Cuma , Ekim 18 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re: merkez tsm hekimleri bi bakabilir mi?

#3611211  gönderen drnk90
 18.07.2016 - 16:04:33
fati_ yazdı:
fati_ yazdı:bi sorum daha olacak..
aile hekimliği birimleri boşaldığında (izin , rapor vs) oraların boş kalmama gerekçesi nedir?
tek gün bile izin alınsa geçici görevlendirme yapılmalımı?
hocam bu konuda nasıl düşüneyim bu konuyu konuşabilirmiyiz?
tsm sorumlu hekiminin şahsi meselelerini bir kenara bırakalım.
benim çalıştığım bölgede eğer asm tek kişilik birimse genelde görevlendirme yapılıyor boş kalması istenmiyor ama TSM de Dr. sayısı çok az ise TSM kendini çeviremeyecek durumdaysa Sorumlu hekimin yönlendirmesi ve dilekçesi ile ASM kapatılabiliyor ama son karar müdürlükte
genel olarak görevlendirme yapılıyor ama hocam asm kapatılması pek olası değil
Kullanıcı avatarı

#3611252  gönderen dejinasal
 18.07.2016 - 17:39:28
abdulhamidhan yazdı:
fati_ yazdı:
abdulhamidhan yazdı:Ya kim yapacak.Tsm demek müdürlüğün eli kolu demektir.sahadaki bütün işleri Tsm yapar.zaten Tsm mevzuatında da bu görevler Tsm ye tanimlanmıştır.Eskiden o işleri nasıl oldu da müdürlüğe yaptırdınız anlayamadim;şube müdürü çok iyi niyetliymis.Ya da Tsm başkanınız çok art niyetli,işten kaçan,işleri başkalarına yıkan birisiymis.
Peki bu aile hekimleriniz bu denetimlerin yapilmasi konusunda zorluk cikarip hakaret tehdit hatta iftiraya varan edepsizlikler yapiomu ?
Bizdekilerin mi sıkıntısı var?
Şaka degil bu yazdiklarim
Tutanak tuttum yasadigim surece dair

Aile hekimleri her yerde aşağı yukarı aynı kardeş. Onlar her istediklerini yapıp,kimsenin onlara karismamasini isterler.Hemen hemen her denetimde sıkıntı çıkaran aile hekimlerimiz var.Sürekli tutanagimizi tutup soruşturma actiriyoruz. Ceza puanlar arttıkça az biraz duzeliyorlar .Devlet çok simartti bunları.Şu anki Tsm baskanimiz bir ara çok üzerlerine gitti,mudurlukle arası açıldı.kimse arkasında durmadı.Hatta biz bile bize is çıkartıyor diye cephe aldık adama. Adam meğer gerekeni yapıyormuş anlayamadık.Şimdi o da yıldı sadece kağıt üstünde denetim olsun yeter diyor.Özellikle merkez Tsm başkanlığı çok zor is.
nicki abdulhamithan olan adamdan ne beklerdinki yorumlara bak kendisi kaf dağında akıl küpümüz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3611309  gönderen semihmd
 18.07.2016 - 20:38:25
drnk90 yazdı:
fati_ yazdı:
fati_ yazdı:bi sorum daha olacak..
aile hekimliği birimleri boşaldığında (izin , rapor vs) oraların boş kalmama gerekçesi nedir?
tek gün bile izin alınsa geçici görevlendirme yapılmalımı?
hocam bu konuda nasıl düşüneyim bu konuyu konuşabilirmiyiz?
tsm sorumlu hekiminin şahsi meselelerini bir kenara bırakalım.
benim çalıştığım bölgede eğer asm tek kişilik birimse genelde görevlendirme yapılıyor boş kalması istenmiyor ama TSM de Dr. sayısı çok az ise TSM kendini çeviremeyecek durumdaysa Sorumlu hekimin yönlendirmesi ve dilekçesi ile ASM kapatılabiliyor ama son karar müdürlükte
genel olarak görevlendirme yapılıyor ama hocam asm kapatılması pek olası değil
Bir de bulunduğun yer ile alakalı, buyukşehirde görevlendirme olduğunda senin oraya gitmen neredeyse 3 günü bulabiliyor. En azından benim çalıştıığım yerde, 1 günlük görevlendirme pek olası değil.

#3611360  gönderen lymthurk
 18.07.2016 - 22:59:21
ASM tek hekimli yer ise ve TSM'de hekim var ise görevlendirme ilçeden yapılır yok ise ilden yazılı olarak istenir. ASM de 1den fazla birim var ise yan birim görevlendirmesi yapılır. yapılabilir değil yapılır. 1 AH veya 1 ASE en fazla 2 bölgeye bakar. ASM kapatmak kolay iş değildir.

