Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 481
  • 482
  • 483
  • 484
  • 485
  • 488
dr_demirci yazdı:
07.08.2018 - 09:35:01
aysk yazdı:
03.08.2018 - 13:05:24
Hocam merhaba. Şubat tusuyla yök kadrosu asistanlığına yerleştim fakat istifa etmeyi düşünüyorum. Dhy mi tamamlamadan buraya geldiğim için istifam onaylandıktan sonra hemen sonraki dhy kurasına mı düşeceğim ?
Yök kadrosundan istifa edince eah yazılabiliyor diye biliyorum fakat puan kesintisi yine de oluyor sanırım, dilekçemi 12 ağustostan önce verirsem şubat tusunda kesintiden kurtulur muyum ?
Son sorum da eğer feragat edersem dhy de yarım bıraktığım 2B bölgesine direkt dönüşüm olur mu ve feragat ettiğimizde puan kesintisi olmayacağını söyleyenler oldu, böyle bişey mümkün müdür ?
Çok sıkıntılıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
puan kesintisi ilk tusta olur
viewtopic.php?f=28&t=91472&hilit=puan

istifa sonrası üniversite isim bildirirse atama yaparlar. eski yeriniz boş ise oraya, boş değil ise aynı ilde başka kadroya yaparlar

Sayın hocam, ben de başvuru esnasında asistanken daha sonra eylül sınavı öncesi 657 den naklen atandığım yök kadrosundan istifa ettim. Ancak ilk atamada ismim çıkmadı ve eski kadroma dönmem gerektiğine dair bir bilgi de gelmedi. Acaba bu durumu bakanlığa bildirmediğim için mustafi mi sayılırım? Sayılmayacaksam bu tus için eah ve sba kadroları yazabilir miyim?

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4322494  gönderen dr.ey
 22.10.2019 - 13:41:50
Merhaba hocam. Ben 88. DHY ile mezuniyet sonrası ilk ataması yapılan hekimlerden biriyim. İkametimin bulunduğu ildeki bir hastaneye görevlendirmem yapıldı. Fakat ben TUS’a hazırlanmak istediğim için müstafi kalmayı tercih ettim. 2020 Ağustos sınavında EAH kadrosu yazabilmek istiyorum, o sebepten atama iptalinin olabildiğince erken (Kasım ayından önce) açıklanıp 1 yıllık cezanın sınav tercihi ile kesişmemesi benim için önemliydi. 26 Eylül’deki ilk tebligatta ismim vardı ve 27 Eylül’de göreve başlamam gerekiyordu. 10 gün göreve başlamayınca otomatik olarak atamamın iptal olacağını düşündüğüm için rahattım, kontrol etme ihtiyacı dahi duymadım. Fakat 18 Ekim’de (geçtiğimiz cuma günü) atandığım hastane tarafından arandım. Göreve başlayıp başlamayacağım sorulunca başlamayacağımı ilettim ve tebligattan sonraki ilk 10 gün göreve başlamayınca atamamın otomatik olarak iptal olup olmadığını sordum. Onlar da iptal olduğunu, fakat rapor göstererek göreve başlamayı geciktirenler olduğu için bu evrakları göndermeyi ertelediklerini, önümüzdeki hafta (yani bu hafta) evrakları Sağlık Bakanlığı’na göndereceklerini ilettiler. Evrak işlerinin de 15-20 gün sürdüğünü, yani müstafiliğimin yaklaşık 2-3 hafta sonra ilan edileceğini söylediler. Bu durum beni şüpheye düşürdü, o sebepten buraya danışmak istedim. Önümüzdeki günlerde müstafiliğim ilan edildiğinde müstafilik tarihim olması gerektiği gibi Ekim ayının başındaki bir tarih olarak mı açıklanacak, yoksa Kasım ayına sarkıp benim sınavımı EAH tercihi açısından tehlikeye mi sokacak? Atandığım kurumun ifade ettiği gibi müstafilik durumunda cidden evrak işleri bu kadar süre alıyor mu, yoksa burada kurumun işleri yavaşlatması mı söz konusu? Süreci hızlandırmak için ne yapabilirim? Acil şekilde yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4322582  gönderen Drmiymaa
 22.10.2019 - 20:34:20
Müstafilik usülsüz istifa demek arkadaşım sen müstafi değilsin şu an çünkü memuriyetin hiç başlamamış.Herkes neden yanlış kullanmakta ısrar ediyor şu kavramı anlamıyorum.Gözume batıyor yahu😖

