Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
İyi günler, şu anda eş durumundan dolayı uzman doktor olarak DHY yapmaktayım. Eşimin mazereti ortadan kalktığı için yeniden DHY ile başka bir ile tayinim çıktı. İnternetten dün tebligat yayınlandı. DHY sürecim halen devam etmekte. Sormak istediklerim:

Halen DHY ile mevcut hastanemde çalıştığım için atandığım hastaneye en geç ne zaman başlayabilirim? Şu an çalıştığım hastaneden henüz ayrılış yapmadım. 15 gün içinde atandığım hastaneye başlamam lazım mı? Yoksa kendi hastanemden ayrılış yaptıktan sonra yeni hastaneme başlamam için 15 gün mehil müddetim olacak mı? (Mesala 4 hafta daha kendi hastanemde çalışıp sonra ayrılış yapıp 15 gün sonra yeni hastaneme başlayacağım? Yoksa önümüzdeki 15 gün içinde kendi hastanemden ayrılıp yeni hastanede göreve başlamam mı lazım?)

Cevaplarsanız sevinirim, teşekküler.
Kullanıcı avatarı
ramazankilic01 yazdı:
27.09.2019 - 16:14:42
İyi günler, şu anda eş durumundan dolayı uzman doktor olarak DHY yapmaktayım. Eşimin mazereti ortadan kalktığı için yeniden DHY ile başka bir ile tayinim çıktı. İnternetten dün tebligat yayınlandı. DHY sürecim halen devam etmekte. Sormak istediklerim:

Halen DHY ile mevcut hastanemde çalıştığım için atandığım hastaneye en geç ne zaman başlayabilirim? Şu an çalıştığım hastaneden henüz ayrılış yapmadım. 15 gün içinde atandığım hastaneye başlamam lazım mı? Yoksa kendi hastanemden ayrılış yaptıktan sonra yeni hastaneme başlamam için 15 gün mehil müddetim olacak mı? (Mesala 4 hafta daha kendi hastanemde çalışıp sonra ayrılış yapıp 15 gün sonra yeni hastaneme başlayacağım? Yoksa önümüzdeki 15 gün içinde kendi hastanemden ayrılıp yeni hastanede göreve başlamam mı lazım?)

hastanenizden ayrılınca mehil müddeti kullanabilirsiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_demirci yazdı:
29.09.2019 - 22:18:18
ramazankilic01 yazdı:
27.09.2019 - 16:14:42

hastanenizden ayrılınca mehil müddeti kullanabilirsiniz
Hocam daha açabilir misiniz bu soruyu tam anlayamadım malesef.
Merhaba , yaklaşık 1 yıl önce ilçe devlet hastanesinden il merkezine 4 ay geçici görevlendirildim. Geçici görev yolluğum hala yatırılmadığı için şikayette bulundum.cevaben ödeneklerinin olmadığını ve kendilerine önceki ev adresimin ikametini göndermemi istediler .Benim sormak istediğim geçici görev yolluğu hesaplanırken çalışılan iki hastane arası km ye göre mi yoksa ev adresinizle görevlendirildiğiniz hastane arası km mi dikkate alınıyor ? Daha Önce hiç ev adresim istenmemişti .Biraz sürüncemeye uğratma çabaları da olduğu için emin olamadım. .Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
HOCAM ŞUANDA DHY DEYİZ. YENİDEN MAZERET BİTTİĞİNDEN DHY KURASINA GİRDİK. YENİ DHY KURASININ TEBLİGATI YAYINLANDI. ŞUANKİ HASTANEDEN AYRILDIKTAN SONRA MI 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM GEREKİYOR ?

ŞUANDA BULUNDUĞUM HASTANE BENİ EN FAZLA NE KDR TUTABİLİR BİR DE ?

