Çarşamba , Ekim 16 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re: merkez tsm hekimleri bi bakabilir mi?

#3623143  gönderen soneryakamoz
 06.08.2016 - 22:06:53
fati_ yazdı:
Utanmadan sıkılmadan ifadeleri hakarettir..size layiktir bu hitaplar..
Ben hic bir konuda bu is benim isimmi demedim..
Sistemin sacmaligina siz karar veremezsiniz..
THSK yeni kurulan bi kurum olduğu için sorunlar yaşanabilir..
Tavsiyem su o iki büyük sehirin halk sagilgi idareceleriyle iletişime geçin hatalari kusurları dile getirin..
Ha bunu bile yapma imkaniniz yoksa kendi işinizi yapin.
dostum farkındamısın halk sağlığındayım dedim.

Benim işim bu?

İş sadece var olanı yap, aylığını al ve çok da karıştırma değil. İşin asıl can alıcı noktası aksaklıkları görebilmek, yeni öneriler sunabilmek ve daha iyisi için çalışmak.

Ancak tabi sizdeki kafa normal devlet yapısındaki memur kafası. 5 olsun da gideyim.

Yani ben "iş olsun da yapalım, çalışalım, bilimsel birşeyler katmaya çalışalım" derdindeyken birinin çıkıp da "sen işini yap" diyip halk sağlığı ile ilgili bir cacık bilmemesi ne acı dimi?

Üstelik TSM başkanları da halk sağlıkçı?

Yani özenle mi şu foruma kaydoluyorsunuz merak ediyorum.

Ve de yanlış olduğunuzda bunu sidik yarışına çevirmekten öte anlama-kavrama-öneri sunma-eleştri yapma kısmına katılın. Benim le "sen haklısın, ben haklıyım" gibi basit şeylerle atışmaya devam etmeyin.

TSM idarecileri ile iletişime geçip düzeltin demişsin ayrıca. Bunu ergenliğine veriyorum. İyice düşün ve neden bunu söylediğimi anlarsın ;)

#3623164  gönderen fati_
 06.08.2016 - 22:51:22
soneryakamoz yazdı:
fati_ yazdı:
Tavsiyem su o iki büyük sehirin halk sagilgi idareceleriyle iletişime geçin hatalari kusurları dile getirin..

Benim işim bu?

İş sadece var olanı yap, aylığını al ve çok da karıştırma değil. İşin asıl can alıcı noktası aksaklıkları görebilmek, yeni öneriler sunabilmek ve daha iyisi için çalışmak.

Ancak tabi sizdeki kafa normal devlet yapısındaki memur kafası. 5 olsun da gideyim.

Yani ben "iş olsun da yapalım, çalışalım, bilimsel birşeyler katmaya çalışalım" derdindeyken birinin çıkıp da "sen işini yap" diyip halk sağlığı ile ilgili bir cacık bilmemesi ne acı dimi?

Ve de yanlış olduğunuzda bunu sidik yarışına çevirmekten öte anlama-kavrama-öneri sunma-eleştri yapma kısmına katılın. Benim le "sen haklısın, ben haklıyım" gibi basit şeylerle atışmaya devam etmeyin.

TSM idarecileri ile iletişime geçip düzeltin demişsin ayrıca. Bunu ergenliğine veriyorum. İyice düşün ve neden bunu söylediğimi anlarsın ;)
Halk saglikcisin demek..Aferin..senin üst modellerinle de calistim..ne kadar vasifsiz olduğunuzun tarifi yok..
Bir suru terbiyesizlik yapip üstüne atismaya girmeyin falan diosun..
Merakla bekleyecem sen halk sagligi adina faydali herhangi birşey yapabilecek misin??
Bence sus..
Bi halt yiyebilirsen meslek hayatında o zaman yaz..

Bide halk sagligi idarecisi lafindan TSM idarecilerini anlamaniz da manidar halk sagligi müdürümüz bi sohbet esnasinda TSM sorumlu hekimiyle ilgili " o kim ki , onun ne haddine " demisti... Sen de bunu iyice dusun ama degisen bisey olmaz idrak noktasinda..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3623234  gönderen soneryakamoz
 07.08.2016 - 00:34:09
fati_ yazdı:
soneryakamoz yazdı:
fati_ yazdı:

Benim işim bu?

