Cuma , Ağustos 23 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
medikaldoktor000 yazdı:
15.03.2018 - 08:20:28
kizarmisekmek yazdı:
09.03.2018 - 15:11:33
Devlette acil
Özelde kadın kadindogumcu
Kesinlikle kadın dogum değil hocam.milyon liralık tazminat davaları açılıyor.cogu istifa ediyor kontenjanlari bos kaliyor tusla yeni kadin dogumcular araniyor.en fazla siddete maruz kalan bolumdur.belki de en az kazanandir.devlette acil tabii ki bu bir gerçek.Döner sermayeyi tavandan alıyorlar
Yandalcı kadın doğum??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_enivicivokke yazdı:
09.03.2018 - 14:40:11
drjustice yazdı:
09.03.2018 - 13:51:37
dr_enivicivokke yazdı:
09.03.2018 - 13:21:35
PRATİSYENLİKTEKİ yerinizden mutlu iseniz gitmeyin. Pişman olursunuz ama geç olur. Devlette ve özelde bütün branşlar 3 alağı 5 yukarı aynı ücreti alıyor değmez
pratisyenlikte garanti diye bir şey yok. şimdi çok mutlu olabilirsin ama kimse sana 3 ay sonrası için garanti vermez. üzgünüm ama bu ülkede pratisyen olma zor
Uzmanlıkta mı garanti var? Çok para için uxman olanlar şimdi ah ile aynı maaşı aldıklarında dövünüyorlar ben neden uzman oldum diye

Prastisyen hekim 7.5 alıyor. Hangi klinik hekimi bu kadar az alıyormuş?

Bi de bu çıktı başımıza. Uzmanlarla prastisyenler aynı alıyor. Yaw he he. Aynı değil, uzmanlar daha az alıyor hatta he.
numanjii yazdı:
21.06.2019 - 00:54:26
dr_enivicivokke yazdı:
09.03.2018 - 14:40:11
drjustice yazdı:
09.03.2018 - 13:51:37

pratisyenlikte garanti diye bir şey yok. şimdi çok mutlu olabilirsin ama kimse sana 3 ay sonrası için garanti vermez. üzgünüm ama bu ülkede pratisyen olma zor
Uzmanlıkta mı garanti var? Çok para için uxman olanlar şimdi ah ile aynı maaşı aldıklarında dövünüyorlar ben neden uzman oldum diye

Prastisyen hekim 7.5 alıyor. Hangi klinik hekimi bu kadar az alıyormuş?

Bi de bu çıktı başımıza. Uzmanlarla prastisyenler aynı alıyor. Yaw he he. Aynı değil, uzmanlar daha az alıyor hatta he.
8 alan göz uzmanı biliyorum. Ayrıca bazı hastanelerde döner verilmiyor açık açık giderek de yayılacak bence.

Re: Hangi branşın maddi koşulları daha iyidir ?