YANİ TEBLİGAT YAYINLANIR YAYINLANMAZ AYRILIP YENİ YERE 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM KURAL DEĞİL ŞUANKİ HASTANEDEN AYRILDIKTAN 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM GEREKİYOR ?
Kullanıcı avatarı
doncorleone yazdı:
29.09.2019 - 22:24:56
demrci hocam başka şehire atanınca mesela 500km uzaklık ortalama ne kadar yolluk alınır bunun hesabı nasıl yapılıyor?
hesap şeklini bilmiyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drlightningman yazdı:
30.09.2019 - 20:18:32
Merhaba , yaklaşık 1 yıl önce ilçe devlet hastanesinden il merkezine 4 ay geçici görevlendirildim. Geçici görev yolluğum hala yatırılmadığı için şikayette bulundum.cevaben ödeneklerinin olmadığını ve kendilerine önceki ev adresimin ikametini göndermemi istediler .Benim sormak istediğim geçici görev yolluğu hesaplanırken çalışılan iki hastane arası km ye göre mi yoksa ev adresinizle görevlendirildiğiniz hastane arası km mi dikkate alınıyor ? Daha Önce hiç ev adresim istenmemişti .Biraz sürüncemeye uğratma çabaları da olduğu için emin olamadım. .Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
ev adresinizle yolluk ödenmesinin bir ilgisi yok. size verilen red cevabı ile 60 gün içinde idare mahkemesine dava açmalısınız.
Kullanıcı avatarı
GastrikMukoza yazdı:
01.10.2019 - 13:40:16
HOCAM ŞUANDA DHY DEYİZ. YENİDEN MAZERET BİTTİĞİNDEN DHY KURASINA GİRDİK. YENİ DHY KURASININ TEBLİGATI YAYINLANDI. ŞUANKİ HASTANEDEN AYRILDIKTAN SONRA MI 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM GEREKİYOR ?

ŞUANDA BULUNDUĞUM HASTANE BENİ EN FAZLA NE KDR TUTABİLİR BİR DE ?

YANİ TEBLİGAT YAYINLANIR YAYINLANMAZ AYRILIP YENİ YERE 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM KURAL DEĞİL ŞUANKİ HASTANEDEN AYRILDIKTAN 15 GÜN İÇİNDE BAŞLAMAM GEREKİYOR ?
kurumunuz ayrılış yapınca 15 gün mehil müddeti kullanabilirsiniz.

Re: YOLLUK ve MEHİL MÜDDETİ ile ilgili herşey...

#4326800  gönderen blackq
 04.11.2019 - 21:35:17
Merhaba benim sorum mehil müddeti 15 gün kullanıcam ilişik kesilen gün mü ertesi gün mü başlıyor yani 22 ekimde kestim ayın 5 “inde mi 6 sında mı başlıcam tşkler
Demirci hocam merhabalar dhy ile calistigim universite hastanesinin bulundugu ilden ayni ilin 110 km uzaktaki ilcesine uzman olarak atandim mehil muddet olarak 1 gun mu verilir 15 gun mu acaba merak ettim ?
Kullanıcı avatarı
blackq yazdı:
04.11.2019 - 21:35:17
Merhaba benim sorum mehil müddeti 15 gün kullanıcam ilişik kesilen gün mü ertesi gün mü başlıyor yani 22 ekimde kestim ayın 5 “inde mi 6 sında mı başlıcam tşkler
ilişik kesilen gün başlar 15 gün süre var. 16. gün başlamakta bir sakınca yok
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drumutkck yazdı:
11.11.2019 - 19:12:04
Demirci hocam merhabalar dhy ile calistigim universite hastanesinin bulundugu ilden ayni ilin 110 km uzaktaki ilcesine uzman olarak atandim mehil muddet olarak 1 gun mu verilir 15 gun mu acaba merak ettim ?
ilçeler bütünlük arz ediyorsa 1 gün. bütünlük arz etmiyorsa 15 gün.
hocam merhaba, tusu kazandım, ismim çkys ye düşünce kaç gün içinde ayrılışı yapmam lazım, mesela 3 ay daha bulunduğum yerde çalışabilir miyim ismim çkys ye düştükten sonra
Hocam şu an aktif olarak Dhy de çalışıyorum.Calistigim yer ikametgah adresimin olduğu şehirden farklı bir şehirde.Tus u kazandığım yer ise ikametgah adresimle aynı şehirde.Ben çalıştığım yerden ayrılışımi yaptığımda 15 gün mehil muddetim olacak mı.Yani burda bakılan ikametgah adresi mi yoksa çalışılan yerin adresi mi
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107