Çarşamba , Ekim 16 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re: merkez tsm hekimleri bi bakabilir mi?

#3611104  gönderen soneryakamoz
 18.07.2016 - 12:49:27
ASMdeki hekimleri genelleyip hiçbir şey yapmıyorlar demek oldukça ağır olmuş.

TSM baskanı olmayan, TSMdeki diğer hekimler ne yapıyor?

Youtubeci-Oturan grup- Tusçu grup?
Yatış grubu?

Her işi mevzuattan dolayı ve sorusturmalardan dolayı TSM baskanı yapıyorken TSMdeki diğer hekimler görevlendirme olmadıkça yatıyorlar. Bir defin nöbeti çıktı ona da isyan bayrakları.

Hiçbir şey yapmıyor dediğiniz aile hekimi hiç olmazsa günde 30-50 hasta bakıyor, aşılama yapıyor, evde bakıma gidiyor.

Tabi burada aile hekimi tsm hekiminin 2 katı kazanıyor diyerek ek savunma gelecek. Eğer yaptıkları işe göre bakılsaydı TSM hekimi 5.5k alıyorken (baskan değil) aile hekiminin 20k alması lazımdı.

Halk sağlığı merkezlerinin açılma projelerini yeni bakan ertelemez ya da iptal ettirmezse daha çok idari birimlerin aktif olacağı ve hekimlerin gercekten "is" yapacakları aktif toplum katılımlı faaliyet alanı olacak. Umarım öyle olur da TSM de bos bos oturulmaz.
Kullanıcı avatarı

#3611105  gönderen abdulhamidhan
 18.07.2016 - 12:50:51
fati_ yazdı:
abdulhamidhan yazdı:
fati_ yazdı: Peki bu aile hekimleriniz bu denetimlerin yapilmasi konusunda zorluk cikarip hakaret tehdit hatta iftiraya varan edepsizlikler yapiomu ?
Bizdekilerin mi sıkıntısı var?d
Şaka degil bu yazdiklarim
Tutanak tuttum yasadigim surece dair

Aile hekimleri her yerde aşağı yukarı aynı kardeş. Onlar her istediklerini yapıp,kimsenin onlara karismamasini isterler.Hemen hemen her denetimde sıkıntı çıkaran aile hekimlerimiz var.Sürekli tutanagimizi tutup soruşturma actiriyoruz. Ceza puanlar arttıkça az biraz duzeliyorlar .Devlet çok simartti bunları.Şu anki Tsm baskanimiz bir ara çok üzerlerine gitti,mudurlukle arası açıldı.kimse arkasında durmadı.Hatta biz bile bize is çıkartıyor diye cephe aldık adama. Adam meğer gerekeni yapıyormuş anlayamadık.Şimdi o da yıldı sadece kağıt üstünde denetim olsun yeter diyor.Özellikle merkez Tsm başkanlığı çok zor is.
bizim de benzer bi durumumuz var tsm başkanı yeni değişti..aile hekimleriyle uğraşıcam diye bu tür denetimler yaptırmaya başladı..sonra ne olduysa aile hekimleriyle araları çok iyi oldu.. müdürlük ve tsm hekimleriyle arasını açtı..her gün sıkıntı yaşanıo..tsm hekimleri bütün iyi niyetiyle her konuda elinden geleni yapıo..her konuda destek olmamıza rağmen sorumlu hekim müdürlüğe ve tsm ye sürekli sorun yaşatıo..

Kardeş sen sanırım yeni bir meslektasimissin ,Tsm baskaninizi tanımam, kimdir bilmem.Tek birşeyi çok iyi biliyorum,merkez Tsm başkanlığı çok zor iştir.Kimseye yaranamazsin.Bu sebeple ben artık merkez Tsm başkanlarına hep olumlu bakıyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3611108  gönderen abdulhamidhan
 18.07.2016 - 12:53:08
soneryakamoz yazdı:ASMdeki hekimleri genelleyip hiçbir şey yapmıyorlar demek oldukça ağır olmuş.

Yatış grubu?

Her işi mevzuattan dolayı ve sorusturmalardan dolayı TSM baskanı yapıyorken TSMdeki diğer hekimler görevlendirme olmadıkça yatıyorlar. Bir defin nöbeti çıktı ona da isyan bayrakları.

Hiçbir şey yapmıyor dediğiniz aile hekimi hiç olmazsa günde 30-50 hasta bakıyor, aşılama yapıyor, evde bakıma gidiyor.

