Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2958061  gönderen hekimson
 08.08.2014 - 19:30:38
dr_demirci yazdı:
hekimson yazdı:657'den Ocak 2013'te istifa eden 2 yıllık memur (2013 yılındaki 20 günlük izin hakkını hiç kullanmadan)

2014 Haziranda Üniversite hastanesinde asistanlığa başlasa

1-Yıllık iznini en erken ne zaman kullanabilir?
2-2014 yılı için toplam yıllık izin hakkı ne kadardır? (Var mıdır)

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim
eski izinler yandı. 1 yıl senelik izin olmayacak.

Peki hocam bu maddeye ne diyorsun?

Memuriyete Yeniden Dönenlerin Yıllık İzini

Madde 15 - İstifa süretiyle veya başka bir nedenle memuriyetten ayrılıp bilahare yeniden memuriyete dönenler, yıl içinde ne zaman göreve başladıklarına bakılmaksızın ve herhangi bir kısıtlama söz konusu olmadan o yıla ait yıllık izinlerini kullanabilirler.
657 Sayılı Kanuna tabi memur iken herhangi bir nedenle memuriyetten ayrılıp, sözleşmeli veya işçi statüsünde çalışırken, bu statülerde bulunanlara tanınan yıllık izinlerini kullanan personelin bilahare memuriyete dönmesi durumunda da , yıllık izin kullanılmasına müsaade edilecektir.


Kaynak: http://www.ttb.org.tr/mevzuat/index.php ... &Itemid=34
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2958525  gönderen dr_demirci
 09.08.2014 - 20:03:40
hekimson yazdı:
dr_demirci yazdı:
hekimson yazdı:657'den Ocak 2013'te istifa eden 2 yıllık memur (2013 yılındaki 20 günlük izin hakkını hiç kullanmadan)

2014 Haziranda Üniversite hastanesinde asistanlığa başlasa

1-Yıllık iznini en erken ne zaman kullanabilir?
2-2014 yılı için toplam yıllık izin hakkı ne kadardır? (Var mıdır)

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim
eski izinler yandı. 1 yıl senelik izin olmayacak.

Peki hocam bu maddeye ne diyorsun?

Memuriyete Yeniden Dönenlerin Yıllık İzini

Madde 15 - İstifa süretiyle veya başka bir nedenle memuriyetten ayrılıp bilahare yeniden memuriyete dönenler, yıl içinde ne zaman göreve başladıklarına bakılmaksızın ve herhangi bir kısıtlama söz konusu olmadan o yıla ait yıllık izinlerini kullanabilirler.
657 Sayılı Kanuna tabi memur iken herhangi bir nedenle memuriyetten ayrılıp, sözleşmeli veya işçi statüsünde çalışırken, bu statülerde bulunanlara tanınan yıllık izinlerini kullanan personelin bilahare memuriyete dönmesi durumunda da , yıllık izin kullanılmasına müsaade edilecektir.


Kaynak: http://www.ttb.org.tr/mevzuat/index.php ... &Itemid=34
bunu okumamıştım. bakanlığın sitesinde bu yönergenin yürürlükten kaldırıldığı yazıyor. kaldırılsa bile böyle bir yorum yapıldığına göre istifa sonrası tekrar başlayan izin kullanabilir anlamına geliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2958735  gönderen hekimson
 10.08.2014 - 09:17:56
dr_demirci yazdı:
hekimson yazdı:
dr_demirci yazdı: eski izinler yandı. 1 yıl senelik izin olmayacak.

Peki hocam bu maddeye ne diyorsun?

Memuriyete Yeniden Dönenlerin Yıllık İzini

Madde 15 - İstifa süretiyle veya başka bir nedenle memuriyetten ayrılıp bilahare yeniden memuriyete dönenler, yıl içinde ne zaman göreve başladıklarına bakılmaksızın ve herhangi bir kısıtlama söz konusu olmadan o yıla ait yıllık izinlerini kullanabilirler.
657 Sayılı Kanuna tabi memur iken herhangi bir nedenle memuriyetten ayrılıp, sözleşmeli veya işçi statüsünde çalışırken, bu statülerde bulunanlara tanınan yıllık izinlerini kullanan personelin bilahare memuriyete dönmesi durumunda da , yıllık izin kullanılmasına müsaade edilecektir.


