Çarşamba , Kasım 13 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 40
dr_demirci yazdı:
21.07.2018 - 13:46:24
canansb yazdı:
21.07.2018 - 12:05:45
Acilll.. Demirci Hocam size bir sorum olacak . Hocam alınan 30 günlük heyet raporu raporun teslim tarihinden hemen sonra kurula yollanıp Ve 2 gün sonra üzerinde resmî evraklarda olan sayı numarası yazmayan ve PTT ile değil kurum memuruyla üstünde sadece adres ve isim belirtilen ve sadece sorumlu hekimin imzası olan “ 2 gün içinde sağlık kuruluna gitmemizi isteyen bi kağıt yollarlarsa .yönetmelikde geçen “hasta rapor bitim süresinin bitiminden önce kurula gitmelidir” ifadesini baz alırsak hasta halimizle onlar istedi diye sadece sorumlu hekimin imzası olan bi çağrıyla gitmek zorundamıyız kurula hemen. Yada bu çağırma kurul tarafından yapılsaydı o zaman gitmek zorunda mıyız hemen yönetmeliğe bakmayıp????
hakem hastaneye gönderilmiş iseniz ve yazılı olarak size bildirildiyse gitmek zorundasınız
Hocam evet biliyorum ama hemen sorumlu hekimin belirlediği hiç hastaneden kimsenin imzası olmayan bi kağıtla onun dediği 2 günde gitmek zorunda mıyız ki Peki?? Ben şu linkteki maddeyi söyleşimde Hocam hani sanki gidilmeli ama raporun son tarih gününden önce diyor??
http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/g ... zni/9.docx
Kullanıcı avatarı
canansb yazdı:
21.07.2018 - 17:14:25
dr_demirci yazdı:
21.07.2018 - 13:46:24
canansb yazdı:
21.07.2018 - 12:05:45
Acilll.. Demirci Hocam size bir sorum olacak . Hocam alınan 30 günlük heyet raporu raporun teslim tarihinden hemen sonra kurula yollanıp Ve 2 gün sonra üzerinde resmî evraklarda olan sayı numarası yazmayan ve PTT ile değil kurum memuruyla üstünde sadece adres ve isim belirtilen ve sadece sorumlu hekimin imzası olan “ 2 gün içinde sağlık kuruluna gitmemizi isteyen bi kağıt yollarlarsa .yönetmelikde geçen “hasta rapor bitim süresinin bitiminden önce kurula gitmelidir” ifadesini baz alırsak hasta halimizle onlar istedi diye sadece sorumlu hekimin imzası olan bi çağrıyla gitmek zorundamıyız kurula hemen. Yada bu çağırma kurul tarafından yapılsaydı o zaman gitmek zorunda mıyız hemen yönetmeliğe bakmayıp????
hakem hastaneye gönderilmiş iseniz ve yazılı olarak size bildirildiyse gitmek zorundasınız
Hocam evet biliyorum ama hemen sorumlu hekimin belirlediği hiç hastaneden kimsenin imzası olmayan bi kağıtla onun dediği 2 günde gitmek zorunda mıyız ki Peki?? Ben şu linkteki maddeyi söyleşimde Hocam hani sanki gidilmeli ama raporun son tarih gününden önce diyor??
http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/g ... zni/9.docx
resmi işlerde imzasız bir belge olmaz. imzalamalarını isteyebilirsiniz. 2 gün zorunluluğu yokj
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hocam merhaba.
"sgk anlaşması olmayan özel hastane veya muayenehaneden alınan raporlar 10 güne kadar sgk anlaşmalı devlet veya özel hastane hekimi tarafından, 10 günü geçenler yine anlaşmalı kurumlardaki sağlık kurulunca onaylanması gerekir."
Burdaki ifadeye göre Sgk ile anlaşması olmayan doktor muayenehanesinden rapor aldıktan sonra sgk anlaşmalı bi hekıme onaylatmamız lazım. Ancak gittiğimiz sgklı hekim başka bir hekimin raporunu onaylamazsa ne yapmamız gerekir? Raporu il sağlıktan onaylatsak geçerli olur mu ?
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar bir konu hakkında fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Ben şuan kadın doğum asistanıyım ama memnun değilim. Asistanlıktan Feragat edip tekrar sağlık bakanlığına bağlı bir yerde pratisyen olarak çalışmak istiyorum. Bakanlığa dilekçe gönderdiğim zaman Feragat için 1 ay gibi bir süre gerekiyormuş. Yani 1 ay içinde eski çalıştığım şehire dönebiliyorum. Şimdi ben bu süreçte rapor alıp kliniğe gitmek istemiyorum çünkü artık kadın doğum deyince tiksiniyorum. Anabilim dalı başkanı ile konuştum. Rapor alma sana nöbet yazdık dedi. Rapor alırsan problem çıkar dedi. Hakem hastaneye gönderecek yani. Hakem hastaneye gönderse bile bişey çıkmaz çünkü benim romatoid artrit tanım var. Raporlu ilaçlarım var. Şimdi bu durumda ben rapor alsam ne gibi bir problemle karşılaşırım fikirlerinize ihtiyacım var.. saygılar..