#3611487  gönderen mustafaguler1953
 19.07.2016 - 13:36:58
fati_ yazdı:
mustafaguler1953 yazdı:görevlendirme tamamen müdürlüğün insiyatifinde.
peki asm ye görevlendirme yapmadık. arrest geldi aile şikayetci oldu.
savcılık niye görevlendirmediniz diye soruşturma açtırabilirmi?
Ütopik gelse de savcı ne derse o olur. soruşturma izni istenir. sizin de makul sebepleriniz vardır. sunarsınız.
Kullanıcı avatarı

#3611643  gönderen soneryakamoz
 19.07.2016 - 22:43:54
TSM de calısan hekimleri (baskan olmayan) bu konuda görmek güzel.

Ayrıca ne kadar yoğun da çalışıyormuşsunuz, hakkınızı yemişiz.

Demek ki TSM rotasyonlarında ve yine TSMlerde calısan arkadaslarımız ve univdeki asistan arkadaslarımız hep yalan söylemis.
Gözlerimiz bile yanlıs görmüs.

Yani bir defin nöbeti verildi ona bile üf püf isyan bayrakları. Yılda bikaç kez okul cocuklarını asılamaya gidilir hatta ona bile hemsireler gider ona bile isyan.

Umarım halk sağlığı merkez birimleri (VSD,KETEM,Göçmen sağlığı, ÇASMER vs) aktif olarak çalışır da o zaman hizmet birimi olur; yatış birimi, emeklilik birimi değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3618250  gönderen fati_
 30.07.2016 - 18:44:37
soneryakamoz yazdı:TSM de calısan hekimleri (baskan olmayan) bu konuda görmek güzel.

Demek ki TSM rotasyonlarında ve yine TSMlerde calısan arkadaslarımız ve univdeki asistan arkadaslarımız hep yalan söylemis.

Yani bir defin nöbeti verildi ona bile üf püf isyan bayrakları. Yılda bikaç kez okul cocuklarını asılamaya gidilir hatta ona bile hemsireler gider ona bile isyan.

Umarım halk sağlığı merkez birimleri (VSD,KETEM,Göçmen sağlığı, ÇASMER vs) aktif olarak çalışır da o zaman hizmet birimi olur; yatış birimi, emeklilik birimi değil.
sen kendi işine bak hoca..
defin nöbeti verildi diye isyan bayrağı falan yok..
verilen karar yanlıştı..
bakanlık bi düzenlemeye gitti..
sen sadece kendi işini layıkıyla yapabilirsen kafi..
her zaman dediğim gibi ..
ama bunu bile idrak edemedin.

#3618251  gönderen fati_
 30.07.2016 - 18:46:38
bide illa yazacaksan o feyk olduğu herkesce düşünülen abdulhamidhanı da al gel tek başına cok vasıflı olamiyosun.
Kullanıcı avatarı

#3622701  gönderen soneryakamoz
 06.08.2016 - 01:21:46
fati_ yazdı:
soneryakamoz yazdı:TSM de calısan hekimleri (baskan olmayan) bu konuda görmek güzel.

verilen karar yanlıştı..
Forum yöneticileri heralde kendileri yalanmayınca hoşnut olmuyorlar.

Eleştirel bakış açısına keyfine göre ban atan forum yöneticileri, burada ne yazdığından bihaber ve hakaret içeren yorumları atan tipleri nedense kolluyor.

Forumu sadece teknik anlamda değil en önemlisi yönetim anlamında iletletmeniz gerekiyor...

#3623105  gönderen fati_
 06.08.2016 - 20:54:00
soneryakamoz yazdı:
fati_ yazdı:

verilen karar yanlıştı..
Forum yöneticileri heralde kendileri yalanmayınca hoşnut olmuyorlar.

Eleştirel bakış açısına keyfine göre ban atan forum yöneticileri, burada ne yazdığından bihaber ve hakaret içeren yorumları atan tipleri nedense kolluyor.

Forumu sadece teknik anlamda değil en önemlisi yönetim anlamında iletletmeniz gerekiyor...
Hakaret değil durum tesbiti
Ayrıca devlet defin nobetleri konusunda benim demek istediklerimi harfiyen uygulamaya koyuo..
Ayrıca TSM hekimi değilseniz yazmak zorunda degildiniz
Ayrıca çok manidar bir suru fitnenize forum yöneticilerini yanlis bir ise teşvik konusunu da eklediniz..
Ayrıca neden hakaret ettiğimi iddia eden sadece sizsiniz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3623107  gönderen fati_
 06.08.2016 - 20:57:50
Ooo asilama ve TSM birimleri hakkında yanlis degerlendirmelerinizi konusmamisiz bile...
Lütfen siz sadece kendi işinizi yapin..
THSK hizmet birimleri ne yapar ne yapmaz hangi yonlerimizi gelistirmeliyiz biz biliriz..
Kullanıcı avatarı

