Pazartesi , Ağustos 19 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 98
Kullanıcı avatarı

ÇKYS ye düşmek ve göreve başlamak.

#2504343  gönderen dr_demirci
 13.07.2013 - 10:30:46
ÇKYS sağlık bakanlığının personel takip programıdır. ÇKYS ye ismi yeni yerinde görünen kişi göreve başlayabilir.

çkys ye her kurumdan yetkili sadece bir kişi girebilir.

çkys ye düşmek ile mehil müddeti başlamaz. yazılı tebligat yapıldığı gün mehil müddeti başlar. veya dhy kurasındaki gibi toplu tebligat yapılırsa mehil müddeti başlar.

mehil müddeti ile ilgili bilgi:

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... sc&start=0
Kullanıcı avatarı

Re: ÇKYS ye düşmek ve göreve başlamak.

#2504394  gönderen SeytanAzapta
 13.07.2013 - 12:06:20
hocam;
1.tebligat nedir?
2.tebligatı kim, nasıl, ne zaman yapar?
3. tebligat gelmeden ayrılıs mümkün müdür?
4.başhekimlerin ihtiyaca binaen bekletme süresi ne zaman başlar, çkys tarihi sonrası mi tebligat sonrası mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2504411  gönderen dr_demirci
 13.07.2013 - 12:26:19
SeytanAzapta yazdı:hocam;
1.tebligat nedir?
2.tebligatı kim, nasıl, ne zaman yapar?
3. tebligat gelmeden ayrılıs mümkün müdür?
4.başhekimlerin ihtiyaca binaen bekletme süresi ne zaman başlar, çkys tarihi sonrası mi tebligat sonrası mi?
tebligat bir bilginin size iletilmesidir. tebliğ-tebellüğ belgesi ile yapılır. tebellüğ etmek bilgiyi okuyup kabul ettiğiniz anlamına gelir imzalarsınız ve artık haberiniz olur.

atamayı yapan kurum amirinize tebliğ etmesi gerektiğini bildirir. kurum amiri size tebliğ eder.

tebligat olmadan ayrılış yapılmaz. çkys ye düştükten sonra amir bunu size tebliğ eder çyle görevden ayrılırsınız.

yazılı olarak bekletme süresi diye bir şey yok. amiri bu konuda engelleyen bir şey de yok. amire "en kısa sürede görevden ayrılması" denir. net bir süre belirtilmediği için amirin inisiyatifindedir.
Kullanıcı avatarı

#2504442  gönderen dr_demirci
 13.07.2013 - 13:07:16
bakanlıkta çalışması bir kişinin bilgili olduğunu göstermez.
Kullanıcı avatarı

#2504450  gönderen rahipmoro
 13.07.2013 - 13:13:22
dr_demirci yazdı:bakanlıkta çalışması bir kişinin bilgili olduğunu göstermez.
sürekli yanlıtıyorlar sayın demirci, biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Hemen atamak mı istiyorlar bekletmek mi istiyorlar belli değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2504505  gönderen verhuk8
 13.07.2013 - 14:12:01
Bir kişinin ismi çkys ye düştükten sonra ayrılış yapmazsa ne olur. eski görev yerinde işine devam edebilirmi? yoksa ayrılışı belli bir süre sonra otomatikmen yapılırmı?

#2504514  gönderen drbamba
 13.07.2013 - 14:22:12
Merhaba,

Sayın admin sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Ben müstafi durumundayım ve aynı ilde EAH kazandım. 2-3 gün önce hastaneyi arayıp ÇKYS'de ismimin olduğunu öğrendim.

Benim bazı kişisel durumlardan ötürü ne kadar geç başlarsam o kadar iyi. O yüzden ne zamana kadar sıkıntı çıkmadan durabilirim bunu öğrenmeye çalışıyorum.

Çeşitli yerleri aradım, anladığım kadarıyla ÇKYS düşmesi bize herhangi bir sorumluluk getirmiyor. Ancak elimize tebligat ulaşması ile göreve hemen başlamam gerekiyor aynı ilde olduğum için.

Şimdi sormak istediklerim şunlar:

- Bu tebligat nereden gönderilecek ve elimize ulaşması kabaca ne kadar sürer?

- Tebligatın bize gönderilip gönderilmediğini öğrenebilir miyiz?

- Tebligat geldiğinde adreste kimse olmazsa ne olur?

- Tebligat ulaştığı halde başlamazsam (mesela 1 hafta) o zaman ne olur? Hemen kazandığımız hakkımız ölür mü?

- ÇKYS düşmesi tebligat anlamına gelir diyenler oldu (aradığım yerlerden bile böyle diyene rastladım), o halde ben 2-3 gün geçtiği halde hala başlamadıysam şu an hakkım öldü mü?

