçta bizler bu kitaplara para veriyoruz daha da önemlisi vaktimizi ayırıyoruz ve bunların karşılığını bekliyoruz, alıştığımız dilden alıştığımız dershaneden de ayrılmak istemiyoruz( tabi bunlar dikkate alınırsa)
not: bir dost----------