Perşembe , Eylül 19 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Re:

#3964989  gönderen caffeinelove
 11.08.2017 - 17:18:44
Dersanenin de biz doktorların kursiyerlerin de işine hiç yaramayacak bir sistem olur net. Devletin işine nasıl yarayacak bu kadar uzman açığı varken onu anlamaya çalışıyorum çünkü bakanlık işine yaramayacak şeyi yapmaz asla. Eğitim sistemi bu kadar hızlı değişen bu sürekli değişimden dolayı sistemi bir türlü oturmayan idealize hale gelemeyen öğrencilerin sürekli adaptasyon sorunu yaşayıp oyuncak olduğu bir sistemsizlik içinde olan başka ülke var mıdır acaba? Biz 3 kardeşiz üçümüz de farklı sistemlerle lise ve üniversiteye geçtik sınavlara farklı sistemlerle girdik hep değişti sistem.

#3964992  gönderen caffeinelove
 11.08.2017 - 17:22:16
whatawickedgame yazdı:Ağustos sınavından önce herhangi bir açıklama yapılacağını düşünmüyorum. Şubatın iptal olma olmadığı var. Altun hocaya göre %60 sami hocaya göre %90. Sınavın en ufak iptal olma ihtimali varsa bunu Ağustos'tan önce öğrenmek herkesin hakkıdır. Aksi halde sınav bittikten sonra öğrenilse, herkes keşke daha önce bilseydik de daha çok çalışsak derdi. Bu yüzden bunun bizle paylaşılmasını iyi niyetli buluyorum. Çoğunluk benim aksime kötü niyetli bulduğu için sınav öncesi Datadan bir açıklama daha yapılacağını zannetmiyorum. Sınavdan sonrayı bekleyin asıl o zaman ortalık karışacak.
+1
Kendimizi ona göre ayarlayacağız ağustostan önce belli olması o kadar önemli ki istifalılar var ve aylarca maaşsız kalmak meselesi var bir de çok önceden haber edilmesi gerekir böyle önemli bir olayın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3964995  gönderen caffeinelove
 11.08.2017 - 17:30:39
drakcesme yazdı:Bu ülkede herşey olur zaten plansızlıkla yürüyor sonradan sistem patlayınca bazı şeyleri düşünmeye başlıyorlar bu sınav öncesi istifa edecek arkadaşlar var onlar neye göre hareket edicek
+1
Kullanıcı avatarı

Re:

#3965003  gönderen Simurg
 11.08.2017 - 17:45:32
bakanlıkta su an yapıyı tekrar bırlestırme mevzusu var mesela.. 2 sene once ılkkez ortaya atıldı.. 1 sene boyunca ha cıktı ha cıkacak derken, meclıse sunulmaya hazır bı taslak el altından yayınlandı.. sonra bakan degıstı geri çekildi.. sonra baskanlık durumları vs vs yenıden gundemde...

demek ıstedıgım su..

idari yapılardaki değişiklikler kendilerince tespit edilen sorunlara çözümlerde de değişiklikler oluyor..

sınav ister 1 kez ister 3 kez olsun asıl soru şu olmalı:

BAKANLIGIN Hekım ıstıhdamındaki hedefleri nedir?
2023( kendi hedefleri)
2040
bunlar için ne yapıyor, ne yapacak?

mecburi hizmeti çıkardıgı zamanı hatırlayanlar olacaktır..
2005te uygulandıgında herkes gıdığ baslayıs yaptı.. sonra baktılar ki mustafi sayılma hakkı da var, kimisi istifa etti vs.. sonuc olarak idarinin yaptıgı çözüme hekımler refleks yanıt mutlaka buluyır

Re:

#3965005  gönderen naturele
 11.08.2017 - 17:47:53
Dikkatimi çeken bir şey var, ne zaman "Bimer'e yazdım, böyle bir şey yok dendi.", "Bakanlıktaki tanıdığıma sordum, öyle bir şey planlanmıyor dendi." gibi en azından 2018 şubat için insanların yüreklerine su serpecek, masa başına gönlü rahat döndürecek bir açıklama çıksa "Kesin yapılmayacak!" diye alıntılar yapıp felaket tellallığı yapan insanlar oluyor. Mutlaka ama. Yukarıda sakinliğe davet eden yorumların hiçbiri rağbet görmemiş.