Net ve rahatlatıcı bilgi verebilirseniz çok makbule geçecek.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı

#2504520  gönderen dr_demirci
 13.07.2013 - 14:33:01
verhuk8 yazdı:Bir kişinin ismi çkys ye düştükten sonra ayrılış yapmazsa ne olur. eski görev yerinde işine devam edebilirmi? yoksa ayrılışı belli bir süre sonra otomatikmen yapılırmı?
çkys ye düşmek demek isminin karşısında yer değişikliği yapabileceğin yaması demek. bu sorunun cevabı ne için yer değişikliği yapacağına bağlı
Kullanıcı avatarı

#2504522  gönderen dr_demirci
 13.07.2013 - 14:35:40
drbamba yazdı:Merhaba,

Sayın admin sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Ben müstafi durumundayım ve aynı ilde EAH kazandım. 2-3 gün önce hastaneyi arayıp ÇKYS'de ismimin olduğunu öğrendim.

Benim bazı kişisel durumlardan ötürü ne kadar geç başlarsam o kadar iyi. O yüzden ne zamana kadar sıkıntı çıkmadan durabilirim bunu öğrenmeye çalışıyorum.

Çeşitli yerleri aradım, anladığım kadarıyla ÇKYS düşmesi bize herhangi bir sorumluluk getirmiyor. Ancak elimize tebligat ulaşması ile göreve hemen başlamam gerekiyor aynı ilde olduğum için.

Şimdi sormak istediklerim şunlar:

- Bu tebligat nereden gönderilecek ve elimize ulaşması kabaca ne kadar sürer?

- Tebligatın bize gönderilip gönderilmediğini öğrenebilir miyiz?

- Tebligat geldiğinde adreste kimse olmazsa ne olur?

- Tebligat ulaştığı halde başlamazsam (mesela 1 hafta) o zaman ne olur? Hemen kazandığımız hakkımız ölür mü?

- ÇKYS düşmesi tebligat anlamına gelir diyenler oldu (aradığım yerlerden bile böyle diyene rastladım), o halde ben 2-3 gün geçtiği halde hala başlamadıysam şu an hakkım öldü mü?

Net ve rahatlatıcı bilgi verebilirseniz çok makbule geçecek.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
tebligatın gelme süresi belli olmaz postayla gelecek. eğer size ulaşılamıyorsa sağlık müdürlüğünde bekler oradan öğrenebilirsiniz. diğer sorularınızın cevabı ilk mesajdaki linkte var
Kullanıcı avatarı

Re:

#2504553  gönderen odaf
 13.07.2013 - 15:49:04
Merhaba, ÇKYS ile ilgili konu olunca ben de sormak istedim...

Şimdi ben 3 senedir doğuda aile hekimliğindeydim.... Haziran Kurumiçi Atamasıyla memleketime tayinim çıktı....

Kura 27 Hazirandaydı ve ben 1 temmuz itibariyle aile hekimliğinden Tsmye geçmek için istifa verdim...

Fakat müdürlük bugüne kadar hala aile hekimliğimi sonlandırıp tsmye geçişimi yapmadı, bana istifa için son süre olan 27 temmuzu neden beklemedin, para kazanmak istemiyo musun fln diyorlar...

Anladığım kadarıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü bu işi uzatabildiği kadar uzatmak istiyor...

Fakat klavuzda; " Birinci madde kapsamındaki kısıtlamaya tabi personel hariç olmak üzere 2013 Yılı Haziran Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasında yerleştirilenlerin ayrılışları atanma tarihinden itibaren 45 (kırk beş) gün içerisinde sağlanacaktır. Aksi takdirde bu sürenin sonunda atamaları iptal edilecektir. " şeklinde ifade ediliyor.

Müdürlük ise; " 2 aydan önce ataman çkys ye düşmeyecek, neden istifa için bu kadar acele ediyosun, aile hekimliğinde kalıp para kazansana, para batıyomu " gibi ifadeler kullanıyorlar....

Benim; ailevi sebepler ve sağlık sorunları nedeniyle bir an önce bulunduğum yerden ayrılıp, memleketimde başlangıç yapmam gerekiyor...

Yardım ederseniz çok sevinirim....

Teşekkürler...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2504561  gönderen daydreamr
 13.07.2013 - 15:59:22
Eğer iki ay içinde tüm istifa işlemlerini tamamlamazsanız atamanız otomatik olarak iptal oluyor.Başıma geldi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2504572  gönderen odaf
 13.07.2013 - 16:17:04
daydreamr yazdı:Eğer iki ay içinde tüm istifa işlemlerini tamamlamazsanız atamanız otomatik olarak iptal oluyor.Başıma geldi.
Ne zamandan itibaren 2 ay içinde, kuranın açıklanmasından mı acaba?

Re:

#2504667  gönderen sfalcon17
 13.07.2013 - 18:23:14
Hocam Merhaba,

Ben istifalıyım. Eah'ya başlıyacağım.Hastaneyi aradığımda bana hastane tarafından tarafıma tebligat yapılmayacağını,tayin onay tarihinden itibaren en geç 45 gün içinde başlamam gerektiğini söylediler.45 gün içinde başlamayanların hakları kaybolur dediler bu konu hakkında bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 98