Pazartesi , Ağustos 26 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018

Re: TUSTİME ONLİNE ?

#3994694  gönderen aysira
 25.09.2017 - 15:23:55
dring yazdı:
aysira yazdı:mhurkan kusura bakılacak bi durum yok zaten ortada da benim kafam karıştı sadece.teşekkürler açıklaman için.yani sadece offline ile olmaz mı diyorsunuz.benim de dersaneye gitme şansım yok maalesef.100 km uzak.
evet hocam ben de en yakın dersaneye 140 km mesafedeyim. istifa etmeden kesinlikle dersaneye gidemem. istifa etmeyi de kesinlikle düşünmüyorum. e o zaman tek çare bizim gibiler için online eğitim. benim online eğitimden kastım ise internet ortamında canlı bir şekilde dersi dinlemek :) yani haftasonu sabah 8 buçuk akşam 7 ye kadar canlı dersi internetten dinliyorsun. sonrasında 5 gün de bu kaydı offline olarak izleyebiliyorsun. sonrasında siliyorlar. aslında bu silme işi insanı planlı programlı çalışmaya ve ders biriktirmemeye iter ve iyi bir sistem diye düşünüyorum. benim de elimde offline kayıtlar var ama oturup çalışmaya kalksam dur devam et geri al derken bir konuyu 3 katı vakitte bitirebiliyorum. online eğitimde o an için geri alma imkanım olmadığı için bana hız katacağını da düşünüyorum :)
6 yıl önce tusdataya gitmiştim.klinikteki çok kötü 3 hocadan sonra konuları toparlayamadığım için tusu bıraktım.temel tıp iyiydi ama.şimdi ise tusdata mı tustime mı karar veremiyorum.

#3994697  gönderen dring
 25.09.2017 - 15:34:53
aysira yazdı:
dring yazdı:
aysira yazdı:mhurkan kusura bakılacak bi durum yok zaten ortada da benim kafam karıştı sadece.teşekkürler açıklaman için.yani sadece offline ile olmaz mı diyorsunuz.benim de dersaneye gitme şansım yok maalesef.100 km uzak.
evet hocam ben de en yakın dersaneye 140 km mesafedeyim. istifa etmeden kesinlikle dersaneye gidemem. istifa etmeyi de kesinlikle düşünmüyorum. e o zaman tek çare bizim gibiler için online eğitim. benim online eğitimden kastım ise internet ortamında canlı bir şekilde dersi dinlemek :) yani haftasonu sabah 8 buçuk akşam 7 ye kadar canlı dersi internetten dinliyorsun. sonrasında 5 gün de bu kaydı offline olarak izleyebiliyorsun. sonrasında siliyorlar. aslında bu silme işi insanı planlı programlı çalışmaya ve ders biriktirmemeye iter ve iyi bir sistem diye düşünüyorum. benim de elimde offline kayıtlar var ama oturup çalışmaya kalksam dur devam et geri al derken bir konuyu 3 katı vakitte bitirebiliyorum. online eğitimde o an için geri alma imkanım olmadığı için bana hız katacağını da düşünüyorum :)
6 yıl önce tusdataya gitmiştim.klinikteki çok kötü 3 hocadan sonra konuları toparlayamadığım için tusu bıraktım.temel tıp iyiydi ama.şimdi ise tusdata mı tustime mı karar veremiyorum.
ben online eğitime mecbur olduğum ve online eğitim veren tek dersane de Tustime olduğu için benim tek seçeneğim var :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3994699  gönderen aysira
 25.09.2017 - 15:37:30
dring yazdı:
aysira yazdı:
dring yazdı: evet hocam ben de en yakın dersaneye 140 km mesafedeyim. istifa etmeden kesinlikle dersaneye gidemem. istifa etmeyi de kesinlikle düşünmüyorum. e o zaman tek çare bizim gibiler için online eğitim. benim online eğitimden kastım ise internet ortamında canlı bir şekilde dersi dinlemek :) yani haftasonu sabah 8 buçuk akşam 7 ye kadar canlı dersi internetten dinliyorsun. sonrasında 5 gün de bu kaydı offline olarak izleyebiliyorsun. sonrasında siliyorlar. aslında bu silme işi insanı planlı programlı çalışmaya ve ders biriktirmemeye iter ve iyi bir sistem diye düşünüyorum. benim de elimde offline kayıtlar var ama oturup çalışmaya kalksam dur devam et geri al derken bir konuyu 3 katı vakitte bitirebiliyorum. online eğitimde o an için geri alma imkanım olmadığı için bana hız katacağını da düşünüyorum :)
ben online eğitime mecbur olduğum ve online eğitim veren tek dersane de Tustime olduğu için benim tek seçeneğim var :)
aynen istifa etmezsem mecbur tustime.

