Çarşamba , Aralık 11 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
şu sitedeki algıya hastayım yok tıpla alakalı bölümler sürünüyormuş diğerleri dr bile değilmiş. kedi ulaşamadığı ya da hiçbir zaman ulaşamayacağını bildiği ciğer meselesi. gelelim puanlara hiçbir zaman acil genel cerrahi beyin ve sinir cerrahisi göğüs cerrahi bölümleri popüler olmadı.şimdi 45le giriliyosa o zaman da 48lerle 50lerle giriliyordu acil göğüs cerrahi az tercih edilen branşlardandı .cerrahiler arasında o zamanlara göre yükselen de var mesela plastik cerrahi puanları şu anki halk sağlığıyla aynı.bariz düşen kadın doğum pediatri iç hastalıkları bir de temel bölümler(farma fizyo hatta anatomi, biyokimya mikrop değil) ilk 3ünün sebebi de bence malpraktisler. temel bölümler de sba kadrosuna döndü. kadın doğum cerrahi bölüm pediatri iç hastalıkları değil ama hala cerrahi bölümler geyiği yapılıyor. bu tusta bu 3 bölümdeki özellikle kadın doğumdaki yüzde olarak kadro artışı da diğer etken.buyrun sağlıkta dönüşümün gerçekleştiği yıllarda yapılan tusta taban puanları : http://www.osym.gov.tr/Eklenti/2795,tus ... lpdf.pdf?0
catelyn yazdı:
30.05.2018 - 19:02:02
drjustice yazdı:
30.05.2018 - 13:42:06
catelyn yazdı:
30.05.2018 - 13:38:10
Çapa ftr ye 70,8 le giren arkadaş intern mü acaba? Eğer o puanla tercih yapmayan biriyse helal olsun
yerleşmiş. intorn nasıl olsun
Ek yerleştirmede tercih yapabiliyor internler diye duymuştum. Kayıt zamanında mezun olacaklar çünkü
kayıt zamanı değil tercihlerin yapıldığı sürede (17-23 mayıs) mezun olmuş olmaları gerekiyor. mezun olmadan tercih sayfası açılmaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
hayda yazdı:
31.05.2018 - 08:28:47
şu sitedeki algıya hastayım yok tıpla alakalı bölümler sürünüyormuş diğerleri dr bile değilmiş. kedi ulaşamadığı ya da hiçbir zaman ulaşamayacağını bildiği ciğer meselesi. gelelim puanlara hiçbir zaman acil genel cerrahi beyin ve sinir cerrahisi göğüs cerrahi bölümleri popüler olmadı.şimdi 45le giriliyosa o zaman da 48lerle 50lerle giriliyordu acil göğüs cerrahi az tercih edilen branşlardandı .cerrahiler arasında o zamanlara göre yükselen de var mesela plastik cerrahi puanları şu anki halk sağlığıyla aynı.bariz düşen kadın doğum pediatri iç hastalıkları bir de temel bölümler(farma fizyo hatta anatomi, biyokimya mikrop değil) ilk 3ünün sebebi de bence malpraktisler. temel bölümler de sba kadrosuna döndü. kadın doğum cerrahi bölüm pediatri iç hastalıkları değil ama hala cerrahi bölümler geyiği yapılıyor. bu tusta bu 3 bölümdeki özellikle kadın doğumdaki yüzde olarak kadro artışı da diğer etken.buyrun sağlıkta dönüşümün gerçekleştiği yıllarda yapılan tusta taban puanları : http://www.osym.gov.tr/Eklenti/2795,tus ... lpdf.pdf?0
linkteki puanlara bakınca şok oldum. bu kadarını beklemiyordum. pediatri ile derma aynı puanlardan almış. kadın doğum ve kardiyo ise zirveyi görmüş.
dryasin26 yazdı:
30.05.2018 - 22:01:55
45-50 ile beğenilmeyip yazılmayan Haydarpaşa. GOP, haseki beyin cerrahi den çıkan uzmanlar özellerde minimum 25 binden kapıyı açıyor. 70 ile kazanılan saçma sapan biyokimya , göz , KBB uzmanları kafalarını taşa vuruyor ama iş işten geçiyor. Şu anki doktorların tus tercihi saçmaliktan ibaret. Adam dışkı incelemek için 65 ile mikrop yazıyor, omurga cerrahisi yapmak gibi iliklerine kadar tip kokan branşlar küçümseniyor. Yeni nesil doktorlara sadece yazıklar olsun diyorum
o küçümsediğin mikro bi çalışmasın bakalım noluyo? saçma sapan konuşmussun.
