Cuma , Kasım 15 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 479
  • 480
  • 481
  • 482
  • 483
  • 488
Kullanıcı avatarı

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4318577  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:08:33
Dr_Doktor_Dr yazdı:
04.10.2019 - 20:04:06
İyi günler Demirci hocam. 2 gün önce 88.dhy ile atandığım hastaneye evraklarımı verdim ve girişim yapıldı.
Bugün ise başhekime gidip usulüne uygun istifa etmek istediğimi söyledim.Başhekimde ben istifanı kabul ederim ama usulüne uygun olması için 1 ay bekleme zorunluluğu var dedi.Personel birimide aynı şekilde dilekçemi verdiğimde dilekçeyi il sağlık müdürlüğüne gönderdiklerini ve ordan onaylandıktan sonra 1 aylık görev süremin dolmasıyla beraber usülüne uygun istifa etmiş olacağımı söylediler.sormak istediklerim şunlar hocam
1) 657 nin 94. Maddesinde ...veya çekilme isteğinin kabulune kadar göreve devam eder diyor buradaki kabul eden kişi başhekim mi il sağlık müdürlüğü mü ?
2)Eğer il sağlık müdürlüğü ise dilekçemi verdikten sonra 10 günde istifam kabul edilirse benim çalışma günümü 1 aya tamamlama zorunluluğum var mı ?
Teşekkürler
sağlık müdürlüğü karar verir. kabul edilirse görevden ayrılabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı

#4318578  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:09:21
doceb yazdı:
05.10.2019 - 00:04:50
657 den istifa edip acıktan atamaya katılmak için bi süre kısıtlaması var mı
ceza süresi bitimine 1 ay kala başvurulabilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4318579  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:10:43
Dr_Doktor_Dr yazdı:
06.10.2019 - 14:10:43
GastrikMukoza yazdı:
06.10.2019 - 13:44:40
Dr_Doktor_Dr yazdı:
04.10.2019 - 20:04:06
İyi günler Demirci hocam. 2 gün önce 88.dhy ile atandığım hastaneye evraklarımı verdim ve girişim yapıldı.
Bugün ise başhekime gidip usulüne uygun istifa etmek istediğimi söyledim.Başhekimde ben istifanı kabul ederim ama usulüne uygun olması için 1 ay bekleme zorunluluğu var dedi.Personel birimide aynı şekilde dilekçemi verdiğimde dilekçeyi il sağlık müdürlüğüne gönderdiklerini ve ordan onaylandıktan sonra 1 aylık görev süremin dolmasıyla beraber usülüne uygun istifa etmiş olacağımı söylediler.sormak istediklerim şunlar hocam
1) 657 nin 94. Maddesinde ...veya çekilme isteğinin kabulune kadar göreve devam eder diyor buradaki kabul eden kişi başhekim mi il sağlık müdürlüğü mü ?
2)Eğer il sağlık müdürlüğü ise dilekçemi verdikten sonra 10 günde istifam kabul edilirse benim çalışma günümü 1 aya tamamlama zorunluluğum var mı ?
Teşekkürler
İSTİFA ETTİKTEN SONRA BAŞHEKİM UYGUN GÖRÜRSE BİR AY BEKLEMEDEN BEKLEMENE GEREK KALMADAN ANINDA AYRILIŞINI YAPABİLİR (BİR AY BEKLETME ZORUNLULUĞU YOK DİYE BİLİYORUM USULUNE UYGUN OLMASI İÇİN EĞER BAŞHEKİM İSTİFANA CEVAP VERMEZSE BİR AY SONRA DİREKT AYRILABİLİRSİN BİR DAHA DİLEKÇE VERİP O AYRI BİŞİ, BAŞHEKİM SİZİ KANDIRMIŞ OLABİLİR İŞGÜZARLIK OLABİLİR BAŞHEKİM KABUL EDERSE ANINDA AYRILABLRSN)

