Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...

Re:

#2936329  gönderen tuskolik2001
 05.07.2014 - 22:31:04
bir konuda eğer mümkünse bir konuda fikrinizi alacaktım.

vakıf üniversitesinde kardiyoloji uzmanlık eğitimi aldım
dhy ile 657 ye atandım. 6 ay 657 de kadlım.
daha sonra 4924 e geçtim.6 aydır 4924 teyim.
hala aday memurum.
vakıf üniversiteleri diğer üniversiteler gibi yök kanuna bağlı. bildiğim kadarıyla yök kanunda bu tarz özlük hakları 657ye tabi.
yani benim de diğer üniversite mezunları gibi asistanlıkta asaletimi almam gerekmez mi?
bu konuda bilginiz var mı
saygılar
Kullanıcı avatarı

Re:

#2936523  gönderen dr_demirci
 06.07.2014 - 01:26:32
vakıf üniversitelerinde ssk lı olarak çalışıyorsunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2936627  gönderen Dr_88
 06.07.2014 - 11:36:57
sn_demirci gecen yil agustosta basladim goreve.Bu yil eylulde egitim vericeklermis benim sorum asilligim tasdiklendiginde 1 ocakta 40 gun mu olucak izin hakkim yoksa 2015 agustosu mu beklemem gerek 40 gun icin
Kullanıcı avatarı

Re:

#2936638  gönderen mirabilis19
 06.07.2014 - 11:52:01
tuskolik2001 yazdı:bir konuda eğer mümkünse bir konuda fikrinizi alacaktım.

hala aday memurum.
vakıf üniversiteleri diğer üniversiteler gibi yök kanuna bağlı. bildiğim kadarıyla yök kanunda bu tarz özlük hakları 657ye tabi.
yani benim de diğer üniversite mezunları gibi asistanlıkta asaletimi almam gerekmez mi?
saygılar
YÖK kanunda bu tür durumlar 657 tabi değil hocam. YÖK kanunu bundan hiç bahsetmez. tıp fakültesinden üniversitede uzmanlığa oradan da dhy ile 657 olarak gelen hekim memuriyete dhy sine başladığı hastneye katıldığı gün başlar, asıl şansınız 4924 de bu tür durumlar 657 ye tabi. yani siz 1 yıllık aday memursunuz. her iki eğitimi ve stajı başarıyla tamamladıktan ,sonra bu yaklaşık 4 aydır, asaletiniz tastiklenebilir. saygılar...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2936643  gönderen mirabilis19
 06.07.2014 - 11:57:42
drepinefrin yazdı:Nasil yani. Asaleri tasdik olmayan memur ws durumu isteyemez mi. Ben 5 ay calisip mecburiden istifa ettim. 10 ay sonra da asistanligim bitiyor. Esimin asistanligi ise 6 aydan fazla bir sure ayni swhirde devam edecek. Ben basvuramyacak mym es durumu ile uzmanlk mecbrisine
Hocam Türkçe' niz çok kötü ama anladığım kadarı ile; siz aday memurken eş durumundan atanmak istiyorsunuz müracaat edip edmeyeceğinizi soruyorsunuz:

1- Aday memurluk esnasında eş durumu mazereti ile atanabilirsiniz.
2- Ancak siz zaten dhy nin mazeret atamalarına katılacaksınız yani henüz memur değilken.
3- Ya da önce genel kuraya katılıp iyi bir yer çıkarsa kalmak, kötü bir yer çıkarsa da eş durumundan atama istemeyi mi planlıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı

#2936673  gönderen mythbusters
 06.07.2014 - 12:45:30
Rezerve
Kullanıcı avatarı

#2936769  gönderen dr_demirci
 06.07.2014 - 14:32:40
Dr_88 yazdı:sn_demirci gecen yil agustosta basladim goreve.Bu yil eylulde egitim vericeklermis benim sorum asilligim tasdiklendiginde 1 ocakta 40 gun mu olucak izin hakkim yoksa 2015 agustosu mu beklemem gerek 40 gun icin
1 yıl dolduğunda 20 gün izin olacak. 1 ocakta 40 gün
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2937467  gönderen tuskolik2001
 07.07.2014 - 00:30:50
mirabilis19 yazdı:
tuskolik2001 yazdı:bir konuda eğer mümkünse bir konuda fikrinizi alacaktım.