Tabi burada aile hekimi tsm hekiminin 2 katı kazanıyor diyerek ek savunma gelecek. Eğer yaptıkları işe göre bakılsaydı TSM hekimi 5.5k alıyorken (baskan değil) aile hekiminin 20k alması lazımdı.

Halk sağlığı merkezlerinin açılma projelerini yeni bakan ertelemez ya da iptal ettirmezse daha çok idari birimlerin aktif olacağı ve hekimlerin gercekten "is" yapacakları aktif toplum katılımlı faaliyet alanı olacak. Umarım öyle olur da TSM de bos bos oturulmaz.
Birkaç yer hariç katılıyorum.Bizde de Tsm hekimleri her ise muhalefet ediyorlar.TSM başkanını çok uzuyolar,adama açıyorum resmen.Ama aile hekimlerinin de çok is yaptığını dusunmuyorlrum
Kullanıcı avatarı

#3611110  gönderen soneryakamoz
 18.07.2016 - 13:01:57
abdulhamidhan yazdı:
Birkaç yer hariç katılıyorum.Bizde de Tsm hekimleri her ise muhalefet ediyorlar.TSM başkanını çok uzuyolar,adama açıyorum resmen.Ama aile hekimlerinin de çok is yaptığını dusunmuyorlrum
Aile hek.lerini savunmak değil amacım.

4 TSM'yi uzmanlık öğrenimi gereği dolasma-inceleme-katılma imkanım oldu. TSM baskanı aksama kadar yoğun. Hatta odasında bile göremiyorum çoğu zaman. Ama diğer hekimler görevlendirme yoksa odada sürekli oturuyorlar, önlerinde pc. Bir kısmı da eğitim odasında TUS calısıyor. 10 da gelip 4.30 da gidiyorlar.

Bu onlar için çok iyi durum olsa da tüm işi bir kisinin yapması oldukça anormal

#3611124  gönderen fati_
 18.07.2016 - 13:19:47
soneryakamoz yazdı:ASMdeki hekimleri genelleyip hiçbir şey yapmıyorlar demek oldukça ağır olmuş.

Yatış grubu?

arkadasım sen tsm hekiminin ne yaptığından bihaber yorum yapma ..tsm de çalışan benim..
aşı dönemi aktif çalışılır,aile hekimi görevlendirmeleri, kurum içi kurum dışı eğitimler , esh , şehir dışı eğitim ve seminerler, bebek ölümü inceleme komisyonu anne ölümü inceleme komisyonu , aile hekimlerine yönelik denetimler , devlet diğer kurumlarında oluşurulan sağlık kurullarında aktif görev yapma vs..idrak edebilirsin inşallah.
bırak son söylediğine de bakan bey karar versin . sen sadece kendi işini yap. ülkeye bu yeter
Kullanıcı avatarı

#3611126  gönderen abdulhamidhan
 18.07.2016 - 13:22:56
soneryakamoz yazdı:
abdulhamidhan yazdı:

4 TSM'yi uzmanlık öğrenimi gereği dolasma-inceleme-katılma imkanım oldu. TSM baskanı aksama kadar yoğun. Hatta odasında bile göremiyorum çoğu zaman. Ama diğer hekimler görevlendirme yoksa odada sürekli oturuyorlar, önlerinde pc. Bir kısmı da eğitim odasında TUS calısıyor. 10 da gelip 4.30 da gidiyorlar.

Buna aynen katılıyorum.ben de şu anda merkez Tsm de hekimim.bizler genelde gerçekten rahatız.bizim Tsm başkanı sürekli meşgul,yoğun.adam sürekli düşünceli ve mutsuz.odasında günde 2 saat duramıyor,sürekli bir yerlerde.ben bunları gördükten sonra TSM başkanına hep tam destek gösteriyorum.

