Pazar , Eylül 15 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

 #3972774  gönderen DrOmerN
 22.08.2017 - 18:13:49
Benim bildiğim şu:

eğer tercihlerde ea hastanesi yazacaksanız, tercihlerin yapılıp sonuçlar kesinleştikten sonra belgelerin gönderileceği zaman sizin ayrılışınızdan 6 ay geçmiş olması gerekiyor. bildiğim budur.

örnek: şubat tusu tercih sonuçları 30 mart ta açıklandı

kayıtlar : 5-15 nisan

bu tarihe göre son ayrılış tarihi ekim 5i oluyor.
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3973153  gönderen Celina
 23.08.2017 - 10:57:30
77. Dhy henüz açıklanmadı inşallah bu durumdan dolayı şubat tus'u için kimse mağdur olmaz
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3973168  gönderen dr_demirci
 23.08.2017 - 11:27:29
sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde cezası bitecek olanlar 657 ye bağlı kadrolara yerleşebilir

Re:

 #3973197  gönderen DrOmerN
 23.08.2017 - 12:31:48
dr_demirci yazdı:sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde cezası bitecek olanlar 657 ye bağlı kadrolara yerleşebilir
bu bilgi yazılı olarak bir yerde var mı?

Re:

 #3973218  gönderen Changehakuka
 23.08.2017 - 13:35:20
DrOmerN yazdı:
dr_demirci yazdı:sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde cezası bitecek olanlar 657 ye bağlı kadrolara yerleşebilir
bu bilgi yazılı olarak bir yerde var mı?
Daha önce aynı durumu yaşamış biri olarak sınava girdiğiniz tarihte cezanızdan sadece 3 ay kalmış olmalı bana ttb deki avukatlar söylemiştiBir de eğer eah yazacaksanız tus kılavuzunda belirtiliyor.
2006 TUS Kılavuzunun 2.1.1 maddesine göre de “e) 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu hükümlerine tabi olanlar için, istifa veya müstafi sayılan asistanlardan yeniden kamu görevine girebilmek için belirlenen yasal ceza süresini asistanlık giriş sınavı günüden itibaren üç ay içinde bitirecek olanlar.” sınava başvurabilirler. Bu çerçevede, istifa sebebiyle memuriyete girilemeyen altı aylık sürenin, ya da müstafi sayılma halinde bir yıllık sürenin son üç ayı veya sonrasına denk gelen dönemde TUS sınavına girilmesi halinde kazanılan kadroya atama yapılacaktır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3973220  gönderen dr_demirci
 23.08.2017 - 13:45:29
son tus kılavuzunda da yazıyor

Re:

 #3973301  gönderen DrOmerN
 23.08.2017 - 16:57:19
Changehakuka yazdı:
DrOmerN yazdı:
dr_demirci yazdı:sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde cezası bitecek olanlar 657 ye bağlı kadrolara yerleşebilir
bu bilgi yazılı olarak bir yerde var mı?
Daha önce aynı durumu yaşamış biri olarak sınava girdiğiniz tarihte cezanızdan sadece 3 ay kalmış olmalı bana ttb deki avukatlar söylemiştiBir de eğer eah yazacaksanız tus kılavuzunda belirtiliyor.
2006 TUS Kılavuzunun 2.1.1 maddesine göre de “e) 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu hükümlerine tabi olanlar için, istifa veya müstafi sayılan asistanlardan yeniden kamu görevine girebilmek için belirlenen yasal ceza süresini asistanlık giriş sınavı günüden itibaren üç ay içinde bitirecek olanlar.” sınava başvurabilirler. Bu çerçevede, istifa sebebiyle memuriyete girilemeyen altı aylık sürenin, ya da müstafi sayılma halinde bir yıllık sürenin son üç ayı veya sonrasına denk gelen dönemde TUS sınavına girilmesi halinde kazanılan kadroya atama yapılacaktır.
dr_demirci yazdı:son tus kılavuzunda da yazıyor
teşekkür ederim bilgiler için

 #3973302  gönderen DrOmerN
 23.08.2017 - 16:58:50
son klavuzda da aynen şu çekilde yazıyor (güncel bilgi bulunsun)

1.15. 657 sayılı Kanuna göre görevden çekilen veya çekilmiş sayılanların (örneğin, istifa edenlerin) yeniden
kamu görevine atanabilmeleri için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu durumda olan adayların
Tablo 3 teki kontenjanlarda (Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerde ve Adli Tıp
kurumunda) uzmanlık eğitimi yapabilmeleri için; Adayların 657 sayılı Kanunun 97 nci maddesinde
belirlenmiş sürelerinin uzmanlık eğitimi giriş sınavı gününden sonraki 3 ay içinde bitecek durumda
bulunması gereklidir.

Re:

 #3973313  gönderen tubatubatub
 23.08.2017 - 17:30:30
dr_demirci yazdı:son tus kılavuzunda da yazıyor
Sayın demirci 25mayısta istfam kabul oldu.nisan ek yerlestirme ile saglık bakanlııgına ait bi yer yazabilir miyim.sınav oldugu tarihte 657baglı calısıyordum[/b]
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3973428  gönderen dr_demirci
 23.08.2017 - 22:27:01
tubatubatub yazdı:
dr_demirci yazdı:son tus kılavuzunda da yazıyor
Sayın demirci 25mayısta istfam kabul oldu.nisan ek yerlestirme ile saglık bakanlııgına ait bi yer yazabilir miyim.sınav oldugu tarihte 657baglı calısıyordum[/b]
ek yerleştirmeler için yazılı bir kural yok, bilmiyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3973478  gönderen Celina
 24.08.2017 - 00:24:55
Up