Perşembe , Eylül 19 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Re: Bu tipdisilardan ne istiyorsunuz ?

#3963697  gönderen Tipdisibikiz
 09.08.2017 - 22:02:09
kutsaclirapunzel yazdı:
Tipdisibikiz yazdı:
kutsaclirapunzel yazdı:alın şunu gruba da niye almadığınızı anlasın.
Sunu ne yap 6 yil okumusun ama keske 1 yilda terbiye egitimi alsaydin
Sen şu bile olamazsın, terbiye eğitimi al öyle mi? Ekran görüntüsü aldım, rıza beye sizin hakkınızda savcılığa suç duyurusu metnimi gönderip klavye arkasında hakaret yağdıran şahsın kişisel bilgilerini de edineceğim. Vereceğim cevapları duruşma metninde okursunuz. "Terbiyesiz, terbiye eğitimi al vs " gibi söylemlerin cezasından haberi olmayan birinin bırakın gruba, biyokimyaya kaale alınmaması gerekir.
:D
Kullanıcı avatarı

#3963706  gönderen spero
 09.08.2017 - 22:14:25
Geçen gene T.D.M.M. bir arkadasi dışlıyorum ama nasil bi gormeniz lazim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3963713  gönderen Janveljan
 09.08.2017 - 22:34:49
btswoman yazdı:Biyokimya uzmanı bir doktorun aldığı 6 yıllık tıp eğitiminin ne kadar zor olduğunu bunun üzerine tusta biyoimya uzmanlığını kazanmasının ne kadar zor olduğunu bildiğinizden emin değilim.Ayrı yeten evet aynı sınav olabilirama aynı puanla mı yerleşiyoruz bunu da size sormak istiyorum ve bizim aldığımız 6 yıllık tıp ğitimi üzerine 4 yıl da uzmanlık eğitimi ile sizin azimle çalışarak aldığınız eğitimi nasıl aynı keseye koyabiliyorsunuz.Sizi küçümseme veya dışlama gibi bir amacım yok.Fakat lütfen neyin derdini yaşadığınızı iyi irdeleyin azimli hayatınızda başarılar

he yaa:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3963998  gönderen marcos81
 10.08.2017 - 02:54:45
arkadaşların yazdığı çoğu şey doğru fakat tıpdışı hocalarla ilgili ön yargılı olmamak lazım. Çok değerli hocalar var, özellikle rutin laboratuvar dışındaki akademi kısmında , araştırma projelerinde, makale yazmada, değerlendirmede tıp kökenli hocalardan daha çok yardımcı olabiliyorlar. Bilim, o kadar uçsuz bucaksız ki aslında herkese yer var fakat ülkemizdeki şartlar ve uygulamalar insanları birbirine düşürüyor.
Kullanıcı avatarı

#3964000  gönderen miele
 10.08.2017 - 02:55:51
the_dr yazdı:
Tipdisibikiz yazdı:
btswoman yazdı:Biyokimya uzmanı bir doktorun aldığı 6 yıllık tıp eğitiminin ne kadar zor olduğunu bunun üzerine tusta biyoimya uzmanlığını kazanmasının ne kadar zor olduğunu bildiğinizden emin değilim.Ayrı yeten evet aynı sınav olabilirama aynı puanla mı yerleşiyoruz bunu da size sormak istiyorum ve bizim aldığımız 6 yıllık tıp ğitimi üzerine 4 yıl da uzmanlık eğitimi ile sizin azimle çalışarak aldığınız eğitimi nasıl aynı keseye koyabiliyorsunuz.Sizi küçümseme veya dışlama gibi bir amacım yok.Fakat lütfen neyin derdini yaşadığınızı iyi irdeleyin azimli hayatınızda başarılar
Bakin ornek olarak siz 1 kitabi 6 yilda bitip sinava giriyorsunuz bizde o kitabi bitirip sinava giriypruz onemli olan kac yilda bittigimi ? Neden 4 yil gorevimiz olmadigini bilmiyorum ama olsa bizde giderdik bu konuda hicbi sıkıntımız yok sevmeye bilirsiniz ama dislamak cok farkli birsey
hangi kitapmış o 6 yılda bitirdiğimiz ? örnek verirken kafatasınız içindeki organı kullanın.