dryasin26 yazdı:
45-50 ile beğenilmeyip yazılmayan Haydarpaşa. GOP, haseki beyin cerrahi den çıkan uzmanlar özellerde minimum 25 binden kapıyı açıyor. 70 ile kazanılan saçma sapan biyokimya , göz , KBB uzmanları kafalarını taşa vuruyor ama iş işten geçiyor. Şu anki doktorların tus tercihi saçmaliktan ibaret. Adam dışkı incelemek için 65 ile mikrop yazıyor, omurga cerrahisi yapmak gibi iliklerine kadar tip kokan branşlar küçümseniyor. Yeni nesil doktorlara sadece yazıklar olsun diyorum
25 bin maaş alıp da milyonluk tazminat davasıyla uğraşmaya, mahkemelerde sürünmeye çok meraklıysan buyur yaz birader. Bu saydığın branşların puanları boşuna yükselmedi. Eğer paraya bu kadar meraklıysan çok yanlış gelmişsin zaten. ilkokul mezunu müteahhitler senden daha fazla para kazanıyor. Köküne kadar tıp kokan branşlarda ülkemizin nezih insanlarından dayak yiyince de gelip burda zırlama ama.
dranestezi26 yazdı:
30.05.2018 - 21:30:45
Cerrahi hele de kadın dogum cok çok zor branş ama cerrAhiye gerek yok diyen ben diyorumki para kazanmak isteyen seviyorsa da cerrahi yazsın.ben özelde 25 bin altı kazanan kadin doğumcu görmedim.hele doğuda 50 binleri cok rahat görüyorlar.Bu gelir de kendim bildim bileli cerrahi branşlar icin yuksek
Amacı para olanın tıp okuması hata en baştan. Verdiğin emeğe göre çok daha fazla para kazanabileceğin meslekler mevcut.
Şunu da dikkate alın bence. Günümüz türkiyesinde işşsizlik had safhada olduğu için aileler çocuklarına tıp yazdırıyor. Doktorluk yapmak istemeyen insanla dolu fakülteler. Sizin hayranlıkla bahsettiğiniz beyin cerrahisi kadın doğum hiçbir şey ifade etmiyor öğrencilerin bir kısmı için. Daha okula başlarken istemeyerek başlayan bir sürü öğrenci var. Bir kısmı da mecburi hizmette yılıyor arsız hasta ve hasta yakınlarından. İçinde bulunduğumuz koşullara bakınca sürpriz değil. Ayrıca kimsenin hiçbir branşı küçük görmeye hakkı yok. Laboratuvarun olmadığı hastanede yapsın o zaman beyin cerrahiları ameliyatlarını da görelim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Gençler saçma sapan konuşmayın paracı vs vs şeklinde. Doktorluk para için yapılmaz. Para yanında ödüldür.para için mütait olmaya gerek yok. Tavuk dönerci emin olun hepinizden çok kazanıyor. Siz milletin dışkısını yada cerrahın aldığı rektum örneğini incelerken mutlu oluyorsanız kendi seçiminiz. Muhtemelen cevap yazanların hepsi bekar, yeni mezun, aklı sadece tus çalışmak, derma ftr kazanmaktan ibaret yeni mezunlar. Ben bu dilleri imkan olsa da perifere uzman olarak gittiğinizde sorsam. Biyokimya mikrop uzmanı olupta başhekim bize ortalamadan döner verirmi yaaaaaa diye elinizi bağlayı beklediğinizde görürüm bu laflari. Yada aile hekimi 13-14 maaş alırken , yasa biz 68 ile kimya okuduk ama dönerle beraber 7 aldığınızda görürüm yüz ifadenizi. Beyler çalşştiğim yerde uzmanlar 20 yılı doldurup muvafakat verildiği an aile hekimliğine geçmeye çalışıyor. Önce ülke gerçeklerini düşünün sonra cvp yazın. Cerrah çocuğunu A++ koleje gönderirken siz imamhatibe gitsin zor geçiniyoruz demeyin uzmanlık bitip iş işten geçtiğinde.