hala aday memurum.
saygılar
YÖK kanunda bu tür durumlar 657 tabi değil hocam. YÖK kanunu bundan hiç bahsetmez. tıp fakültesinden üniversitede uzmanlığa oradan da dhy ile 657 olarak gelen hekim memuriyete dhy sine başladığı hastneye katıldığı gün başlar, asıl şansınız 4924 de bu tür durumlar 657 ye tabi. yani siz 1 yıllık aday memursunuz. her iki eğitimi ve stajı başarıyla tamamladıktan ,sonra bu yaklaşık 4 aydır, asaletiniz tastiklenebilir. saygılar...
teşşekürler miribalis ilgin ve verdiğin bilgiler için. Bu konu ilgili kafama takılan bir husus şu ;

Hastanemizde yaklaşık 6 aydır çalışan dahiliye uzmanı arkadaşımız var, kendisi ankara üniversitesinden ihtisasını almış. buna rağmen asil memur gözüküyor. Bu kısmı idirak edemedim.

Bir de sağlık bakanlığına sorduğumda şu şekilde cevap aldım. Bilgi amaçlı yazıyorum

4924 Sayılı Kanuna göre sözleşmeli personel olarak görev yapanların mevzuatı uyarınca aday/asil personel uygulaması bulunmamaktadır. Ancak, kadrolu görevinize dönmeniz halinde talebiniz değerlendirilebilecektir.

saygılar
Kullanıcı avatarı

Re:

#2937526  gönderen mirabilis19
 07.07.2014 - 00:58:20
tuskolik2001 yazdı:
teşşekürler miribalis ilgin ve verdiğin bilgiler için. Bu konu ilgili kafama takılan bir husus şu ;

Hastanemizde yaklaşık 6 aydır çalışan dahiliye uzmanı arkadaşımız var, kendisi ankara üniversitesinden ihtisasını almış. buna rağmen asil memur gözüküyor. Bu kısmı idirak edemedim.

Bir de sağlık bakanlığına sorduğumda şu şekilde cevap aldım. Bilgi amaçlı yazıyorum

4924 Sayılı Kanuna göre sözleşmeli personel olarak görev yapanların mevzuatı uyarınca aday/asil personel uygulaması bulunmamaktadır. Ancak, kadrolu görevinize dönmeniz halinde talebiniz değerlendirilebilecektir.

Cevap niteliği: olumlu diye bir ibare de var.
saygılar

Zaman zaman gelen evraklara bakıyorum, çoğu normal şekilde aday olarak geliyor uzmanların ama arada asil gelenlerin hizmet cetvelini sorguluyorum. çoğunluk dhy yapıp geldiğinden veya eah bitirdiğinden dolayı asil oluyor. çok nadir de olsa dediğiniz gibi sehven asil atanan da oluyor. çetrefilli iş vesselam. şuan bulunduğum ilde 53 aday memur statüsünde uzman hekim bulunuyor. hastaneler de uzmanlara adaylığı konduramadığından eğitimlere isimlerini göndermiyor ya da göndermek istemiyor.

evet 4924 esnasında adaylık kalkamaz önce 657 ye dönmeniz gerek. dönünce intibak yapılırken hesaba katılacak hizmet süresi. şuan sizin için aday ya da asil diye bir kavram yok neticede ama çalışmanız baki.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2937587  gönderen drepinefrin
 07.07.2014 - 02:25:26
mirabilis19 yazdı:
drepinefrin yazdı:Nasil yani. Asaleri tasdik olmayan memur ws durumu isteyemez mi. Ben 5 ay calisip mecburiden istifa ettim. 10 ay sonra da asistanligim bitiyor. Esimin asistanligi ise 6 aydan fazla bir sure ayni swhirde devam edecek. Ben basvuramyacak mym es durumu ile uzmanlk mecbrisine
Hocam Türkçe' niz çok kötü ama anladığım kadarı ile; siz aday memurken eş durumundan atanmak istiyorsunuz müracaat edip edmeyeceğinizi soruyorsunuz:

2- Ancak siz zaten dhy nin mazeret atamalarına katılacaksınız yani henüz memur değilken.
3- Ya da önce genel kuraya katılıp iyi bir yer çıkarsa kalmak, kötü bir yer çıkarsa da eş durumundan atama istemeyi mi planlıyorsunuz?
Telefondan yazmisim da ondan harfler biraz karismis. Ben de sizin soylediginizden atamaya basvurabilecegimi anliyorum. Genel kuraya kalip istemedigim bir yer cikarsa es durumuna tekrar basvurdugum takdirde ne kadar zaman kaybim olur acaba?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2937645  gönderen mirabilis19
 07.07.2014 - 09:08:13
drepinefrin yazdı:
mirabilis19 yazdı:

