Pazartesi , Ağustos 26 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
Kullanıcı avatarı
Klinik bir branşın uzmanı olacaksan, her türlü pisliğine rağmen acil uzmanlığı elbette daha mantıklı bir seçimdir.

Hele de 60 puanı geçemeyeceksen, hiç kasmaya gerek yok. Yaz acili yap uzmanlığını.

He, ben kaosa strese gelemiyorum diyorsan ya temel bilimler, ya da hekimlik dışı işlere yönelmek lazım.

Hem içerde olup(klinik bir branş) hem de hergün ağlamayı anlayamıyorum.

Sanırım öğrenilmiş çaresizlik dedikleri bu.
dr_enivicivokke yazdı:
31.05.2018 - 10:14:59
tobirama yazdı:
31.05.2018 - 08:58:20
zamanında acil tıp uzmanlığı bütün majör cerrahiler, dahiliye ve pediatriden iyidir dediğimde kızıyordunuz. uzman olunca anlıyorsunuz hepsini.
O kadar iyiyse niye bırakıp medikal sektörüne geçtiniz?
Neye geçmiş geçmiş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar size tavsiyem artık kıdemi falan bir kenara bırakın. Bırakmasanız da bırakmak zorunda kakacaksınız zira bu gidişle bazı yerler asistan bulamayacak. Gelen insanlara iyi davranın iş yüklerini mümkün ölçüde azaltın. Bu sistem patlamak üzere tamamen yoksa. Var olan asistanlar da bitirdikten sonra pek çok yer asistansız bile kalacaktır bence bunları da göreceğiz. Servisi falan uzmanın çevirdiği günler gelecek. Eldekine şükredip alttaki adamların kıymeti bilinmezse bu şartlarda asistan zor bulur bulduğunuzu da kaybedersiniz.
kıdem, asistanlık bunlar geçici şeyler. bence şımarıklığı, burnundan kıl aldırmamayı bi köşeye bırakmak daha büyük kazanç sağlar. yoksa adam zaten bitirecek, gelsen de gelmesen de. uzman olma istemi olup da gelmemek kimin kaybı mantıklı düşünmek lazım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Eski kafa Hocalar 2 kat asistan olsa da 10 nobete devam edilcek biz eskiden 15 tutuyorduk (onlara yapilanin dogru oldugunu sanip) dedikleri icin bakanlik kadro acsa kac yazar. Gel kardesim 5 nobetin olcak diyebilio musun :) yok niye gelsin :))
o kadar rezil bi durumdayız ki hekimler olarak hala herkes ego kasma derdinde hocası da en çömezi de. uyanın artık ya dipteyiz yok disiplinmiş yok kıdemmiş anca birbirimize zarar veririz sonra da niye böyle oluyor yaaa doktora saygı kalmamış yaaa diye dövünüp dururuz aynen devam böyle aynen
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009