Cumartesi , Ağustos 24 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
Arkadaşlar kusura bakmayın bu konularda hiçbir bilgim yok. tus çalışmaya yeni başladım sayılır. şubatta az çalışarak gireceğim ilk tusum olacak. aile hekimliği istiyorum. 50-55 civarı bir puan alırsam sağlık bakanlığı kadrosu yazmalı mıyım yoksa ağustos tusuna çalışıp yök kadrosu için zorlamalı mıyım? sağlık bakanlığı kadrosunun ne gibi dezavantajları var?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Maaşları genelde daha düşük
Zorunlusu daha fazla
İstifa ettiğiniz taktirde aldığınız toplam maaşınızın bir kısmını geri ödüyorsunuz.

Tercih edebilmek için memur olmanız veya memuriyetiniz için bir engel olmuyor olması lazım. (1 yıl memuriyet cezası gibi)

Benim bildiklerim bu kadar.
Tercih etmek için memur olmaya gerek yok.O eskidendi.
Öyle fazla bir dezavantajıda yok.Maaş farkı bir çok yerde yök kadrosuyla neredeyse eşitlendi.
İstifa ettiğinde aldığın maaşları geri iade etmek istemezsen,pratisyen olarak veya başka bir uzmanlığı kazandığın takdirde o uzmanlıkta o kadar süre çalışırsın,olur biter.Yani illaki aldığın maaşı geri ödemek zorunda değilsin.Eğer istediğin bir bölümse yaz.
TuruncuElma yazdı:
26.12.2017 - 13:09:53
Maaşları genelde daha düşük
Zorunlusu daha fazla
İstifa ettiğiniz taktirde aldığınız toplam maaşınızın bir kısmını geri ödüyorsunuz.

Tercih edebilmek için memur olmanız veya memuriyetiniz için bir engel olmuyor olması lazım. (1 yıl memuriyet cezası gibi)

Benim bildiklerim bu kadar.
Maaş olarak yaklaşık ne kadar düşük alıyorlar? zorunlu kurasında aynı kuraya eşit haklarla giriliyor değil mi? asistanlık esnasında ücretsiz izin hakkı oluyor mu? zorunluyu bitirene kadar mı istifa etmememiz gerekiyor yoksa zorunlu bittikten sonra da istifa edersem maaşın bir kısmını geri ödeme olayı oluyor mu? zorunlu süresinin uzaması ne kadar oluyor acaba 2 katına falan mı çıkıyor süre?
radiologymd yazdı:
26.12.2017 - 13:17:14
Öyle fazla bir dezavantajıda yok.Maaş farkı bir çok yerde yök kadrosuyla neredeyse eşitlendi.
İstifa ettiğinde aldığın maaşları geri iade etmek istemezsen,pratisyen olarak veya başka bir uzmanlığı kazandığın takdirde o uzmanlıkta o kadar süre çalışırsın,olur biter.Yani illaki aldığın maaşı geri ödemek zorunda değilsin.Eğer istediğin bir bölümse yaz.
aile hekimliği uzmanlığı düşünüyorum ben. maaş farkı olsa ne kadar fark eder? bir de asistanlıkta ücretsiz izin almak istesem alınabiliyor mu?
dring yazdı:
26.12.2017 - 16:26:12
radiologymd yazdı:
aile hekimliği uzmanlığı düşünüyorum ben. maaş farkı olsa ne kadar fark eder? bir de asistanlıkta ücretsiz izin almak istesem alınabiliyor mu?
maaş farkı 300-500 olur.maksimum fark 800 olur.istediğiniz bölüm ve şehir için bence bu fark göze alınır.
bildiğim kadarıyla asistanlıkta ücretsiz izin alınamıyor.Yine de daha iyi bilenlerden teyit ettirmekte fayda var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanlığı adına üniversite kadroları ve yök kadroları arasındaki farkları içermektedir:
1) Öğrenim süresi kadar bakanlıkta çalışılıyor. DHY bitince kurumiçi tayin isteyip bu süreyi başka yerde tamamlayabilirsin.
2) Bazı üniversiteler döneri az veriyor. (Bu konuda yazacağın yeri araştırmalısın.)
3) 657 Devlet memurları kanununa tabisin. Bu iyi bir şey.
4) Yüklenme senedi imzaliyorsun. Genelde öğrenim süresi×(maaş+sabit )
5) Kadronun olduğu yerden üniversiteye geçici görevle gidiyorsun. İstifalı isen önce Üniversiteye en yakın eğitim Araştırmaya atamanı yapıyorlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
radiologymd yazdı:
hocam ben geri ödeme ile ilgili bi soru sormak istiyorum?ben yaklaşık 2 yıldır sb kadrosunda asistanım tusla bi yök kadrosu kazandım. bu çalıştığım dönem alddığım maaşları geri mi ödeyeceğim?