Pazar , Ekim 20 2019
2017 ilkbahar donemi TUS sinav tarihi:16 Nisan 2017

Re:

#3905456  gönderen whatawickedgame
 04.06.2017 - 23:36:04
Silkroad yazdı:
whatawickedgame yazdı:
Silkroad yazdı:adamlar çocuk cerrahisini yazmaya karar vermiş ki yazılmaz
bir de neresi iyi diye tartışıyorlar ki tartışılmaz :)
1 yıl 15 nöbet ne demek ya. karşılığında da pratisyenden düşük maaş
Geldi yine t..
ne diye küfür ediyorsun? admine bildirdim. ayrıca sen beni tanıyor musun ki defalarca karşılaşmış gibi ''yine '' ifadesini kullanmışsın. muhtemelen benden çok küçüksün. saygısızlığın ve belaltı seviyedeki cevabın ile zaten acınacak biri olduğunu göstermişsin o yüzden daha fazla kelime tüketmeye gerek yok.
Bıktık artık senin gibi her başlığa atlayan o yazılmaz bu yazılmaz diyip kendinden başka kimseye faydası olmayan insanlardan. Doktorluğu para olarak gördüğün belli. Sen git paranı kazan. İdealist insanların hevesini kırma

Re:

#3906274  gönderen Erdalbakkal
 05.06.2017 - 21:28:30
zeynep kamil eah ilk 3 ay 15 nöbet, ardından 5 yıl boyunca 10 nöbet, toplam 8 asistan var, 1 kişi uzman olacak, nöbette 2 asistan 1 uzman oluyor. asistanlardan biri servis, biri yoğun bakımda duruyor, acil kapı nöbeti var,acile sürekli hasta geliyor, nöbette yabancı cisim dahil gelen tüm vakalar alınmakta, , servis 10 yataklı, yoğun bakım 8 yataklı, ağırlıklı olarak yenidoğan cerrahisi olmak üzere bir çok vaka yapılıyor, eğitim açısından iyi bir merkez
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3906861  gönderen whatawickedgame
 06.06.2017 - 14:05:35
Şişli Etfal eah hakkında bilgisi olan yok mudur hiç

Re:

#3906889  gönderen Drnano4959
 06.06.2017 - 14:33:30
Arkadaşlar ben geçen e 16 en yüksek puanla kapatan çocuk cerrahilerinden biri olan ankara tıpta asistanım.Bu yeniden yerleştirmede yerimi değiştirerek ankarada eah lardan birine kadın doğum asistanı olarak geçiyorum.Çocuk cerahisi yazarken bilinçli tercih yaptım.Fakat gerek özelde çalışma şartları gerekse iyi bir hastanede akademisyen olarak kalmanın ne kadar zor olduğunu görünce fikrimi değiştirdim.
Yazacak arkadaşlara tavsiyem gerçekten istemiyorlarsa yazmasınlar.acil uzmanı veya kadın doğumda daha kolay yollarını bulabilirler cidden pişman olurlar.
ankara tıpta 15 nöbet teorik eğitim yok bilimsel çalışmaya isteyenler katılıyor.hocaların bir kısmı biraz yaşlı.Diğerleri de part time çalışıyor.Ama uzmanlar işinde çok başarılı ve esas eğitim sorumlusu onlar. ekstra bilgi almak isteyen özelden yazabilir.

Re:

#3915458  gönderen placebo19
 14.06.2017 - 18:40:57
Çocuk cerrahisine karar kılan arkadaşlar kim nereleri yazıyor?

Re: çocuk cerrahi

#4135794  gönderen Erdalbakkal
 01.07.2018 - 17:53:19
çocuk cerrahisi yazmayı düşünen arkadaşlar için ankara hematoloji onkoloji çocuk sağ. ve hast hastanesi çocuk cerrahi bölümü hakkında güncel bilgileri vermek isterim.
ağustos tusunda 3 normal 1 yabancı kontenjan açtık, gelmek isteyen arkadaşları bekleriz
hastane ekimden itibaren bilkent şehir hastanesine taşınacak
yani mevcut olan yatak kapasitemiz ve yoğunluğumuz tam olarak ikiye katlanacak.
ciddi anlamda yoğun ve yorucu bir klinik, zaten çocuk cerrahisi bölüm olarak yoğun.
şu an 23 yataklı servisimiz, 10 yataklı cerrahi yoğun bakım ve 10 yataklı yanık yoğun bakım servisimiz var.bilkentte bu sayıların iki katı olacak
şu an aldığımız maaş ve döner emeğimizin karşılığı olmasa da kıyaslanınca çoğu yerden iyi ancak taşınınca bu konuların ne olacağı muallak.
şu an 10 asistanız bir kişi uzmanlığını almak üzere
eğitim kadromuz gayet iyi, vaka çeşitliliği ve eğitim, ameliyat konusunda endişeniz olmasın.
ilk 1-2 ay 15 nöbet sonraki aylarda 10 nöbetle devam ediyor. en az 2,5 yıl 10 nöbet sonrasında düşme ihtimali kişiye göre değişiyor.bilkentteki yoğunluk nedeniyle nöbet durumunda değişiklik yapılacağını zannetmiyorum ancak nöbetler hiç düşmeyedebilir.şu an kıdemliler 4-5 nöbet tutuyor.
idealinizde çocuk cerrahisi varsa şiddetle tavsiye ederim yoksa sizin için vakit kaybından başka bir şey olmaz.yazmadan önce mutlaka gelin konuşun, tanışalım, özelden numaramı verebilirim
herkese sınavda başarılar, sonuçlar gönlünüzce olsun...