#3611135  gönderen fati_
 18.07.2016 - 13:42:14
abdulhamidhan yazdı:
soneryakamoz yazdı:
abdulhamidhan yazdı:

Buna aynen katılıyorum.ben de şu anda merkez Tsm de hekimim.bizler genelde gerçekten rahatız.bizim Tsm başkanı sürekli meşgul,yoğun.adam sürekli düşünceli ve mutsuz.odasında günde 2 saat duramıyor,sürekli bir yerlerde.ben bunları gördükten sonra TSM başkanına hep tam destek gösteriyorum.
merkez tsm hekimi rahat olamaz. müdürlüğün elinin altındaki adam nasıl rahat oluo..eee bizde tam destek verioz adama
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3611162  gönderen semihmd
 18.07.2016 - 14:28:38
abdulhamidhan yazdı:
soneryakamoz yazdı:
abdulhamidhan yazdı:

Bizde de durum aynı. boşluktan tus da çalştım, diğer hekimler de dediğiniz gibi bir dönem oluyor boş otururken, aşı dönemleri yada benzer denetim zamanları çok fazla çalışıyor.
Tüm işi bir kişi yapmamalı ama bunu dağıtmak da TSM başkanının işi. Bir de TSM hekimliğinin şöyle kötü bir tarafı var, her işten yarım yamalak kalifiye eleman gibi ora bura birbiriyle ilgisiz görevlendirmelere gönderiyorlar,bunu da intörnlüğe benzetebliriz. Maaşa gelirsek de TSM hekimine 5k çoksa aile hekimine de 10 k çok kat fazla. Yapılan işi biliyoruz. Bizim bölgede gnelde evde bakım ekstra tatil olarak görülüyor, extra esnek çalışma saatleri, aşılama hemşire de. raporlu ilaçları yazıp duruyorlar
Ben TM başkanına destek olmam, verilen görevi yaparım o kadar ama, anlamadığım şudur ki neden ısrarla TSM başkanlığında devam ediyor da daha az stresli ve fazla maaşlı aile hekimliğine geçmiyor?
Kullanıcı avatarı

#3611165  gönderen drnk90
 18.07.2016 - 14:38:33

Yatış grubu?

aile hekimlerini genellemelerine laf etmişsiniz ama sizde daha ne iş yaptıklarını bilmeden TSM hekimlerini genellemişsiniz
TSM de normal hekimlerde soruşturmaları yapıyor evde bakımı da biz yapıyoruz ben daha evde bakım için hastanın evine giden bir aile hekimi görmedim, ama biz hafta da en az 3-4 hastaya evde bakıma gidiyoruz. gittiğimiz yerlerde sadece ilçe içinde ki bölgeler değil 40-50 km mesafede beldeler köyler olabiliyor
bu süreçte aylık 10 gün defin ve adli icap nöbeti tutuyoruz (ÜCRETSİZ) ki bazı yerlerde 15 gün tutan arkadaşlar var
daha bir çok iş var ama sizin yapmıyor dediklerinizi belirttim özellikle
ayrıca bu işleri sadece 5.5k ya yapıyoruz.
aile hekimleini savunurken TSM hekimlerine haksızlık yapmayın onlarda Dr.

#3611168  gönderen fati_
 18.07.2016 - 14:43:44
semihmd yazdı:
abdulhamidhan yazdı:
soneryakamoz yazdı: Aile hek.lerini savunmak değil amacım.

Bizde de durum aynı. boşluktan tus da çalştım, diğer hekimler de dediğiniz gibi bir dönem oluyor boş otururken, aşı dönemleri yada benzer denetim zamanları çok fazla çalışıyor.
Tüm işi bir kişi yapmamalı ama bunu dağıtmak da TSM başkanının işi. Bir de TSM hekimliğinin şöyle kötü bir tarafı var, her işten yarım yamalak kalifiye eleman gibi ora bura birbiriyle ilgisiz görevlendirmelere gönderiyorlar,bunu da intörnlüğe benzetebliriz. Maaşa gelirsek de TSM hekimine 5k çoksa aile hekimine de 10 k çok kat fazla. Yapılan işi biliyoruz. Bizim bölgede gnelde evde bakım ekstra tatil olarak görülüyor, extra esnek çalışma saatleri, aşılama hemşire de. raporlu ilaçları yazıp duruyorlar
Ben TM başkanına destek olmam, verilen görevi yaparım o kadar ama, anlamadığım şudur ki neden ısrarla TSM başkanlığında devam ediyor da daha az stresli ve fazla maaşlı aile hekimliğine geçmiyor?
agzına sağlık hocam..
madem bu kadar zor bıraksın o tsm sorumlu hekimi..
aile hekimlerine dair bi değerlendirme yapmamıştım ama konuşursak bir sürü eleştiri yapabiliriz.
En son fati_ tarafından 18.07.2016 - 14:48:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#3611169  gönderen fati_
 18.07.2016 - 14:45:39
drnk90 yazdı:

