Salı , Ekim 22 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Re:

#3964069  gönderen rachel
 10.08.2017 - 05:35:59
Drtusta hadi neyse de
Başlığı okumazsın geçer gider
Ama akrabalar arasında filan böyle tipler çok sıkıntı

Re:

#3964081  gönderen Sultan47
 10.08.2017 - 11:29:18
o değil bu mesajları okuyunca biyokimya 4 sene okuyup tusa giresim geldi.suan tusta 70 almaktan daha kolaydır heralde :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Bu tipdisilardan ne istiyorsunuz ?

#3964110  gönderen bemyo
 10.08.2017 - 12:31:16
Tipdisibikiz yazdı:
btswoman yazdı:Biyokimya uzmanı bir doktorun aldığı 6 yıllık tıp eğitiminin ne kadar zor olduğunu bunun üzerine tusta biyoimya uzmanlığını kazanmasının ne kadar zor olduğunu bildiğinizden emin değilim.Ayrı yeten evet aynı sınav olabilirama aynı puanla mı yerleşiyoruz bunu da size sormak istiyorum ve bizim aldığımız 6 yıllık tıp ğitimi üzerine 4 yıl da uzmanlık eğitimi ile sizin azimle çalışarak aldığınız eğitimi nasıl aynı keseye koyabiliyorsunuz.Sizi küçümseme veya dışlama gibi bir amacım yok.Fakat lütfen neyin derdini yaşadığınızı iyi irdeleyin azimli hayatınızda başarılar
Bakin ornek olarak siz 1 kitabi 6 yilda bitip sinava giriyorsunuz bizde o kitabi bitirip sinava giriypruz onemli olan kac yilda bittigimi ? Neden 4 yil gorevimiz olmadigini bilmiyorum ama olsa bizde giderdik bu konuda hicbi sıkıntımız yok sevmeye bilirsiniz ama dislamak cok farkli birsey
şöyle düşünelim. bir lise mezunu(öyle fen lisesi falan da değil şu her köşe başında olan anadolu liselerinden biri) o aynı olan kitabı(artık hangisiyse) bitirdi. ve sizin girdiğiniz sınavdan daha kolay bir sınava girerek oraya kadro açıldığı için(sizinle yarışarak değil kendi durumundakilerle yarışarak) yanınıza geldi beraber çalışıyorsunuz. ne hissedersiniz? samimiyetle cevap verin. 4 yıl okuduğunuz üniversitenin 1 kitapla mukayese edildiğini görmek size ne hissettirir? ya da o 4 yılın 1 kitapla "bypass"landığını :)

#3964139  gönderen dr_balikci
 10.08.2017 - 13:18:52
Tipdisibikiz yazdı:
btswoman yazdı:Biyokimya uzmanı bir doktorun aldığı 6 yıllık tıp eğitiminin ne kadar zor olduğunu bunun üzerine tusta biyoimya uzmanlığını kazanmasının ne kadar zor olduğunu bildiğinizden emin değilim.Ayrı yeten evet aynı sınav olabilirama aynı puanla mı yerleşiyoruz bunu da size sormak istiyorum ve bizim aldığımız 6 yıllık tıp ğitimi üzerine 4 yıl da uzmanlık eğitimi ile sizin azimle çalışarak aldığınız eğitimi nasıl aynı keseye koyabiliyorsunuz.Sizi küçümseme veya dışlama gibi bir amacım yok.Fakat lütfen neyin derdini yaşadığınızı iyi irdeleyin azimli hayatınızda başarılar
Bakin ornek olarak siz 1 kitabi 6 yilda bitip sinava giriyorsunuz bizde o kitabi bitirip sinava giriypruz onemli olan kac yilda bittigimi ? Neden 4 yil gorevimiz olmadigini bilmiyorum ama olsa bizde giderdik bu konuda hicbi sıkıntımız yok sevmeye bilirsiniz ama dislamak cok farkli birsey
öncelikle aynı sınavın sadece temel kısmına giriyorsunuz biz o sınavın zor kısmı olan klinik kısmına da çalışarak giriyoruz sizin 2 katınız kadar bilgi sahibi olmamız gerekiyor. bir sınava çalışmak ile 6 yıl üniversite okumak kesinlikle kıyaslanamaz. ben tıp dışıların biyokimya veya mikrobiyolojide uzmanlık kadrosunda olmasına karşıyım. doktora yapıp kendi bölümlerinizde çalışabilirsiniz ama hastanelerde uzman olarak çalışmanızı doğru bulmuyorum.
Kullanıcı avatarı