Bunun üzerine ey yönetim, ey moderatörler bize bir şey diyin diyorum :D çok sağolsun simurg çağrımı duyup "şu an net bir şey yok, kim ne dedi belli değil, biz de bekliyoruz" a çıkan bir açıklama yapıyor. Zaten diğer moderatörlerden hiç ses yok. Tecrübelerimizden biliyoruz ki gerçekleşme ihtimali yüksek olan tüm kehanetler moderatörlerce manşetten veriliyor (şubat-ağustos tusu gibi). O yüzden anlamakta güçlük çekiyorum, sitenin yönetimi bile insanları sakin olmaya davet ederken "Bence yapılmayacak, görürsünüz bak!" diyen arkadaşların amacı nedir...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3965174  gönderen mutevazibaskan
 11.08.2017 - 22:05:06
Herkes ydus ve sts yılda bir e düşürüldü diye tus da yılda bire düşürülecek diye yorum yapıyor ama böyle bir olay varsa önceden öğrenmek herkesin hakkı. Herkes planını ona göre yapmalı. Kaldı ki bimer ve sağlık bakanlığı ile görüşen arkadaşlar da 2018 şubat tusunun kaldırılmayacağı yönünde bilgi almışlar. Bir ara tus da açık uçlu soru sorulacak dediler, önce ilan edildi herkes itiraz etti sonra da bakan değişikliği olduğu için vazgeçildi. Böyle ciddi bir konu hakkında hükümetin kısa sürede kanun çıkarması söz konusu olsa da resmi açıdan bir açıklama yapılmadan kesin ifadeler kullanmak bence yanlış. Göreceksiniz 2018 şubat tus u yapılacak :)

#3965184  gönderen caffeinelove
 11.08.2017 - 22:18:00
mutevazibaskan yazdı:Herkes ydus ve sts yılda bir e düşürüldü diye tus da yılda bire düşürülecek diye yorum yapıyor ama böyle bir olay varsa önceden öğrenmek herkesin hakkı. Herkes planını ona göre yapmalı. Kaldı ki bimer ve sağlık bakanlığı ile görüşen arkadaşlar da 2018 şubat tusunun kaldırılmayacağı yönünde bilgi almışlar. Bir ara tus da açık uçlu soru sorulacak dediler, önce ilan edildi herkes itiraz etti sonra da bakan değişikliği olduğu için vazgeçildi. Böyle ciddi bir konu hakkında hükümetin kısa sürede kanun çıkarması söz konusu olsa da resmi açıdan bir açıklama yapılmadan kesin ifadeler kullanmak bence yanlış. Göreceksiniz 2018 şubat tus u yapılacak :)
İnşallah haklı çıkarsınız hocam

#3965216  gönderen uykusuzfare
 11.08.2017 - 22:48:11
caffeinelove yazdı:
mutevazibaskan yazdı:Herkes ydus ve sts yılda bir e düşürüldü diye tus da yılda bire düşürülecek diye yorum yapıyor ama böyle bir olay varsa önceden öğrenmek herkesin hakkı. Herkes planını ona göre yapmalı. Kaldı ki bimer ve sağlık bakanlığı ile görüşen arkadaşlar da 2018 şubat tusunun kaldırılmayacağı yönünde bilgi almışlar. Bir ara tus da açık uçlu soru sorulacak dediler, önce ilan edildi herkes itiraz etti sonra da bakan değişikliği olduğu için vazgeçildi. Böyle ciddi bir konu hakkında hükümetin kısa sürede kanun çıkarması söz konusu olsa da resmi açıdan bir açıklama yapılmadan kesin ifadeler kullanmak bence yanlış. Göreceksiniz 2018 şubat tus u yapılacak :)
İnşallah haklı çıkarsınız hocam
+1

Re:

#3965324  gönderen dr_kd
 12.08.2017 - 02:23:15
naturele yazdı:Dikkatimi çeken bir şey var, ne zaman "Bimer'e yazdım, böyle bir şey yok dendi.", "Bakanlıktaki tanıdığıma sordum, öyle bir şey planlanmıyor dendi." gibi en azından 2018 şubat için insanların yüreklerine su serpecek, masa başına gönlü rahat döndürecek bir açıklama çıksa "Kesin yapılmayacak!" diye alıntılar yapıp felaket tellallığı yapan insanlar oluyor. Mutlaka ama. Yukarıda sakinliğe davet eden yorumların hiçbiri rağbet görmemiş.

