Çarşamba , Ağustos 21 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018

Hangi branşın maddi koşulları daha iyidir ?

#4076312  gönderen Drcoksaki
 09.03.2018 - 11:56:23
Arkadaşlar merhaba . Hepimiz pratisyenliği ve belki de mutlu olduğumuz yerkerdeki pratisyenliği bırakıp tusa çalışıyoruz,asistanlığa büyük emek veriyoruz .ve doğal olarak uzman olunca hem kariyer olarak hem maddi olarak verdiğimiz emeğin bir nebze de olsa karşılığını almak istiyoruz.doktorların asla hakettiği kadar iyi kazanmadığını düşünüyorum,ama bu kadar emek edip tercih aşamasındayken de bunu merak ediyorum . Eminim benim gibi çok net bilgisi olmayıp merak eden çok kişi vardır. Bilgisi olalar her branşın maddi koşulları ile ilgili bilgilendirme yapabilirler mi rica etsem . Herkes için faydalı olacağını düşünüyorum.çok teşekkürler 😊
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tobirama yazdı:
09.03.2018 - 12:55:36
ELLİ BİN ARTI PRİM
Burada insan gibi medenice soru soruyoruz ,cevaplamak bilgi vermek isteyen bu forumda cevap verir güzelce .sizin gibi işsizlikten gireyim de birilerine sallayayım diyenler lütfen yorum falan yapmasın .
Drcoksaki yazdı:
09.03.2018 - 13:04:40
tobirama yazdı:
ELLİ BİN ARTI PRİM
Burada insan gibi medenice soru soruyoruz ,cevaplamak bilgi vermek isteyen bu forumda cevap verir güzelce .sizin gibi işsizlikten gireyim de birilerine sallayayım diyenler lütfen yorum falan yapmasın .
ELLİ BİN ARTI PRİM
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tobirama yazdı:
09.03.2018 - 13:06:02
Drcoksaki yazdı:
09.03.2018 - 13:04:40
tobirama yazdı:
ELLİ BİN ARTI PRİM
ELLİ BİN ARTI PRİM

Sadece acıyorum sana
dr-atrium yazdı:
09.03.2018 - 13:08:18
ben acilde çalıştığım zamanlarda arada döner sermayelere göz gezdiriyodum en yüksek yandalcılar alıyordu genelde gastro endokrin vs en yüksek alanlar bunlardı
Çok teşekkür ederim hocam bilgi verdiğiniz için sağolun ☺️
PRATİSYENLİKTEKİ yerinizden mutlu iseniz gitmeyin. Pişman olursunuz ama geç olur. Devlette ve özelde bütün branşlar 3 alağı 5 yukarı aynı ücreti alıyor değmez
dr-atrium yazdı:
09.03.2018 - 13:08:18
ben acilde çalıştığım zamanlarda arada döner sermayelere göz gezdiriyodum en yüksek yandalcılar alıyordu genelde gastro endokrin vs en yüksek alanlar bunlardı
Gastro alır ama endokrin biraz zor sanki
dr_enivicivokke yazdı:
09.03.2018 - 13:21:35
PRATİSYENLİKTEKİ yerinizden mutlu iseniz gitmeyin. Pişman olursunuz ama geç olur. Devlette ve özelde bütün branşlar 3 alağı 5 yukarı aynı ücreti alıyor değmez
Haklısınız sadece para için uzmanlık düşünmüyor çoğu kişi zaten ben de öyle .orda belki tam ifade edememişimdir hocam . Demek istediğim şu bi şekilde çoğumuz prestij için belki ,belki pratisyen kalmayıp branşlaşmak için ,belki olduğumuz yerde mutlu olmadığımız için ve ilerde tusa çalışmak zor olduğu için bi şekilde tusa çalışıyoruz.
Tercih yaparken bir sürü kritermiz oluyor hepimizin ki bunlardan biri de emeğime değecek mi diye düşündüğümüz maddi koşullar . O yüzden sordum hangi branşlar ortalamadan alıyor ? Periferde nasıldır koşullar diye . Teşekkür ederim cevapladığınıx için hocam :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_enivicivokke yazdı:
pratisyenlikte garanti diye bir şey yok. şimdi çok mutlu olabilirsin ama kimse sana 3 ay sonrası için garanti vermez. üzgünüm ama bu ülkede pratisyen olma zor
Drcoksaki yazdı:
09.03.2018 - 13:47:50
dr_enivicivokke yazdı:
Haklısınız sadece para için uzmanlık düşünmüyor çoğu kişi zaten ben de öyle .orda belki tam ifade edememişimdir hocam . Demek istediğim şu bi şekilde çoğumuz prestij için belki ,belki pratisyen kalmayıp branşlaşmak için ,belki olduğumuz yerde mutlu olmadığımız için ve ilerde tusa çalışmak zor olduğu için bi şekilde tusa çalışıyoruz.
Tercih yaparken bir sürü kritermiz oluyor hepimizin ki bunlardan biri de emeğime değecek mi diye düşündüğümüz maddi koşullar . O yüzden sordum hangi branşlar ortalamadan alıyor ? Periferde nasıldır koşullar diye . Teşekkür ederim cevapladığınıx için hocam :)
Pedi dahiliye göğüs gibi bölümler için emeğinizin karşılığını alamayacaksınız muhtemelen 63-64 üstü bölümler için belki