#3964140  gönderen estrellabella
 10.08.2017 - 13:20:03
Tıpdışı arkadaş başlığı açtığına pişman olmuştur herhalde, doktor platformunda böyle bir başlık açarak resmen kaşınmış diyebiliriz, birisi gaz vermiş belli, hadi kızım şu egolu doktorların ağzının payını ver! Ama sandığı gibi olmamış, yanıtların altında ezilmiş, sanırım artık nefes almıyor, evet götürün arkadaşı, bekleme yapmayalım sıradaki tıpdışı gelsin lütfen.

#3964141  gönderen trknyzc
 10.08.2017 - 13:20:44
Öncelikle tıp mezunu bir biyokimya uzmanı olarak mesleğine sahip çıkmaya çalışan tüm meslektaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.. zamanında her türlü platformda bu konunun savaşını veren birisi olarak yazılanları görmek gelecek açısından beni umutlandırdı ama maalesef çözümü yanlış yerde arıyoruz.. bir şekilde bu kadrolara girenlerin suçu değil bu durum.. bu karşılıklı tartışarak ve kalp kırarak da bir yere varamıyoruz, zaman kaybediyoruz sadece.. haklılığımızın onlarda farkında biz de farkındayız.. bizim savaşımız bu kadroların açılmaya devam edilmesiyle ve onlardan daha az haklara sahip olmamızla olmalı.. çünkü bizler hem 6 yıl sonrası hem asistanlık sonrası zorunlu hizmete gidiyoruz onlar farklı bir atanmayla hayalini kuramadığımız yerlere yerleşiyor ve maaleseftir ki zorunlu sonrası kadrolar dolduğu için geri dönemiyoruz.. biz uzun dönem askerlik yapıyoruz onlar kısa dönem.. bizler hastanelerde nöbet tutmak zorunda kalıyoruz onlar kalmıyor.. diğer tüm özlük haklarımız aynı olmasına rağmen.. zamanında bizlerle onlar aynı haklara sahip olamaz diyorduk şimdi onlar bizden daha fazla haklara sahip.. bu duruma gelmesinde bizimde payımız büyük zamanında istemediğimiz branşlardı çünkü boş kalan yerler bir şekilde dolduruldu ama artık bizlerin tercih ettiği ve severek devam ettiği bölümler haline geldi.. yeni istihdamlara gerek yok.. insan hayatının en önemli noktasındayız, hep söylerim 'SONUÇ KAĞIDINDAKİ RAKAMLAR İNSANLARIN HAYATLARINA ATILMIŞ İMZALARDIR'... sağlığın işleyişinin bu kadar kritik noktasında olduğumuzun bilincinde BİRLİK OLALIM VE ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLALIM
Kullanıcı avatarı

