Cumartesi , Eylül 21 2019
2017 sonbahar donemi TUS sinav tarihi:27 Agustos 2017
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

#3999885  gönderen yersinozdikey
 02.10.2017 - 09:05:35
Valla saçma maçma yapcak bir şey yok hocam.Mahkemeye de başvur sonuç alana kadar aylar geçer.Şırnağa gitsen iyiydi.Sayılı gün çabuk geçer.Ya tekrar atamaya başvur daha iyi yer denk gelir belki ya da dil varsa yurtdışına git aklında da varsa.
Kullanıcı avatarı

#3999888  gönderen serdarder
 02.10.2017 - 09:15:50
messi26 yazdı:Geçmiş olsun kötü olmuş ama biraz araştırsaydınız uzman hekimlik diploma tescil nosunu aldığınız anda pratisyen olarak çalışamayacağını öğrenebilirdiniz.Aynı şekilde yandal uzmanları da yandal mecburi hizmetlerini yapmadıkları takdirde uzman veya pratisyen olarak çalışamıyorlar.Keşke kardiyoloji mecburisine gitseydiniz.Umarım düzelir...
Ama bakanlığın işine gelince uzmanlara acilde pratisyen kapı nöbeti yazıyor değil mi? Yani uzman, bakanlık isterse acilde bal gibi pratisyen hekimlik yapar. Ama diyelim aile hekimi olmak istedin, cık , olamazsın. Diyelim mecburiye gitmedin (agaya isyan ha?), cık , pratisyen olamazsın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3999894  gönderen Drfevzi
 02.10.2017 - 09:45:12
Geçmiş olsun hocam ,sizin yerinizde olsam dava sürecini beklerken tusa girer bir bölüm yazıp yerleşirdim deneme amaçlı...

#3999903  gönderen samnolans
 02.10.2017 - 09:53:50
Hocam yapmadıysanız askerlik yapabilirsiniz, mecburi hizmetten sayılıyor diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
bigmuffin yazdı:
dr_demirci yazdı:devlet memuru iken müstafi olduğunuz için ohal den dolayı ömür boyu memuriyetten men cezası veriyorlar kanun böyle. bundan sonra memur olamayacağınız için bakanlığın size sözleşmeli olarak uzmanlık mecburisi yaptırması gerekiyor uzman olmak için. pratisyen olarak çalışmakta aslında yasal bir engel yok ama sağlık müdürlüğü tuhaf davranıyor. Yan dal uzmanları da özelde ana dalda çalışmak istediklerinde müdürlükler aynı şekilde ruhsat vermedi. Bu kişiler dava açıp kazandılar. Siz de dava sonucunda kazanırsınız ve pratisyen olarak özelde çalışırsınız bence
Hocam ben de Üni kadrosundan uzman olup 73. Dhy ile atandığım yere başlamadım. Atamamın iptalini dilekçe ile istedim, atama iptal kararım çıktıktan sonra da halen uzman olarak çalıştığım üniden ayrıldım. Ceza süremin dolmasını bekliyorum. Bimer e yazdığımda bu durumun 1 yıl cezadan başka yaptırımı olmadığı cevabını aldım. Şimdi bu arkadaşımızın durumunu öğrenince tedirgin oldum ama sanırım eah olduğu için böyle bir durum oldu, yanılıyor muyum? 😕😕
üniversiteden uzman olan kişi memur değil. açıktan atama ile atanır, gitmezse 1 yıl devlet memuru olamaz. eah bitiren kişi zaten devlet memuru, atandığı yere gitmediğinde 10 gün beklenir yine gitmezse müstafi kabul edilir.
Kullanıcı avatarı

