Pazar , Ağustos 18 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018

Tus online eğitim ?

#3994465  gönderen dring
 25.09.2017 - 09:46:52
arkadaşlar merhaba. bulunduğum yerin merkeze uzaklığından dolayı ve çalıştığım için dersaneye aktif olarak katılma imkanım maalesef yok. 5 yıllık mezunum ve daha önce hiç tus çalışmadım. seneye ağustos tusunu ve 60 puan hedefliyorum. bu haftasonu tustime ın online eğitimi başlıyormuş. 1-2 gün içerisinde katılıp katılmama konusunda karar vermem gerekiyor. Tustime online eğitim hakkında düşünceleriniz bildikleriniz var mı arkadaşlar? eğitime katılan varsa özellikle yorumunu bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim :)
En son dring tarafından 25.09.2017 - 10:38:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re: TUSTİME ONLİNE ?

#3994488  gönderen drabdan
 25.09.2017 - 10:29:50
Bende şubat tusu için kaydoldum. Eğer benim gibi masa başına geçip başlamakta zorlanıyorsanız tavsiye ederim. Çok güzel motive ediyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3994497  gönderen dring
 25.09.2017 - 10:49:58
drabdan yazdı:Bende şubat tusu için kaydoldum. Eğer benim gibi masa başına geçip başlamakta zorlanıyorsanız tavsiye ederim. Çok güzel motive ediyor.
evet açıkçası ben de öyle düşünüyorum. elimde eski offline kayıtlar da mevcut aslında ama onlarla kendimi disipline edip çalışamam diye düşünüyorum. masa başına oturabilmek için kayıt olmam şart sanırım :) siz başladınız mı tus çalışmaya peki? hedefiniz şubat tusu mu ağustos mu? sıfırdan mı başlıyorsunuz temeliniz var mı?

#3994516  gönderen drabdan
 25.09.2017 - 11:20:19
dring yazdı:
drabdan yazdı:Bende şubat tusu için kaydoldum. Eğer benim gibi masa başına geçip başlamakta zorlanıyorsanız tavsiye ederim. Çok güzel motive ediyor.
evet açıkçası ben de öyle düşünüyorum. elimde eski offline kayıtlar da mevcut aslında ama onlarla kendimi disipline edip çalışamam diye düşünüyorum. masa başına oturabilmek için kayıt olmam şart sanırım :) siz başladınız mı tus çalışmaya peki? hedefiniz şubat tusu mu ağustos mu? sıfırdan mı başlıyorsunuz temeliniz var mı?
iki hafta önce kaydoldum. online başlayana kadar iki ders offline olarak hediye verdiler. ben farma ve biyokimyayı seçtim. en çok zorlandığım ve korktuğum dersler olduğu için, bir altyapı oluştursun diye. yaklaşık on gündür çalışıyorum. biyokimya bitti. şimdi farmadayım. Hocalar çok iyi. dersi çok güzel anlatıyorlar. Açıkçası bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Diğer dersleri daha görmediğim için onlarla ilgili yorum yapamam. nisan tusunda 45 almıştım. hedefim şubat tusunda çıkarabileceğim kadar yüksek puan çıkarmak.
Kullanıcı avatarı

#3994517  gönderen mhurkan
 25.09.2017 - 11:24:50
İstatikler online eğitimin offline eğitime oranla çok daha üstün kazanma oranları vaad ettiğini göstermekte.

Mantık şu. TUS'u bir bütün olarak görürseniz, çalışma sürecini de 8 ay olarak belirleseniz sadece evde çalışarak (offline, tus soruları, ders kitabı, textbook vs vs vs) kesinlikle motivasyon sürdürülebilir olmuyor.

#3994527  gönderen dring
 25.09.2017 - 11:36:24
mhurkan yazdı:İstatikler online eğitimin offline eğitime oranla çok daha üstün kazanma oranları vaad ettiğini göstermekte.

Mantık şu. TUS'u bir bütün olarak görürseniz, çalışma sürecini de 8 ay olarak belirleseniz sadece evde çalışarak (offline, tus soruları, ders kitabı, textbook vs vs vs) kesinlikle motivasyon sürdürülebilir olmuyor.
evet ben de sıfırdan başlayacağım yıllardır ders çalışmadım nasıl motive olabileceğim bilmiyorum. sizin de yorumunuzu almak isterim hocam. şubata kadar online tus eğitimi alıp şubat için yüklensem bu şekilde 60 puana ulaşılabilir mi acaba? yoksa şubata kadar online eğitim alıp ondan sonra ağustosa kadar tekrar yapmak mı mantıklı olur? istifa düşünmüyorum ve çalışıyorum bu arada.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3994531  gönderen dring
 25.09.2017 - 11:43:43
drabdan yazdı:
dring yazdı:
iki hafta önce kaydoldum. online başlayana kadar iki ders offline olarak hediye verdiler. ben farma ve biyokimyayı seçtim. en çok zorlandığım ve korktuğum dersler olduğu için, bir altyapı oluştursun diye. yaklaşık on gündür çalışıyorum. biyokimya bitti. şimdi farmadayım. Hocalar çok iyi. dersi çok güzel anlatıyorlar. Açıkçası bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Diğer dersleri daha görmediğim için onlarla ilgili yorum yapamam. nisan tusunda 45 almıştım. hedefim şubat tusunda çıkarabileceğim kadar yüksek puan çıkarmak.
anladım siz benim gibi sıfırdan başlamıyorsunuz :) inşallah şubat tusunda istediğiniz puanı alırsınız hocam

#3994540  gönderen aysira
 25.09.2017 - 11:51:37
mhurkan yazdı:İstatikler online eğitimin offline eğitime oranla çok daha üstün kazanma oranları vaad ettiğini göstermekte.