#3964145  gönderen dr-exitus
 10.08.2017 - 13:25:59
trknyzc yazdı:Öncelikle tıp mezunu bir biyokimya uzmanı olarak mesleğine sahip çıkmaya çalışan tüm meslektaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.. zamanında her türlü platformda bu konunun savaşını veren birisi olarak yazılanları görmek gelecek açısından beni umutlandırdı ama maalesef çözümü yanlış yerde arıyoruz.. bir şekilde bu kadrolara girenlerin suçu değil bu durum.. bu karşılıklı tartışarak ve kalp kırarak da bir yere varamıyoruz, zaman kaybediyoruz sadece.. haklılığımızın onlarda farkında biz de farkındayız.. bizim savaşımız bu kadroların açılmaya devam edilmesiyle ve onlardan daha az haklara sahip olmamızla olmalı.. çünkü bizler hem 6 yıl sonrası hem asistanlık sonrası zorunlu hizmete gidiyoruz onlar farklı bir atanmayla hayalini kuramadığımız yerlere yerleşiyor ve maaleseftir ki zorunlu sonrası kadrolar dolduğu için geri dönemiyoruz.. biz uzun dönem askerlik yapıyoruz onlar kısa dönem.. bizler hastanelerde nöbet tutmak zorunda kalıyoruz onlar kalmıyor.. diğer tüm özlük haklarımız aynı olmasına rağmen.. zamanında bizlerle onlar aynı haklara sahip olamaz diyorduk şimdi onlar bizden daha fazla haklara sahip.. bu duruma gelmesinde bizimde payımız büyük zamanında istemediğimiz branşlardı çünkü boş kalan yerler bir şekilde dolduruldu ama artık bizlerin tercih ettiği ve severek devam ettiği bölümler haline geldi.. yeni istihdamlara gerek yok.. insan hayatının en önemli noktasındayız, hep söylerim 'SONUÇ KAĞIDINDAKİ RAKAMLAR İNSANLARIN HAYATLARINA ATILMIŞ İMZALARDIR'... sağlığın işleyişinin bu kadar kritik noktasında olduğumuzun bilincinde BİRLİK OLALIM VE ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLALIM
+1
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3964159  gönderen kypbnlk
 10.08.2017 - 13:56:11
Tıpdışı biyokimya uzmanlarının zorunlu hizmet gibi bir zorunluluklarının olmaması ve uzmanlık eğitimi aldıkları yerlerde, atamaya girmeden istedikleri kadar asistan kadrosu ile kalabiliyor olmaları asıl sıkıntılı durum. konuyu açan kişi de, aynı işi (!) yaptığımızı düşünüp, neden aynı şekilde devlet tarafından muamele görmediğimizi de açıklasa iyi olur.

Ben devletin yerinde olsam, biyokimya kadrolarını birleştirip, tıp dışıların da puanlarını klinik ve temel puanları kullanılarak hesaplanmasını sağlardım.

Yoksa tusta 200 net yapan adam ile, 120 temel soruda 60-70 doğruyu yapan kişilerin aynı bölümde olmaları haksızlık.
Kullanıcı avatarı

#3964166  gönderen tuspati
 10.08.2017 - 14:06:10
tıpDIŞI yani dış zaten ötekileşmedi mi kafadan :irre3:
ha bide'' nasıl tıpdışı olunur? şartları nedir?'' diye bir başlık açalım ben de heveslendim şatları on numaraymış. OH BE NE GÜZEL MEMLEKET !!!! BİDE ŞİKAYET EDİYORLAR LA GELDE KUDURMA
En son tuspati tarafından 10.08.2017 - 14:18:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

