Çarşamba , Kasım 20 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı
dryasin26 yazdı:
31.05.2018 - 16:27:47
O zaman benim tanıdığım çocuk psiko, kimya, mikrop, pato, özellikle göz KBB uzmanları neden mutsuz. Heleki göz uzmanları ahh kafamız narası atıyor. Asıl davalık olup mahkemeden kurtulamayanlar plastik cerrahları iken neden PRC 70 ile tavanı zorluyor. Arkadaşım olay sadece ön yargı. İnan 45 ile kazanan bayan kadın doğumcular çok daha mutlu ve severek çalışıyor. Nöbet falan geçici. 4 sene nöbet rahat gecebilir ama 2 yıl inekleyip 80 kilo olan ablalarımızı ne yapacağız? Sence ders çalişmakmı daha zor nöbet tutmak mı? Bence en büyük hayal kırıklığı 2 yıl inekleyip öğretmen maaşına uzman hekimlik yapmak

Cok cok yanlış düşünüyorsun hocam.Nobet tutmayim Acilde çalışmayayım.Hasta görmeyeyim ben öğretmen maaşına raziyim
Yeni nesil çok enteresan düşünüyor. Adam nöbet tutmamak hasta görmemek istiyor ama doktorluk seçmiş, üstelik tus kazanmak için herşeyi öğrenmiş çalışmış. Doktorluk egolu bir meslektir ama ego hastayı küçümsemek değildir. İnsan yaptıgı işle , dizi ağrıyan hastanın ettiği güzel sözle mutlu olmalı. Bu ego değildir. Hastadan kaçan, nöbetten korkan, acildekş hastayı karşılayacak yüreği olmayan adamın doktorlukla işi olmasın zaten. Bu düşünceleri kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz hayret ediyorum. Özelde çalişmiyorum bu arada . 4 yldır kamuda uzman doktorum. Haydarpaşa mezunuyum. İstediğim an maaşımi ikiye katlama şansım varken devlette hizmet ediyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Evet eskiden yuksek puanlar khd, tercih ediyordu simdi dusuk puanlar ilginc bir tablo olarak gorunuyor olabilir.
Tustaki puanin bir hekimin o bolumdeki basarisini kesinlikle gostermez. Yada cerrahideki bir hekimin tus puanina gore degerlendirmek de cok yanlis. Sistemdeki problemleri hekimlere yansitilmasi da algi da yanlis. Isteyerek secilen her meslekte basari yuksek olacaktir. Yerlesen arkadaslarin da yolu acik olsun.
Kullanıcı avatarı
dryasin26 yazdı:
31.05.2018 - 16:46:32
Yeni nesil çok enteresan düşünüyor. Adam nöbet tutmamak hasta görmemek istiyor ama doktorluk seçmiş, üstelik tus kazanmak için herşeyi öğrenmiş çalışmış. Doktorluk egolu bir meslektir ama ego hastayı küçümsemek değildir. İnsan yaptıgı işle , dizi ağrıyan hastanın ettiği güzel sözle mutlu olmalı. Bu ego değildir. Hastadan kaçan, nöbetten korkan, acildekş hastayı karşılayacak yüreği olmayan adamın doktorlukla işi olmasın zaten. Bu düşünceleri kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz hayret ediyorum. Özelde çalişmiyorum bu arada . 4 yldır kamuda uzman doktorum. Haydarpaşa mezunuyum. İstediğim an maaşımi ikiye katlama şansım varken devlette hizmet ediyorum
Hocam bak herkes tibbi isteyerek secmemistir.mesela ben.iyi bir öğrenciydim ailem zengin değildi ve garanti bir meslek seçmek zorundaydım seçtim.hic bir zaman isteyerek doktorluk yapmadım.Bu durumu uzmanlıkta kurtardım.Halk sagligi seçtim kurtuldum.cogu kisi de böyle.O seni mutlu eden şeyler beni mutlu etmiyor.Birini iyilestirmisim etmişim umrumda degil.Bu milletin riyakar olduğunu biliyorum.Bugun dua eden adam ilk komplikasyona ana avrat sover ve dava eder.Benim hekimliğimhekimliğimi hak etmiyorlar.Ben bu düşüncelerle niye illa egolu olacam karizmatik olacam diyim.Tusa iyi çalışır bu durumdan kurtulurum.oyle de yaptım.yuksek alanlar da oyle yapiyor
