Perşembe , Eylül 19 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Buyuk harfle yazılan yazılar hakkında

#190911  gönderen Simurg
 16.01.2007 - 23:17:28
Arkadaslar son gunlerde bazı uyelerin yazıları buyuk harfler ile yazdıklarını gormekteyim..

Forum içerisinde buyuk harfle yazı yazmak "bagırmak" anlamına gelmektedir..

Bu sebeple yazıları buyk harfle yazan uyelerin o yazıları silinecektir..

Ricam yazılarınızı duzeltmenizdir ..yoksa kural geregi o yazıları sileceğim
Kullanıcı avatarı

#190914  gönderen docburdoc
 16.01.2007 - 23:29:33
Ya kusura bakmayın ama gerçekten artık saçmalanmaya başlandığını düşünüyorum. Ne yani küçük yazılarla yazıp sonuna ünlem koyarsak hele 3 tane 5 tane falan o da bağırmak mı olacak? Koyu font.la yazarsak hatta bir de kırmızı yazarsak kışkırtma amaçlı mı olacak karşımızdakini? Bağırmak isteyen küçük harfle de bağırır.

Bu sitenin 1-1.5 yıllık üyesiyim ama son zamanlarda artık iyice saçmalanmaya başlandığını düşünüyorum. Olayı tam olarak bilmiyorum ama sonradan yazılan herşeyi okuyup inceleyerek edindiğim izlenimle sırf sponsor eleştirildi diye o kadar zamanlık üyelerin üyeliklerinin dondurulması falan. Sıkıyönetim kuralları uygulayın bari. Ya da açılan forumlarla ilgili yazılar yazın alternatif, biz aralarından seçtiklerimizi koylaım görüşümüz diye. Hayret :evil: Şimdi bu smileyi kullandım diye de silinir mi acaba yazdıklarım? Gerçekten inanamıyorum artık bu yöneticilik ve mod.luk anlayışına :!: :!: :!:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#190917  gönderen Simurg
 16.01.2007 - 23:38:23
Arkadaşlar bu benim uydurduğum bir kural değildir, bu internetteki tum forumlarda kullanılan bir kuraldır..
Unlem zaten " sinirlenmek,şaşırmak" anlamında kullanılmıyormu?

Smileyler zaten, tepkilerini belirtmenizde kullanmanız için yer almaktadır..

Rengine font buyuklugune mudahale edecek olsaydık o özellikleri forum içerisinden çıkartırdık..

Ya ben 13aydır moderatorum ve asla kısıtlama getiren uygulamalar yapmadım.bu bir kısıtlama değildir iaksine gerekli hallerde buyuk hafrle yazarak tepkinizn boyutunu gostermenizi sağlar..

Onyargılarınızdan vazgecmenizi ve yanlış anlamanızı unutmanızı bekliyorum sizden..

Kullanıcı avatarı

#190919  gönderen docburdoc
 16.01.2007 - 23:49:03
Benim dediğim de bu işte. İsteyen noktalama işaretiyle de bağırır hakaret eder, smileyle de küçük harfle de. Buradan da yazıyorum; şahsına yönelik yazmadım yukarıdaki eleştiriyi. Hangi yönetici ya da mod tarafından yapılırsa yapılan bence artık yanlışlık boyutuna ulaşan düzenlemelere karşı alın eleştirimi.Dost acı söyler. Esnekliğinizi bu kadar kaybetmeyin artık.

yaaaaaa

#190921  gönderen backardi
 16.01.2007 - 23:55:45
ya sımurg onun nıyetıne gore ayırsanız daha ııy olur. ben msela yazıma pek dıkkat etmıom elıme ne gelırse yazıom buyuk kuuck harfmı dıe bakmıom kı ne bılım nıyet onemlı bence
Kullanıcı avatarı

#190922  gönderen docburdoc
 16.01.2007 - 23:59:01
:yes:
Kullanıcı avatarı

#190923  gönderen Simurg
 17.01.2007 - 00:00:23
niyete gore ayarladık diyelim..

eğlence sayfasında olur ne problem olacak, ama bazı ciddi konularda (nobel gibi) buyuk harfle yazılan yazıları sildik veya uyardık diyelimm, onu sildin bunu silme vs...

ayrıca bu forum ortamı gerginlik olsun istemiyorum açıkçası..kimse sinirlenmesin fazla gerilmesin tartışalım eleştirelim gerekirse ama kırıcı olmayalım..

anlatabildim mii
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#190924  gönderen dr_selman
 17.01.2007 - 00:02:05
uzun zamandır takılıyorum siteye;hiç öle sinirli bi ortam oluşmadı bunlara gerek yok bence :wink:
Kullanıcı avatarı

#190927  gönderen Simurg
 17.01.2007 - 00:08:52
yaşar kemal başlığını gormedin herhalde..

neyse arkadaslar amacım kendime gore bir ortam oluşturmak değil,sizler için en iyisini bulmaktır..

