Cuma , Aralık 13 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
chaosable yazdı:
31.05.2018 - 11:07:54
Gaziantep Tıp fakültesi pediatri kontenjan 5 yerleşen 0. Gerçekten pediatri resmen bitmiş. Kadın doğum, KVC, Beyin Cerrahisi, vb. bölümlerde asistan kalmadı bu gidişat hayra alamet değil.
halbuki pediatri yandalcısına ihtiyacı var bu ülkenin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_enivicivokke yazdı:
31.05.2018 - 10:14:59
tobirama yazdı:
31.05.2018 - 08:58:20
zamanında acil tıp uzmanlığı bütün majör cerrahiler, dahiliye ve pediatriden iyidir dediğimde kızıyordunuz. uzman olunca anlıyorsunuz hepsini.
O kadar iyiyse niye bırakıp medikal sektörüne geçtiniz?

kardeşim ben hekimliği bıraktım hekimliği. o öbüründen iyi demek, bütün mesleklerden daha iyi demek değil.
drjustice yazdı:
31.05.2018 - 09:37:03
tobirama yazdı:
zamanında acil tıp uzmanlığı bütün majör cerrahiler, dahiliye ve pediatriden iyidir dediğimde kızıyordunuz. uzman olunca anlıyorsunuz hepsini.
hocam tamam da acil tıpın geleceği belirsiz. maaşları hep böyle mi gidecek sizce. tüm aciller pratisyen doygunluğuna ulaştığında dönerin paylaşımında sıkıntı olacak. ayrıca gece 23.00a kadar açılacak polikliniklerle acilin hasta sayısı ve döneri azalacak. bunları da hesaba katmak lazım. ayrıca acil servis stresini 50 yaşında bile kaldırabilir miyim diye sormak lazım. ayrıca doktora şiddetin zirve yaptığı şu dönemlerde acil servisler can güvenliğimiz açısından ne kadar güvenli tartışılır.

bana neden yapılmadı o şiddetler merak ediyorum. acaba her sorun olduğunda uğraşmayayım diyip özür kabul edenler veya hiç bir şekilde diş göstermeyip doktor odalarına gidip ağlayanlar yüzünden de bu kadar coşmuş olabilir mi şiddet? kaldı ki şöyle düşünelim bu ülkede öğretmene de şiddet var, memura da var, eczacıya da var yani ülkede ipini koparana dokunulmamasından kaynaklı sorun. ya ülke değiştirilecek ya meslek eğer yorulduysan.
Simit satıp onurlu yaşasam daha iyiydi. Asistanlık ne karakter ne onur ne enerji ne mutluluk ne de pozitif başka nir şey bıraktı. Niye gaza gelip uzman olmayı seçtim bilmiyorum. Kral gibi pratisyenlik yapmak varken gereksiz hırs yapıyoruz bence.
tobirama yazdı:
31.05.2018 - 13:13:37
drjustice yazdı:
tobirama yazdı:
hocam tamam da acil tıpın geleceği belirsiz. maaşları hep böyle mi gidecek sizce. tüm aciller pratisyen doygunluğuna ulaştığında dönerin paylaşımında sıkıntı olacak. ayrıca gece 23.00a kadar açılacak polikliniklerle acilin hasta sayısı ve döneri azalacak. bunları da hesaba katmak lazım. ayrıca acil servis stresini 50 yaşında bile kaldırabilir miyim diye sormak lazım. ayrıca doktora şiddetin zirve yaptığı şu dönemlerde acil servisler can güvenliğimiz açısından ne kadar güvenli tartışılır.

bana neden yapılmadı o şiddetler merak ediyorum. acaba her sorun olduğunda uğraşmayayım diyip özür kabul edenler veya hiç bir şekilde diş göstermeyip doktor odalarına gidip ağlayanlar yüzünden de bu kadar coşmuş olabilir mi şiddet? kaldı ki şöyle düşünelim bu ülkede öğretmene de şiddet var, memura da var, eczacıya da var yani ülkede ipini koparana dokunulmamasından kaynaklı sorun. ya ülke değiştirilecek ya meslek eğer yorulduysan.
büyük konuşmuşsun başına ne geleceğini bilemezsin. (inşallah bir şey gelmez) karşındaki adam manyaksa sen dişini ister göster ister gösterme şiddete maruz kalırsın. Ayrıca şiddet gören doktorların bunu hakettiğini mi ima ediyorsun!! Ne kadar korkunç!!
En son drjustice tarafından 31.05.2018 - 15:46:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dranestezi camiamızın en samimi adamı. Ne hastaya ne kendimize hayrımız olmayacak bir ruh ve bedenle çalışmaya zorlanıyoruz ama bunu delikanlı gibi kabul edemiyoruz çoğumuz. Dranestezi ne derse desin ben adama bir şey diyemem açıkçası. Cesur bir adam pek çoğumuzun gösteremediği cesareti gösterdi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drjustice yazdı:
31.05.2018 - 15:44:11
tobirama yazdı:
31.05.2018 - 13:13:37
drjustice yazdı:

büyük konuşmuşsun başına ne geleceğini bilemezsin. (inşallah bir şey gelmez) karşındaki adam manyaksa sen dişini ister göster ister gösterme şiddete maruz kalırsın. Ayrıca şiddet gören doktorların bunu hakettiğini mi ima ediyorsun!! Ne kadar korkunç!!
hayır. tekrar okursan yazdığım çok açık bu hale gelmesinde bizim de payımız var diyorum. kolaya kaçıp işin takipçisi olmadığımız için biz de suçluyuz diyorum. yoksa manyaklar konusunda ne diyeyim şerefsizler her yerde. şiddete tepkisiz kalmamak lazım diyorum o kadar.
Kullanıcı avatarı
Drbnmas yazdı:
31.05.2018 - 15:46:52
Dranestezi camiamızın en samimi adamı. Ne hastaya ne kendimize hayrımız olmayacak bir ruh ve bedenle çalışmaya zorlanıyoruz ama bunu delikanlı gibi kabul edemiyoruz çoğumuz. Dranestezi ne derse desin ben adama bir şey diyemem açıkçası. Cesur bir adam pek çoğumuzun gösteremediği cesareti gösterdi.

Buradaki dranestezi ben miyim
dranestezi26 yazdı:
31.05.2018 - 16:19:19
Drbnmas yazdı:

hepimiz dranesteziyiz. bir nevi kara murat gibi :)
Kullanıcı avatarı
tobirama yazdı:
31.05.2018 - 16:25:20
dranestezi26 yazdı:
31.05.2018 - 16:19:19
Drbnmas yazdı:

hepimiz dranesteziyiz. bir nevi kara murat gibi :)

Haklisin hocam😀
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
pediatrik kardiyolog veya nörolog olmayı çok istiyorum ama pediatri asistanlığı önümde Everest gibi büyüyor.Yaş 27 girsem mi hocalarım.Enerjim var sanki.Tusa da pek çalışmaya hevesim yok zaten.Yandal kasarım :( (her pediatristin hayali mi yoksa yandal)