Halk saglikcisin demek..Aferin..senin üst modellerinle de calistim..ne kadar vasifsiz olduğunuzun tarifi yok..
Merakla bekleyecem sen halk sagligi adina faydali herhangi birşey yapabilecek misin??
Bence sus..

Bide halk sagligi idarecisi lafindan TSM idarecilerini anlamaniz da manidar halk sagligi müdürümüz bi sohbet esnasinda TSM sorumlu hekimiyle ilgili " o kim ki , onun ne haddine " demisti... Sen de bunu iyice dusun ama degisen bisey olmaz idrak noktasinda..

Sen orda boş boş otururken biz eczaneler ile alakalı bilimsel bir çalışma yapıyoruz. Üstelik bu çalışmanın çeviri-yol-anket masraflarını da kendimiz karşılamak zorundayız. Oturduğun yerden boşboş atıp tutacağına "fayda" ne demek araştır derim.

Kaldı ki halk sağlığında faydalı birşey bekleyerek oluşmaz. Hayatının her alanında oluşabilir. Bir köydeki eve tuvalet yaptırman, aşısız bir göçmeni ASM yönlendirmen, toplumda konustuğunda beslenme-egzersiz önerileri bile halk sağlığıdır. Kaldı ki bu halk sağlığı değil kamu sağlığı.

Ve Halk sağlığı müdürlerinin çoğu da halk sağlıkçı değil. Torpille oralara gelmiş birileri. Bu da yakın gelecekte değişecek.

Ve halk sağlığı uzmanları vasıfsız. TSM başkanları vasıfsız iken sizin gibi TSMde yatan bir hekim vasıflı :dD:d:D:D:d:d

Vasıf neydi? Ne demekti? Tarifi neydi? Amacı neydi? ARAŞTIR DERİM.

Ve bunun gibi bebeler hala forumdan banlanmıyor ona şaşırıyorum

#3623398  gönderen Hemre
 07.08.2016 - 10:58:58
sorumlu tabip ve aynı zamanda başhekim olarak konuya dahil olmadan duramadım,
hem tsm hem de küçük çaplı bir devlet hastanesi olarak aile hekimleri ve tsm hekimleri ortak nöbet tutmaktalar, nedense aile hekimleride soner beyin mantığına sahipler.. "TSM hekimleri çok rahatlar onlara fazla nöbet yazın mesailerini öyle doldursunlar".
hepimiz doktoruz, aç çok bilim insanıyız, belli bir zeka düzeyine eğitim düzeyine sahibiz.
ben bu mantığın tamamen bencillikten, çıkarını düşünmekten kaynaklandığını düşünüyorum.
TSM hekimleri kura sırasında tercihlerini rahat olan yerlerden yana yaptıkları için bir bakıma tus çalışabilmek için yapıyorlar,
Aile hekimleri ve diğer hekimlerde bu şekilde, her kesimde ona göre maaşını alıyor. Örneğin bizim kurumda aile hekimleri 12-13 bin tl civarında, tsm hekimleri 5,5, ben 6100 tl alıyorum.
Neden bunu anlamak bu kadar zor anlamıyorum, bu arkadaşlarımız tus çalışmak için rahat olan yerleri tercih ettiler, rahat olduğunu bildiği yerleri. Neden gıcık oluyorsunuz, devlet bu şekilde tanımlamış görevlerini, işleri artsa, yogunlukları artsa zevk mi alacaksınız, tatmin mi olacaksınız.
Evet tsm başkanı daha çok yoruluyor, evet tsm deki diğer hekimler daha rahat ee derdiniz ne
tsm doktorları genelde yeni hekim olmakla beraber ya tus kazanıp ya da aile hekimliğine geçip gidiyorlar, o yüzden herhangi bir tsm hekimleri birliği oluşamıyor, hem tecrubesiz hem de nasılsa gideceğim mantığıyla da bir grup oluşacağını sanmıyorum..böyle ezilmeye devam

#3623448  gönderen fati_
 07.08.2016 - 13:37:10
soneryakamoz yazdı:
fati_ yazdı:
soneryakamoz yazdı: dostum farkındamısın halk sağlığındayım dedim.

Benim işim bu?

Bence sus..

Sen orda boş boş otururken biz eczaneler ile alakalı bilimsel bir çalışma yapıyoruz. Üstelik bu çalışmanın çeviri-yol-anket masraflarını da kendimiz karşılamak zorundayız. Oturduğun yerden boşboş atıp tutacağına "fayda" ne demek araştır derim.

