Pazartesi , Eylül 23 2019
2017 sonbahar donemi TUS sinav tarihi:27 Agustos 2017
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
kıbrıs konusunda özel bir hastanenin isteği ve 15 gazte ilan sonunda kıbrıslı hiç birhekimm başvurmazsa hastanede seni isterse oluyormuş ..... çok zor
yurtdışı neresi olursa olsun yada ilaç firması iki alternatifim kaldı yardımlarınızı bekliyorum
Drsefacardiolog yazdı:kıbrıs konusunda özel bir hastanenin isteği ve 15 gazte ilan sonunda kıbrıslı hiç birhekimm başvurmazsa hastanede seni isterse oluyormuş ..... çok zor
yurtdışı neresi olursa olsun yada ilaç firması iki alternatifim kaldı yardımlarınızı bekliyorum
Hocam yeterince araştırdınız mı?
3 kez istifa etmiş dr lara bile , sağlık baknlığı sözleşmeli dr şekilde çalıştırabiliyorlar diye duydum?
dembabaa yazdı:
Drsefacardiolog yazdı:kıbrıs konusunda özel bir hastanenin isteği ve 15 gazte ilan sonunda kıbrıslı hiç birhekimm başvurmazsa hastanede seni isterse oluyormuş ..... çok zor
Hocam yeterince araştırdınız mı?
3 kez istifa etmiş dr lara bile , sağlık baknlığı sözleşmeli dr şekilde çalıştırabiliyorlar diye duydum?
bizzat atama daire başkanı ile görüştüm öyle bir doktor var sözleşmeli dhy yaptırılmış ama bana sen sözleşmelimde olamazsın atayamam diyor açıktan atamaya başvurusun biz reddediriz sen o kararı mahkemeye götürürsün yani anlayacağınız sürün diyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dranestezi26 yazdı:Hocam ohal kalkinca sen yine atanirsin.Koskoca kardiyolog adama bi daha calisma yapmaz bu devlet
Maalesef tek çıkar yolun af çıkarsa sesi başka şansın Yok dediler ilaç firmaları İngiliz iyi düzey istiyor eğer bir ilaç firması olursa bir daha mesleğe dönmem bıktım ve tiksindirdiler
dranestezi26 yazdı:Hocam ohal kalkinca sen yine atanirsin.Koskoca kardiyolog adama bi daha calisma yapmaz bu devlet
Maalesef tek çıkar yolun af çıkarsa sesi başka şansın Yok dediler ilaç firmaları İngiliz iyi düzey istiyor eğer bir ilaç firması olursa bir daha mesleğe dönmem bıktım ve tiksindirdiler
yanlış biliyor olabilirim ama eah veya üni farkı olmadan uzman olarak mecburi atamaya gitmezse müstafi sayılıyor.ohal sürecinde istifanın sonucuda meslekten sürekli men oluyor.ohal olmasa idi eah veya üni farketmeksizin 1 yıl kuralara katılmama cezası vardı sadece.
emre6117 yazdı:yanlış biliyor olabilirim ama eah veya üni farkı olmadan uzman olarak mecburi atamaya gitmezse müstafi sayılıyor.ohal sürecinde istifanın sonucuda meslekten sürekli men oluyor.ohal olmasa idi eah veya üni farketmeksizin 1 yıl kuralara katılmama cezası vardı sadece.
Ben üniden uzman oldum. 73. dhy ile atandığım yere başlamadım. Ohalin 6. ayı falandı. Bu esnada Bimer'e sormuştum. Cevabı: "cezanız tebligat tarihinden itibaren 1 yıldır. göreve başlamadığınız için, istifa da etmeyeceğinizden istifa haklarınızdan biri gitmez" oldu. Yani bu durum üniden uzman olanlar için daha farklı gelişiyor, 657'li olmadığımız için... Müstafi kelimesi dilimizde fazlaca yanlış anlamlandırılmış bir durumda maalesef... Bimer de böyle cevap vermişken ötesi var mı bilemiyorum, demirci hocam da aynı görüşteler...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Drsefacardiolog yazdı:İlaç firmasında istihdamım mümkün mü acaba İngilizce hiç iyi bir düzeyde değil yardım lütfen
Hocam iş yeri hekimliğini bi araştırsanız, yani onu yapabilmeniz mümkünse direk o alana yönelin. Sorununuza ileride çok yüksek ihtimal bir çözüm bulunacaktır bence ama o zamana kadar ki bekleyiş III ne kadar zor olacağını tahmin edebiliyorum. Bu yüzden boş durmaktansa iş yeri hekimliği güzel bir alternatif olabilir.
İlk dava başvurumuzdan red yedik ! Müdürlüğün 60 gün önce yazdığım dilekçeme verdiği yanıt kurumlar arası yazışma niteliğinde olup dava konusu hakkında tereddüt oluşturuyormuş .
Gittim müdürlüğe dava kararı bu bana net cevap verin
MÜDÜRLÜK- Yok veremeyiz bakanlık ne dediyse o
BEN -Ama bakanlık örnek karara göre bu kişiye işlem yapın demiş size
Müdürlük - olsun öyle yazmasaymış direk senin adına yazsaydı o da topa girmemiş o yazmamış ben niye yazayım
Ben - e o zaman ben çalışabilirim
Müdürlük - hayır çalışamazsın açık yazmış
Ben - ama mahkeme kabul etmiyor
Müdürlük - yapacak bir şey git bakanlığa bir daha dilekçe yaz
Ben - ya zaten yazdığım dilekçeye bakanlıktan hiç bir birim cevap vermiyor her. Yönetim Hizmetleri kamu hastaneleri insan kaynakları hepsi çalışmazsın ama bu yazıyı ben sana veremem diyor şimdi ben dilekçe yazsam ne olacak ... şimdi ya ben şimdi gitsem Adana Başkent’te ÇALIŞSAM KİM BANA ÇALIŞMA DİYECEK KİM DENETLEYECEK DEDİM
- biz başkent e karışamayız vakıf özel hastane olsa bize gelir ama başkentin hiç bir doktoruna biz karışmıyoruz!!!!
Bu ne saçma iş tek yolum mahkeme mahkemeye vereceğim kararı alamıyorum
SIRF MAHKEMEYE VERME DİYE UZATIYORUZ DEDİLER YUH
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8