Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2623500  gönderen dr_demirci
 01.10.2013 - 12:04:12
yemin eden duymadım daha

Re:

#2623510  gönderen ahmet0156
 01.10.2013 - 12:13:19
walla bana 3 gün önce okuttular yemini:) içimden okusam dedim? kabul etmediler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2676710  gönderen Dr_mfy
 05.11.2013 - 00:07:32
peki asistanlıktan geçen süre zarfında memuriyet derecesi ( 8-3, 7-1 vs ) ilerlemez mi ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2676712  gönderen Dr_mfy
 05.11.2013 - 00:08:00
bir de asistan hekim iken asaletimiz tasdik olamaz mı ?
Kullanıcı avatarı

#2677052  gönderen dr_demirci
 05.11.2013 - 13:13:12
Asalet tasdiki devlet memurları içindir. Bu statüde çalışanların asaleti tasdiklenir diğerler ileride devlet memuru olunca süreç başlar
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810140  gönderen dr_violet
 05.03.2014 - 13:07:31
Merhabalar..Ben 1 yil görev yapıp istifa ettim. Yaklasik 10 ay önce tekrar atamaya basvurdum ve şu an dhyli olarak calisiyorum. Aday memurluk sınavına girdim. Önceki yerimde 1 yilimi doldurdugum için asil olmam için evraklarimi bakanliga gonderdiler fakat bakanlik tarafindan iade edildi. Istifa ettiğim için aday memurluk suremin de bastan başlayacağı söylendi. Bu isten bisey anlamadim çünkü 1 yilimi doldurdugum icin yıllık izin alabildim. Böyle bir durumda memuriyette 1 yılını doldurmamissin diye bana yillik izin de vermemeleri gerekmiyor muydu ?

2.sorum da şu: 5.bolgede çalışıyorum ve 4924e gecmek için dilekçe verdim ama henüz sözleşme imzalamadim. 4924de 657deki haklari sakli kalir yazıyor ama ankara bana eger sözleşmeye gecerseniz aday memurlugunuzun kalkmasi için gerekli olan 1 yıllık süreye sözleşmeli oldugunuz dönem eklenmez,dolayisiyla aday memurlugunuz kalkmaz. Ne zaman 657ye geri donersiniz,o zaman süre kaldığı yerden başlar ( misal 10 ay çalışıp 2 ayim kalacak,dönünce o 2 ay tamamlanir) ve ondan sonra kurumunuz evraklari gonderir diyor. Ben 4924 lü olsam da 657nin bütün haklarina sahipken neden memuriyetim ilerlemiyor?

3.ve son sorum da eş durumundan tayin istemek için asil memur olmak sart mı? Aday memurlukta tayin istenmez mi?

Simdiden Teşekkürler. .
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810147  gönderen dr_demirci
 05.03.2014 - 13:23:13
dr_violet yazdı:Merhabalar..Ben 1 yil görev yapıp istifa ettim. Yaklasik 10 ay önce tekrar atamaya basvurdum ve şu an dhyli olarak calisiyorum. Aday memurluk sınavına girdim. Önceki yerimde 1 yilimi doldurdugum için asil olmam için evraklarimi bakanliga gonderdiler fakat bakanlik tarafindan iade edildi. Istifa ettiğim için aday memurluk suremin de bastan başlayacağı söylendi. Bu isten bisey anlamadim çünkü 1 yilimi doldurdugum icin yıllık izin alabildim. Böyle bir durumda memuriyette 1 yılını doldurmamissin diye bana yillik izin de vermemeleri gerekmiyor muydu ?

2.sorum da şu: 5.bolgede çalışıyorum ve 4924e gecmek için dilekçe verdim ama henüz sözleşme imzalamadim. 4924de 657deki haklari sakli kalir yazıyor ama ankara bana eger sözleşmeye gecerseniz aday memurlugunuzun kalkmasi için gerekli olan 1 yıllık süreye sözleşmeli oldugunuz dönem eklenmez,dolayisiyla aday memurlugunuz kalkmaz. Ne zaman 657ye geri donersiniz,o zaman süre kaldığı yerden başlar ( misal 10 ay çalışıp 2 ayim kalacak,dönünce o 2 ay tamamlanir) ve ondan sonra kurumunuz evraklari gonderir diyor. Ben 4924 lü olsam da 657nin bütün haklarina sahipken neden memuriyetim ilerlemiyor?

3.ve son sorum da eş durumundan tayin istemek için asil memur olmak sart mı? Aday memurlukta tayin istenmez mi?

Simdiden Teşekkürler. .
dilekçe ile itiraz edin. kanunda adaylık süresinin kesintisiz olması gerektiği yazmıyor. yıllık izin 1 yılı doldurunca alabilirsiniz şimdi vermeleri yanlış olmuş. sözleşmeliye geçerseniz devlet memurluğu biter 657 nin tüm haklarına sahip değilsiniz. aday memur tayin isteyemez
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810163  gönderen dr_violet
 05.03.2014 - 13:39:18
dr_demirci yazdı:
dr_violet yazdı:Merhabalar..Ben 1 yil görev yapıp istifa ettim. Yaklasik 10 ay önce tekrar atamaya basvurdum ve şu an dhyli olarak calisiyorum. Aday memurluk sınavına girdim. Önceki yerimde 1 yilimi doldurdugum için asil olmam için evraklarimi bakanliga gonderdiler fakat bakanlik tarafindan iade edildi. Istifa ettiğim için aday memurluk suremin de bastan başlayacağı söylendi. Bu isten bisey anlamadim çünkü 1 yilimi doldurdugum icin yıllık izin alabildim. Böyle bir durumda memuriyette 1 yılını doldurmamissin diye bana yillik izin de vermemeleri gerekmiyor muydu ?