Kaldı ki halk sağlığında faydalı birşey bekleyerek oluşmaz. Hayatının her alanında oluşabilir. Bir köydeki eve tuvalet yaptırman, aşısız bir göçmeni ASM yönlendirmen, toplumda konustuğunda beslenme-egzersiz önerileri bile halk sağlığıdır. Kaldı ki bu halk sağlığı değil kamu sağlığı.

Ve Halk sağlığı müdürlerinin çoğu da halk sağlıkçı değil. Torpille oralara gelmiş birileri. Bu da yakın gelecekte değişecek.

Ve halk sağlığı uzmanları vasıfsız. TSM başkanları vasıfsız iken sizin gibi TSMde yatan bir hekim vasıflı :dD:d:D:D:d:d

Vasıf neydi? Ne demekti? Tarifi neydi? Amacı neydi? ARAŞTIR DERİM.

Ve bunun gibi bebeler hala forumdan banlanmıyor ona şaşırıyorum
Terbiyesiz soytari..
Aferin sen haklisin..
Bana bebe demiş soytarinin biri..
Biraz daha yalakalik et ya belki banlatirsin..
Edepsiz..haysiyetsiz..
En son fati_ tarafından 07.08.2016 - 19:04:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#3623452  gönderen fati_
 07.08.2016 - 13:41:27
Bu yöneticiler bu sineryakamoz denen sahisla ilgili gerekeni yapacakmi?
Hakaretlerine karsilik vermek zorunda kalmak istemiyorum.
Gerekirse sahsima yönelik hakaretleriyle ilgili savcilik başvurusu da yaparim..
Defeatle merkez TSM hekimi değilseniz yazmayin dememe rağmen yanina feyk bi hesabi da almis.. Sahsima hakaret edio..
En azindan benim actigim baslikta görüş bildirmesin..
Ben kendi meslek taslar imla istişare amaçli yazismaya calisiyorum..

#3623459  gönderen fati_
 07.08.2016 - 13:53:58
Hemre yazdı:sorumlu tabip ve aynı zamanda başhekim olarak konuya dahil olmadan duramadım,
hem tsm hem de küçük çaplı bir devlet hastanesi olarak aile hekimleri ve tsm hekimleri ortak nöbet tutmaktalar, nedense aile hekimleride soner beyin mantığına sahipler.. "TSM hekimleri çok rahatlar onlara fazla nöbet yazın mesailerini öyle doldursunlar".
hepimiz doktoruz, aç çok bilim insanıyız, belli bir zeka düzeyine eğitim düzeyine sahibiz.
ben bu mantığın tamamen bencillikten, çıkarını düşünmekten kaynaklandığını düşünüyorum.
TSM hekimleri kura sırasında tercihlerini rahatlığa olan yerlerden yana yaptıkları için bir bakıma tus çalışabilmek için yapıyorlar,
Aile hekimleri ve diğer hekimlerde bu şekilde, her kesimde ona göre maaşını alıyor. Örneğin bizim kurumda aile hekimleri 12-13 bin tl civarında, tsm hekimleri 5,5, ben 6100 tl alıyorum.
Neden bunu anlamak bu kadar zor anlamıyorum, bu arkadaşlarımız tus çalışmak için rahat olan yerleri tercih ettiler, rahat olduğunu bildiği yerleri. Neden gıcık oluyorsunuz, devlet bu şekilde tanımlamış görevlerini, işleri artsa, yogunlukları artsa zevk mi alacaksınız, tatmin mi olacaksınız.
Evet tsm başkanı daha çok yoruluyor, evet tsm deki diğer hekimler daha rahat ee derdiniz ne
tsm doktorları genelde yeni hekim olmakla beraber ya tus kazanıp ya da aile hekimliğine geçip gidiyorlar, o yüzden herhangi bir tsm hekimleri birliği oluşamıyor, hem tecrubesiz hem de nasılsa gideceğim mantığıyla da bir grup oluşacağını sanmıyorum..böyle ezilmeye devam
Ya hocam eğer yazdigim ilk mesajları okursaniz bi değerlendirin ya..
Ben sadece defin nobetleriyle ilgili bi yanlisi konusalim diye bu basligi actim..
EE devlet iki hamleyle benim görüşlerimi hayata geçirio..
Diğer hususlarda da " aile hekimlerine hat bildirme sevdalisi bi halk sagligi uzmani TSM sorumlu hekimi" yüzünden yasadigim surece dair TSM hekimleriyle istişare etmeye calistim..meczupun biri musallat oldu gitmioda..adamlar yanlisi yapio bedeli biz oduyoz..eğer inanmazsaniz yasadigim şehre buyrun.. İdarecilerime beni bi sorun..bu iki meczupun sacmaladiklari gibi birimiyim..yoksa mesela THSK bünyesinde bile kiymet verilen bircok hususta görüşü dinlenen destek verilen bi pratisyenmiyim..
2016 nisanda 63 almis bunların taptigi uzmanlik alanini elimin tersiyle itmiş birimiyim?