#4322649  gönderen dr.ey
 23.10.2019 - 03:33:42
Drmiymaa yazdı:Müstafilik usülsüz istifa demek arkadaşım sen müstafi değilsin şu an çünkü memuriyetin hiç başlamamış.Herkes neden yanlış kullanmakta ısrar ediyor şu kavramı anlamıyorum.Gözume batıyor yahu😖
Merak etmeyin. İstifa, müstafilik (usulsüz istifa) ve göreve hiç başlamama arasındaki farkları ve her birinin yaptırımlarını tabii ki biliyorum. Fakat hiç başlamamak kavramını kullanınca genellikle karşı tarafa derdimi anlatmak epey zorlaşıyor. Müstafilik deyince neredeyse herkes hiç başlamamayı anladığı ve aradaki ayrımı bilmediği için ben de bunu düzeltmekle uğraşmayıp insanların anladığı dilden durumu anlatıyorum.

#4322655  gönderen Drmiymaa
 23.10.2019 - 08:40:36
dr.ey yazdı:
23.10.2019 - 03:33:42
Drmiymaa yazdı:Müstafilik usülsüz istifa demek arkadaşım sen müstafi değilsin şu an çünkü memuriyetin hiç başlamamış.Herkes neden yanlış kullanmakta ısrar ediyor şu kavramı anlamıyorum.Gözume batıyor yahu😖
Merak etmeyin. İstifa, müstafilik (usulsüz istifa) ve göreve hiç başlamama arasındaki farkları ve her birinin yaptırımlarını tabii ki biliyorum. Fakat hiç başlamamak kavramını kullanınca genellikle karşı tarafa derdimi anlatmak epey zorlaşıyor. Müstafilik deyince neredeyse herkes hiç başlamamayı anladığı ve aradaki ayrımı bilmediği için ben de bunu düzeltmekle uğraşmayıp insanların anladığı dilden durumu anlatıyorum.
Mantıklı bir yaklaşım cidden 😂😆
Kullanıcı avatarı

#4322729  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 12:55:41
qazz42 yazdı:
16.10.2019 - 10:43:43
Demirci hocam
Eahda asistanken tusla uni YÖK kazansam YÖK e geciste istifa hakkı gider mi acaba
kurumlar muvafakat verip naklen atama olursa gitmez
Kullanıcı avatarı

#4322730  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 12:56:55
radiologist4 yazdı:
17.10.2019 - 18:42:42
Merhaba Demirci hocam, benimde şöyle bir sorum olacak, müstafi olmaya karar verip başlayış yapmadım fakat ikametimin olduğu ilde bana tebligat gelmiş. Müdürlüğe gittiğimde 2 ay bekleme süren uzamasın bir dilekçe yaz dediler ve bana göreve başlamayacağıma dair bir dilekçe yazdırdılar. Bu dilekçe bir sorun yaratır mı? Sonradan bakınca müstafi olanların bir dilekçe yazmalarına gerek olmadığına kanaat getirdim ama?. Sonraki memuriyet hayatımı etkiler mi? Müstafi sayılırım yine değil mi? Dilekçeyi geri çekmeli miyim ve bununla alakalı en sağlıklı bilgiye nereden ulaşabilirim, iki farklı il sağlık farklı şeyler söylüyor. Hatta usulsuz istifa etmiş sayılırsın diyen de var. Teşekkürler şimdiden özverili cevaplarınız için.
müstafilik farklı bir şey ilk mesajı okuyun. dilekçeye gerek yok göreve başlamayınca atama iptal edilir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4322731  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 12:58:19
Dr.wall yazdı:
17.10.2019 - 20:50:31
Merhaba Demirci Hocam, ben 88.dhy de askeri kadroya,(İç işleri bakanlığına bagli)görevlendirildim,istenen evrakları TESLIM ETTIM, ancak güvenlik sorusturmasi bitmediği icin henüz atamam yapilmadi. 1.Evrakları teslim ettiğim için, atamam çiktiktan sonra başlamazsam, memuriyetten istifa hakkimin bir tanesi gitmiş olur mu? 2.Eylül tusuna girdim, tercihleri yaptıktan sonra dhy atamam çikarsa ve mecburi hizmete gitmezsem, Eğitim araştırma hastanesi kazansam bile cezalı durumda mi olurum.Yanıt verirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.
atandığı yere gitmeyen 1 yıl devlet memuru olamaz. istifa hakkı azalmaz. eah hastanesi kadroları devlet memurluğu kadrolarıdır.
Kullanıcı avatarı