Kaynak: http://www.ttb.org.tr/mevzuat/index.php ... &Itemid=34
bunu okumamıştım. bakanlığın sitesinde bu yönergenin yürürlükten kaldırıldığı yazıyor. kaldırılsa bile böyle bir yorum yapıldığına göre istifa sonrası tekrar başlayan izin kullanabilir anlamına geliyor.
Çok teşekkürler hocam. Bizim bölümden bir arkadaş bu durumda da. Üzerine giderse işin alabilir belki demekki. Ona ileteceğim.

Re:

 #2991712  gönderen aschoff26
 22.09.2014 - 18:46:12
Hocam üniversite hastanelerinden uzmanlık alanlar daha önce pratisyenlikte mecburi hizmet yapmamışlarsa DHY ile uzman olarak atandığında aday memur statüsünde mi atanıyorlar çünkü herhangi bir asalet tasdik sınavı tarzı bir şey olmadı üniversite de
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2991729  gönderen doktoreray
 22.09.2014 - 19:03:50
aschoff26 yazdı:Hocam üniversite hastanelerinden uzmanlık alanlar daha önce pratisyenlikte mecburi hizmet yapmamışlarsa DHY ile uzman olarak atandığında aday memur statüsünde mi atanıyorlar çünkü herhangi bir asalet tasdik sınavı tarzı bir şey olmadı üniversite de
bunu bende merak ettim.eğer öyleyse asaletimi tastiklettireyim şimdiden.

Re:

 #2991734  gönderen aschoff26
 22.09.2014 - 19:09:52
güncel
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2992220  gönderen dr_demirci
 23.09.2014 - 09:57:24
üniversitede çalışanlar devlet memuru değil. atanınca aday memur olarak atanırlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

 #3120892  gönderen fmert
 11.02.2015 - 00:19:35
arkadaşlar yeni aday memur oldum yapılacak üç eğitimden birinde başarısızlık diğer ikisinde başarı olursa durum nasıl oluyor yinemi memurluktan çıkartılıyor.yoksa insiyatif bağlı bulunduğumuz amire mi bırakılıyor.malumunuz yapılan eğitimlerin herbirinden başarısız olursa atılıyor diye ibare var

Re:

 #3161258  gönderen husame
 28.03.2015 - 12:56:39
10 ay üniversite hastanesinde çalıştım

11 ay asteğmen ve teğmen olarak askerlik Yaptım

DHY nin 6. Ayını doldurdum

Şimdi ben aday memur muyum yoksa asaletim onaylandı mı?

Yıllık izin kullanabilir miyim?

Eğer hala aday memursam 4924 e dilekçe verdim ne olacak benim aday memurluk?

Kafamda deli sorular :/

Re:

 #3161308  gönderen temulin
 28.03.2015 - 14:24:57
dreah yazdı:
espocrates yazdı:Merhaba. Mecburi hizmetimin 7.ayındayım. Tus için istifamın ilk dilekçesini 15 nisanda verdim. Ertesi gün aday memur eğitimine katılacağımı öğrendim. Eğitim 5-14 mayısta yapılacak. Ben ise 15 mayısta 2. dilekçeyi verip ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda
1. Yine de o eğitime gitmeli miyim?
2. Bana ilerisi için bir katkısı olur mu?
3. Eğitime gidip sınava girip geçsem de istifa ettikten sonra bir işe yaramayacak mı?
4. Tus u kazanıp eah de çalışmaya başladığımda yine aday memur mu sayılacağım? Tekrar mı eğitim almam gerekecek asil memur olmak için yoksa kalan 5 ayı tamamladığımda asil sayılacak mıyım?