Ben tıp fakültesi dönem 1de amfideki kalabalığın içindeyken daha kontenjanlar azaltılmalı kalite düşer her ilde tıp fakültesi olmaz ı akıl edebilmişken bu yönetim anlayışı nasıl olur da çözüm bulmaz bulamaz bulmak istemez aklım almıyor.(2017 mezunuyum işler hala kötüye gidiyor yeni fakülte açılıyor sürekli) Dönem 4 hastabaşında hasta odasına sığmayan, bazılarinin viziti koridordan duymaya çalıştığı 13 kişiye varan staj gruplarımız oldu. Umarım artık bir şeyler değişmeye başlar bu ülkede. Hekimler olarak sorunun temeli ve çözüm alternatiflerini tartışabilmeliyiz birbirimizin fikrini değiştirmeye çalışmaktansa diye düşünüyorum .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dryasin26 yazdı:
O zaman benim tanıdığım çocuk psiko, kimya, mikrop, pato, özellikle göz KBB uzmanları neden mutsuz. Heleki göz uzmanları ahh kafamız narası atıyor. Asıl davalık olup mahkemeden kurtulamayanlar plastik cerrahları iken neden PRC 70 ile tavanı zorluyor. Arkadaşım olay sadece ön yargı. İnan 45 ile kazanan bayan kadın doğumcular çok daha mutlu ve severek çalışıyor. Nöbet falan geçici. 4 sene nöbet rahat gecebilir ama 2 yıl inekleyip 80 kilo olan ablalarımızı ne yapacağız? Sence ders çalişmakmı daha zor nöbet tutmak mı? Bence en büyük hayal kırıklığı 2 yıl inekleyip öğretmen maaşına uzman hekimlik yapmak
Bir tane mutlu kadın kadın doğumcu görmedim. Mecburi yaptım 6 ay sonra kadın doğuma gittim mecburideyken puan yükseltemediğim için. Gitmez olaydım. Bin belasını versin. Kadın doğumdan istifa edip ftr kazandım hem de puanım kesilerek 5 ayda. 1 kilo bile almadım. (İstifa kararını vermeden önce de çok fazla uzmanla konuştum çoğu kadındı doğumevinde çalışıyordu.)Tabiki ders çalışmak kolay. Ömrümden ömür gidecek ve ben ayın 15 günü allahın yüksekovasında icapçı olacağım öyle mi? 50bin versen yapmam 100bin de versem yapmam. Para önemli ama bir yere kadar
talha2635 yazdı:
01.06.2018 - 05:18:53
Ek yerleştirmede yeni kontenjan mı açılıyor veya nasıl oluyor, normal tercihlerde üstte olan tercihim gelmemişti, ek yerleştirmede benden düşük puanlı biri yerleşmiş oraya????
Kazanan kişi gitmemiş hocam ek yerleştirmeye düşmüş işte
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
acil tıp,genel cerrahi, pediatri,kalp damar cerrahisi,nöroşirurji,kadın doğum,göğüs cerrahisi,cocuk cerrahisi yani tıbbın ağır topları yerlerde bırak 45 puanı ekyerleştirmede bile boş çekiyo bunlar,,nedeni basit: ağır çalışma koşulları ve malpraktis.
2018 in insanı artık huzur istiyor.
Kullanıcı avatarı
dryasin26 yazdı:
30.05.2018 - 22:01:55
45-50 ile beğenilmeyip yazılmayan Haydarpaşa. GOP, haseki beyin cerrahi den çıkan uzmanlar özellerde minimum 25 binden kapıyı açıyor. 70 ile kazanılan saçma sapan biyokimya , göz , KBB uzmanları kafalarını taşa vuruyor ama iş işten geçiyor. Şu anki doktorların tus tercihi saçmaliktan ibaret. Adam dışkı incelemek için 65 ile mikrop yazıyor, omurga cerrahisi yapmak gibi iliklerine kadar tip kokan branşlar küçümseniyor. Yeni nesil doktorlara sadece yazıklar olsun diyorum
iki sene sonra görürüm seni bu yazdıklarını bi yere not et :D
catelyn yazdı:
01.06.2018 - 03:26:54
dryasin26 yazdı:
Bir tane mutlu kadın kadın doğumcu görmedim. Mecburi yaptım 6 ay sonra kadın doğuma gittim mecburideyken puan yükseltemediğim için. Gitmez olaydım. Bin belasını versin. Kadın doğumdan istifa edip ftr kazandım hem de puanım kesilerek 5 ayda. 1 kilo bile almadım. (İstifa kararını vermeden önce de çok fazla uzmanla konuştum çoğu kadındı doğumevinde çalışıyordu.)Tabiki ders çalışmak kolay. Ömrümden ömür gidecek ve ben ayın 15 günü allahın yüksekovasında icapçı olacağım öyle mi? 50bin versen yapmam 100bin de versem yapmam. Para önemli ama bir yere kadar
Anadolunun herhangi bir şehri hakkında halkı önyargı kin ve nefrete sürükleyecek şekilde bahsetmek bir nefret suçudur. Catelyn adlı şahıs bu konuda özür dilemelidir.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7