Cuma , Aralık 6 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
afatsum123 yazdı:
11.01.2018 - 08:52:25
Merhaba arkadaslar, şimdi diyelim ki sba kazadik 1 yıl gittim sonra biraktim yök kadrosuna gectim. Yok kadrosunu bitirdikten sonra mezun olunca 1 yıl devlette calisirsam yine geri oder miyim parayı ? 1 yil dedigim totalde 1 yil. Zorunlu hizmet + 1 yil degil. ?
hocam sağlık bakanlığı bünyesinden çıktığınız anda isterler parayı
Sağlık Bakanlığı kadrosu seçersek, asıl kadromuz tus öncesinde nerdeysek orada kalıyormuş doğru mudur? Mecburi hizmet bitmiş olsa da bu durum geçerli midir? Bir de asistanlık bitip uzman olduktan sonra bir önceki kadronun olduğu yere dönüp orada da senin uzmanlık alanında kadro açığı varsa orada göreve devam ediyormuşsun direkt sanırım.
Ben mecburi hizmetimi bitirdim de sb kadrosu seçersem asistanlık bitikten sonra tekrar oralara dönmek istemiyorum. İstersem eğer kadromun olduğu yerde kalmayıp mecburi hizmet kurasına başvurabilir miyim bu durumda?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Elmedico77 yazdı:
30.03.2019 - 17:49:40
Sağlık Bakanlığı kadrosu seçersek, asıl kadromuz tus öncesinde nerdeysek orada kalıyormuş doğru mudur? Mecburi hizmet bitmiş olsa da bu durum geçerli midir? Bir de asistanlık bitip uzman olduktan sonra bir önceki kadronun olduğu yere dönüp orada da senin uzmanlık alanında kadro açığı varsa orada göreve devam ediyormuşsun direkt sanırım.
Ben mecburi hizmetimi bitirdim de sb kadrosu seçersem asistanlık bitikten sonra tekrar oralara dönmek istemiyorum. İstersem eğer kadromun olduğu yerde kalmayıp mecburi hizmet kurasına başvurabilir miyim bu durumda?
Sağlık Bakanlığı kadrosu seçerseniz esas kadronuz eski yeriniz oluyor. Geçici görevlendirme ile gitmiş oluyorsunuz. Uzmanlığınız bitince ayrılış yapıp eski kadronuzun olduğu yere gidip ordaki kadronuzdan ayrılış yapıp, uzmanlığınızda ki dhy neresi çıktıysa oraya gideceksiniz. O aradaki çkys düşme süresi boyunca eski kadronuzun olduğu yerde oluyorsunuz. Başhekim insiyatifine bağlı isterse çalıştırmayabilir. Sonuçta siz başta pratisyen kadrosundaydınız, eski yerinize uzman olarak dönüyorsunuz. Genelde çalıştırmıyorlar.