#4322732  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 12:59:15
prat14 yazdı:
19.10.2019 - 15:20:53
Hocam ben 1 sene önce dhyden sözleşmeli olarak istifa ettim. Bu tercih sonuçlarından sonra ne kdr sürede çkysye düşerim ve düşünce hemen başlayabilir miyim, teşekkür ederim.
süre konusunu bilmiyorum
Kullanıcı avatarı

#4322733  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 12:59:44
ugly yazdı:
21.10.2019 - 14:18:16
Merhaba Demirci Hocam, asistanlığım bitti ve yeni uzman oldum. 89.dhy kurasına mazeret bildirdim ve ret edilince çalıştığım klinikten istifa etmeye karar verdim. Kurada da tercih yapmadım. Bugün Kura işlemleri birimini aradım. istifamı şimdi verirsem tebligat yayınlandığı tarih mi yoksa istifa tarihim mi sayılır diye sordum ? Ankaradaki yetkili kişi kuranın benim gıyabımda çekileceğini, istifa etmeme gerek kalmadığını söyledi. Kura tarihi istifa tarihi gibi sayılırmış ve gitmediğim için istifa etmiş de sayılmıyormuşum. Sadece 1 yıl görev yapamıyormuşum. Ben 1 istifa hakkım gider diye düşünüyordum. Ben yanlış anlamış olabilirim diye düşünerek bir daha sordum ama aynı cevabı aldım. Bu durum ile ilgili bilginiz var mı? Bana yardımcı olur musunuz?
istifa ettiğiniz yere göre cevap değişir
Kullanıcı avatarı

#4322735  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 13:00:52
Yellowpractitioner yazdı:
22.10.2019 - 04:34:45
dr_demirci yazdı:
aysk yazdı:
03.08.2018 - 13:05:24
Hocam merhaba. Şubat tusuyla yök kadrosu asistanlığına yerleştim fakat istifa etmeyi düşünüyorum. Dhy mi tamamlamadan buraya geldiğim için istifam onaylandıktan sonra hemen sonraki dhy kurasına mı düşeceğim ?
Yök kadrosundan istifa edince eah yazılabiliyor diye biliyorum fakat puan kesintisi yine de oluyor sanırım, dilekçemi 12 ağustostan önce verirsem şubat tusunda kesintiden kurtulur muyum ?
Son sorum da eğer feragat edersem dhy de yarım bıraktığım 2B bölgesine direkt dönüşüm olur mu ve feragat ettiğimizde puan kesintisi olmayacağını söyleyenler oldu, böyle bişey mümkün müdür ?
Çok sıkıntılıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

istifa sonrası üniversite isim bildirirse atama yaparlar. eski yeriniz boş ise oraya, boş değil ise aynı ilde başka kadroya yaparlar

Sayın hocam, ben de başvuru esnasında asistanken daha sonra eylül sınavı öncesi 657 den naklen atandığım yök kadrosundan istifa ettim. Ancak ilk atamada ismim çıkmadı ve eski kadroma dönmem gerektiğine dair bir bilgi de gelmedi. Acaba bu durumu bakanlığa bildirmediğim için mustafi mi sayılırım? Sayılmayacaksam bu tus için eah ve sba kadroları yazabilir miyim?
bakanlığa üniversite bildirir. atama yapılırsa tebligat gelir. yazabilirsiniz
Kullanıcı avatarı