#4281345  gönderen soroz
 21.06.2019 - 10:03:06
özel hastaneler doktoru bulmak tutmak için bir rakam verir onun üstü performansa kalmış ki bu açıdan cerrahi branşlar daha avantajlı,iyi ameliyat yapan tutulan bir cerrahsanız iyi kazanırsınız, dahili branşlarda hasta muayenesinden iyi kazanmak için çok hasta bakmak lazım veya hastaları yatırmak ya da muayene ücretinizin yüksek olup iyi hasta buluyor olmak ki bu da tanınmışlıkla alakalı ama genel olarak cerrahi branşlar daha iyidir, yazdığınız branşlardan da anestezi de iyi ücretler alanlar oluyor,yıllar önce çalıştığım özel hastanede en yüksek kazanan anestezi uzmanıydı mesela, yoğun bakımdan iyi prim alıyordu,hastane yabancılara da hizmet veren hastaneydi ve yoğun bakım da en çok para kazandıran bölümdü,devlette şans işi,personeli çok geliri az olan hastaneler bir de iyi oran da dağıtmıyorsa ek ödemesi çok az oluyor, çalıştığım hastanenin 2 aylık ek ödemesi ortalama 1600 tl mesela ve tercih edilir bir il de değil haliyle uzun süreler kalan doktor az oluyor,ortalama aslında en az ek ödeme oluyor bunu tutturamayan az kişi oluyor,geliri iyi bir hastanedeyseniz de bu rakam mesela son 2 aylık ödemesi ortalama 1 önce çalıştığım hastanede 4500 ü buluyordu,yine sıkıntı olursa da özelde iyi şartlarda iş bulabilen branşlar daha avantajlı mesela hastanemizden yakın zamanda iyi iş yapan hastası en çok olan kadın doğum uzmanı güzel tercih edilen bir ile iyi bir rakama anlaştı ve ayrıldı. Dahiliye özelde kazanç açısından avantajlı bir bölüm değil son tuslarda da çok asistan aldı,ihtiyaç artsa da gelecekte de avantajlı olmaz kanımca maddiyat düşünülüyorsa iyi öğrenebileceğiniz cerrahi branşları tercih etmek mantıklı. Ama dediğim gibi bu genel olarak denilebilecek bir durum yoksa yandal uzmanı olursanız veya yandal uzmanı olmadan da çok iyi paralar kazananlar var mesela hanımın tedavisi için araştırdığım gitmeyi düşündüğüm bir dr vardı Ülkü Duraksoy Görmez immünoterapi başlığı altında ağırlıklı vitamin desteği gıda düzenlemesi gibi şeyler yapıyor,bir hastadan tedavi süresince aldığı ücret söylenenlere göre 150-200 arası ve epey hastası var ve uyumsuz hasta diye tedaviden çıkardığı hastalar da oluyormuş. Uzman maaşı vergisiz ayda 7,5-8,2 civarı başlıyor işte kadro derece çalışmayan eş çocuk yardımı biraz değişiyor, vergi dilimine girince 7 ye ve belki daha da altına düşecek, ek ödemesi kötü yerlerde de uzman kazançları 7-9,10 un altında kalabiliyor,kazançlar bu şekilde şimdilik
Kullanıcı avatarı

#4281359  gönderen drbyzgl
 21.06.2019 - 10:58:44
Tr deki ortalama uzman maaşına 10.000 TL dersek bu da yıllık 20600 $ yapıyor .

Bu tablo da diğer ülkelerde dolar bazında yıllık kazancı gösteriyor .Yunanistan’a şaşmamak elde değil .
Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drbyzgl yazdı:

Bu tablo da diğer ülkelerde dolar bazında yıllık kazancı gösteriyor .Yunanistan’a şaşmamak elde değil .
Resim

Yunanistan’ın durumu çok iyi maddi olarak. Siz medyaya bakmayın Hocam. Medyaya kalsa zaten biz uçuyoruz. Ama işte gerçekler öyle değil.
Kullanıcı avatarı

#4281870  gönderen drbyzgl
 23.06.2019 - 15:44:17
numanjii yazdı:
23.06.2019 - 15:12:58
drbyzgl yazdı:

Resim

Yunanistan’ın durumu çok iyi maddi olarak. Siz medyaya bakmayın Hocam. Medyaya kalsa zaten biz uçuyoruz. Ama işte gerçekler öyle değil.
Medyamızın hali ortada ,dedikleriniz doğru hocam
smilodon yazdı:
23.06.2019 - 16:06:05
Nöroloji göğüs psikiyatri en kötüleri hem devlet hem özel, onu net biliyorum. ( nöroloji uzmanıyım) Göz kardiyoloji, ftr iyidir, anestezi konusunu bilmiyorum
İzmirde özelde psikiyatrist göğüsçü 8 bin fix
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4281889  gönderen dirmit
 23.06.2019 - 16:57:12
smilodon yazdı:
Nöroloji göğüs psikiyatri en kötüleri hem devlet hem özel, onu net biliyorum. ( nöroloji uzmanıyım) Göz kardiyoloji, ftr iyidir, anestezi konusunu bilmiyorum
psikiyatri uzmanı olarak katılıyorum, halimiz kötü
dirmit yazdı:
23.06.2019 - 16:57:12
smilodon yazdı:
psikiyatri uzmanı olarak katılıyorum, halimiz kötü
Muayanene açıp iyi kazanan psikiyatrist hala var . Göğüs ve nöroloji de o de zor hoca değilsen