Cuma , Aralık 13 2019
Yuksek ogretim kurumu dil sinavi
Merhaba Arkadaşlar,
Zorunlu Hizmetini bitirenlerin basvurdugu yer değiştirme suretıyle atama kuralarında SBÜ (Sağlık Bilimleri Üniversitesi) ne bağlı olsun veya olmasın eğitim kliniği olan yerlere basvurmak için gereken şartlardan biride yabancı dil şartıdır. Temmuz 2017 yer değiştirme suretıyle atamaya girip,tercihlerinde eğitim kliniği olan yerlere basvuran kişilerin YÖKDİL sınavında basarılı olmalarına rağmen bu sınav basarısı kabul görmemiştir.Ve atama basvurusu gecersız sayılmıstır. YÖKDİL YÖK e bağlı olan kuruluslarda geçerli olan bir sınav değilmi ? YÖKe bağlı kurumlarda doçentlikte bile kullanılıyor. SBÜ de YÖKE bağlı bir kurum. SBÜ ne bağlı kurumları seçerken YÖKDİL neden kabul görmüyor?Bence bunda bir hata var. Ve çoğu kimse bu hatayı farketmedi.. Bu konunun araştırılması gerek. Belki ben yanılıyorumdur ama . zaten sunu bılmek yetiyor ; SBÜ YÖK'e bağlı ise YÖKün kabul ettiği bir sınavı atamalarda neden kabul etmesin? Dediğim gibi kuvvetle muhtemel bir yanlıslık var bu işin içinde..

Mesela EYlül ataması basvuru sartları yayınlandı.ılan metnı bu lınkte ;

http://dosyasb.saglik.gov.tr/Eklenti/11 ... i-3pdf.pdf

Linkte yabancı dıl yeterlılık ıcın bas asıstanlık krıterlerı dıyor. baş asistanlık kırterlerıde bu lınktte;

http://ttb.org.tr/mevzuat/index.php?opt ... &Itemid=49

Bas asistanlık krıterlerinde 7. Maddeye dıkkat:

Yabancı dil yeterlilik belgesi

MADDE 7 – (1) Başasistan kadrolarına atanmak amacıyla açılacak sınavlara girebilmek için adayların İngilizce, Almanca, Fransızca dil sınavlarından herhangi birinden Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavında (ÜDS) belge teslim tarihi itibariyle son beş yıl içinde 100 üzerinden 60 ve üzeri puan veya Yükseköğretim Kurulu tarafından uluslararası alanda geçerli sayılan diğer yabancı dil sınavlarından 60 puan barajına denk ve üzeri puan alma şartı aranır.

YÖKDİL YDS ile eşdeğer değilmi yanı uluslararası gecerlıgı olan bır sınav degılmı?

Eğer uluslararası bır gecerlıgı yoksa nasıl olurda Docentlıkte kabul görür... Haydı docentlıkte kabul gordu uzmanlıkta nasıl görmez?

Gercekten bır hata var bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar Kimse üsenmesin ve bu bariz hatayı ilgili mercilere iletsin. Ben BIMERE yazdım. sizde yazın. 2-3 atama sonra hata anlasıldıktan sonra YOKDIL ıde uzman atamalarına kabul edecekler. Ama bu sırada bizler YDS ile uğrasacagız. Sonradan hata anlasılınca herkes YOKDIL le gırecek ve bızım YDS ye verdıgımız emek bosa gıdecek..Hata ne kadar cabuk duzelırse o kadar bızım yararımızadır..

#3958071  gönderen drzapata
 02.08.2017 - 21:49:45
Yök dil in kabul olmadığını nerden biliyorsunuz,bu durum dökümantemi?
Çok saçma kabul olmaması gerçekten.
Ben de okuduğum maddelerden kabul olması gerektiğini anlıyorum.
Kullanıcı avatarı

#3958249  gönderen estrellabella
 03.08.2017 - 00:36:45
Hem yds hem yökdile girdim geçtim, bu ülkede ne zaman ne olacağı belli değil, her fırsatı değelrendirmek lazım, yalnız yökdil yds ye göre aşırı kolay bir sınav, yds nin yanından geçmez, yds standartlarına getirirlerse kabul edilebilir belki
Kullanıcı avatarı

Re:

#3958275  gönderen Beyaz-Prensli-At
 03.08.2017 - 01:00:40
Ya şu yökdil sınavı tus için kesin geçerli değil mi? Tuhaf tuhaf şeyler okumaktan obsesyona gireceğim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3958280  gönderen drurologtr
 03.08.2017 - 01:04:41
drzapata yazdı:Yök dil in kabul olmadığını nerden biliyorsunuz,bu durum dökümantemi?
Çok saçma kabul olmaması gerçekten.
Ben de okuduğum maddelerden kabul olması gerektiğini anlıyorum.
Temmuz 2017 Kurum içi yer değiştirme suretiyle açılan kurada eğitim kliniğine basvuranların YÖKDİLi yabancı dil olarak gostermelerinden dolayı basvuruları kabul gormedı.

