Pazar , Eylül 22 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

#3059796  gönderen DR-H0USE
 07.12.2014 - 17:58:08
kubrend yazdı:Starbucks Kenya ve Columbia Narino tavsiye ederim, frenchpress varsa ona uygun çekiyorlar, içimi orta sertlikte, (fazla kaçırınca taşikardiye dikkat:)
bunlar filtre mi,, hazır kahve mi hocam?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3059813  gönderen rosebud
 07.12.2014 - 18:39:38
ozgur844 yazdı:http://www.starbucks.com.tr/coffee/whole-bean

çekirdek kahveler...
istersen öğütüyolarda ama öğütme makinası alıp anlık öğütmek daha iyidir.
öğütme makinesi almayı düşünürken, öğütme makinem de antika olarak hediye geldi :D kendin öğütünce çok zevkli oluyor ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3059864  gönderen ozgur844
 07.12.2014 - 19:58:59
rosebud yazdı:

çekirdek kahveler...
öğütme makinesi almayı düşünürken, öğütme makinem de antika olarak hediye geldi :D kendin öğütünce çok zevkli oluyor ;)
Ben de kendim öğütmeyi tercih ederim ama sizi kıskanmadım değil 😃 ne güzel hediyeler almışsınız 😃
Kullanıcı avatarı

#3059866  gönderen ozgur844
 07.12.2014 - 20:01:33
DR-H0USE yazdı:
kubrend yazdı:Starbucks Kenya ve Columbia Narino tavsiye ederim, frenchpress varsa ona uygun çekiyorlar, içimi orta sertlikte, (fazla kaçırınca taşikardiye dikkat:)
İster espresso ister filtre olur.
Hazır kahve, yani nescafe gibi granullu kahveyi kastediyorsanız o şekilde değil bunlar. En azından ben böyle biliyorum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3059874  gönderen rosebud
 07.12.2014 - 20:13:01
ozgur844 yazdı:
rosebud yazdı:

çekirdek kahveler...
Ben de kendim öğütmeyi tercih ederim ama sizi kıskanmadım değil 😃 ne güzel hediyeler almışsınız 😃
Teşekkür ederim :) Allah size de güzel hediyeler alan aile bireyleri ve arkadaşlar nasip etsin ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3059877  gönderen akandemir
 07.12.2014 - 20:15:59
meritamon yazdı:
akandemir yazdı:menengiç kahvesi:)
of iğrenç o ya
ben çok severim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3060337  gönderen kubrend
 08.12.2014 - 10:04:58
DR-H0USE yazdı:
filtre kahve hocam

Re:

#3060416  gönderen nevus
 08.12.2014 - 12:05:04
rosebud yazdı:
ozgur844 yazdı:
rosebud yazdı: espresso bana çok sert geliyor, geçen gün kahveyi kendim çektim espresso makinemi kullanmaya üşendim kahveyi sütle kaynattım :D ciddiyim güzel oldu...makinede hazırlayınca da zaten sütle karıştırıyorum...
espresso makinasında yapmak bi dakka sürmez, sütle kaynatmak daha zor değil mi, bi yanlışlık olmasın :)

starbucks ta yumuşak içime uygun kahve çeşitleri de var onları da deniyebilirsin, aklıma gelmişken starbackstan çekirdek kahve aldığınızda duble espresso kahve ikramı yapıyolar söylemezseniz vermeyebilirler :)
yok kahveyi Almanya'dan kardeşim getirmişti, makine dediğim otomatik değil ;) o da hediye, ama otomatik olanı da hediye gelecekmiş duyumunu aldım :D alttakiyle idare ediyorum da onu da son seferinde kullanmaya üşendim :oops:
Resim
Bu Moka Pot demliği.Uygun koşullara (su,sicaklik,süre,kahvenin çeşidi ) dikkat edildiğinde çok nefis bir kahve demliyor.Bunun demlediği kahveyi zincir marketlerde (starbucks,tchibo ves.) bulamazsınız.

