Cuma , Ekim 18 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Acilde kavga??

#3552544  gönderen eseseray
 13.05.2016 - 22:21:40
acilde mi koah üsye asye ..vb yaklaşımdan ziyade hastalara yaklaşımınızı nasıl yapıyorsunuz?
Ben her gelen hastayla artık problem yaşıyorum.güler yüz gösteremiyorum.ters bi söz yada hareket yaptıklarında kavga çıkana kadar gıcıklaşabiliyorum.bu insanlar nereye gidiyor böyle ?
Kullanıcı avatarı

Re: Acilde kavga??

#3552562  gönderen JimmyF_Mcnulty
 13.05.2016 - 22:25:41
Bir süre sonra işkenceye dönüyor. Her gelen Zombi gibi bir parça ısırıp götürmeye başlıyo. ( başka bir benzetme yapacaktım aslında da )
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3552589  gönderen sweetpearl
 13.05.2016 - 22:39:02
Altın kural:Hasta yakınlarını mümkün olduğunca ortamdan uzaklaştır.
Bunu uygulamadığım gün kavga çıkıyordu.Sanırım insanlar topraklanmak için acile geliyordu😄😄Yakın temas kavga,yakin temas kavga😁
Kullanıcı avatarı

#3552598  gönderen eftelya16
 13.05.2016 - 22:45:45
eğer bu noktaya geldiyseniz, bu saatten sonra dönüşü olmuyor. asla eskisi gibi anlayışlı, hümanist ve en önemlisi problemli hastaları alttan alıp bi şekilde başından savan biri olamazsınız. kendimden biliyorum. bi an önce acilden kurtulmaya bakın.

#3553036  gönderen drlat
 14.05.2016 - 09:09:51
bende aynı durumdayım..çok bilmiş,şimarık,her istediğinin olmasını isteyen,olmayınca da kavga çıkaran hasta ve hasta yakınlarından bıktım usandım.'doktor istediğim ilacı yazmadı,doktor bana ambulansı tahsis etmedi' gibi saçmasapan şikayetlere cevap yazmak da fazlaca zoruma gidiyor artık..mesleğe başlarken nöbetlere bu kadar nefretle gideceğim hiç aklıma gelmezdi.
Kullanıcı avatarı

#3553046  gönderen dr_demirci
 14.05.2016 - 09:25:42
acilde çalışan her doktor bir süre sonra bunu yaşıyor maalesef
Kullanıcı avatarı

#3553048  gönderen Miasma
 14.05.2016 - 09:26:39
Güvenlik varsa onlarla beraber yoksa başka bir doktor/hemşire arkadaşınla beraber, hasta yakınlarının dışarı çıkmasını istemen lazım, tek yol bu görünüyor. İşte hasta mahremiyeti falan bir yerden girip bir şekilde ikna etmek lazım. Tabi kavga edecek adam buna da ikna olmayacaktır ya neyse
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3553091  gönderen mkctnky
 14.05.2016 - 10:54:51
Gecenin 5 inde acilde giriş kağıdını masamın üstüne atıp "2 gün rapor " diyeni duydu bu kulaklar . Şikâyetiniz nedir dendiğinde din görevlisiyim 2 gün yatacam anamnezi aldım.

Acile bu ülkede a101 migros dostlar .Hizmet sektörü .

Serum neden ufak diyeni duydu kulaklar . Exduxul asistolu akrabasına iyi çaktın mı? (Defiyi kastediyor herhalde ,hani dizilerden ;) ) diyeni duydu.

Acile tahammül 3 yıldır dostlar .önce istifa ettiniz yada tus kazandınız YIRTTINIZ .

Bu devlet acilde böyle millet ile 3yıl + devam edebile hergün için prim yatirmali .yoksa yapılacak iş değil :(

