Cumartesi , Ekim 19 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018

Re:

#3993837  gönderen drcemberk
 24.09.2017 - 00:56:26
🙂
En son drcemberk tarafından 24.09.2017 - 21:48:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#3993895  gönderen uykusuzfare
 24.09.2017 - 09:28:38
drcemberk yazdı:Tus kalkar bence
Bu kadar insan gergin bi şekilde bekleyisteyken böyle yorumların hiç faydası olmuyor biliyor musunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3993946  gönderen drakcesme
 24.09.2017 - 12:21:18
Şubat tusunun olmama ihtimali yüksek diyor herkes

Re:

#3993955  gönderen uykusuzfare
 24.09.2017 - 12:39:43
drakcesme yazdı:Şubat tusunun olmama ihtimali yüksek diyor herkes
Ben aile hekimi iken istifa ettim şubata hazirlanmak için. Gayet de kendimi gecindirecek parayı kazaniyordum. Ösym kendi sitesinde duyurmuştu Şubat'ta sınav yapılacağını ta geçen şubat ayında ve benim gibi birçok insan ayarlanmasını ona göre yaptı. Eğer böyle bir durum olursa osymye maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Hayatımdan yılları mı çalmaya kimsenin hakkı yok. Umarım böyle toplu bir tazminat davası olur da Ösym'deki kendini bilmezlerin aklı başına gelir

Re:

#3993961  gönderen uykusuzfare
 24.09.2017 - 12:50:05
Hocam Allah aşkına bunu diyen herkes kim? Tusdata bu söylentiyi Ağustos öncesi ortaya attı ilk. Şimdi dershaneye giden arkadaşım var data şubata dersleri yetiştirmek için haldir haldir ders işliyor diyor. Ben anlayamıyorum artık bu işleri

Re:

#3993962  gönderen drakcesme
 24.09.2017 - 12:54:32
Bende aynı durumdayım herşeyi şubata göre planlamıştım dava açanın çok olucağını düşünüyorum

Re:

#3993968  gönderen imerhevli
 24.09.2017 - 13:02:15
Bu kadar konuşulduğuna göre demek ki teke düşürelecek ama ben 2019dan itibaren olacağını düşünüyorum. Umarım karardan vazgeçilip böyle devam eder.
Davalardan dolayı teke düşürüleceğini sanmıyorum çünkü davalar ösym nin umrunda değil. Geçen sene mecburi bitirilmeden asistanlığa başlanılmaması gündemdeydi konuşuluyordu sonra rafa kalktı. Şimdi ise tusu teke indirip mecburide hekim tutulmak isteniyor gibi geliyor bana.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3993970  gönderen uykusuzfare
 24.09.2017 - 13:06:43
imerhevli yazdı:Bu kadar konuşulduğuna göre demek ki teke düşürelecek ama ben 2019dan itibaren olacağını düşünüyorum. Umarım karardan vazgeçilip böyle devam eder.
Davalardan dolayı teke düşürüleceğini sanmıyorum çünkü davalar ösym nin umrunda değil. Geçen sene mecburi bitirilmeden asistanlığa başlanılmaması gündemdeydi konuşuluyordu sonra rafa kalktı. Şimdi ise tusu teke indirip mecburide hekim tutulmak isteniyor gibi geliyor bana.
2019dan itibaren de olmasın. Böyle bir uygulamanın mantığı yok. Yeni başlayan asistanlar bir yıl çomezlik mi yapsın? Buna hali hazırda çalışan asistanlar ve hocalar da tepki gösterir. Zaten bir çok bölüm insanüstü çalışma koşullarına sahip. Ne diyelim Allah akıl fikir versin

Re:

#3994055  gönderen imerhevli
 24.09.2017 - 17:38:51
uykusuzfare yazdı:
imerhevli yazdı:Bu kadar konuşulduğuna göre demek ki teke düşürelecek ama ben 2019dan itibaren olacağını düşünüyorum. Umarım karardan vazgeçilip böyle devam eder.
2019dan itibaren de olmasın. Böyle bir uygulamanın mantığı yok. Yeni başlayan asistanlar bir yıl çomezlik mi yapsın? Buna hali hazırda çalışan asistanlar ve hocalar da tepki gösterir. Zaten bir çok bölüm insanüstü çalışma koşullarına sahip. Ne diyelim Allah akıl fikir versin
Bence de yanlış bir politika. Pratisyen hekimlerle acil ve aile hekimlikleri doldurulmak isteniyor bu dönemde ve bildiğim kadarıyla bakanlık uzman sayısını yeterli görüyor. O yüzden tusta da sınava giren sayısı artmasına rağmen kontenjan aynı oranda artmıyor. Maalesef teke düşerse kontenjanların nisan+eylül kontenjan sayısından düşük olabileceğini bile düşünüyorum. İnş düşündüğüm gibi olmaz.