#3995242  gönderen dring
 26.09.2017 - 12:00:38
bu haftasonu online eğitim başlıyormuş arkadaşlar. ben de kayıt olup ilk kez tus çalışmaya başlamayı düşünüyorum. bakalım hayırlısı :) dersane ve tusa nasıl çalışılması gerektiği konusunda tavsiye alınır :)

Re: Tus online eğitim ?

#4001675  gönderen alamut80
 06.10.2017 - 23:49:12
merhaba arkadaşlar,
ben 10 yıllık mezunum, hiç tusa girmedim. ilk kez hazırlanacağım. dersaneye kayıt oldum. dersanenin verdiği en iyi şey motivasyondur diye düşünüyorum. bir de online kurslara üye olmak istiyorum. çünkü o kadar aradan sonra unutuluyor bilgiler. önereceğiniz online SİTE hangisi olabilir. saygılar... :roll:

#4002586  gönderen Alpina
 10.10.2017 - 06:30:27
Merhaba ben de 15 yıl aradan sonra tus çalışmaya yeni başladım.Bir anlatıcı şart, böyle uzun aralardan sonra.İster online, ister ofline, ister doğruca dersaneye giderek. Ben çalışırken çok dersaneye de gittim ama iş hayatı, dersane temposu ile ders çalışma sistemini dengeleyemedim ve tus un bir maraton olduğunu unutarak sonuca hiç ulaşamadım.Biriken dersler ve yorulan bedenim ve zihnim her tus sonunda pes edip kendini geri çekti. Şimdi istanbulda iyi bir yerde aile hekimiyim, rahatım yerinde ama Tus aklımdan gitmiyor...Eksik bir Puzzle parçası olarak zihnimde. Ve birden çalışmaya başladım. Ama ben bile kendimi engelleyemiyorum; yani bu yaştan sonra bunca iş yüküne neden giriyorsun diye eleştirsem de bir tarafım beni dinlemeden çalışıyor :) Oytun hocanın videolarından çalışıyorum. Çok nefis anlatıyor. İsteyenlere özelden daha detaylı yazarım. Burdan reklam olmasın. Ama yavaş gidiyorum, ama motivasyonum çok iyi, umarım tamamına erdiririm. Gerçekten isterseniz ve gerçekten inanıyorsanız herşey olur. Ücra yerlerdeki arkadaşlarım sizin için internet üzerinden veya elinizdeki güncel videolardan ders çalışmak çok yararlı olur. Zaman kaybı olacak herşeyden kaçınmalı. Son baskı ve son on yılın Tüm tus soruları senkronize gitsin ders çalışmanızla. Oytun hoca nın 2000 sayfalık ders notu var. Az not çok tekrar 0 diyor. BU notlar 65 aldırır diyor ama 10 tekrar istiyorum diyor.Derslerini izleyin bir değerlendirin derim. Diğer online dersler de olabilir pek tabiii. Ama ben izledim çoğunu , çok sıkıcı anlatıyorlar, yarım saat sonra izlemeye tahammül edemiyorum.Slayt okuyup geçiyor, mekanizma anlatma yok nerdeyse. İçinize sinecek, sizi kendine bağlayacak bir hocadan ders dinlemek en iyisi olur bence. iyi araştırın, kolay gelsin . Bu yola çıktıysanız, güç sizde...

