Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
Kullanıcı avatarı
drernesto yazdı:
15.07.2019 - 14:54:23
dr_demirci yazdı:
15.07.2019 - 09:26:18
Sensei35 yazdı:
13.07.2019 - 17:02:50
Cevabınız için teşekkür ederim , peki bu hastalık iznine çevrilmesini amir kendi yapıyor mu bir talep üzerine mi oluyor ? Ve bununla ilintili olarak heyet raporlarında da böyle bir onaya ihtiyaç var mı ? Son sorumda hastalık iznine çevrilmiş raporu olan bir memur yurt dışına çıkabilir mi ?
her rapor için bu işlem yapılır. izne çevrildiği zaman istediği yere gider ancak yurtdışına izinsiz gittiğinizde başınıza bir şey gelirse sosyal güvenlik haklarınız geçersizdir
Demirci hocam benim sorum da bununla ilgili ama daha kapsamlı sorayım; 5 gün rapor aldım geçen Pazartesi il sağlık müdürü raporumu hakem hastaneye göndermiş, bu durumda her raporu hastalık iznine çeviriyorlar mı ? 5 gün raporum Cuma bitti ctesi de 3 gün rapor aldım şehir dışındayken? Hastalık iznine çevirmediyse hafta sonu şehir dışından aldığım raporla ilgili problem Çıkar mı ?
Hakem hastaneye gönderilmiş ise hastalık iznine çevrilmemiştir. hakem hastaneye gönderilme durumu yazılı olarak size bildirilmesi gerekir. eğer evde yokken böyle bir tebligat gelip evde bulamamışlar ise başınız ağrıyabilir.
Acilde nöbet tutarken başka şehirden rapor alabilir miyim? Pazartesi günü boşluğum var salı çalışıyorum pazartesi şehir dışına çıkıp rapor alabiliyor muyum? Aldığım rapor illa acilden mi olmalı herhangi bi hekim verebilir mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Sinem1234 yazdı:
23.08.2019 - 01:05:11
Demirci hocam merhabalar. Raporlu iken tusa girmek sınav için veya daha sonrasında tercih yaparken bir sorun oluşturur mu? Raporluyken tusa girebilir miyim yani?
sorun olmaz
Demirci hocam iki sorum olucaktı çok sağolun şimdiden
1. 5 gün yıllık izin alıp 5. günü yıllık izinde belirttiğim adresten 10 gün tek hekim raporu alıcam ( kontrol dicek çalışır değil ) 10. Gün pazar gününe denk geliyor. Pazar günü farklı hekimden yine 10 günlük raporu şehir dışındayken (ilk raporu aldığım şehir) alabilir miyim ? Yoksa pazartesi günü 10 günlük raporun bittiği günün ertesi günü ,şehir dışındayken ilk rapor kontrol dediğinden pazartesi başlangıçlı 10 günlük rapor alabilir miyim?

2. Başhekim rapora sıkıntı çıkarmıcam dedi o çıkarmazken il sağlık müdürlüğü sonradan (hakem hast vb) çıkarabilir mi ?
(6) Hastalık izni verilebilmesi için hastalık raporlarının, geçici görev ve kanunî izinlerin kullanılması durumu ile acil vakalar hariç, memuriyet mahallindeki veya hastanın şevkinin yapıldığı sağlık hizmeti sunucularından alınması zorunludur. "mesai saatinde şehir dışında bulunan bir memur oradan rapor alamaz. yıllık iznini şehir dışında geçiren memur alabilir."

Hocam yıllık iznin son günü ; başka şehirden tek hekim raporu 10 gün aldık pnömoni tanısıyla diyelim(kontrol dedi), rapor bitimi yani ertesi günü 11. Gün pazar gününe denk geliyor, başka şehirdeyiz hala. Bu pazartesi günü başka şehirde olduğumuz için acilden giriş yapılıp yine 10 gün başka bir doktor pnömoni tanısıyla 10 gün daha rapor verebilir mi başk şehirde Acilden ?
Yada cumartesi raporu bitirip paZar mı acilden almak lazım ? Yada acilden değil de normal de alabilir miyiz pazartesi başka şehirden ?

Ek not ilk raporla ikinci rapor aynı branş farklı hekim de olabilir dimi (ilk raporda kontrol dicekti)
Kullanıcı avatarı
rapor bitiminde ilk iş günü çalışmaya başlanır. rapor bitiminde çalışmaya başlamadan bir kez daha 10 gün alınabilir. sonrakiler heyet raporu olmalı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_demirci yazdı:
13.10.2019 - 22:29:01
rapor bitiminde ilk iş günü çalışmaya başlanır. rapor bitiminde çalışmaya başlamadan bir kez daha 10 gün alınabilir. sonrakiler heyet raporu olmalı.
Demirci hocam doğru anladım dimi
Yani 5 günlük yıllık iznin 5.günü şehir dışındayken 10 günlük rapor alıcam. 10. Gün cumartesiye denk geliyorsa, pazar günü şehir dışından acilden giriş yapıp aynı tanıyla bir 10 gün daha rapor alabilirim ?

Peki 10. Gün pazar gününe denk gelseydi (ilk rapor kontrol deseydi çalışır değil) pazartesi başka şehirden raporun devamı bir on gün daha alabilir miydim (haftaiçi mesai saati olmasına rağmen) ?

Başhekim sorun çıkartmazsa ondan bağımsız il sağlık sorun çıkartmaz demi usulune uygunsa ?
@dr_demirci hocam selamlar
kurul raporu için konuşuyorum(tek hekim, aile hek, uzman dr raporu değil), üniversite yök kadrosunda çalışan asistanların rapor için bi üst sınırı varmıdır?
yanılmıyorsam 657 için sağlık durumu devam etsede 45 günden fazla rapor alınca memurluk dşüyordu, asistanlığın düşmesi gibi bi durum var mı?
teşekkürler
dr_demirci yazdı:
@dr_demirci hocam selamlar
kurul raporu için konuşuyorum(tek hekim, aile hek, uzman dr raporu değil), üniversite yök kadrosunda çalışan asistanların rapor için bi üst sınırı varmıdır?
yanılmıyorsam 657 için sağlık durumu devam etsede 45 günden fazla rapor alınca memurluk dşüyordu, asistanlığın düşmesi gibi bi durum var mı?
teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_demirci yazdı:
Sorumu şöle güncelliyorum hocam
Rapor bitimi yine aynı hekimden haftaiçi polkten 10 gün daha alablrz dimi şehir dışından ?
İlk raporu şehir dışından almıştık yıllık izindeyken ve kontrol demişti.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41