#3964168  gönderen mercanmervecan
 10.08.2017 - 14:12:50
trknyzc yazdı:Öncelikle tıp mezunu bir biyokimya uzmanı olarak mesleğine sahip çıkmaya çalışan tüm meslektaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.. zamanında her türlü platformda bu konunun savaşını veren birisi olarak yazılanları görmek gelecek açısından beni umutlandırdı ama maalesef çözümü yanlış yerde arıyoruz.. bir şekilde bu kadrolara girenlerin suçu değil bu durum.. bu karşılıklı tartışarak ve kalp kırarak da bir yere varamıyoruz, zaman kaybediyoruz sadece.. haklılığımızın onlarda farkında biz de farkındayız.. bizim savaşımız bu kadroların açılmaya devam edilmesiyle ve onlardan daha az haklara sahip olmamızla olmalı.. çünkü bizler hem 6 yıl sonrası hem asistanlık sonrası zorunlu hizmete gidiyoruz onlar farklı bir atanmayla hayalini kuramadığımız yerlere yerleşiyor ve maaleseftir ki zorunlu sonrası kadrolar dolduğu için geri dönemiyoruz.. biz uzun dönem askerlik yapıyoruz onlar kısa dönem.. bizler hastanelerde nöbet tutmak zorunda kalıyoruz onlar kalmıyor.. diğer tüm özlük haklarımız aynı olmasına rağmen.. zamanında bizlerle onlar aynı haklara sahip olamaz diyorduk şimdi onlar bizden daha fazla haklara sahip.. bu duruma gelmesinde bizimde payımız büyük zamanında istemediğimiz branşlardı çünkü boş kalan yerler bir şekilde dolduruldu ama artık bizlerin tercih ettiği ve severek devam ettiği bölümler haline geldi.. yeni istihdamlara gerek yok.. insan hayatının en önemli noktasındayız, hep söylerim 'SONUÇ KAĞIDINDAKİ RAKAMLAR İNSANLARIN HAYATLARINA ATILMIŞ İMZALARDIR'... sağlığın işleyişinin bu kadar kritik noktasında olduğumuzun bilincinde BİRLİK OLALIM VE ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLALIM
Çözüm için ne yapılması gerektiğini bile bilmiyoruz.hepimiz hem fikiriz ama lafla peynir gemisi yürümüyor.
İcraate geçmek lazım.söylediklerinize katılıyorum.kadrolara alınanların değil bu kadroyu açanlara sormak lazım.tıpdışılar bizim ne emek harcadığımızın farkında değiller.aynı işi yapıyoruz diyorlar.ama bilgi birikimimizin farklılığını göremiyorlar.

#3964176  gönderen mormormor
 10.08.2017 - 14:33:55
Çok güzel söylemişiniz. Adamlar 4 yıl öss de 300.000 inci olup kimya okuyor. Ya üniversitede başarılı olsa o da neyse de adamlara bakıyorum 2.2 ile mezun olmuş birçoğu. Neyse 2 3 temel tıbbi şey ezberleyip(onu dahi ezberleyemeden) yerleşiyorlar. Ama egodan ölecekler. Sonra hadi uzman oldular. Biz doğuya mecburi hizmete giderken, adamlara istanbul bursa açılıyor. Onlar o kadroları doldurduğu için biz yıllarca batıya geçemiyoruz. Meslekdaşlarımız 65 almaya çalışıp biyokimya hayali kurarken, o hayali başkaları dolduruyor maalesef. Mecburi hizmet yok. Askerlik kısa dönem. ohhh. Biz doğuda adamlar ankarada orda burda... Ve maaş AYNI. Biz eziğiz ya doktor milleti olarak. Hakkımızı aramayı bilmiyoruz. Onun yerine 1 tusa daha çalışmayı tercih ediyoruz bk'a girebilmek için... Ve en kötüsüne geliyorum. Gene dr olmayan arkadaşlar Biyokimyada doktora yapıp tıpta hoca oluyor, bizim kadromuza. Bu nasıl olabilir ya. Arkadaşlar demiş kadro az tıpdışı tus diye. Doktora yapan yüzlerce ama... Torpil bulunca da direk kadroda... Bunların hiçbiri kabul edilemez. Biz malpraktis, nöbetler, ameliyatlar , stresler uğraşırken başkalarının yerimize konması..... çok üzücü....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3964303  gönderen anelka44
 10.08.2017 - 17:40:41
Tipdisi misin nesin dekortike konuşup duruyorsun ayni kitapmis oymus buymus eşit şartlarda girmiş havasıyla egonu yükseltmek yerine ülkemizdeki açık veya adaletsizlikle geldiğin yerin keyfini sür

#3964308  gönderen murat41
 10.08.2017 - 17:52:33
Yazılanları okudum ve şahsi fikrim bu tip disilara verilen unvanlar geri alınsın bir daha da biyokimya,mikrobiyoloji gibi bolumlere tip dışı kadro açılmasın. Kekoya bak ya bir de aynı kitabı okudum falan yazmış.Ilk yorumdaki gibi;"He He lo"
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8