Demirci hocam cevap verse daha iyi olur
Hocam başhekim benim verdiğim dilekçenin altına imzasını attı kaşesini bastı "ben onaylıyorum dilekçeni ama bu şekilde olursa usülsüz oluyor usülüne uygun olması için benim bildiğim 1 ay beklemen gerekiyor, ben onaylarım ama gerisi sizin kararınız" dedi
Başhekimin istifa dilekçemin altına imza atıp kaşelemesi usulüne uygun olması için yeterli mi. Başka bir prosedürü var mı ?
Teşekkürler
başhekimin herhangi bir yetkisi yok. sağlık müdürlüğü ve valilik karar verir
Kullanıcı avatarı

#4318580  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:11:43
Alice in Wonderland yazdı:
06.10.2019 - 15:50:06
88 ile tebligatım geldi göreve başlamayacagım. Şubat tusu ile eah ve sağlık bakanlıgı adına tıp fakültesi kontenjanlarını yazabilir miyim teşekkürler
sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde cezası bitecek olanların ataması yapılır.
Kullanıcı avatarı

#4318582  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:12:59
oguzhantzl yazdı:
07.10.2019 - 05:14:04
Merhabalar demirci hocam
ben DHY tamamlamadan istifa ettim ve tusla üniversite yök kadrosunda asistanlığa başladım
şimdi istifa etsem
1.forumdan daha önce okuduğum kadarıyla 3 adet olan istifa hakkımdan 1 tanesi gitmiyor değil mi?
2.asistanlıktan feragat etmekle istifa etmek arasında benim için fark olmuyor? çünkü feragat etsem dönebilecğeim eski görev yerim yok.
3.üniversite ismimi sağlık bakalığına bildirirse, dhy mi tamamlamadığım için açıktan atama kurasına mı gireceğim? yoksa eski görev yerim ya da aynı şehirde olan benzer bir yere mi dönerim
4.anladığım kadarıyla yök istifasında usulüne uygun olma olmama gibi bir durum olmuyor. dilekçeyi verdikten sonra direk ayrılabiliyoruz doğru mudur?
üniversiteden istifa etmenin herhangi bir yaptırımı yok. bakanlığa başvurup dhy kurası ile atamanız olur.
Kullanıcı avatarı

#4318585  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:14:43
otopsici yazdı:
07.10.2019 - 08:57:30
oguzhantzl yazdı:
07.10.2019 - 05:14:04
Merhabalar demirci hocam
ben DHY tamamlamadan istifa ettim ve tusla üniversite yök kadrosunda asistanlığa başladım
şimdi istifa etsem
1.forumdan daha önce okuduğum kadarıyla 3 adet olan istifa hakkımdan 1 tanesi gitmiyor değil mi?
2.asistanlıktan feragat etmekle istifa etmek arasında benim için fark olmuyor? çünkü feragat etsem dönebilecğeim eski görev yerim yok.
3.üniversite ismimi sağlık bakalığına bildirirse, dhy mi tamamlamadığım için açıktan atama kurasına mı gireceğim? yoksa eski görev yerim ya da aynı şehirde olan benzer bir yere mi dönerim
4.anladığım kadarıyla yök istifasında usulüne uygun olma olmama gibi bir durum olmuyor. dilekçeyi verdikten sonra direk ayrılabiliyoruz doğru mudur?
Bu soruları bende merak ettim alıntılayayım, birde şu soruyu ekleyeyim dhy ile atandığımız dönem öncesi veya sonrası üniversitede tıp dışı bir fakültede doktora programına başlasak aynı şekilde dhy zorunluluğu geçici olarak kalkar mı, tıp dışı doktoradan istifa istifa hakkı sayısını azaltır mı?
doktora yapmak mecburi hizmette herhangi bir hak sağlamaz. doktora yapanlara devlet memurluğu verilmiyor.
Kullanıcı avatarı

