Perşembe , Eylül 19 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Duydum ki drtus'u kapatmaya azmedenler varmış, size bir çift sözüm var beyim, biz bu siteyi alanda bulmadık, önce bizi çiğnemeniz gerek. And olsun ki bu yolda son nefesime kadar direnmek boynumun borcudur.

İtirafımdır,
Bu siteyi bilmeziken vansaponetaym, çok kötü bir durumdaydım, mahvolmuştum, varımı yoğumu kaybetmiştim, gelecek tasavvurum yoktu, dibine kadar başarısızdım, insanların arasına karışamıyor, pespaye bir hayat sürüyor, tıpkı bir berduş gibi sokaklarda sabahlıyordum. Hatta bir ara artık canıma öyle tak etmişti ki... bile düşündüm. Bir gün çook eskilerden bir arkadaşımla karşılaştım, kendisi muhendisti; uluslarası bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalıştıyordu. Fiyakalı bir takım elbise, yeni kaplanmış dişler, gösterişli bir saat, rugan ayakkabılar, hafif bir kirli sakal derken çok janti bir adam oluvermişti. N'olursa olsun beni çok seve, sayardı, ama yine de o öldürücü acımaklı bakışlarını gizlemeyi başaramamıştı. Gel zaman git zaman bu çocuk beni rehabilite etmeği kafasına koymuştu. Fakat ben direniyordum, n'olursa olsun sonuna kadar direnecektim. Benim gazozumun artık havası kaçmıştı. Günlerden bir gün, al dedi, yak bir tane, rahatlarsın bak çok iyi gelecek, ben dedi yıllardır takip ediyorum bir, bir internet sitesi var dedi, şöyle süper, böyle Hunter, öyle iyi dostluklar, böyle harika adminler, öyle matrak üyeler fln fln epey anlattı bu. Ben salamadiım tabii, kendisi de pek çaktırmasa da artık iyiden iyiye umudunu kesmişti benden. Yurt dışı görevleri nedeniyle de eskisi kadar sık görüşemez olmuştuk. Hoş benim için çok da matah br şey değildi, seviyordum aslında ama olmasa da olurdu . Neyse aradan belki bu şekilde aylar aylar epey bir süre geçti fakat bu süreçte hiç girmek de aklıma gelmedi. Hatta sitenin adını dahi unutmuştum. Bir gün ki gaflet çöller kadardı, ilmeği boynumdan henüz geçirmiştim ki kompüterin ekranında bir şey belirdi, öyle parlak, öyle samimiydi ki "TUS DERECELERİ YİNE BİZDEN" diyor, yanıp yanıp sönüyordu. Hemen boynumdaki ipi çıkardım, masadan indim ve hemen bir şükür secdesine kapandım, öyle içim böhür böhürdü ki, Allah sonunda yüzüme bakmıştı, sonunda benim de kırlar içinde mutlulukla mesajlaşacağım, özgürce çağrışımlar yapabileceğim günler çok yakındı. Yıllardır beklediğim kurtarıcım işte en sonunda gelmişti. Onun adı DRTUS'du, önderı Dr.Rıza'ydı.

Yani demem o ki, velhasılıkelam, drtus olmasaydı belki ben bugün bu mesajı yazamıyor olacaktım, bu lagalugayı yapamıyor, içimi rahatlıkla dökemiyor, günün şarkısını dinleyemiyor olacaktım. Mevzuata hakim olamayacaktım, tıp gündemini takip edemeyecektim. Bu yüzden TEŞEKKÜRLER DRTUS, TEŞEKKÜRLER DRRIZA,TEŞEKKÜRLER BİLGE ADAM, TEŞEKKÜRLER KUTLU KAĞAN, BİLGE HAKAN. İşte tam da bu yüzden sevgili Rıza Hocam lütfen ama lüten DRTUS'UMA DOKUNMA. Bize kıyma, bunca anılarımızı yakma, son dayandıklarımızı bizden çalma.