Simdiden Teşekkürler. .
dilekçe ile itiraz edin. kanunda adaylık süresinin kesintisiz olması gerektiği yazmıyor. yıllık izin 1 yılı doldurunca alabilirsiniz şimdi vermeleri yanlış olmuş. sözleşmeliye geçerseniz devlet memurluğu biter 657 nin tüm haklarına sahip değilsiniz. aday memur tayin isteyemez
teşekkürler..valla kime dilekçeyle itiraz edeceğim bilemedim..çünkü bakanlık geri gönderdi evrakları ve istifa ettiğim için eskiye dönük haklarımı kaybettiğim söylendi.ve aday memurluk için baştan başlamam gerektiği belirtildi..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810188  gönderen dr_violet
 05.03.2014 - 14:03:46
dr_demirci yazdı:

Simdiden Teşekkürler. .
bir de ben eş durumundan tayin isteyeceğim..eşim benden kıdemli.yani mazeret durumu olduğundan aday memurlukta tayin isteme hakkım yok mu? direkt tayin istenmediğini biliyorum da..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810190  gönderen dr_demirci
 05.03.2014 - 14:05:36
mazeret tayini istenebilir. bölge idare mahkemesine başvurabilirsiniz
Kullanıcı avatarı

Re:

#2810211  gönderen dr_violet
 05.03.2014 - 14:34:03
dr_demirci yazdı:mazeret tayini istenebilir. bölge idare mahkemesine başvurabilirsiniz
teşekkür ederim bilgiler için..

Re:

#2824626  gönderen tamuril
 20.03.2014 - 17:02:51
Merhaba...
Asalet tasdiki için artık sınava tabi olmak gerekiyormuş sanırım. Benim 1 yılım doldu sizin adınızı eğitim için vermeyi unuttuk artık ne zaman eğitim ve sınav olursa o zaman alırsınız diye belirtildi ve bu yüzden atama isteyemiyorum.. Sınavsız asalet tasdiki oluyor mu? Eğitimi için başvurursam bana eğitim verme zaruriyetleri var mı yoksa istedikleri kadar bekletebilirler mi? Asalet tasdiki alamazsam bu sene istifa edicem atama isteyemediğim için, bilgilendirirseniz sevinirim...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2847713  gönderen espocrates
 17.04.2014 - 09:30:11
Merhaba. Mecburi hizmetimin 7.ayındayım. Tus için istifamın ilk dilekçesini 15 nisanda verdim. Ertesi gün aday memur eğitimine katılacağımı öğrendim. Eğitim 5-14 mayısta yapılacak. Ben ise 15 mayısta 2. dilekçeyi verip ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda
1. Yine de o eğitime gitmeli miyim?
2. Bana ilerisi için bir katkısı olur mu?
3. Eğitime gidip sınava girip geçsem de istifa ettikten sonra bir işe yaramayacak mı?
4. Tus u kazanıp eah de çalışmaya başladığımda yine aday memur mu sayılacağım? Tekrar mı eğitim almam gerekecek asil memur olmak için yoksa kalan 5 ayı tamamladığımda asil sayılacak mıyım?

Acil bu cevaplara ihtiyacım var. Ona göre istifaya karar vereceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

Re:

#2847714  gönderen espocrates
 17.04.2014 - 09:30:18
Merhaba. Mecburi hizmetimin 7.ayındayım. Tus için istifamın ilk dilekçesini 15 nisanda verdim. Ertesi gün aday memur eğitimine katılacağımı öğrendim. Eğitim 5-14 mayısta yapılacak. Ben ise 15 mayısta 2. dilekçeyi verip ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda
1. Yine de o eğitime gitmeli miyim?
2. Bana ilerisi için bir katkısı olur mu?
3. Eğitime gidip sınava girip geçsem de istifa ettikten sonra bir işe yaramayacak mı?
4. Tus u kazanıp eah de çalışmaya başladığımda yine aday memur mu sayılacağım? Tekrar mı eğitim almam gerekecek asil memur olmak için yoksa kalan 5 ayı tamamladığımda asil sayılacak mıyım?

Acil bu cevaplara ihtiyacım var. Ona göre istifaya karar vereceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2904392  gönderen drepinefrin
 26.05.2014 - 15:00:08
Nasil yani. Asaleri tasdik olmayan memur ws durumu isteyemez mi. Ben 5 ay calisip mecburiden istifa ettim. 10 ay sonra da asistanligim bitiyor. Esimin asistanligi ise 6 aydan fazla bir sure ayni swhirde devam edecek. Ben basvuramyacak mym es durumu ile uzmanlk mecbrisine