Perşembe , Eylül 19 2019
Sitemiz hakkındaki gÖrüŞ ve Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı

kahve onerir misiniz

#3031054  gönderen ulrike
 29.10.2014 - 19:44:01
Bildiginiz kullandiginiz ve memnun kaldiginiz kahve cesitleri nelerdir. Ders caliairken hangisini onerirsiniz
Kullanıcı avatarı

Re: kahve onerir misiniz

#3031062  gönderen staghorn
 29.10.2014 - 19:52:06
Nescafe Alta Rica on numaradır migrosta satılıyor fiyatı 20 lira civarı. Tadı ağır gelirse jacobs da olabilir ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3031070  gönderen jumaru
 29.10.2014 - 19:54:54
Yatkın olan kişilerde vitiligoya neden olduğuna dair yazılar okumuştum. Şahsen tavsiye etmem. Şahsi gözlemlerim de bu yönde. 2 tanıdığım aşırı kahve tüketiyor ve ikisi de vitiligo hastası. Yine de sen bilirsin tabi.
Kullanıcı avatarı

#3031071  gönderen drfunny
 29.10.2014 - 19:56:14
jacobs cronat gold tadıda yumuşaktır bim de satılır :) bak şimdi canım çekti
Kullanıcı avatarı

#3031074  gönderen ulrike
 29.10.2014 - 19:58:20
Hocam sut karistiriyor musun yoksa sade mi iciyorsun

#3031087  gönderen marvelous
 29.10.2014 - 20:18:25
..
En son marvelous tarafından 12.12.2014 - 17:40:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3031092  gönderen beyazpapatya
 29.10.2014 - 20:26:16
Kahvesiz güne başlanmaz, hele ders çalışmaya asla ;)
Şekersiz içiyorsan kahve dünyasının 2si birarada olan var, 2 kutu alınca 1 kutu bedava veriyorlardı en son, uzun uzun yetiyor :) hey gidi tus günleri ...

#3031100  gönderen kubrend
 29.10.2014 - 20:33:47
Starbucks Kenya ve Columbia Narino tavsiye ederim, frenchpress varsa ona uygun çekiyorlar, içimi orta sertlikte, (fazla kaçırınca taşikardiye dikkat:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3031104  gönderen thedoctorrr
 29.10.2014 - 20:42:46
türk kahvesi hocam şaşmaz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3031112  gönderen monkeydluffy
 29.10.2014 - 20:54:48
türk kahvesi uyku kesme konusunda bir numara,(kurukahveci mehmet efendiden şaşma)
sabah azıcık açlığım yatışsın, uykum açılsın, içim ısınsın derseniz kaynar sütün içine neskafe,
filtre kahve severseniz starbucks ın kahveleri(makine ya da frenchpressle hazırlanabilir)
ne uğraşcam la diyosanız kahve dünyası fındıklı hazır kahve, neskafenin de var
kahve olayı tamamen zevk işi, kişiye göre değişir. benim nacizane önerilerim bunlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3031291  gönderen bahare90
 30.10.2014 - 00:36:47
Sert mi yumusak mı?
Yumusak derseniz Guatemala favorim;) columbia da alternatifi olabilir. afrika menseili olanlar sert oluyor ben pek icemiyorum. Sumatra ile starbucks'in anniversary blend'i en son bir ay once ictigimizde zift gibiydi;)) bir de cok guzel uyku aciyordu, direncli vakada denenmistir:))
Uyku acsin derseniz turk kahvesi gayet basarili. Sade jacobs'a direncli vakada denenmistir;)
Alternatif icecek onerim olacak, reflude vs özellikle: soguk, naneli limonlu yesil cay:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3031303  gönderen mezenter
 30.10.2014 - 01:13:09
Türk kahvesinde cezbeli favorim. Kahve miktarını artırdıkça uyku açma özelliği de artıyo. Bi yerden sonra diğerleri sabitleşiyo cezbeli direk doğru orantılı.
Alta rica sert cap colombia yumuşak içimli nescafeler. İkisi de güzel ama türk kahvesinin yerini asla tutamazlar uyku açma anlamında
Aa bi de kahve yapmak zor gelirse çay tabağına koy dilinin ucunu batır :) o da uyku açıyo

Re:

#3031310  gönderen nevus
 30.10.2014 - 01:26:11
kardeş , kahve öncelikle nescafe ,jacobs ve benzeri granul kahvelerden ( kabaca kahvenin konservesi diyebiliriz ) uzak dur. hem sağlık açısından zararlı hem de kahveyle alakası yok

Kahve içeceksen gerkeç kahve içmelisn. Bunun için yapman gereken tek şey kavrulmuş kahve çekirdeğini alıp evde demlemen.

Birkaç demleme çeşidi var. bunlardan en çok ama en yanlış bilineni türk kahvesidir. Aslında türk kahvesi, kahve çeşidi değil espresso,filtre gibi demleme çeşididir. Sahtekar kurukahveci mehmet efendiden aldığımız o kahve brazilyadan alınan çürük kahve artığının kömür gibi kavurup öğütülmesidir.

Kahveyi çekirdek olarak birçok yerden alabilirsin. Yapacağın şey taze kavrulmuş Çekirdek kahve almak ( bir sürü kahve çeşidi var- kenya,brazilya,yemen,etiopya,kolombiya ves. - içtikce karar vereceksin hangisinin damak tadına uygun olduğunu,yerli çay kaçak çay gibi düşün ).

Kahve taze kavrulmuş olmalı bu çok önemli. Çekirdek kahveyi alabileceğin bir çok mağaza var ,ben en çok kahvefabrikası .com sitesini kullanıyorum ama buna benzer birsürü mağaza var. Starbucks,Tchibo gibi yerlerden de alabilrsin ama ben onları çok tavsiye etmem çünkü kahvelerini yurtdışında kavurup getirdikleri için genelde bayat oluyor

Birtane de kahve için el değirmeni alman gerekiyor. ( en mehşuru tarihi sözen el değirmeni )

Bundan sonrası artık senin keyfine kalmış .ister türk kahvesi demlersin,ister filtre kahve yaparsın ister french press yaparsın .

Ben french press ile demliyorum kahvemi,hem hızlı hem pratik hem de kahvenin tüm aroması ve tadınını alabiliyorum .akşamları da türk kahvesi yapıyorum ki inanın bu şekilde yaptığınız türk kahvesini içtikten sonra daha önceke hiç türk kahvesi içmemiş olduğunuzu anlayacaksınız :)

İlginçtir dünyaya kahveyi türkler tanıtdı ama dünyada kahvenin en az bilindiği ve tüketildiği ülkelerden birisi de Türkiyedir.
Rivayete göre Kahve ilk defa osmanlıdan avrupaya gittiğinde avrupada baya seviliyor ve tutuluyor . bunu gören hristiyan din adamları kahveyi türklerin içeceği diye yasaklıyor. ama bir süre sonra bu kadar güzel bir içeceği türklerin tekeline bırakamayız diyerek kahveye izin veriyor ve üretmek için adımlar atıyor.

şuan dünyada petrolden sonra en büyük ciro kahve ticaretindedir (kaynak vikipedya )
En son nevus tarafından 30.10.2014 - 16:45:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7