#3623124  gönderen soneryakamoz
 06.08.2016 - 21:29:57
fati_ yazdı:Ooo asilama ve TSM birimleri hakkında yanlis degerlendirmelerinizi konusmamisiz bile...
THSK hizmet birimleri ne yapar ne yapmaz hangi yonlerimizi gelistirmeliyiz biz biliriz..
Ben nerdeyim sen nerdesin

Zoruna giden bir durum değerlendirmesine utanmadan sıkılmadan hakareti ekliyosun ve bir de "sadece siz bunu dile getirdiniz" diyorsunuz

Benim derdim de bu işte. Forum yöneticileri eleştri yaptığımda bunu ban sebebi olarak görüyor ancak buradaki, bazı tiplerin hakaretlerini ise görmezden geliyor

Ve TSM hekimlerine gelecek olursak:
Evet çok meşgulsunuz. Aksama kadar oturcak vaktiniz olmuyor. O kadar yoğun ki TUS bile çalışamıyorsunuz...!!!

Dostum halk sağlığında en az 8 TSM'de bulundum ve devam da ediyorum. Odalarında oturmaktan, TUS çalışmaktan ve Youtube girmekten sıkılmış olmalılar ki bir iş verilince "bu ne ya, bizim işimiz değil bu, herkes işine baksın biz çok yoğunuz..." vs diyorlar

Bunları batıdaki 2 il için diyorum. Genelleme değildir ancak gördüğüm durum budur. Sizin birim elbette iş yükü olarak daha yoğun ve aktif çalışmaları iş paylaşımına dönüştürmüş olabilir. Ancak şundan emin olun ki TSM 1. basamakta gerekli işi görmüyor, yetersiz. aİLE HEK. üzerinde denetleyici ve idari açıdan da soruşturma bölümü ile ön planda.

Bu sizle alakalı değil sistemin saçmalığı ile alakalı. Sistemde size de orada angarya işleri yürütmek ya da geçici görevlere atanmak kısmı kalıyor. Burada iş "ben sen" değil nasıl daha aktif çalışmanın olabileceği yönünde.

Bunları görmezden gelirsek emin olun bir adım yol alamayız.

#3623138  gönderen fati_
 06.08.2016 - 21:51:47
soneryakamoz yazdı:
fati_ yazdı:Ooo asilama ve TSM birimleri hakkında yanlis degerlendirmelerinizi konusmamisiz bile...
Ben nerdeyim sen nerdesin

Zoruna giden bir durum değerlendirmesine utanmadan sıkılmadan hakareti ekliyosun ve bir de "sadece siz bunu dile getirdiniz" diyorsunuz

Benim derdim de bu işte. Forum yöneticileri eleştri yaptığımda bunu ban sebebi olarak görüyor ancak buradaki, bazı tiplerin hakaretlerini ise görmezden geliyor

Ve TSM hekimlerine gelecek olursak:
Evet çok meşgulsunuz. Aksama kadar oturcak vaktiniz olmuyor. O kadar yoğun ki TUS bile çalışamıyorsunuz...!!!

Dostum halk sağlığında en az 8 TSM'de bulundum ve devam da ediyorum. Odalarında oturmaktan, TUS çalışmaktan ve Youtube girmekten sıkılmış olmalılar ki bir iş verilince "bu ne ya, bizim işimiz değil bu, herkes işine baksın biz çok yoğunuz..." vs diyorlar

Bunları batıdaki 2 il için diyorum. Genelleme değildir ancak gördüğüm durum budur. Sizin birim elbette iş yükü olarak daha yoğun ve aktif çalışmaları iş paylaşımına dönüştürmüş olabilir. Ancak şundan emin olun ki TSM 1. basamakta gerekli işi görmüyor, yetersiz. aİLE HEK. üzerinde denetleyici ve idari açıdan da soruşturma bölümü ile ön planda.

Bu sizle alakalı değil sistemin saçmalığı ile alakalı. Sistemde size de orada angarya işleri yürütmek ya da geçici görevlere atanmak kısmı kalıyor. Burada iş "ben sen" değil nasıl daha aktif çalışmanın olabileceği yönünde.

Bunları görmezden gelirsek emin olun bir adım yol alamayız.
Utanmadan sıkılmadan ifadeleri hakarettir..size layiktir bu hitaplar..
Ben hic bir konuda bu is benim isimmi demedim..
Sistemin sacmaligina siz karar veremezsiniz..
THSK yeni kurulan bi kurum olduğu için sorunlar yaşanabilir..
Tavsiyem su o iki büyük sehirin halk sagilgi idareceleriyle iletişime geçin hatalari kusurları dile getirin..
Ha bunu bile yapma imkaniniz yoksa kendi işinizi yapin.