Cuma , Aralık 6 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018

PEDİATRİ DÜŞÜNENLER

#4121143  gönderen drkasap
 21.05.2018 - 15:56:30
ZONGULDAK -BÜLENT ECEVİT PEDİATRİ TAVSİYE EDİLİR . MAYIS 2018 MAAŞI 8200-8300 ARASI,9- 10 NÖBETLE BAŞLANIR,ASİSTAN ORTAMI OLDUKÇA İYİ,HOCALARLA İLETİŞİM ÇOK RAHAT,HAFTADA 2 GÜN EĞİTİM TOPLANTISI,DİĞER PEDİATRİLERE GÖRE ÇOK YOĞUN OLMAYAN ,PEDİATRİ UZMANI OLMAK İÇİN YETERLİ BİR BÖLÜM.YENİDOĞAN VE YOĞUN BAKIM EĞİTİMİ OLDUKÇA BAŞARILI . BÖLGE HASTANESİ OLARAK ÇALIŞTIĞI İÇİN HASTA ÇEŞİTLİLİĞİ FAZLA .YANDAL ÇALIŞMAK İÇİN İDEALDİR. ZONGULDAK ANKARA VE İSTANBUL A YAKINLIĞI AÇISINDAN TERCİH EDİLEBİLİR BİR ŞEHİR.

Re: PEDİATRİ DÜŞÜNENLER

#4121213  gönderen drasklepioss
 21.05.2018 - 18:27:08
Sakarya pediatri

Asistan ortamı güzel. Kıdem muhabbeti yok.Hocalar bening sayılır. Mesai 8.00 de başlar, 17.00 de biter ve kesinlikle sarkmaz. Hasta sayısı yeterli ve her çeşit vaka olur. Yoğun bakım, yenidoğan, hemato-onko, kardio, endokrin, allerji , acil yandalları var.Eğitim olarak haftada 2 gün seminerler olur. Bütün kanları hemşireler alır. Travma hastalarına bakmıyoruz. Sakarya şehir olarak gerek doğasi ve gerek büyük illere yakınlığı, ulaşımı açısından iyidir. Hastane dönerimiz iyidir 10 000 alırız...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4121248  gönderen dr_hanniballl
 21.05.2018 - 20:45:00
drasklepioss yazdı:
Sakarya pediatri

Asistan ortamı güzel. Kıdem muhabbeti yok.Hocalar bening sayılır. Mesai 8.00 de başlar, 17.00 de biter ve kesinlikle sarkmaz. Hasta sayısı yeterli ve her çeşit vaka olur. Yoğun bakım, yenidoğan, hemato-onko, kardio, endokrin, allerji , acil yandalları var.Eğitim olarak haftada 2 gün seminerler olur. Bütün kanları hemşireler alır. Travma hastalarına bakmıyoruz. Sakarya şehir olarak gerek doğasi ve gerek büyük illere yakınlığı, ulaşımı açısından iyidir. Hastane dönerimiz iyidir 10 000 alırız...
vay be , ilk kez 10 bin alan asistan duydum , iyiymiş , sevindim adıınıza :)

#4144690  gönderen 81PEDİATRİ
 31.07.2018 - 12:44:52
DÜZCE PEDİATRİ 2018
*2 PROF. 2 YARD DOÇ. HOCAMIZ VAR.
* PROF. HOCALARIMIZDAN BİRİ ENDOKRİN YAN DAL HOCAMIZ, 1 TANE DE YAN DAL ASİSTANIMIZ
VAR.
* YARD. DOÇ. HOCALARIMIZDAN BİRİ ÇOCUK ACİL YAN DAL HOCAMIZ.
* EYLÜL İTİBARİYLE BAŞLAYACAK OLAN 1 NEFROLOG, 1 NÖROLOG , 1 YENİDOĞAN HOCASI VE
GENEL PEDİATRİST HOCALARIMIZ VAR.
* MALİGN HOCAMIZ YOK.
* İLK SENE AYDA 10 NÖBET VAR , HER YIL 2 NÖBET AZALIYOR. İLK YIL 1 HAFTASONU BOŞ
KALIYOR, SON YIL HAFTASONU NÖBETLERİ BİTİYOR VE AYDA 4 NÖBETE DÜŞÜYOR.
* TOPLAMDA 13 ASİSTAN VAR.
* MAAŞLAR 8.5 / 9 BİN ARASI YATIYOR.GECİKME VS YAŞANMIYOR.
* SERVİS,YOĞUN BAKIM, YENİDOĞAN VE YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ VAR.
* SERVİSLE BAŞLAYIP YOĞUN BAKIM , YENİDOĞAN, ACİL, GENEL POLİKİLİNİK, ENDOKRİN
POLİKLİNİK, DIŞ ROTASYON (6 AY İSTEDİĞİMİZ HASTANEYE ), SERVİS KIDEMLİLİĞİ VE
YENİDOĞAN KIDEMLİLİĞİ SIRASIYLA EĞİTİM TAMAMLANIYOR.
* ACİLDE KANLARI DAMARYOLLARINI HEMŞİRELER YAPIYOR. SERVİSTE DAMARYOLLARINI
HEMŞİRELER , KAN ALMALARI ÇOĞU ZAMAN DOKTORLAR YAPIYOR.
* SABAH 8 AKŞAM 17 ARASI ÇALIŞILIYOR. NÖBETLERDE HEM ACİLDE HEM SERVİSLERDE
DURULUYOR.
* ACİL NÖBETLERİ KIŞIN DAHA YOĞUN OLMAKLA BERABER YAZLARI 100 150 HASTA
BAŞVURUYOR. GECE 1 DEN SONRA YOĞUNLUK OLMUYOR.
* ASİSTAN İLİŞKİLERİ İYİ. KIDEMLİ ÇÖMEZ ÇATIŞMASI YOK.
* ASİSTAN EĞİTİMİ OLARAK HER SALI ENDOKRİN SUNUMU, HER PERŞEMBE GENEL PEDİATRİ
SUNUMU OLUYOR. YENİ GELECEK HOCALARIMIZLA BERABER EĞİTİM SAATLERİMİZ ARTACAK. BU
EĞİTİMLERİN DIŞINDA GÜN İÇİNDE BİREYSEL OKUMALARIMIZA ZAMAN KALIYOR.
* YAN DALDA İYİ DERECELER ÇIKIYOR. ASİSTANLIĞI BİTİRMEDEN 6 AY UZATIP YAN DAL İÇİN
ÇALIŞMA İMKANI OLUYOR.
* BİRÇOK PEDİATRİ ASİSTANLIĞINA GÖRE DAHA RAHAT AMA NÖBET ERTESİ YOK.
* YAYIN YAPMA KONUSUNDA HOCALARIMIZ AKTİF VE DESTEKLEYİCİ.
* DÜZCE'YLE İLGİLİ OLARAK BÜYÜK ŞEHİRLERE 2 SAAT MESAFEDE GELİŞMEKTE OLAN BİR BÖLGE.
DOĞASI VE DENİZİ GÜZEL.