dryasin26 yazdı:
31.05.2018 - 15:49:47
Gençler saçma sapan konuşmayın paracı vs vs şeklinde. Doktorluk para için yapılmaz. Para yanında ödüldür.para için mütait olmaya gerek yok. Tavuk dönerci emin olun hepinizden çok kazanıyor. Siz milletin dışkısını yada cerrahın aldığı rektum örneğini incelerken mutlu oluyorsanız kendi seçiminiz. Muhtemelen cevap yazanların hepsi bekar, yeni mezun, aklı sadece tus çalışmak, derma ftr kazanmaktan ibaret yeni mezunlar. Ben bu dilleri imkan olsa da perifere uzman olarak gittiğinizde sorsam. Biyokimya mikrop uzmanı olupta başhekim bize ortalamadan döner verirmi yaaaaaa diye elinizi bağlayı beklediğinizde görürüm bu laflari. Yada aile hekimi 13-14 maaş alırken , yasa biz 68 ile kimya okuduk ama dönerle beraber 7 aldığınızda görürüm yüz ifadenizi. Beyler çalşştiğim yerde uzmanlar 20 yılı doldurup muvafakat verildiği an aile hekimliğine geçmeye çalışıyor. Önce ülke gerçeklerini düşünün sonra cvp yazın. Cerrah çocuğunu A++ koleje gönderirken siz imamhatibe gitsin zor geçiniyoruz demeyin uzmanlık bitip iş işten geçtiğinde.
20 yılı doldurunca aile hekimliğine mi geçilebiliyor, meslekte 20 yıl mı, memuriyette 20 yıl mı?
Para için yapılmazmış doktorluk. Derece yapıp kazanan dermatologların tek hayali güzellik merkezi açmak yada ortak olmak, samsundan adanadan mezun olup hayatında burun meme estetiği yapmamış, tek işi greft çevirmek, yanık pansumanı, varsa el cerrahiden ibaret olan PRC uzmanları işi gücü brakıp meme, burun estetiği kurslarına giderken bu fikir pek gerçekçi olmuyor arkadaşlar. Kendiniz kandırmayın. Olay sürü psikolojisi. 70 alınca herkes cilt doktoru, 65 ile mikrop pato.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Taban puanla ne ilgisi var?şu an 45 'in üstünde puan alıp boşta olan yok mu yani?
45 ile o yerleşenler ya o bolümü çok istediğinden ya da Tusa tekrar hazırlanmak istemediğinden yazmıştır.Çalışma koşulları ve kadro artışı durumu devam ettikçe bu yerler baraj puan düşse de boş kalmaya devam edecektir.
Sürü psikolojisi nasıl oluyor o da ilginç.
Herkes dermatoloji,radyoloji istiyor diye mi dereceler yazıyor;yoksa daha az nöbetsiz,daha az hasta ve hasta yakını muhattabiyeti ve daha fazla gelir getireceğini düşündüğü için mi ?
O zaman benim tanıdığım çocuk psiko, kimya, mikrop, pato, özellikle göz KBB uzmanları neden mutsuz. Heleki göz uzmanları ahh kafamız narası atıyor. Asıl davalık olup mahkemeden kurtulamayanlar plastik cerrahları iken neden PRC 70 ile tavanı zorluyor. Arkadaşım olay sadece ön yargı. İnan 45 ile kazanan bayan kadın doğumcular çok daha mutlu ve severek çalışıyor. Nöbet falan geçici. 4 sene nöbet rahat gecebilir ama 2 yıl inekleyip 80 kilo olan ablalarımızı ne yapacağız? Sence ders çalişmakmı daha zor nöbet tutmak mı? Bence en büyük hayal kırıklığı 2 yıl inekleyip öğretmen maaşına uzman hekimlik yapmak
Kullanıcı avatarı
dryasin26 yazdı:
Tip kokan bölüm.Super tanım.Siz ortopediyi sadece ideal icin yazdınız oyle mi.ozelde çivileri çakıp,protezleri takip para kazanmak icin yazmadınız.Ki aldığınız her para sonuna kadar hakkınız o ayrı bir konu.Idealistlik cok cok az olan bisey hocam.Cerrahi 2 şey icin yazılır,cok istersin veya cok para kazanmak istersin.Egoyu,sana muhtaç olunduğunu hissetmek istersin.Genelde 2.sidir ama her cerrah para onemli degil der.5 bin lira aylık para verseler kimse pansuman bile yapmaz.Ben halk sağlığını seçtim,uzmanım.Hic bir değerim yok,uzman doktoru bırak doktor yerine koyan da yok.Torpilli ciğeri 5 para etmeyecek idarecilerin elinde oyuncağım ama 100 kez secsem yine halk sagligi secerim.Ben hekimlikten nefret eden biriyim.Masa başında 8 5 şimdiki aldığım maaşla memur gibi çalışmak bana yetiyor.Bu ülkeden bu meslekten bir beklentim yok.Idealim de yok.Sadece evimi geçindireyim yeter.Bana aylık 500 bin de versen nobet tutmak hasta bakmak hele hele cerrahi yapmak asla istemem.O doktor degil dediginiz bölümler de bu sebeple yüksek puanlarla alıyor.Artik çoğu kisi rahat etmek istiyor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7