Cumartesi , Kasım 23 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Hala anlamadım ama neyse. Ztb tus birincisini alırdı ek yerleştirmeye kalmış. Daha ne olabilir ki. Kadın doğum bir daha toparlamaz. Kontenjanları da deli gibi arttırdılar. Acilin bşr zamanlar gördüğü muameleyi görüyor. Şu anda acil yazmak daha mantıklı. 7 tane 24 saat nöbet gerisi tatil. Sözleşmeli hakkı veriyorlar artık herkese. Doğuya gitmeden 20 kağıt kazanıyorsun. Hasta takibi yok. Konsültasyon trafiğiyle işi çözüyorsun. Valla yazarken acil seçmeyen aklıma yanayım diye düşünmeye başladım hatta.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Çözüm taban puanı aşağı çekmek değil
Sağlık politikalarını değiştirmek
Sağlık sistemini para kazanılacak bir sektör olarak gören müteahhit mantığının bir ürünü bu tablo
Ancak mevcut sistemin kurucuları siyasi şovdan başka bir şey üretmiyor 40 değil 35 e de çekerler
Amaç kaliteli bir tıp da uzmanlık eğitimi vermek değil şehir hastanelerini isminin önünde uzman yazan insanlar ile doldurmak
Kullanıcı avatarı
15.07 yazdı:
30.05.2018 - 21:20:22
Çözüm taban puanı aşağı çekmek değil
Sağlık politikalarını değiştirmek
Sağlık sistemini para kazanılacak bir sektör olarak gören müteahhit mantığının bir ürünü bu tablo
Ancak mevcut sistemin kurucuları siyasi şovdan başka bir şey üretmiyor 40 değil 35 e de çekerler
Amaç kaliteli bir tıp da uzmanlık eğitimi vermek değil şehir hastanelerini isminin önünde uzman yazan insanlar ile doldurmak

Komple kaldırırlar hakimlik savcılık sınavı nda olduğu gibi
Kullanıcı avatarı
Cerrahi hele de kadın dogum cok çok zor branş ama cerrAhiye gerek yok diyen ben diyorumki para kazanmak isteyen seviyorsa da cerrahi yazsın.ben özelde 25 bin altı kazanan kadin doğumcu görmedim.hele doğuda 50 binleri cok rahat görüyorlar.Bu gelir de kendim bildim bileli cerrahi branşlar icin yuksek
45-50 ile beğenilmeyip yazılmayan Haydarpaşa. GOP, haseki beyin cerrahi den çıkan uzmanlar özellerde minimum 25 binden kapıyı açıyor. 70 ile kazanılan saçma sapan biyokimya , göz , KBB uzmanları kafalarını taşa vuruyor ama iş işten geçiyor. Şu anki doktorların tus tercihi saçmaliktan ibaret. Adam dışkı incelemek için 65 ile mikrop yazıyor, omurga cerrahisi yapmak gibi iliklerine kadar tip kokan branşlar küçümseniyor. Yeni nesil doktorlara sadece yazıklar olsun diyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dryasin26 yazdı:
30.05.2018 - 22:01:55
45-50 ile beğenilmeyip yazılmayan Haydarpaşa. GOP, haseki beyin cerrahi den çıkan uzmanlar özellerde minimum 25 binden kapıyı açıyor. 70 ile kazanılan saçma sapan biyokimya , göz , KBB uzmanları kafalarını taşa vuruyor ama iş işten geçiyor. Şu anki doktorların tus tercihi saçmaliktan ibaret. Adam dışkı incelemek için 65 ile mikrop yazıyor, omurga cerrahisi yapmak gibi iliklerine kadar tip kokan branşlar küçümseniyor. Yeni nesil doktorlara sadece yazıklar olsun diyorum
küçümsendiğini hiç duymadım , küçümsedikleri için mi tercih edilmediğini düşünüyorsunuz ?
dryasin26 yazdı:
Yeni nesil dr ları hayattan soğutan ve önümüzdeki bir kaç senede iş kaygısına sebep olabilecek sistemi sorgulamak yerine Dr ların tercihlerini sorgulamak bence çok mantıklı değil
Bu tercihlerinin sebepleri de ortada verdiği emeğin maddi ve manevi karşılığını göremeyen Dr arkadaşlar hiç değilse rahat bir yaşam diyip bir nebze daha rahat yaşama yönelmesi çok da mantıksız değil
dryasin26 yazdı:
hocam biyokimya tamam da göz ile kbb seçenlerin neresi saçma gayet elit güzel cerrahiler bınları niye küçümsüyorsunuz bu uzmanlar niye taşa vursunlar bunlarda gayet iyi kazanırlar major cerrahi kadar olmasada güzel branşlar kazanmak da kolay değil
İster 45 le gir ister puansız, iyi cerrah olursan, isimli ön plana çıkan bir cerrah iyi kazanırsın, önemli dr. olursun, çok dua da alırsın vs. Yani ben de yeni nesili pek anlamıyorum, sanki çalışmaktan ve bir çok şeyden imtina ediyorlar, aman rahat olsun aman, halbuki zorlukların arkasından gelebilecek pek çok güzellik ve keyif var belki de hayır bu sefer benim gibi yaşını almış kişilere de mecburen zor branşlar kalıyor 😀, dermanın puanı 50 ye düşse ne güzel giriverirdim 😀
gün aşırı nöbet , mobbing , hakaret, olmayan eğitim , ,zorunlu 15 gün icap, aile hekiminin daha çok kazanması,hastanın yüzüne gülmedin diye malpractise, heran stres, sözlü şiddet ,tehdit, dayak aşırı yoğunluk ve sorumluluk ,arkanda duracak kimsenin olmaması vs.......
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dryasin26 yazdı:

Doktorları bu tercihlere iten sebepleri sorgulamak yerine doktorları sorgulayana yazıklar olsun bu bir.
Hangi dünyada yaşıyorsunuz. Bahsettiğiniz branşlardaki hangi doktor kafasını taşa vuruyor. Ya da diğer branşlardakiler hayatlarından çok mu memnun bu iki?
Tüm branşların zor yanları var. Mikrobiyoloji uzmanı gaita ile özleşleştirmek ne kadar sığ bir dünyada yaşadığınızı gösteriyor bu üç.
İliklerine kadar tıp kokan branşları küçümseyenler varsa onlara da yazıklar olsun bu dört.
Kullanıcı avatarı
Bu sistem içerisinde normal, kim saldırgan ve mutsuz insanlara bedava (19tl muayene Sut fiyatı) bakmak ister ve üstüne bir sürü sorumluluk alır. En güzeli dermacı olup bunlara dokunmadan krem yazmak. Siz ahkam kesin yok cerrahi diye ama bu kitle Türkiye'nin en zeki kitlesi, sınav sonuçları bunu gösteriyor.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7