Kullanıcı avatarı
drernesto yazdı:
02.08.2018 - 21:35:04
Arkadaşlar bir konu hakkında fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Ben şuan kadın doğum asistanıyım ama memnun değilim. Asistanlıktan Feragat edip tekrar sağlık bakanlığına bağlı bir yerde pratisyen olarak çalışmak istiyorum. Bakanlığa dilekçe gönderdiğim zaman Feragat için 1 ay gibi bir süre gerekiyormuş. Yani 1 ay içinde eski çalıştığım şehire dönebiliyorum. Şimdi ben bu süreçte rapor alıp kliniğe gitmek istemiyorum çünkü artık kadın doğum deyince tiksiniyorum. Anabilim dalı başkanı ile konuştum. Rapor alma sana nöbet yazdık dedi. Rapor alırsan problem çıkar dedi. Hakem hastaneye gönderecek yani. Hakem hastaneye gönderse bile bişey çıkmaz çünkü benim romatoid artrit tanım var. Raporlu ilaçlarım var. Şimdi bu durumda ben rapor alsam ne gibi bir problemle karşılaşırım fikirlerinize ihtiyacım var.. saygılar..
Hakem hastaneye gönderebilir başka bir şey yapamaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Sayın demirci hocam daha önce cevaplanmış olabilir affınıza sığınarak sormak istiyorum .uzman hekim olarak :10^ar günden toplam da kaç gün rapor hakkım ve heyet raporu olarak ayrı ayrı ve toplamda kaç gün hakkımız var ikisinin toplamının bir önemi var mı
Kullanıcı avatarı
dr_suleeee yazdı:
04.08.2018 - 12:00:54
daha önce cevaplanmış olabilir affınıza sığınarak sormak istiyorum .uzman hekim olarak :10^ar günden toplam da kaç gün rapor hakkım ve heyet raporu olarak ayrı ayrı ve toplamda kaç gün hakkımız var ikisinin toplamının bir önemi var mı
Bilen doktor arkadaş var mı
dr_suleeee yazdı:
05.08.2018 - 14:18:40
dr_suleeee yazdı:
daha önce cevaplanmış olabilir affınıza sığınarak sormak istiyorum .uzman hekim olarak :10^ar günden toplam da kaç gün rapor hakkım ve heyet raporu olarak ayrı ayrı ve toplamda kaç gün hakkımız var ikisinin toplamının bir önemi var mı
10ar günlük en fazla 40 gün tek hekim raporu alabilirsiniz.Heyet raporunda sınır yok.Aile hekimleri en fazla 6 ay raporlu olabilir,6 ayı geçerse sözleşmesi fesh olur.
Kullanıcı avatarı
messi26 yazdı:
05.08.2018 - 15:33:05
dr_suleeee yazdı:
05.08.2018 - 14:18:40
dr_suleeee yazdı:
10ar günlük en fazla 40 gün tek hekim raporu alabilirsiniz.Heyet raporunda sınır yok.Aile hekimleri en fazla 6 ay raporlu olabilir,6 ayı geçerse sözleşmesi fesh olur.
Teşekkür ederim 😊
İyi günler
Yıllık iznim perşembe gün bitiyor. Perşembe gün 10günlük rapor aldığımda cuma gün raporun son günü oluyor ama bayram tatili olduğu için o gün acilden farklı bir tanı ile tekrar 10günlük rapor alabilir miyim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hocam merhaba , 82. dhy tebligatımın son günleri tus terch sonuçlarına ucu ucuna yetişmeyeceği için, göreve başlamadan mesela tebligatın 13.gününde aile hekiminden bir 5 gün alsam rapor bu sayede göreve başlamayı uzatabilir miyim veya daha garanti uzun bir rapor alma yolum var mıdır ? ilk defa göreve başlama evraklarımı ve raporumu ne zaman teslim etmeliyim bu durumda? lütfen yardımcı olun çünkü hiç bilmediğim bir şehire sırf 2-3 gün tercih sonuçları geç geldiği için gitmek bunun üstüne bir de istediğim yere yerleşememek istemez kimse.
hasta olmayan birine rapor düzenlemek evrakta sahtecilik olduğu gibi hasta olmayan birininde istirahat raporu istemesi etik değil onun için işinizi doğru yaparsanız bir ömür boyu rahat edersiniz gitmeniz gerekiyorsa gidin birkaç hafta çalışın farklı ortam farklı anılarınız olur...
Merhaba , ben 08.10.2018 tarihiyle 26 gün yıllık izin aldım. 15.10.2018 tarihininden itibaren kontrol muayenesi ön görülmüştür şeklinde 7 günlük rapor alsam. Tekrar takip ettiği gün 22.10.2018 tarihinden itibaren yedi günlük rapor almak istesem
1) bunu aynı hekimden aynı hastalıkla mı almam gerek, yoksa başka bi bölümden başka bir hastalıkla alabilir miyim.
Lütfen Cevap verin...
Teşükkür ederim Kolay Gelsin...
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 40