sonra bizi nidin dişliyirsiniz bik bik bik
o kitap "ahmet buhan tüm dersler" sanırım (:
Kullanıcı avatarı

#3964013  gönderen the_dr
 10.08.2017 - 03:06:27
miele yazdı:
the_dr yazdı:
Tipdisibikiz yazdı: Bakin ornek olarak siz 1 kitabi 6 yilda bitip sinava giriyorsunuz bizde o kitabi bitirip sinava giriypruz onemli olan kac yilda bittigimi ? Neden 4 yil gorevimiz olmadigini bilmiyorum ama olsa bizde giderdik bu konuda hicbi sıkıntımız yok sevmeye bilirsiniz ama dislamak cok farkli birsey
hangi kitapmış o 6 yılda bitirdiğimiz ? örnek verirken kafatasınız içindeki organı kullanın.

sonra bizi nidin dişliyirsiniz bik bik bik
o kitap "ahmet buhan tüm dersler" sanırım (:
:lachtot:

#3964053  gönderen nuretta
 10.08.2017 - 03:54:31
bu kadar doktor o bölümlere girmek ıcın aylarca ter dökerken senin girmen haksızlık dostum.mesele 6 yıl okumak fılan da değil.senden daha kalifiye biri o kadroya talipse ona verilmeli.biyologlara veterinerlere değil.bi veterinerin veya biyologun hastane laboratuarında ne işi var?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3964054  gönderen nuretta
 10.08.2017 - 03:56:00
hee bu trip adamın açmak istediği whatsup grubuna giremediğin için mi :D e ona da kadro açsınlar o zaman...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3964064  gönderen tbputgm
 10.08.2017 - 04:58:40
Türkiye'de başka mesleklerin cezbediciliği diye bir durum var.Kesinlikle araştırılması gereken bir konu.

İş basit aslında.Herkes bildiği anladığı yani mezun olduğu bölümle ilgili iş yapsa sorun yaşanmayacak.Ama niyeyse herkes başka mesleklerin Alanına girmeye çalışıyor.Fen Fakültelisi veterineri tıpa girmeye çalışır,iibf'lisi fef'lisi formasyon alıp öğretmen olmaya çalışır, teknik eğitim okuyan öğretmen sınavla mühendis olmaya çalışır. Anlamakta zorlanıyorum.Üniversite sınavları'na hala girebilir herkes zamanında şartlardan dolayı olmamış olabilir birisi için istediği bölüm ama madem baska bir meslek görevlisinin işine ilgi duyuyor tekrar sınava girip kazanabilir. 80 yaşında hukuk fakültesi'ni 60'ında tıp fakültesini bitiren insanlar var. Şimdi düşünüyorum lisede bilgisayara da ilgim vardı şimdi ben bir mühendislik fakültesine gidip ben yl doktora yapıp burada hoca olmak istiyorum desem muhtemelen hoca odasından kovar :)

Ayrıca resmi olarak bir hakkın verilmesi o hakkı her zaman meşru kılmaz ya da etik olarak doğru olduğunu göstermez. Teşbihte hata olmaz çok eşliliğin yasal olduğu bir ülkede yaşamış olsaydınız eşiniz 2. Hanımı devlet bana bu hakkı vermiş kullanmayayım mi diyip almak istediğinde ne diyeceksiniz? :) ya da gebeliği sonlandırma 8 haftalığa kadar serbest devlet bu hakkı vermiş diye bu kürtajı meşru kılmaz.

Velhasıl sayın tıpdışı hanım kendi alanınızla ilgili iş imkanlarının oluşturulması konusunda göstereceğiniz çabaya sonuna kadar destek veririz ama kimse başkasının iş sahasına girmesin.Gerek yok bu ülke çok büyük bir ülke hepimize yeter.Herkesin kendi işini yaptıkça eminim ki daha hızlı gelişeceğiz.

Re:

#3964067  gönderen drsfltmm
 10.08.2017 - 05:15:10
Yani ne çektiysek, hemşire, ebe, personel, tekniker ve tıpdışı insanların elinden çektik. Ya yeter bizi rahat bırakın artık beeee yeterrr!! Öff!! Çok istiyorsan kıskanıyorsan git gir ygs lys ye kazan tıpı oku yahu bu nedir ya??
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8