Resim
Kullanıcı avatarı
Hangisini anlatsam sana, sonu gelmez alıntılar zincilerini mi, muhteşem partilerini mi, öğrendiğimiz binlerce şarkısı türkülerini mi, şairleri şiirlerini mi, okumaya kiyamayacağın itiraflarını mı... Kime olmadığını bilmediğin ama kime olduğunu bilmediğin mesajlarını mı,muhteşem özgürlükçü kısıtlamalardan uzak bilgili, görgülü admin, modlarını mı. Çeşit çeşit renk renk trollerini mı. .. Birbirinden küül üyelerini mi, harika sanatkarlarini bestecilerini mı, birbirinden güzel ses kayıtlarını mı, en özel d/c lerini mi .... hangisini sayayım sana ha...

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
:D :D Allah iyiliğini versin
Gecenin 4 ünde bu yangını içine düşürdüğüm için duyduğum teessüfü ayağımın serçe parmağının pervaza çarpmasındaki acıyla ancak mukayese edebilirim
Benim olmadığım yerde kimse yoktur inancıyla ben gelmeden önce ne var ne yoksa, sizin olsun diyorum. Bu bilmediklerimden, görmediklerimden veya ben yokken konuşulan ultra eğlenceli muhabbetlerden değil, sizi temin edemem. Fekat, 10 yıllık başlıkları, hele kamalanın kitaplar yazdığı başlıkları görünce kendimi tutmakta zorlanıyorum.
Drtusun mazisini bir tütün tabakası şeklinde ceketimizin iç cebinde saklayalım, bu boynu bükük, kanadı 3 yerinden kırık biçare gençlerin avuntusu ve dahi tek sığıntısı olmuş bu tente buldozerle ezilip mayınla patlamasın. Nurullahs çevre arsayı almış diye duydum, hayalim eski şehire dokunmadan evin balkonunu içeri almak, oturma odasının dış duvarını kırarak metrobüse 12 dklık bir metropole kavuşmak. Bilirim Rıza abi bunu yapacak kudrete sahiptir.Ve bilirim ki hayallerim dahi ismimdeki Rıza nın eseridir. Saygılar sunarım

#eskişehirkalsınyenisiniiçerialalım
#hepimizrızayız
Kullanıcı avatarı
Iyimser2016 yazdı::D :D Allah iyiliğini versin
Gecenin 4 ünde bu yangını içine düşürdüğüm için duyduğum teessüfü ayağımın serçe parmağının pervaza çarpmasındaki acıyla ancak mukayese edebilirim
Benim olmadığım yerde kimse yoktur inancıyla ben gelmeden önce ne var ne yoksa, sizin olsun diyorum. Bu bilmediklerimden, görmediklerimden veya ben yokken konuşulan ultra eğlenceli muhabbetlerden değil, sizi temin edemem. Fekat, 10 yıllık başlıkları, hele kamalanın kitaplar yazdığı başlıkları görünce kendimi tutmakta zorlanıyorum.
Drtusun mazisini bir tütün tabakası şeklinde ceketimizin iç cebinde saklayalım, bu boynu bükük, kanadı 3 yerinden kırık biçare gençlerin avuntusu ve dahi tek sığıntısı olmuş bu tente buldozerle ezilip mayınla patlamasın. Nurullahs çevre arsayı almış diye duydum, hayalim eski şehire dokunmadan evin balkonunu içeri almak, oturma odasının dış duvarını kırarak metrobüse 12 dklık bir metropole kavuşmak. Bilirim Rıza abi bunu yapacak kudrete sahiptir.Ve bilirim ki hayallerim dahi ismimdeki Rıza nın eseridir. Saygılar sunarım

#hepimizrızayız
Bilmezlerdi,

Rachel Corrie'leridik, "modern mimari" destroyerlerine
Sapan taşlarımız, çocuk kalplerimizi yüklenli
Muhammedi çığlıklarımız vardı babasının gölgesine gizlenli