** meczuptan kastim kendi sorumlu hekimin değildir..bu sayfada hakaret eden iki kişidir..
En son fati_ tarafından 07.08.2016 - 19:05:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3623465  gönderen fati_
 07.08.2016 - 14:02:59
Defin konusunu burada konusmamisiz pardon**
Kullanıcı avatarı

#3624235  gönderen mhurkan
 08.08.2016 - 09:46:50
fati_ yazdı:Bu yöneticiler bu sineryakamoz denen sahisla ilgili gerekeni yapacakmi?
Hakaretlerine karsilik vermek zorunda kalmak istemiyorum.
Gerekirse sahsima yönelik hakaretleriyle ilgili savcilik başvurusu da yaparim..
Defeatle merkez TSM hekimi değilseniz yazmayin dememe rağmen yanina feyk bi hesabi da almis.. Sahsima hakaret edio..
En azindan benim actigim baslikta görüş bildirmesin..
Ben kendi meslek taslar imla istişare amaçli yazismaya calisiyorum..
Yöneticiye bildir tuşunu kullanırsanız gereken yapılır. Onun dışında her konudaki tüm mesajları takip etmemiz mümkün değil. :wink:
Kullanıcı avatarı

#3624236  gönderen mhurkan
 08.08.2016 - 09:47:56
fati_ yazdı: Terbiyesiz soytari..
Aferin sen haklisin..
Edepsiz..haysiyetsiz..
"hakaret etmek küçüklük gösterisidir." Bir Türk Atasözü.

Bu arada biraz tatil iyi gelir.

#3630526  gönderen fati_
 15.08.2016 - 16:26:12
mhurkan yazdı:
Aferin sen haklisin..
Edepsiz..haysiyetsiz..

bence siz asıl kimin hakaret ettiğini tesbit edin. işiniz nerden bulduğunuzu bilmediğiniz bi sözü TÜRK atasözüymüş gibi size yanıt verme hakkını kısıtladığınız insanların mesajlarının altında paylaşmak değil. bunu yapmak da küçüklük gösterisidir.
tatil iyi geldi.
soner yakamoz denilen şahsa yönelik de aynı hassasiyeti göstercekmisiniz?
Kullanıcı avatarı

#3631052  gönderen mhurkan
 16.08.2016 - 09:10:24
fati_ yazdı:
mhurkan yazdı:
Aferin sen haklisin..
Edepsiz..haysiyetsiz..

bence siz asıl kimin hakaret ettiğini tesbit edin. işiniz nerden bulduğunuzu bilmediğiniz bi sözü TÜRK atasözüymüş gibi size yanıt verme hakkını kısıtladığınız insanların mesajlarının altında paylaşmak değil. bunu yapmak da küçüklük gösterisidir.
tatil iyi geldi.
Demek ki bazı insanlar kötekten anlıyor. Yukarıda yazdığım şey, hakaret etmenin "insancıl" bir davranış olmadığını vurgulamaktı ama sanırım senin o işlerle alakan yok. Eğer biri ile ilgili şikayetin varsa, her medeni insan gibi yöneticiye bildir tuşuna basıp derdini anlatırsın ve gereken yapılır.

Ama sen ne yaptın?