Re: çocuk cerrahi

#4316105  gönderen sabri92
 02.10.2019 - 14:14:18
Erdalbakkal yazdı:
01.07.2018 - 17:53:19
çocuk cerrahisi yazmayı düşünen arkadaşlar için ankara hematoloji onkoloji çocuk sağ. ve hast hastanesi çocuk cerrahi bölümü hakkında güncel bilgileri vermek isterim.
ağustos tusunda 3 normal 1 yabancı kontenjan açtık, gelmek isteyen arkadaşları bekleriz
hastane ekimden itibaren bilkent şehir hastanesine taşınacak
yani mevcut olan yatak kapasitemiz ve yoğunluğumuz tam olarak ikiye katlanacak.
ciddi anlamda yoğun ve yorucu bir klinik, zaten çocuk cerrahisi bölüm olarak yoğun.
şu an 23 yataklı servisimiz, 10 yataklı cerrahi yoğun bakım ve 10 yataklı yanık yoğun bakım servisimiz var.bilkentte bu sayıların iki katı olacak
şu an aldığımız maaş ve döner emeğimizin karşılığı olmasa da kıyaslanınca çoğu yerden iyi ancak taşınınca bu konuların ne olacağı muallak.
şu an 10 asistanız bir kişi uzmanlığını almak üzere
eğitim kadromuz gayet iyi, vaka çeşitliliği ve eğitim, ameliyat konusunda endişeniz olmasın.
ilk 1-2 ay 15 nöbet sonraki aylarda 10 nöbetle devam ediyor. en az 2,5 yıl 10 nöbet sonrasında düşme ihtimali kişiye göre değişiyor.bilkentteki yoğunluk nedeniyle nöbet durumunda değişiklik yapılacağını zannetmiyorum ancak nöbetler hiç düşmeyedebilir.şu an kıdemliler 4-5 nöbet tutuyor.
idealinizde çocuk cerrahisi varsa şiddetle tavsiye ederim yoksa sizin için vakit kaybından başka bir şey olmaz.yazmadan önce mutlaka gelin konuşun, tanışalım, özelden numaramı verebilirim
herkese sınavda başarılar, sonuçlar gönlünüzce olsun...
hocam özel mesaj attım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Re:

#4316216  gönderen tobirama
 02.10.2019 - 20:06:50
Drnano4959 yazdı:
06.06.2017 - 14:33:30
Arkadaşlar ben geçen e 16 en yüksek puanla kapatan çocuk cerrahilerinden biri olan ankara tıpta asistanım.Bu yeniden yerleştirmede yerimi değiştirerek ankarada eah lardan birine kadın doğum asistanı olarak geçiyorum.Çocuk cerahisi yazarken bilinçli tercih yaptım.Fakat gerek özelde çalışma şartları gerekse iyi bir hastanede akademisyen olarak kalmanın ne kadar zor olduğunu görünce fikrimi değiştirdim.
Yazacak arkadaşlara tavsiyem gerçekten istemiyorlarsa yazmasınlar.acil uzmanı veya kadın doğumda daha kolay yollarını bulabilirler cidden pişman olurlar.
ankara tıpta 15 nöbet teorik eğitim yok bilimsel çalışmaya isteyenler katılıyor.hocaların bir kısmı biraz yaşlı.Diğerleri de part time çalışıyor.Ama uzmanlar işinde çok başarılı ve esas eğitim sorumlusu onlar. ekstra bilgi almak isteyen özelden yazabilir.
Bizim bitirince amerikada çalışacak olan iki melih için yukarı taşıyorum bu yazıyı. Melihler gelin okuyun.