Yatış grubu?

aile hekimlerini genellemelerine laf etmişsiniz ama sizde daha ne iş yaptıklarını bilmeden TSM hekimlerini genellemişsiniz
TSM de normal hekimlerde soruşturmaları yapıyor evde bakımı da biz yapıyoruz ben daha evde bakım için hastanın evine giden bir aile hekimi görmedim, ama biz hafta da en az 3-4 hastaya evde bakıma gidiyoruz. gittiğimiz yerlerde sadece ilçe içinde ki bölgeler değil 40-50 km mesafede beldeler köyler olabiliyor
bu süreçte aylık 10 gün defin ve adli icap nöbeti tutuyoruz (ÜCRETSİZ) ki bazı yerlerde 15 gün tutan arkadaşlar var
daha bir çok iş var ama sizin yapmıyor dediklerinizi belirttim özellikle
ayrıca bu işleri sadece 5.5k ya yapıyoruz.
aile hekimleini savunurken TSM hekimlerine haksızlık yapmayın onlarda Dr.
bu arkadaşlar idrak edemio devlet bu kurumu tanımlamış.. görev tanımımı yapmış işimizi yapıyoruz.. **** gibi sürekli tsm deki hekimler yatıo edepsizliğini yapıolar.
Kullanıcı avatarı

#3611183  gönderen kamala
 18.07.2016 - 15:05:36
bi iş yapmayıp yaptığı işi de düzgün yapmayan hem de yaptığı yapmadığı hiçbir işte sorumluluk almayan dr kadar kazanan boş beleş zibilyon tane adam varken tsm doktoru mu gözünüze battı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3611196  gönderen abdulhamidhan
 18.07.2016 - 15:26:53
Arkadaşlar Tsm başkanı bıraksın demek kolay.Adam başkanlık sırasında mecburen bir sürü kişiyle kötü oluyor.Tsm başkanlığını bıraktığı an herkes adamla uğraşacak,öyle kolay değil o işler.Ayrıca adam belki halk sagligi uzmanı,niye bıraksın,zaten işi o ve aile hekimine yakın parayı Tsm başkanıyken alıyor ve Tsm başkanlığı mevzuat olarak da o halk sagligi uzmanının hakkı,gidip pratisyen hekimin altında mi çalışsın.Halk sagligi uzmanı aile hekimi de olamıyor.Adam işini yapacak,bizim Tsm başkanı halk sagligi uzmanı,ben pratisyen Tsm başkanıyla da çalıştım arada uçurum var. Az çalışalım diye zorluk cikartacagimiza bence işimizi yapalım.

#3611202  gönderen fati_
 18.07.2016 - 15:45:01
abdulhamidhan yazdı:Arkadaşlar Tsm başkanı bıraksın demek kolay.Adam başkanlık sırasında mecburen bir sürü kişiyle kötü oluyor.Tsm başkanlığını bıraktığı an herkes adamla uğraşacak,öyle kolay değil o işler.Ayrıca adam belki halk sagligi uzmanı,niye bıraksın,zaten işi o ve aile hekimine yakın parayı Tsm başkanıyken alıyor ve Tsm başkanlığı mevzuat olarak da o halk sagligi uzmanının hakkı,gidip pratisyen hekimin altında mi çalışsın.Halk sagligi uzmanı aile hekimi de olamıyor.Adam işini yapacak,bizim Tsm başkanı halk sagligi uzmanı,ben pratisyen Tsm başkanıyla da çalıştım arada uçurum var. Az çalışalım diye zorluk cikartacagimiza bence işimizi yapalım.
Ben hicbir TSM hekiminin az calismak derdinde olduğunu düşünmüyorum..
Bizim TSM deki hekimler pırıl pırıl insanlar..
Bence siz az calisayim diye zorluk cikaran sahsiniza ve arkadaslariniza yuzyuze bu tavsiyenizi yapin.

#3611205  gönderen fati_
 18.07.2016 - 15:51:41
fati_ yazdı:bi sorum daha olacak..
aile hekimliği birimleri boşaldığında (izin , rapor vs) oraların boş kalmama gerekçesi nedir?
tek gün bile izin alınsa geçici görevlendirme yapılmalımı?
hocam bu konuda nasıl düşüneyim bu konuyu konuşabilirmiyiz?
tsm sorumlu hekiminin şahsi meselelerini bir kenara bırakalım.