Kullanıcı avatarı

#190972  gönderen Cilgindr
 17.01.2007 - 12:09:23
Hiçbir forum sitesinde metinler tamamiyle büyük harfle yazılmaz.Kaldı ki bu Türkçemizi doğru kullanmaya da aykırıdır.Dikkat çekilmek istenen konunun önemi gereği başlıklar tamamen büyük harfle yazılabilir.Ancak normal metinleri tamamiyle büyük karakterlerle yazmak acayip bir görüntü kirliliği yaratmakta ve gözlerimizi yormaktadır.Simurg bu konuda haklı ve gereken hassasiyeti üyelerimizden bekliyoruz.Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı

#190996  gönderen docburdoc
 17.01.2007 - 15:08:06
Vallahi kimseye tamamen büyük harfle birşey yazmadım. Ama bazı cümlelerimi büyük harfle yazdığım oldu. Ben hala bu tutumun son derece yanlış olduğu görüşündeyim. Ama zaten biz mod.ların hangi aldığı karara yanlış dedik de tamam siz haklısınız denilip karardan geri dönüldü? O yüzden konuşmamın da çok anlamı yok bence.

Eski üye olmam yapılan her uygulamayı da haklı görmemi gerektirmiyor. Tamam bence de herkes birbirine saygılı olsun. Biz bugüne kadar ne tartışmalar yaptık ama seviyemizi koruduk. Kimse kimseye hakaret etmesin vs. Bunların hepsinde haklısınız ve çoğumuz da bunları istiyoruz. Ama görüntü kirliliği dersen görüntü kirliliği oluşturan çok daha fazla şey var bence. Tutumunuz her geçen gün sertleşiyor ve bazı konularda gereksiz tepkilere dönüşüyor. Bu da onlardan biri bence.

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı

#191000  gönderen Simurg
 17.01.2007 - 15:21:21
docburdoc yazdı:Vallahi kimseye tamamen büyük harfle birşey yazmadım. Ama bazı cümlelerimi büyük harfle yazdığım oldu. Ben hala bu tutumun son derece yanlış olduğu görüşündeyim. Ama zaten biz mod.ların hangi aldığı karara yanlış dedik de tamam siz haklısınız denilip karardan geri dönüldü? O yüzden konuşmamın da çok anlamı yok bence.
buyuk harfleri doğru kullanmışsın demektir bu.tepkinin dozunu belirtmek için buyk harf kullanılır bir modul.benim amacıma uygun tutumu onceden beri gosteriyorsun zaten..
docburdoc yazdı:Eski üye olmam yapılan her uygulamayı da haklı görmemi gerektirmiyor. Tamam bence de herkes birbirine saygılı olsun. Biz bugüne kadar ne tartışmalar yaptık ama seviyemizi koruduk. Kimse kimseye hakaret etmesin vs. Bunların hepsinde haklısınız ve çoğumuz da bunları istiyoruz. Ama görüntü kirliliği dersen görüntü kirliliği oluşturan çok daha fazla şey var bence. Tutumunuz her geçen gün sertleşiyor ve bazı konularda gereksiz tepkilere dönüşüyor. Bu da onlardan biri bence.

Saygılarımla.
amaç goruntu kirliliğinden çok otesi..1 yıldrı uyesin foruma ve ne tartışmalar gorduk birlikte.nasıl oldugunu sen iyi bilirsin..
ama yeni uyelerde ozellikle buyuk harfleri gereksiz yere kullanıyor bana gore..

tutumumuz hiçbir zaman sertleştirmedim..eleştirilere ve genel saygı içerisindeki her turlu yazılara açığız ve kendi adıma hepsinin koruyucusumdur..

anlatabildim mi :?:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: yaaaaaa

#191041  gönderen dr_selin
 17.01.2007 - 18:52:19
backardi yazdı:ya sımurg onun nıyetıne gore ayırsanız daha ııy olur. ben msela yazıma pek dıkkat etmıom elıme ne gelırse yazıom buyuk kuuck harfmı dıe bakmıom kı ne bılım nıyet onemlı bence
valla ben şahitim backardinin yazılarını okuyabilmek için monitöre dikkatle bakmam gerekiyor bazen :lol: :lol: :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı

Re: Buyuk harfle yazılan yazılar hakkında

#191045  gönderen dtgucu
 17.01.2007 - 18:58:57
simurg yazdı:Arkadaslar son gunlerde bazı uyelerin yazıları buyuk harfler ile yazdıklarını gormekteyim..

Forum içerisinde buyuk harfle yazı yazmak "bagırmak" anlamına gelmektedir..

Bu sebeple yazıları buyk harfle yazan uyelerin o yazıları silinecektir..

Ricam yazılarınızı duzeltmenizdir ..yoksa kural geregi o yazıları sileceğim
hadi ya :!: :?:
hiç bilmiyordum bunu.
hızlı yazarken bazen capslock a değiyor parmağım ben de devam ediyorum
ayrıca bağıran bağırsın yaaaaaaaa
Kullanıcı avatarı

#283792  gönderen hevidarr
 20.08.2007 - 12:24:23
yeni gördüm bu başlığı ,inanılmaz şaşırdım..hiç dikkat etmemiştim büyük küçük