#4005403  gönderen aherab
 17.10.2017 - 15:05:45
Ben online sisteme kayıt oldum önceki dönem. Hızlandırılmış program olduğu için sıkı çalışmanız gerek. Uzun süre ekrandan ders dinleyebilirim diyorsanız çok faydalı. İstediğiniz zaman dersi dinliyorsunuz, falan vakit falan yerde olma zorunluluğu yok. İsterseniz gece 1 de bile açıp merak ettiğiniz tekrar etmek istediğiniz yeri dinleyebiliyorsunuz. İleri geri sarma durumu biraz sıkıntılı denemeniz gerek onu. Hocalar sorulara ilgili, ders aralarında tüm sorular cevaplanıyor(canlı dinlemezseniz email üzerinden). Bana uymayan tek yönü vardı o da şu dersleri 1 haftaya sıkıştırıyorlardı ondan sonra ulaşım yok email atarsanız 3-5 gün uzatıyorlar ama o da kesin değil neden böyle bir sınırlama var anlayamadım. Ben birkaç hafta erişimi uzatmıştım sonlara doğru, en son derste yine erişim uzatmak için mesaj attığımda uzatmamışlardı. Onun için düzenli bir şekilde çalışmanız gerek, ipin ucu kaçmaması lazım. Derslerle ilgili 1-2 derste canlı yayında sorun olmuştu, o günün akşamına sorunlu derslerin kaydını yüklemişlerdi ama kimisi bir önceki sene veya dönemindi. Ben haftaiçi bölüm bölüm dinlediğim için benim açımdan sorun olmamıştı. Bunların dışında beni rahatsız eden şöyle bi farklı 2 durum vardı. Dersi dinlerken ekranda sizin T.C. numaranız sürekli dönüyor, tamam korsan kaydı önlemeye çalışmışlar ama bu kadar da bariz olmaz. Sizin ciddi ücret verip aldığınız hizmet sonuçta. Kimsenin amacı emek gasbı değil. Kaldı ki bi gerçek var ses kayıtları falan sürekli dönüyor online ders ile aynı zaten(istanbul şubesi dersiyde online ders) onu kaydetsem ne kar edicem. Bu tarz korsan kayda karşı alınacak önlemlerin çok daha güçlü ve gizli yapılabilecek yöntemleri var.Bu kadar göze sokmak anlamsız. 2. si de programı her açışınızda korsan kayıt durumunda 1 milyon tl lik dava açılacaktır tarzı bi uyarı çıkıyor kabul edip devam ediyorsunuz. Dediğim gibi bunlar benim rahatsız olduğum konular, başkası görmezden gelebilir. Yeni güncellemeler geliyordu yüklemedim ben belki değişmiştir bilemiyorum. En iyisi demo ders isteyin kendiniz deneyin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4005736  gönderen dring
 18.10.2017 - 15:44:15
evet dersler çok sıkıştırılmış maalesef. ben de bu dönem kayıt oldum. genel itibariyle memnunum yalnız şubata yetişmesi için aşırı sıkıştırılmış bir program bana göre. her hafta cuma-cumartesi-pazar günleri ders var. ortalama 200-300 sayfa konu anlatılıyor. uzun zaman ara veren biri olarak bazı dersleri bazı konuları neredeyse hiç hatırlamıyorum. hocalar da çok hızlı anlatıyor. haftanın geri kalan 4 gününde de dersleri tekrar etmeye çalışıyorum ama gündüz işte olduğum için akşamları çalışarak ancak yarısının tekrarını yetiştirebiliyorum diğer yarısı tekrar etmeden kalıyor hep. tus sorularına falan neredeyse hiç bakamıyorum. nasıl olacak bilmiyorum. asıl hedefim ağustos aslında ama şubat olsa daha iyi olacak benim için. şubata kadar da bu şekilde giderek 59-60 bandına ulaşılabileceğini sanmıyorum. dersaneye giden veya online eğitim alan arkadaşlar nasıl yapıyorlar? önerisi olan var mı?
Kullanıcı avatarı