Öğütmek için en güzeli el değirmenleridir . (Türkiyedetarihi sözen el değirmeni en iyisidir ,Yurtdışında Hario,Prolex,Kyocera el değirmenleri ) .Otomatik değirmen istyorsaniz 1000 tlden ucuz olanlara yaklaşmayin kahvenizi mahveder ucuz otomatik değirmenler.

Tüm kahveler güzeldir . Önemli olan aldiğiniz kahve bayat olmamali ve uygun koşullari yerine getirmeniz :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3060878  gönderen rosebud
 08.12.2014 - 21:31:56
nevus yazdı:
rosebud yazdı:
ozgur844 yazdı: espresso makinasında yapmak bi dakka sürmez, sütle kaynatmak daha zor değil mi, bi yanlışlık olmasın :)

starbucks ta yumuşak içime uygun kahve çeşitleri de var onları da deniyebilirsin, aklıma gelmişken starbackstan çekirdek kahve aldığınızda duble espresso kahve ikramı yapıyolar söylemezseniz vermeyebilirler :)
yok kahveyi Almanya'dan kardeşim getirmişti, makine dediğim otomatik değil ;) o da hediye, ama otomatik olanı da hediye gelecekmiş duyumunu aldım :D alttakiyle idare ediyorum da onu da son seferinde kullanmaya üşendim :oops:
Resim
Bu Moka Pot demliği.Uygun koşullara (su,sicaklik,süre,kahvenin çeşidi ) dikkat edildiğinde çok nefis bir kahve demliyor.Bunun demlediği kahveyi zincir marketlerde (starbucks,tchibo ves.) bulamazsınız.

Öğütmek için en güzeli el değirmenleridir . (Türkiyedetarihi sözen el değirmeni en iyisidir ,Yurtdışında Hario,Prolex,Kyocera el değirmenleri ) .Otomatik değirmen istyorsaniz 1000 tlden ucuz olanlara yaklaşmayin kahvenizi mahveder ucuz otomatik değirmenler.

Tüm kahveler güzeldir . Önemli olan aldiğiniz kahve bayat olmamali ve uygun koşullari yerine getirmeniz :)
Demleme yaptığım tada dediğiniz gibi rastlamamıştım, cidden sert ve çok hoş oluyor, bu da kahve değirmenim, incelik ayarı var, yapmak istediğiniz kahveye göre tane boyutunu ayarlayabiliyorsunuz...:)

Resim

Re:

#3061044  gönderen nevus
 08.12.2014 - 23:25:24
rosebud yazdı:
nevus yazdı:
rosebud yazdı: yok kahveyi Almanya'dan kardeşim getirmişti, makine dediğim otomatik değil ;) o da hediye, ama otomatik olanı da hediye gelecekmiş duyumunu aldım :D alttakiyle idare ediyorum da onu da son seferinde kullanmaya üşendim :oops:
Resim

Demleme yaptığım tada dediğiniz gibi rastlamamıştım, cidden sert ve çok hoş oluyor, bu da kahve değirmenim, incelik ayarı var, yapmak istediğiniz kahveye göre tane boyutunu ayarlayabiliyorsunuz...:)

Resim
Moka Pot italyada neredeyse her evde var. Mükemmel kahve yapar. tabi zamanla ideal kahveyi bulacaksınız. kahvenizin sert/acı olmasının nedeni kahve çeşidinize ve kahvenizin kavrulma derecesine bağlı olabilir.koyu kavrulmuş bir kahveyse acı olması normaldir.birde ateşte tutma süreniz de önemlidir. kahve /su oranı da acılığı etkileyen bir durum.

değirmeniniz çok tatlıymış :) bunun gibi orjinal el değirmenlerinin yerini hiçbir şey tutmuyor
Kullanıcı avatarı

#3808092  gönderen yubice
 05.02.2017 - 22:46:20
ders çalışırken kahve içmenin uykuyu kaçırmak dışında bir faydası var mı, mesela odaklanmaya filan fayda sağlar mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7