#3999928  gönderen estrellabella
 02.10.2017 - 10:40:24
Eah dan uzman olan kişi halen devlet memuru olduğu için dhy ye gitmezse usülsüz olarak görevden çekilmiş sayılır diye biliyorum, eğer uzmanlığınız eah ise ömür boyu memuriyetten men cezası olur, bunun ohal ile ilgisi yok bildiğim kadarıyla, yine uzmanlık sınavına girip de uzmanlığı tescillenen kişi uzmanlık dhy sini tamamlamadan pratisyen olarak dahi çalışamıyor, kanun ve yönetmelikler saçma ama burada yönetmeliğe aykırı bir durum yok gibi
Hocam özel değilse kardiyolojiyi niye yapmak istemiyorsunuz ? Konuya gelirsek de bence pratisyenlik yapmaya hak kazanmanız yeniden uzman atamasına girip bir yerde başlamanızdan daha uzun sürebilir. Yani sonuçta o hakkı kazanacağınıza eminim ama o işi de uzatabilirler maalesef.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
İçine düşürüldüğünüz bu duruma çok üzüldüm gerçekten. Uzmanlık mecburisine gitmediğiniz zaman bu konuda yasal yükümlülüklerinizi ve kısıtlamaları belirten bir yazı tebliğ etmiyorlar mı ilgili kişiye acaba?

Öte yandan, pratisyenlik mecburinizi zaten bitirmiş ve diplomanızı almışsınız. Özelde pratisyen olarak çalışmanıza engel teşkil eden bir durum olmamalı bana kalırsa. Başka bir özel hastaneye başvurmayı denediniz mi peki hiç? İntern hekimler hatta stajyer hekimler bile özel hastanelerde çalışıp nöbet tutup para kazanabiliyorken, 10 yıllık eğitim sürecini tamamlayıp kardiyoloji uzmanlığına hak kazanmış birine "meslekten men" muamelesi yapmak hangi kanunda var, anlayamıyorum? 8O :? :(

Dilerim bu sıkıntılı süreci, maddi-manevi en az zararla atlatırsınız. Çıkar yol aramaktan vazgeçmeyin lütfen. İyi haberlerinizi beklemekteyiz...

#4000079  gönderen emre1942
 02.10.2017 - 14:52:05
samnolans yazdı:Hocam yapmadıysanız askerlik yapabilirsiniz, mecburi hizmetten sayılıyor diye biliyorum.
öncelikle geçmiş olsun hocam.
bu ülkeden hiçbirşey olmaz.kanunları anayasayı tanımayanlar size hukuksuzluğu gözler önünde olan kanunu uygulamayı da hiçbir sorun görmüyorlar.ama size bir çıkış yöntemi olarak yukarıda bir hocamın dediği yolu öneririm.
yani yedek subay olarak yaparsınız askerliğinizi zorunluyu yapmış sayılırsınız.sanıyorum bu şekilde devlet memuru olmadan özelde çalışabilirsiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4000103  gönderen Drsefacardiolog
 02.10.2017 - 15:35:34
emre1942 yazdı:
samnolans yazdı:Hocam yapmadıysanız askerlik yapabilirsiniz, mecburi hizmetten sayılıyor diye biliyorum.
öncelikle geçmiş olsun hocam.
bu ülkeden hiçbirşey olmaz.kanunları anayasayı tanımayanlar size hukuksuzluğu gözler önünde olan kanunu uygulamayı da hiçbir sorun görmüyorlar.ama size bir çıkış yöntemi olarak yukarıda bir hocamın dediği yolu öneririm.
yani yedek subay olarak yaparsınız askerliğinizi zorunluyu yapmış sayılırsınız.sanıyorum bu şekilde devlet memuru olmadan özelde çalışabilirsiniz.
askerliği bedelli yaptım bundan geri dönüş olmaz sanırım
Kullanıcı avatarı

Re:

#4000176  gönderen Celina
 02.10.2017 - 17:32:24
Uzmanlık dhy'si bittikten sonra peki istenirse pratisyen olarak çalışılabilir mi? Yoksa uzman olduktan sonra hiçbir şekilde pratisyen olarak çalışma ihtimali yok mu artık?
Kullanıcı avatarı

Re:

#4000194  gönderen dr_ozge
 02.10.2017 - 18:11:58
Celina yazdı:Uzmanlık dhy'si bittikten sonra peki istenirse pratisyen olarak çalışılabilir mi? Yoksa uzman olduktan sonra hiçbir şekilde pratisyen olarak çalışma ihtimali yok mu artık?
Pratisyenlik mecburisini yaptıysanız çalışılabiliyormuş özelde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8