#3553095  gönderen dryusufk
 14.05.2016 - 11:01:56
Ne kadar az yakini varsa o kadar az kavga tartisma olur muayeneye her hastanin tek girmesini saglamaya calisin kesinlikle hasta yakini olmasin.Icerde ustu acik sondali hastalar geliyor gidiyor ozel seylerini anlatiyor annen esin olsa baskasi olsun icerde ister misin deyin genelde cikarlar.Ayrica her seferinde iceri sadece 1 hasta alinmasini saglayin 1 sonuc 1 muayene sirasi ile gidebilirsiniz.Hasta basinizda bekledikce sizi yorar yakinlarida ayri yorar.En guzeli bire bir bakmaktir.Cok skintili acil oldugunu dusunen hasta varsada hemsireye yonlendirin tansiyonuna baksin gazi alinmis olur o ara elinizdeki hastanin isi bittiyse acil mi diye bakin acil degilse direk kapiyi acip diger hasta yakinlarina bu arkadasin onden muayene olmasina musaade ediyormusunuz diye sorun kesinlikle hayir diyecekler kapi acikken hastaya sira onlarin hakki ben herkese bakacam once sonra farketmez deyin.Onlardan musaade istemesini soyleyin genelde kapi acikken tartismazlar.Tartismaya kalkarsa da bakin millet sizin yuzunuzden bekliyor siraniza gecin hemen herkese bakip bitirelim diyin.Boylece siradakilerde isleyisin durmasini istemeyeceklerinden hastaya baski yapar cikmak zorunda kalir.Genelde bire bir ustunuze almayin hicbirseyi.O igne burda yasaklandi o tahlili acil doktoru isteyemiyor.O serum kalmamis.Rapor yetkimizi cok rapor verdik diye aldilar.Ben bakmak isterim ama acil olmayan seylerden anlamam yanlis bisey yapmayalim iyi edelim derken daha kotu olmasin.Haklisiniz bu sikayetlerinizde lutfen sikayetci olun bizde memnun degiliz biz sikayet edince calisaniz diye takmiyor kimse vb hastayi hep manipule edin.Bazilari olacaktir hakki kostek olan ona da erinmeyin:))) Ekip saglamsa kostegini verin gitsin.

#3553098  gönderen dryusufk
 14.05.2016 - 11:06:27
Ne kadar az yakini varsa o kadar az kavga tartisma olur muayeneye her hastanin tek girmesini saglamaya calisin kesinlikle hasta yakini olmasin.Icerde ustu acik sondali hastalar geliyor gidiyor ozel seylerini anlatiyor annen esin olsa baskasi olsun icerde ister misin deyin genelde cikarlar.Ayrica her seferinde iceri sadece 1 hasta alinmasini saglayin 1 sonuc 1 muayene sirasi ile gidebilirsiniz.Hasta basinizda bekledikce sizi yorar yakinlarida ayri yorar.En guzeli bire bir bakmaktir.Cok skintili acil oldugunu dusunen hasta varsada hemsireye yonlendirin tansiyonuna baksin gazi alinmis olur o ara elinizdeki hastanin isi bittiyse acil mi diye bakin acil degilse direk kapiyi acip diger hasta yakinlarina bu arkadasin onden muayene olmasina musaade ediyormusunuz diye sorun kesinlikle hayir diyecekler kapi acikken hastaya sira onlarin hakki ben herkese bakacam once sonra farketmez deyin.Onlardan musaade istemesini soyleyin genelde kapi acikken tartismazlar.Tartismaya kalkarsa da bakin millet sizin yuzunuzden bekliyor siraniza gecin hemen herkese bakip bitirelim diyin.Boylece siradakilerde isleyisin durmasini istemeyeceklerinden hastaya baski yapar cikmak zorunda kalir.Genelde bire bir ustunuze almayin hicbirseyi.O igne burda yasaklandi o tahlili acil doktoru isteyemiyor.O serum kalmamis.Rapor yetkimizi cok rapor verdik diye aldilar.Ben bakmak isterim ama acil olmayan seylerden anlamam yanlis bisey yapmayalim iyi edelim derken daha kotu olmasin.Haklisiniz bu sikayetlerinizde lutfen sikayetci olun bizde memnun degiliz biz sikayet edince calisaniz diye takmiyor kimse vb hastayi hep manipule edin.Bazilari olacaktir hakki kostek olan ona da erinmeyin:))) Ekip saglamsa kostegini verin gitsin.
Kullanıcı avatarı

#3556909  gönderen unwrittengirl90
 17.05.2016 - 02:10:28
Bugün yine olaylar olaylar kacamadim acilden neyseki uyumak var 2 kişi nbt candir can.konsa gelmeyenlere trip attim asdfffkjhk.usandim bunların nazi da var of bu neee asdfffghd