#4322736  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 13:02:32
dr.ey yazdı:
22.10.2019 - 13:41:50
Merhaba hocam. Ben 88. DHY ile mezuniyet sonrası ilk ataması yapılan hekimlerden biriyim. İkametimin bulunduğu ildeki bir hastaneye görevlendirmem yapıldı. Fakat ben TUS’a hazırlanmak istediğim için müstafi kalmayı tercih ettim. 2020 Ağustos sınavında EAH kadrosu yazabilmek istiyorum, o sebepten atama iptalinin olabildiğince erken (Kasım ayından önce) açıklanıp 1 yıllık cezanın sınav tercihi ile kesişmemesi benim için önemliydi. 26 Eylül’deki ilk tebligatta ismim vardı ve 27 Eylül’de göreve başlamam gerekiyordu. 10 gün göreve başlamayınca otomatik olarak atamamın iptal olacağını düşündüğüm için rahattım, kontrol etme ihtiyacı dahi duymadım. Fakat 18 Ekim’de (geçtiğimiz cuma günü) atandığım hastane tarafından arandım. Göreve başlayıp başlamayacağım sorulunca başlamayacağımı ilettim ve tebligattan sonraki ilk 10 gün göreve başlamayınca atamamın otomatik olarak iptal olup olmadığını sordum. Onlar da iptal olduğunu, fakat rapor göstererek göreve başlamayı geciktirenler olduğu için bu evrakları göndermeyi ertelediklerini, önümüzdeki hafta (yani bu hafta) evrakları Sağlık Bakanlığı’na göndereceklerini ilettiler. Evrak işlerinin de 15-20 gün sürdüğünü, yani müstafiliğimin yaklaşık 2-3 hafta sonra ilan edileceğini söylediler. Bu durum beni şüpheye düşürdü, o sebepten buraya danışmak istedim. Önümüzdeki günlerde müstafiliğim ilan edildiğinde müstafilik tarihim olması gerektiği gibi Ekim ayının başındaki bir tarih olarak mı açıklanacak, yoksa Kasım ayına sarkıp benim sınavımı EAH tercihi açısından tehlikeye mi sokacak? Atandığım kurumun ifade ettiği gibi müstafilik durumunda cidden evrak işleri bu kadar süre alıyor mu, yoksa burada kurumun işleri yavaşlatması mı söz konusu? Süreci hızlandırmak için ne yapabilirim? Acil şekilde yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.
müsafilik farklı bir şey ilk mesajı okuyun. göreve başlamayanlar ilan edilmez. tebligat tarihinden ceza başlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_demirci yazdı:
dr_demirci yazdı:

Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama üniversiteyi aradım ve bana sba kadrosunun istifasını bildiririm yökü bildirmem dedi. Sağlık bakanlığını aradım Ösymye spr dedi. Ösymyi aradım tercih yapabilir miyim bu durumda diye bizimle alakalı değil yökü ara dedi. Yökü aradım yök benimle alakalı değil tıpta uzmanlık kuruluna sor dedi. Tuku aradım biz bunlara bakmıyoruz dedi. En son sağlık bakanlığı dhy atama birimine yazılı her dahilisinden aradım kimse açmıyor. Üniversitem de ben yökü bildirmek zorunda değilim diyor. Gerçekten zor durumda kaldım. Eah tercihim gelirse bir sorun çıkmaz bu durumda değil mi kimse bana madem üniversiten bildirmedi sen dilekçe verseydin demez?
Kullanıcı avatarı

#4322806  gönderen dr_demirci
 23.10.2019 - 15:29:17
23.10.2019 - 15:19:54
dr_demirci yazdı:

Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama üniversiteyi aradım ve bana sba kadrosunun istifasını bildiririm yökü bildirmem dedi. Sağlık bakanlığını aradım Ösymye spr dedi. Ösymyi aradım tercih yapabilir miyim bu durumda diye bizimle alakalı değil yökü ara dedi. Yökü aradım yök benimle alakalı değil tıpta uzmanlık kuruluna sor dedi. Tuku aradım biz bunlara bakmıyoruz dedi. En son sağlık bakanlığı dhy atama birimine yazılı her dahilisinden aradım kimse açmıyor. Üniversitem de ben yökü bildirmek zorunda değilim diyor. Gerçekten zor durumda kaldım. Eah tercihim gelirse bir sorun çıkmaz bu durumda değil mi kimse bana madem üniversiten bildirmedi sen dilekçe verseydin demez?
Üniversite bildirmediyse yazabilirsiniz
dr_demirci yazdı:
23.10.2019 - 15:29:17
23.10.2019 - 15:19:54
dr_demirci yazdı:

Üniversite bildirmediyse yazabilirsiniz
Teşekkür ederim sabrınız ve bilgileriniz için.
  • 1
  • 481
  • 482
  • 483
  • 484
  • 485
  • 488