Re:

#3994145  gönderen mutevazibaskan
 24.09.2017 - 20:13:36
uykusuzfare yazdı:
Sonuna kadar katılıyorum size. 2018 şubat tusu yapılacak ama bu terane böyle giderse 2019 şubat tusu kalkabilir. Çünkü her tusa dava açılıyor önce birinci yerleştirme sonra dava sonucu ikinci yerleştirme yok danıştay iptal etti üçüncü yerleştirme. 3000 kişilik kontenjana 5000 kişi yerleşiyor böylece. Her tus da asistan alan yerler bakın artık kadro bile açmamaya başladı. Forumda çömez asistan olmanın insani şartlar içinde olmadığını bilmeyen yoktur. Bu sürecin bir yıla çıkması hatta dava da açılırsa 1.5-2 yıla çıkması da mümkün. Sağlık bakanlığının da işine gelir aciller 112 ler pratisyenlerle dolar.Bakarsın birkaç yıl sonra atanamayan öğretmenler yerine atanamayan doktorlar güvenpark ta eylem yaparız kimbilir. ÖSYM nin de işine gelir, yılda iki kez bu dava mahkeme danıştay hebebe hübele çekmektense yılda bir başları ağrır rahatlarlar biter gider.

Re:

#3994188  gönderen uykusuzfare
 24.09.2017 - 21:12:57
mutevazibaskan yazdı:
uykusuzfare yazdı:
Sonuna kadar katılıyorum size. 2018 şubat tusu yapılacak ama bu terane böyle giderse 2019 şubat tusu kalkabilir. Çünkü her tusa dava açılıyor önce birinci yerleştirme sonra dava sonucu ikinci yerleştirme yok danıştay iptal etti üçüncü yerleştirme. 3000 kişilik kontenjana 5000 kişi yerleşiyor böylece. Her tus da asistan alan yerler bakın artık kadro bile açmamaya başladı. Forumda çömez asistan olmanın insani şartlar içinde olmadığını bilmeyen yoktur. Bu sürecin bir yıla çıkması hatta dava da açılırsa 1.5-2 yıla çıkması da mümkün. Sağlık bakanlığının da işine gelir aciller 112 ler pratisyenlerle dolar.Bakarsın birkaç yıl sonra atanamayan öğretmenler yerine atanamayan doktorlar güvenpark ta eylem yaparız kimbilir. ÖSYM nin de işine gelir, yılda iki kez bu dava mahkeme danıştay hebebe hübele çekmektense yılda bir başları ağrır rahatlarlar biter gider.
Sonumuz hayırlı olsun. Umarım bir an önce adam akıllı bi açıklama yapar da en azından şu belirsizlikten kurtuluruz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3994193  gönderen Celina
 24.09.2017 - 21:16:48
mutevazibaskan yazdı:
uykusuzfare yazdı:
Kesinlikle ben de böyle düşünüyorum özellikle bu yıl sürekli bir dava yeniden yerleştirme olayı oldu durdu kadronun iki katı alım yapılmak zorunda kalındı vs. ösym de bıkmıştır artık hem zaten periferde pratisyen tutamıyorlar açık var sağlık bakanlığının da işine gelir sınav ücretini de biraz arttırdılar mı ösym de mağdur olmaz. Olan biz doktorlara olur ancak sınava hazırlananlara asistan bekleyen yerlere olur olan. Sınav daha da ciddileşir hayatileşir 1 yıl beklemek kolay değil çünkü.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3994196  gönderen Celina
 24.09.2017 - 21:20:08
uykusuzfare yazdı:
Ben aile hekimi iken istifa ettim şubata hazirlanmak için. Gayet de kendimi gecindirecek parayı kazaniyordum. Ösym kendi sitesinde duyurmuştu Şubat'ta sınav yapılacağını ta geçen şubat ayında ve benim gibi birçok insan ayarlanmasını ona göre yaptı. Eğer böyle bir durum olursa osymye maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Hayatımdan yılları mı çalmaya kimsenin hakkı yok. Umarım böyle toplu bir tazminat davası olur da Ösym'deki kendini bilmezlerin aklı başına gelir
Şubatın yapılmaması durumunda zarar görürsem ben de dava açmayı düşünüyorum bi işe yaramaz belki ama benim sinirim geçer en azından.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3994270  gönderen JustAnotherKinase
 24.09.2017 - 22:02:18
Celina yazdı:
uykusuzfare yazdı:
Şubatın yapılmaması durumunda zarar görürsem ben de dava açmayı düşünüyorum bi işe yaramaz belki ama benim sinirim geçer en azından.

Şubat yapılmasın nisan olsun. Karda kışta tus mu olur
Kullanıcı avatarı

Re:

#3994355  gönderen Celina
 24.09.2017 - 23:32:28
JustAnotherKinase yazdı:
Celina yazdı:
uykusuzfare yazdı: Ben aile hekimi iken istifa ettim şubata hazirlanmak için. Gayet de kendimi gecindirecek parayı kazaniyordum. Ösym kendi sitesinde duyurmuştu Şubat'ta sınav yapılacağını ta geçen şubat ayında ve benim gibi birçok insan ayarlanmasını ona göre yaptı. Eğer böyle bir durum olursa osymye maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Hayatımdan yılları mı çalmaya kimsenin hakkı yok. Umarım böyle toplu bir tazminat davası olur da Ösym'deki kendini bilmezlerin aklı başına gelir

Şubat yapılmasın nisan olsun. Karda kışta tus mu olur
Şubat olmaz nisan olur bak o da olumlu:)👍 Ama intörnlere tercih yapma hakkı verilmesin ya da verilsin ama 2 kat kadro açılsın.