#4005781  gönderen kumralada
 18.10.2017 - 17:15:35
Hocam iradeniz varsa etkili olur, irade derken pc basinda derse odaklanmak,bölünmemek, kendi deneyimlerime göre yazıyorum:

İlk başlarca cidden bi motive oluyor insan program süper, dersler harika işleniyor, kahven önünde, üstüne tekrar atsan bu iş tamamdır diyosun...
Diger faktörlere göre gayet iyi izole bi ortamdasın filan ama zor gercekten zor.

İşleyiş belirli bi programa göre oluyor, haliyle sıkışmalar,hızlı geçmeler vs vs oluyor bu açıdan yorum yapamam ama
bu program bana çok çok çok agır geliyordu :/ iradesiz biri olduğumdan bazen dogru duzgun girmiyordum derslere, keyfime gore hareket ettigim donemler bile oldu :( kendi disiplininizi kendiniz olusturmak zorundasinız :/

Diğer bi konu, eger bilgi birikiminiz sağlamsa mütiş olur verim açısından bu kesin, geçmişten gelen eksiklikler çok olunca zaten konular hızlı ve cok fazla işleniyor (200 sayfa civari) ders bitimi ustune eklemeler gerekecek, ee bunun sorusu var denemesi var cidden zor, ben iyi olduğum branşlar adına cok verim aldım.

Cok kişisel bi konu, online calisan arkadaşım göz asistanı suan, iş sizde bitiyor hocam sorunuz olursa yazabilirsiniz iyi çalışmalar...

#4171042  gönderen azygos
 25.09.2018 - 13:34:31
Bir senedir üzerinde konuşulmamış bir konu. Ama hala güncel bir konu. benim gibi dersanelere uzak olup gitme imkanı olmayan çoktur elbet. online eğitim almayı düşünüyorum ama emin olamadım. geçen sene online eğitim alanlara birkaç sorum olacaktı hangi dershaneyi kullandınız anlatımı güzel miydi ve bir iki ay geçince motivasyonunuz düştü mü düştüyse nasıl toparlandınız. videolarda motive edici konuşmalar var mı. sınavınız nasıl geçti? faydalı buldunuz mu? uzun bir aradan sonra 60 aldırır mı? teşekkür ederim

#4248889  gönderen ellisande_
 18.03.2019 - 15:31:42
Merhabalar. Ben 2010 mezunuyum. Şimdiye kadar hiç tus çalışmadım. 3 aydır kitapları alıp kendi kendime okumaya başladım. İlk iki ay iyiydi fakat sonrasında motivasyonumda düşüş oldu haliyle. Hedef bir bölüm belirlemiş değilim. Hayaller derma ama o puanı asla alamam diye diye kendimi baltalıyorum. 50-55 alıp aile hekimliği ya da preklinik tutturabilir miyim diye umuyorum. Online eğitimi denemeyi düşünüyorum. Tustime ile görüştüm. Sizler ne düşünüyorsunuz? Aktif dersaneye gidemem çünkü hfsonu ve akşamları çocuklarımdan ötürü evde olmak zorundayım. Hfiçi gündüz sadece online seçeneği kalıyor. Bunca seneden sonra, uzman olmak için bile değil, sadece şu sınavı kazandım diyebilmeyi çok istiyorum. İçimde kalacak yoksa. Bana öneri, moral motivasyon sunabilecel birileri var mıdır? Bir de paralel çalışabileceğim benim gibi orta yaşlı tusiyer arkadaş varsa deneyimlerini duymak isterim.