Metrobüs dedikleri bir rüptüre plak, cumbalı evlere tuzak
Susmadı bu kadimkutlu çağrı, -evlerden ırak- da susmayacak

Başka sorum yok sayın yargıç

#drtusumadokunma

Resim

Resim

#drtusumadokunma

#3778286  gönderen drbuspiron
 09.01.2017 - 09:50:57
bu nedir 8O 8O
aman Tanrım
Kullanıcı avatarı

#3778292  gönderen JimmyF_Mcnulty
 09.01.2017 - 10:02:24
drbuspiron yazdı:bu nedir 8O 8O
aman Tanrım
Kopi Pest değil alın teri, temizlenli resimler dahi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3778296  gönderen drbuspiron
 09.01.2017 - 10:11:02
JimmyF_Mcnulty yazdı:
drbuspiron yazdı:bu nedir 8O 8O
aman Tanrım
Kopi Pest değil alın teri, temizlenli resimler dahi
eline sağlık
:roll:
Kullanıcı avatarı

#3778308  gönderen nurullahs
 09.01.2017 - 10:38:55
Resim
Kullanıcı avatarı
JimmyF_Mcnulty yazdı:
Iyimser2016 yazdı::D :D Allah iyiliğini versin

#hepimizrızayız
Bilmezlerdi,

Rachel Corrie'leridik, "modern mimari" destroyerlerine
Sapan taşlarımız, çocuk kalplerimizi yüklenli
Muhammedi çığlıklarımız vardı babasının gölgesine gizlenli

Metrobüs dedikleri bir rüptüre plak, cumbalı evlere tuzak
Susmadı bu kadimkutlu çağrı, -evlerden ırak- da susmayacak

Başka sorum yok sayın yargıç
'Ruhumu eritip de kalıpta doldurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar'

İstanbul dedin ya artık kalemim kırıktır
Rachel'in kalbi, kalbime dost olduğundan beridir
Böyle bir teessüf yaşanmamışır
Vazgeçtim davadan
Muhaliflere müdahilim
Kadim dururken cedidin göz parlatıcı kamaştırıcılığına kanmak
Elbette ancak uykusuz bir bedbahta yakışır
Uykumu aldım geldim
Ben jimmy e laf yetiştiremedim :D

Re:

#3778325  gönderen rachel
 09.01.2017 - 11:26:31
Gece bi ara buraları okurken telefon elimden düştü, okurken uyuyakalmışım. Sonra telefonun elimden düşmesiyle geri uyandım, en son iyimsere ikinci isim verilmişti. Drtus a dokunanlar mi vardı, valla ben alıştım vuyma bana Rıza abi
Kullanıcı avatarı

#3778327  gönderen Iyimser2016
 09.01.2017 - 11:26:43
nurullahs yazdı:Resim
Neden dislike, arsa zengini demişlerdi sana, bana yalan mı söylediler :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3778340  gönderen Iyimser2016
 09.01.2017 - 11:39:51
Bir de çok mühim düzeltme, 'Bir kelimeyi unutmuşluğumdan ötürü, kamalanın başlıkları ve 10 yıllık başlıklarla ilgili hissiyatım yanlış anlaşılmış. Onlara saygım sonsuz. Onların mazide kaybolacağı düşüncesi aklıma gelince 'ağlamamak için' kendimi tutmakta zorlanıyorum...'
Kamuoyuna saygıyla duyrulur :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3778355  gönderen drriza
 09.01.2017 - 11:50:15
Şaşırdım başlığı görünce Allah iyiliğinizi versin. Kapatmıyoruz alın tepe tepe kullanın :) Ama daha iyi ve hızlı geyik yağın. mobildende hızlı rahat girip yazın diye yenileme yapıyoruz. bu süre içinde arada site takılıp yavaşlayabilir açılmayabilir merak etmeyin :)

#3778360  gönderen drserdarkara
 09.01.2017 - 11:59:24
Son zamanlarda okuduğum en saçma en uyduruk hikayeydi JimmyF_Mcnulty!.. Bu ne yaaa!..