Perşembe , Ağustos 22 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
tedi yazdı:
23.06.2019 - 19:50:29
smilodon yazdı:
23.06.2019 - 19:33:38
alirauf yazdı:
23.06.2019 - 18:59:57
Hocam göz artık iyi kazanmıyor, bu dünyagöz vs gibi yerlerden dolayı kazançları çok standartlaştı. Noname iyi kazanan işlem yaparsa derma ve işlemsiz radyo ile ftr. Özelde kadın doğumcular iyi kazanıyor hala ama çalışma şartları ortam vs çok sıkıntılı. İsim yapan cerrahlar özelde iyi kazanır geri kalanı vaka bulamazsa düşük maaşlar alır. Yandalcı olmayan dahiliyeciler az kazanır, yandalcı dahiliyeciler ve pediatristler keza iyi kazanır ama bu da sayının artması ile ilerde azalır diye tahmin ediyorum.
ABD de ve AB ülkelerinin çoğunda optometri diye bir bölüm var, kırma kusurları için gereken edevatı onlar yazar, kontakt lens gözlük recetesi gibi, burada yok bildiğiniz üzere, dolayısıyla gözcü lerin çok ciddi bir polk yükü var, göz sadece polk yapsa Dahiliye nöroloji psikiyatri göğüs ile hemen hemen aynı kazanır. 31 yasındayım, mesleğimde 9.yılımdayım, buradan öğrenci ya da mezun arkadaşlara tavsiyem, gerekirse 5 defa girin tus a. Ama sonunda iyi bölüme girin, iyi bölüm ne derseniz tus puanında baştan aşağı sıralanmış halde.
katılmıyorum. kadın doğumun tepe taklak olması gibi, dermatoloji, plastik cerrahi'de olabilir. sadece performans sisteminde, muaynehanecilik mevzuatında bir imzaya bakar. bu ülkede klinisyenlik yapılmaz, tamam egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ama milletin eline oyuncak yapıldı bu hekimlik işi. ayrıca kötü günler geçti, daha kötüleri bizi bekliyor.
Katılıyorum. İdolümsün. Seni kurutup toz haline getirip demleyip içmek istiyorum bu pesimistliğin bütün hücrelerime iyice nüfus etsin :D :D
Gözden kaçırdığınız nokta şu, tc de popüler olan bölümler psikiyatri ve ftr dışında abdde de en competetiv bölümler, derma radyoloji göz KBB gibi, bizim sistem oradan ithal bir sistem uzun süre devam edecek bu durum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
numanjii yazdı:
23.06.2019 - 19:27:29
tobirama yazdı:
23.06.2019 - 19:17:33
50 BİN ARTI PRİM
Bu ne diyo la değişik? Daşşak geçilecek yer değil burası.
Aynen bunu diyorum. Hangi branşta kaç para kazanıyorsunuz başlıklarının umuma açık yerde coşturulması çocukluk. Çoluk çocuğun olduğu yerde de ne istiyorsam onu yaparım.
En son tobirama tarafından 23.06.2019 - 20:25:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
smilodon yazdı:
23.06.2019 - 18:49:17
Sanılanın aksine öyle cerrahların da para kazandığı yok, millet de para yok 50 TL fark ücreti verecek, Ankara tıp genel cerrahi den mezun arkadaş özelde, çok da başarılıdır. gecen konuştuk boş boş oturuyorum, hasta yok diyor, cerrahilerde tekelleşme var, bir adam topluyor parayı, diğerleri ne kalırsa, No name olarak derma ftr Radyo göz her koşulda her yerde iyi kazanır.
Haah şöyle. Bin defa yazdığım şeyi siz de görün artık. Bet siteleri vardı saçma sapan reklamlarında sadece kazananlar konuşulur oraya para yatırıp batan yüzde doksan dokuz nokta dokuz insan konuşulmazdı. Aynı hesap. Medyan hesap yapın ona göre kendinizi ayarlayın, işinde bir şekilde süper isim yapmış adam olana para var artık sadece.
tobirama yazdı:
23.06.2019 - 20:23:38
smilodon yazdı:
23.06.2019 - 18:49:17
Sanılanın aksine öyle cerrahların da para kazandığı yok, millet de para yok 50 TL fark ücreti verecek, Ankara tıp genel cerrahi den mezun arkadaş özelde, çok da başarılıdır. gecen konuştuk boş boş oturuyorum, hasta yok diyor, cerrahilerde tekelleşme var, bir adam topluyor parayı, diğerleri ne kalırsa, No name olarak derma ftr Radyo göz her koşulda her yerde iyi kazanır.
Haah şöyle. Bin defa yazdığım şeyi siz de görün artık. Bet siteleri vardı saçma sapan reklamlarında sadece kazananlar konuşulur oraya para yatırıp batan yüzde doksan dokuz nokta dokuz insan konuşulmazdı. Aynı hesap. Medyan hesap yapın ona göre kendinizi ayarlayın, işinde bir şekilde süper isim yapmış adam olana para var artık sadece.
Medikal sektörü nasıl tobirama reyiz? Gaş para mayış?
Kullanıcı avatarı
Özel sektörü bilmiyorum ama kamuya performans sistemine uygun olan ve olmayan bölümler olarak bakabiliriz...
Uygun olması için kısa muayene süreli, hastası bol, geldiği gibi 3 dakika içinde gönderebileceğiniz hasta profiliniz olmalı
Mesela derma, göz, acil tıp vb...
Uygun olmayanlar da ya hasta sayısı az olan yada muayene süresi uzun olan bölümlerdir...
Örneğin nöroloji ve psikiyatri vb...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009