O zaman elveda. Rahat rahat hakaret edebilceğin siteler var bol bol.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3631055  gönderen mhurkan
 16.08.2016 - 09:15:42
fati_ yazdı: tatil iyi geldi.
İlgili kullanıcı da gerekli uyarıyı almıştır. Ancak hakaret ettiğiniz için siz çok çok daha uzun süre sitemizden uzak kalacaksınız. :wink:

Lütfen biraz medeni olun. Kavga etmeden, küfür etmeden de yaşayabilirsiniz. :evil:

#3631063  gönderen drkardes61
 16.08.2016 - 09:50:20
konuyu tartışmadan uzaklaştırıp mesleğe döndürelim :)

defin nöbetleri maalesef ülkenin acı gerçeği. Ve hiçbirimiz unutmayalım asli vazife olarak belediyelerin işi. KEşke belediyeler gerekli önlemi alsa herkes gibi diktatörce yanaşıp siyasi olarak işi çözmeseler. Defin nöbetlerinde her zaman havuz sisteminden yanayım tsm başkanlığım sırasında da şu an bulunduğum aile hekimliği zamanımda da bunu savundum. Kaldı ki yetki gidince işler değişiyor. Başkanken arkadaşlarla eşit nöbet tutarken bulunduğum yerden ayrılıp merkezde aile hekimliğine geçince işlerin ne kadar garip yürüdüğünü anladım tüm nöbetler aile hekimliğine yıkılmış. Sözel saçma bir emir olan 112 defin veremez kısmı da cabası. Gel gör ki işin adli boyutunda ciddiyetini çok çekmiş biri olarak beraber tutacağımız yönetmeliğe uygun bir liste yapalım dedim ne 112 yanaştı ne tsm 10 ah ye 3 nöbet yazmak herkese daha güzel geldi tsm ve 112 de 5 er hekim varken. Gün geldi mahkeme kararı çıktı ilk itiraz eden ben oldum ve defin nöbetinden çıktım. Niyetim aile hekimi olduğumdan çıkmak değildi yanlış anlamayın zamanında bizi yönetmeliğe uymayıp yalnız bırakan diktatörlük taslayan kurumlara hak arama tepkisiydi. biz kendimize tsm başkanıyken 8 acil icabı 8 defin yazarken ve tsmde tekken merkez tsmnin 5 hekimken hiçbirinin nöbet tutmamasıydı.

kaldı ki fikrimi sorarsanız yasal bir kanun düzenlemesiyle icap vs gerekli madde saat ücret paylaşım zamanının hesaplanarak herşeyin yasal zemine oturtulması. ve havuz nöbeti şeklinde bence aile hekimlerinin gayet katılabileceği bir sistem olmalı. Ne tsmye ne aile hekimlerine ne 112 ye herkesin kendi ilinde kendi sistemini kurduğu bir yapıdan çıkmalı.

tsm başkanlığını uzun süre yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim (kendimi aile hekimi olarak pek göremiyorum hala, ailevi nedenlerle aile hekimliğine geçtim :) ama aile hekimlerine birçok haklı davalarında gönülden katılıyorum yasalara uygun hak aramanın anlamı herşeye itiraz olmamalı) boş kalan birimi sormuştunuz. Sorumlu olduğunuz dönemlerde birimleri boş bırakmayın. eğer tsm doktoru tek değilse (sadece başkan varsa tsm görevlendirmesinin anlamı yok) ikinci doktoru asmye görevlendirmek gerekir. tsmde sadece başkan varsa da yan aile hekiminin görevlendirilmesi en uygunudur. ciddi bir işte yasal süreçte büyük sıkıntı olur biz yaşadık siz yaşamayın gelmeyen siyasi telefon kalmadı :) ayrıca bu görevlendirmeler tsm yetkisinde değildir müdürlüğün yapacağı bir iştir ama benim çalıştığım gibi ufak bir ilçe de çalışıyor ve hem tsm başkanı hem ilçe sağlık müdürü konumundaysanız hsmden görevlendirme isteği yapmanızı tavsiye ederim.

Hekimlik özel bir meslek bunun bilincinde olup birbirimize buna göre yaklaşalım derim bu mesleği ayakta tutacak işimizi kaliteli bir şekilde yapacak olan bizleriz birlik olmalıyız asm ve tsm bile tartışıyorsa (bence en iyi anlaşacak iki kurum) şahsi nedenlerle veya kişisel tarzlara takılmamak gereğini yapıp süreci beklemek lazım daha biz pratisyenken böyle anlaşamazsak bunun uzmanlığı acili yan dalı hocalığı vs vs işimiz yaş demektir (ülkedeki hekimlerin kullanılma nedeni de bu bence çekememezlik). Benim aile hekimlerinden öğrendiğim en önemli şey birlik oldu hekimlerin hatta ilk defa devlet memuru sayılabilecek bir topluluğun birlik olması umut verici.