Bunun üzerine ey yönetim, ey moderatörler bize bir şey diyin diyorum :D çok sağolsun simurg çağrımı duyup "şu an net bir şey yok, kim ne dedi belli değil, biz de bekliyoruz" a çıkan bir açıklama yapıyor. Zaten diğer moderatörlerden hiç ses yok. Tecrübelerimizden biliyoruz ki gerçekleşme ihtimali yüksek olan tüm kehanetler moderatörlerce manşetten veriliyor (şubat-ağustos tusu gibi). O yüzden anlamakta güçlük çekiyorum, sitenin yönetimi bile insanları sakin olmaya davet ederken "Bence yapılmayacak, görürsünüz bak!" diyen arkadaşların amacı nedir...

Tamamen katılıyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3965336  gönderen kevinduramk
 12.08.2017 - 03:02:12
naturele yazdı:Dikkatimi çeken bir şey var, ne zaman "Bimer'e yazdım, böyle bir şey yok dendi.", "Bakanlıktaki tanıdığıma sordum, öyle bir şey planlanmıyor dendi." gibi en azından 2018 şubat için insanların yüreklerine su serpecek, masa başına gönlü rahat döndürecek bir açıklama çıksa "Kesin yapılmayacak!" diye alıntılar yapıp felaket tellallığı yapan insanlar oluyor. Mutlaka ama. Yukarıda sakinliğe davet eden yorumların hiçbiri rağbet görmemiş.

Konuyu takip ediyorum en başından beri, kesin yapılmayacak diyen birini görmedim ben. İnsanlar kendince yakın gordukleri ihtimali söylüyorlar. Ben de boyle biseye karşıyım ama korkularımız mantığın önüne geçmemeli ona gore hazırlanmaliyiz. Doğuda bu kadar hekim açığı varken mezun hekimleri atamaya sokmamalarinin başka nasi mantıklı açıklaması olabilir. Zaten tusun açıklanması tercihlerin açıklanması uzun suruyor, atamalar yapılana kadar şubat tusu gelmiş olucak. Ben de şiddetle karşıyım. tus için kısa bir zamanda böyle bir değişiklik olması çok insani mağdur eder ben de dahil.

Re:

#3965340  gönderen henry75
 12.08.2017 - 03:12:08
Ahmet Altunun teki kuyuya tas atmis gene :lol:

Re:

#3965452  gönderen naturele
 12.08.2017 - 16:47:43
kevinduramk yazdı:

Konuyu takip ediyorum en başından beri, kesin yapılmayacak diyen birini görmedim ben. İnsanlar kendince yakın gordukleri ihtimali söylüyorlar. Ben de boyle biseye karşıyım ama korkularımız mantığın önüne geçmemeli ona gore hazırlanmaliyiz. Doğuda bu kadar hekim açığı varken mezun hekimleri atamaya sokmamalarinin başka nasi mantıklı açıklaması olabilir. Zaten tusun açıklanması tercihlerin açıklanması uzun suruyor, atamalar yapılana kadar şubat tusu gelmiş olucak. Ben de şiddetle karşıyım. tus için kısa bir zamanda böyle bir değişiklik olması çok insani mağdur eder ben de dahil.
Bu ikisini birbirine bağlamak hiç mantıklı değil, ne zaman tusun önüne geçecek bir şey olsa, hekimler sağlık bakanına kadar ulaşıp atama tarihini ona göre erteletiyorlardı. 2015 eylülde de oldu, yine geçen sene de oldu galiba. Şimdi adamlar tusa giren girsin, yerleşen yerleşsin diye tusu geri çekip mezunları bekletiyorlar, yine suçlular.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15