Telefondan yazmisim da ondan harfler biraz karismis. Ben de sizin soylediginizden atamaya basvurabilecegimi anliyorum. Genel kuraya kalip istemedigim bir yer cikarsa es durumuna tekrar basvurdugum takdirde ne kadar zaman kaybim olur acaba?
Farketmez hocam, yönetmelik değişikliğinden beridir eş durumu mazereti için komisyon çok hızlı karar veriyor. Sıkı bir takiple 15 günde işini bitiren bile olyor. Ama genel kurada iyi bir yere gitseniz bile orada 4 yıl kalacaksınız. Eşiniz bitirdikten sonra planınız ne olacak? Onun mecburisi sizin olduğunuz yere çıkma ihtimali düşük. O düşük bir gruba giderse planınız ne olacak çünkü kurum düşük grup tarafında birleştirme kararı alacak yine siz onun yanına gideceksiniz ya da küçük bir şans ama o daha iyi bir yere gidecek sonra eş durumu ile sizin yanınıza gelecek. bu küçük ihtimal için de 4 yıl ayrı kalmaya değer mi? Ya da daha evlilik olmadı mı?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2941620  gönderen drepinefrin
 11.07.2014 - 15:05:34
mirabilis19 yazdı:
drepinefrin yazdı:
mirabilis19 yazdı: Hocam Türkçe' niz çok kötü ama anladığım kadarı ile; siz aday memurken eş durumundan atanmak istiyorsunuz müracaat edip edmeyeceğinizi soruyorsunuz:

Farketmez hocam, yönetmelik değişikliğinden beridir eş durumu mazereti için komisyon çok hızlı karar veriyor. Sıkı bir takiple 15 günde işini bitiren bile olyor. Ama genel kurada iyi bir yere gitseniz bile orada 4 yıl kalacaksınız. Eşiniz bitirdikten sonra planınız ne olacak? Onun mecburisi sizin olduğunuz yere çıkma ihtimali düşük. O düşük bir gruba giderse planınız ne olacak çünkü kurum düşük grup tarafında birleştirme kararı alacak yine siz onun yanına gideceksiniz ya da küçük bir şans ama o daha iyi bir yere gidecek sonra eş durumu ile sizin yanınıza gelecek. bu küçük ihtimal için de 4 yıl ayrı kalmaya değer mi? Ya da daha evlilik olmadı mı?
öm attım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2955522  gönderen hekimson
 04.08.2014 - 15:34:21
657'den Ocak 2013'te istifa eden 2 yıllık memur (2013 yılındaki 20 günlük izin hakkını hiç kullanmadan)

2014 Haziranda Üniversite hastanesinde asistanlığa başlasa

1-Yıllık iznini en erken ne zaman kullanabilir?
2-2014 yılı için toplam yıllık izin hakkı ne kadardır? (Var mıdır)

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim
Kullanıcı avatarı

Re:

#2956016  gönderen dr_demirci
 05.08.2014 - 10:47:24
hekimson yazdı:657'den Ocak 2013'te istifa eden 2 yıllık memur (2013 yılındaki 20 günlük izin hakkını hiç kullanmadan)

2014 Haziranda Üniversite hastanesinde asistanlığa başlasa

1-Yıllık iznini en erken ne zaman kullanabilir?
2-2014 yılı için toplam yıllık izin hakkı ne kadardır? (Var mıdır)

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim
eski izinler yandı. 1 yıl senelik izin olmayacak.

Re:

#2957835  gönderen dreah
 08.08.2014 - 02:55:01
espocrates yazdı:Merhaba. Mecburi hizmetimin 7.ayındayım. Tus için istifamın ilk dilekçesini 15 nisanda verdim. Ertesi gün aday memur eğitimine katılacağımı öğrendim. Eğitim 5-14 mayısta yapılacak. Ben ise 15 mayısta 2. dilekçeyi verip ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda
1. Yine de o eğitime gitmeli miyim?
2. Bana ilerisi için bir katkısı olur mu?
3. Eğitime gidip sınava girip geçsem de istifa ettikten sonra bir işe yaramayacak mı?
4. Tus u kazanıp eah de çalışmaya başladığımda yine aday memur mu sayılacağım? Tekrar mı eğitim almam gerekecek asil memur olmak için yoksa kalan 5 ayı tamamladığımda asil sayılacak mıyım?

Acil bu cevaplara ihtiyacım var. Ona göre istifaya karar vereceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu soruların cevaplarını bulabildiniz mi?