estrellabella yazdı:Hem yds hem yökdile girdim geçtim, bu ülkede ne zaman ne olacağı belli değil, her fırsatı değelrendirmek lazım, yalnız yökdil yds ye göre aşırı kolay bir sınav, yds nin yanından geçmez, yds standartlarına getirirlerse kabul edilebilir belki
YÖKDİL YDS ye göre kolay evet ama Docentlikle kabul görüp uzman atamasında kabul görmemesı cok sacma. Ya doecntlıkle YDS , uzmanlıkta YÖK dil yap.,Yada her ikisini YDS yap. Sanki doçentlik kıdem olarak uzmanlıktan daha dusuk bir seviyeymıs gıbı bariz bir hata var. Bunun hemen duzeltılmesı lazım.
Kullanıcı avatarı

#3958359  gönderen estrellabella
 03.08.2017 - 02:20:18
Ülkemizde kanunlar yönetmelikler hep saçmalıklarla dolu ve günü kurtarmak için yazılıyor, en iyisi önüne çıkan her sınava girmek, eninde sonunda bir yerden tutar

#3958820  gönderen drurologtr
 03.08.2017 - 19:43:26
estrellabella yazdı:Ülkemizde kanunlar yönetmelikler hep saçmalıklarla dolu ve günü kurtarmak için yazılıyor, en iyisi önüne çıkan her sınava girmek, eninde sonunda bir yerden tutar
Bence en iyisi sesimizi duyurmak. Emin olun bir kac atama sonra aa evet YOKDIL yeterlı denılecek... Ama bunun erkenden olması en ıyısı
Kullanıcı avatarı

Re:

#3959618  gönderen Beyaz-Prensli-At
 04.08.2017 - 18:00:18
Bugün ösym yi aradım. Yökdil tus için geçerli dediler. Yökdil sonucunu biz mi göndereceğiz yoksa ösym ye sınavı yapanlar mı gönderecek dediğimde ise belli değil dediler. Ağustos tusundan sonra belli olur dediler.

Re:

#3960152  gönderen drurologtr
 05.08.2017 - 14:09:18
yökdilin eğitim arastırma klınıklerıne uzmanlık atamalarında kabul gormesı için ilgili mercilere özellijle bimere yazalım arkadaslar..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3960172  gönderen claraizmir
 05.08.2017 - 14:57:31
[quote="Beyaz-Prensli-At"]Ya şu yökdil sınavı tus için kesin geçerli değil mi? Tuhaf tuhaf şeyler okumaktan obsesyona gireceğim.[/

İki hafta önce üşenmedim ;
YÖK dil birimini , ÖSYM yi ve en sonunda sağlık bakanlığını aradım
Sağlık bakanlığı bir yönetmelik çıktı , yds ile eşdeğer puanınızı kullanabilirsiniz dedi.
Hatta yökdil puanım 50 diye söyledim , geçerli midir 55 mi olacak ?
YDS 50 geçerli olduğuna göre YÖKdil 50 geçerli dedi telefonda
Ama gidip yüz yüze doğrulamak daha faydalı olabilir .
Kullanıcı avatarı

Re:

#3960190  gönderen Beyaz-Prensli-At
 05.08.2017 - 15:17:45
claraizmir yazdı:
Beyaz-Prensli-At yazdı:Ya şu yökdil sınavı tus için kesin geçerli değil mi? Tuhaf tuhaf şeyler okumaktan obsesyona gireceğim.[/

İki hafta önce üşenmedim ;
YÖK dil birimini , ÖSYM yi ve en sonunda sağlık bakanlığını aradım
Sağlık bakanlığı bir yönetmelik çıktı , yds ile eşdeğer puanınızı kullanabilirsiniz dedi.
Hatta yökdil puanım 50 diye söyledim , geçerli midir 55 mi olacak ?
YDS 50 geçerli olduğuna göre YÖKdil 50 geçerli dedi telefonda
Ama gidip yüz yüze doğrulamak daha faydalı olabilir .
Dün ösym ye sordum. Yökdil tusta geçerli dediler. Ama sınav sonucunu biz mi göndereceğiz yoksa tıpdil gibi kendi aralarında mı halledecekler o belli değil dediler. Ağustos tusundan sonra belli olurmuş. Açıkçası bu cevaptan sonra yüzyüze sormaya gerek yok bence.

Re:

#3960429  gönderen drurologtr
 05.08.2017 - 23:21:16
Sağlık Bakanlığı Yökdili TUS ta kabul etmeye baslamıssa,uzmanlık atamalarındada kabul etmeli. Üşenmeyin bimere yazın arkadaşlar . 3 dknızı almaz