arkadaşlar saçma bi soru olabilir mazur görün.online eğitim ile offline ın farkı ne.ikisi de istediğin vakitte izlenmiyor mu.yoksa online da canlı ders izleme imkanı mı var

#3994542  gönderen hfv22
 25.09.2017 - 11:54:18
çok zenginsiniz galiba. Kendince ulaşılabilir bir hedef belirleyip çalışacaksın bu kadar
Kullanıcı avatarı

#3994545  gönderen mhurkan
 25.09.2017 - 11:58:14
dring yazdı:

evet ben de sıfırdan başlayacağım yıllardır ders çalışmadım nasıl motive olabileceğim bilmiyorum. sizin de yorumunuzu almak isterim hocam. şubata kadar online tus eğitimi alıp şubat için yüklensem bu şekilde 60 puana ulaşılabilir mi acaba? yoksa şubata kadar online eğitim alıp ondan sonra ağustosa kadar tekrar yapmak mı mantıklı olur? istifa düşünmüyorum ve çalışıyorum bu arada.
Yukarıda da söylediğim gibi... TUS hertürlü çalışılabilir. Kapanırsın evine alırsın güncel textbookları, kimse senden daha iyi bilemez. Ya da alırsın dershanelerin sorularını, dersnotlarını kapanır çalışırsın. Buraya kadar herşey güzel ancak ilk 20 gün laylaylom giden o çalışma sürecini 8 ay (durumuna ve hedefine göre belki daha fazla) sürdürebilmek herkesin işi değil. Şahsen ben zamanında becerememiştim.

Dershanelerin vaar olma nedenlerinin en başında bu motivasyon geliyor. Ne olursa olsun dershane seni, "çalışma mecburiyetinde" bırakıyor. Herkesin TUS çalıştığı bir ortama giriyorsun her hafta.

Offline denen çalışma biçimi ise eksik dersler için değerlendirilebilir. Ancak uzaktan eğitimi offline, mp3 ile dinleme verimli şeyler değiller. Başlangıçta "ekonomik" ve akla yatın gibi geliyor ancak 3 ay geçince dağılmış oluyorsun. :lol:
Kullanıcı avatarı

#3994551  gönderen mhurkan
 25.09.2017 - 12:02:59
aysira yazdı:

arkadaşlar saçma bi soru olabilir mazur görün.online eğitim ile offline ın farkı ne.ikisi de istediğin vakitte izlenmiyor mu.yoksa online da canlı ders izleme imkanı mı var
Online derken bir anlam karmaşası olmuş kusura bakmayın. Benim hatam.

Şunu kastetmiştim. Online = Gidip dershanede kanlı canlı hocayı dinlemek / Offline= Hoca size küçük bilgisayar ekranından online ya da önceden kaydedilmiş bir şekilde ulaşıyor.

Kavram karışıklığına neden olduysam kusura bakmayın.

**Ek bilgi: Hemen hemen tüm dershanelerin (İlk olarak bunu TUSDATA başlatmıştır) offline hizmetleri var. Ama ben kişisel olarak bunun "eksik derlserin" telafisi boyutunun dışına çıkmasını doğru bulmuyorum.

Zamanın TUS'a çalışırken elimde ses kayıtları, videolar, notlar, spotlar hepsi vardı. Kazanabildim mi, kazanmadım.
:wink: :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3994568  gönderen drbounlife
 25.09.2017 - 12:47:40
Söylenen kurumun online eğitimleri nasıl bilmiyorum ama youtube da farklı bir kurumun kısa bikaç videosunu izlemiştim bi ara, slaytı ekrana veriyorlar, anlatan kişi de küçücük bir ekranda oturduğu yerden anlatıyor. Çok sıkıcı gelmişti bana. Normal ofline dan da farklıydı yani. Demo ders gibi youtube dan dinleyebilirsiniz bence, olup olmayacağına karar verecek olan da sizsiniz. Başarılar.

#3994575  gönderen aysira
 25.09.2017 - 12:59:02
mhurkan kusura bakılacak bi durum yok zaten ortada da benim kafam karıştı sadece.teşekkürler açıklaman için.yani sadece offline ile olmaz mı diyorsunuz.benim de dersaneye gitme şansım yok maalesef.100 km uzak.

#3994646  gönderen dring
 25.09.2017 - 14:26:05
aysira yazdı:mhurkan kusura bakılacak bi durum yok zaten ortada da benim kafam karıştı sadece.teşekkürler açıklaman için.yani sadece offline ile olmaz mı diyorsunuz.benim de dersaneye gitme şansım yok maalesef.100 km uzak.
evet hocam ben de en yakın dersaneye 140 km mesafedeyim. istifa etmeden kesinlikle dersaneye gidemem. istifa etmeyi de kesinlikle düşünmüyorum. e o zaman tek çare bizim gibiler için online eğitim. benim online eğitimden kastım ise internet ortamında canlı bir şekilde dersi dinlemek :) yani haftasonu sabah 8 buçuk akşam 7 ye kadar canlı dersi internetten dinliyorsun. sonrasında 5 gün de bu kaydı offline olarak izleyebiliyorsun. sonrasında siliyorlar. aslında bu silme işi insanı planlı programlı çalışmaya ve ders biriktirmemeye iter ve iyi bir sistem diye düşünüyorum. benim de elimde offline kayıtlar var ama oturup çalışmaya kalksam dur devam et geri al derken bir konuyu 3 katı vakitte bitirebiliyorum. online eğitimde o an için geri alma imkanım olmadığı için bana hız katacağını da düşünüyorum :)