Acil bu cevaplara ihtiyacım var. Ona göre istifaya karar vereceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu soruların cevaplarını bulabildiniz mi.


Benden örnek vereyim mecburi hizmetteyken ady memurluk derslerine nöbetlerden arta kalan durumlarda katıldım 2sınavada girdim geçtim 15 ayımı doldurunca istifa ettim istifalı iken kamu hastanelerinde aradılar gelin imza atın dediler sonra ertesi gün tekrar arandım sorduk ankara ya tekrar devlet memuru olursanız imza atabilirsiniz şimdi atamazmışınınız dediler ....ben sonra üniversitede asistan oldum bana hizmet belgemi istettiler memurluk derecemi saymaları için ama bana üniversite hizmet belgemin geldiğini lakin aday memur olduğum için dereceyi yansıtamayacaklarını ünide 1 yıllık süre dolup aday memur kalkarsa dereceye yansıtacaklarını söylediler .
]

Re:

 #3312038  gönderen gmzhsdmr
 16.09.2015 - 16:50:53
[quote="dreah"]
espocrates demiş ki:
Merhaba. Mecburi hizmetimin 7.ayındayım. Tus için istifamın ilk dilekçesini 15 nisanda verdim. Ertesi gün aday memur eğitimine katılacağımı öğrendim. Eğitim 5-14 mayısta yapılacak. Ben ise 15 mayısta 2. dilekçeyi verip ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda
1. Yine de o eğitime gitmeli miyim?
2. Bana ilerisi için bir katkısı olur mu?
3. Eğitime gidip sınava girip geçsem de istifa ettikten sonra bir işe yaramayacak mı?
4. Tus u kazanıp eah de çalışmaya başladığımda yine aday memur mu sayılacağım? Tekrar mı eğitim almam gerekecek asil memur olmak için yoksa kalan 5 ayı tamamladığımda asil sayılacak mıyım?

Ben de benzer durumdayım; 1 yılımı doldurdum
Ekim 2015te istifa edeyim diye düşünüyordum Kasım 17sinde aday memurluk için sınava çağrılıyorum öncesinde de eğitime tabi..
Adaylığı kaldırıp mı istifa etsem ne faydası olur ilerde?
Yada sınava girmeden istifa edersem uzmanlıktan sonraki dhy de şu anki memuriyet sürem sayılır mı yoksa sıfırdan aday memur olur bir yıl daha mı beklemem gerek..
ACİİİİİLLLL YARDIM İSTİYORUM LÜTFENNNN

Re:

 #3434005  gönderen rdrdr
 10.01.2016 - 17:38:06
Arkadaslar 64. Dhy de yaklasik 3 ay once mechuri hizmete basladim. Eah kazandim. 13 ocakta 4924 den (657ye gecmeden) istifa edicem. 15 ocakta gelecek derece artisi icin istifami birkac gunlugune geciktirmelimiyim? Yoksa zaten henuz aday memur oldugum icin kademe artisindan yararlanamayacak miyim?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

 #3447274  gönderen z2602
 24.01.2016 - 14:53:17
dr_demirci yazdı:üniversitede çalışanlar devlet memuru değil. atanınca aday memur olarak atanırlar
sb adına ünide asistan olarak 2 yılımı tamamladım, sınava falan girmeden direk asil olmam gerekiyor değilmi hocam?, ona göre dilekçe yazcam kurumuma
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3448058  gönderen dr_demirci
 25.01.2016 - 12:10:51
z2602 yazdı:
dr_demirci yazdı:üniversitede çalışanlar devlet memuru değil. atanınca aday memur olarak atanırlar
sb adına ünide asistan olarak 2 yılımı tamamladım, sınava falan girmeden direk asil olmam gerekiyor değilmi hocam?, ona göre dilekçe yazcam kurumuma
evet

 #3517747  gönderen usdenist
 14.04.2016 - 02:07:41
Hocam 4924 lü adaylığı dondurulmuş doktor, bir disiplin suçu işlerse memurlukla ilişiği kesilir mi?