#4144740  gönderen behçetuz
 31.07.2018 - 15:28:30
dr_hanniballl yazdı:
21.05.2018 - 20:45:00
drasklepioss yazdı:
Sakarya pediatri

vay be , ilk kez 10 bin alan asistan duydum , iyiymiş , sevindim adıınıza :)
nöbet sayıları hakkında bilgi verebilir misiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4145079  gönderen zidan650
 01.08.2018 - 16:55:09
Erciyes pediatri yazmayın yazdırmayın 100 tane asistan var kimse kimsenin umrunda değil ilk 3 yıl 10 nöbet kesin tuk kararı var 10 dan aşağı olmayacak kesinlikle dedi bölüm başkanı.100 asistanla tüm asistanların 10 nöbet tuttuğu girişlerde çıkışlarda kart sisteminin hatta yüz tanıma sistemi fln getirilecek dekanlık onaylarsa. Sabah 15 dakika geç kalana soruşturma şeklinde yaptırım var. Gelmeden önce bunu bilerek tercih yaparsınız.

#4145087  gönderen Ozzz92
 01.08.2018 - 17:52:51
Maaşı başta güzel gelebilir ama gerçekten bu çukura düşmek isteyip istemediğiniz önemli. Kafasında bilmem ne ne olanlar ve hayattan soğuyanlar genelde pediatristler.
Doktorlar tamam bir ömür çalışır ama pediatri çok daha fazlasıdır bunun...

#4145112  gönderen seremu35
 01.08.2018 - 18:52:10
Sizin yerler zormuş ya. Rize 10000 üstünde alırsınız. Yeterli asistan yok ama gene de ilk sene dolunca 8 nöbete dusersiniz.hocalarla arkadaş ortamı var. Malignite yok. Sorunları çözme odaklı yanaşırlar. Giriş çıkış saatleri esnek. İlk seneden yıllık izin kullanabilirsiniz. Sorunları hocalarla rahatça konuşabilirsiniz. Müsait olmadığınız zaman söylersiniz size o gün nöbet yazılmaz. Ezme olayı yok. Çömez geldikçe kıdemli nöbeti azalır. Acili pratisyenlerle birlikte döndürüyoruz. Kardiyoloji yenidoğan var. İkisi de çok iyidir. Rotasyon için oylama yapıldı. Sadece çocuk yoğun bakım rotasyonu istendi,derma-cocuk cerrahi-kadin dogum-cocuk psikiyatri dışında, o nedenle çocuk yoğun bakımı istediğiniz yerde alabiliyorsunuz. Gelecekte diğerlerini de alacağız inşallah. Ekstra sorunuz varsa alabilirim.

#4325700  gönderen fatma.ozkul
 31.10.2019 - 21:38:32
Merhaba arkadaşlar. Kayseri Şehir Hastanesinde pediatri bölümünde 2 yıllık asistanım. Tercih yapmak isteyen arkadaşlar için burayı tavsiye ederim. Burası hasta popülasyonu açısından zengin bir yer. Tüm yandallar mevcut. Servisler dışında çocuk yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakımı mevcut. İnsan ilişkileri açısından da saygı çerçevesinde bir ortam var, uzmanlar ve hocalar tarafından meslektaş gibi görülüyorsun. Burda doktorluk yaptığını hissedebilirsin, kan alma gibi ek işlerle uğraşmıyorsun. 10 nöbetle başlıyorsun, her yıl nöbet düşerek devam ediyor. Hocalarımız tarafından ders yapılıyor , bizler de makale ve vaka sunumları yapıyoruz. Maaş olarak da bir çok yere göre iyi sayılabilecek düzeyde alıyoruz. Başasistanlarımız ve sorumlu hocalarımızla bir isteğimizi veya bir sorununuzu rahatlıkla konuşabiliyoruz ve çözüm bulabiliyoruz. Mesaimiz hafta içi serviste dört buçuk beşte bitiyor, polikliniklerde dörtte bitiyor. Herkese tercihleri şimdiden hayırlı olsun :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009