#4318589  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:15:36
buraxxx yazdı:
08.10.2019 - 17:43:48
Demirci hocam merhaba.Ben istifa vermek için il sağlık müdürlüğüyle görüştüm.Oradan verdikleri bilgiye göre dilekçeyi sadece başhekim değil bize de verebilirsiniz dediler bu şekilde bir sıkıntı olur mu? Bir de şunu sormak istiyorum istifa dilekçenizi hemen kabul edebiliriz ama edersek usulsüz istifa olur, 1 ay bekleyip de kabul edersek usulüne uygun istifa olur dediler.Bu ne derece doğru bilgi alabilirmiyim? İstifa sonrası usulüne uygun olup olmadığını nereden teyit edebiliyoruz?
her türlü dilekçe ilk amire verilir. ilk mesajda istifa prosedürünü ayrıntılı anlattım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4318593  gönderen dr_demirci
 09.10.2019 - 20:17:38
drcoxX yazdı:
09.10.2019 - 19:50:54
Demirci hocam saygılar, size biraz ayrıntı bir soru soracağım. Eşim sağlık bakanlığı adına üniversite de eğitim görmekte, 657 de dahil istifa etmeyi ve tekrar tusa girmeyi düşünüyor.
Çok detaylı bir araştırma ve yönetmelik okuma işine giriştim. Tam olarak aydınlanamadım. Kurumlardaki personellerin dedikleri arasında uyuşmazlık var.

Eşimin amacı yök kadrosu olan bir temel bilimler bölümüne geçmek (2. istifası olacağı için sba kadrosu kesinlikle düşünmüyoruz), istifa sonrası borcun azami 5 yıla kadar taksitlendirilebileceğini strateji geliştirme daire başkanlığının bu konuyla ilgili yazısında okudum.
Taksitlendirmeyi kimin yapacağını sorduğumda borcun boyutuna göre değişeceğini ancak yaklaşık 300.000 küsür tlye kadar olan borçlarda tahmini olarak il sağlık müdürünün taksit miktarını belirleyeceğini belirtti İl Sağlık Müdürlüğünde' ki personel. Bu taksitlendirmenin insiyatif altında olduğunu söyledi. Bu konuda sizin farklı bir bilginiz var mı acaba?

2. ve daha önemli olarakta , Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi başkanlığıyla konuşup, istifa sonrası Tus ile Yök kadrosuna yerleşilirse, taksitlendirilmiş borcun kalan kısmını ödeyip ödemeyeceğimizi sordum. Ki mevcut halde yürürlüğü olan yüklenme senedi üstyazısı 11. maddesi Taksitli Tahsilat Devam Ederken tekrar göreve başlayanlar bölümünde .....ilgililer taksitli tahsilat devam ederken atama kurasına başvurmakta ve Bakanlık veya bağlı kuruluşlarda hizmete başlamaktadır..... 1_)Personelin göreve başladıkları tarihe kadar olan taksitlerinin tahsilatı yapılacak. 2_)Göreve başladıktan günden sonraya ilişkin geriye kalan taksitlerin tahsilatından vazgeçilecek. 3_)..özeti ilgililerin ödedikleri paralar geri iade edilmeyecektir... şeklinde maddeler bulunmaktadır.
Strateji geliştirme başkanlığı' na tekrar bir yök kadrosunda açıktan atama şeklinde eğitime başlanması durumunda taksitlerin durumunu sorduğumda(üst yazıda bakanlık ve bağlı kuruluşlarda yazmakta ve eğitim hakkıyla yök kadrosu kazanımı noktası verilen örnekte açık olarak belirtilmemekte), benzer durumun az yaşandığı ancak yazının yazılış amacıyla uyumlu olması nedeniyle tekrar bir hizmet taahütü imzalanması karşılığında maddelerin geçerli olacağını düşündüklerini ve sorulursa bu yönde görüş belirteceklerini öğrendim.
Sonrasında il sağlık müdürlüğüyle konuştum ödeme konusunu oradaki personelden, mazeretsiz geçiş hakkı dahil geçişlerde özlük hakları bakanlıktan gideceği için sözleşmenin ihlal olacağı ve gerekli tazminatın talep edileceğini öğrendim. Bu nedenle diğer istifa sonrası yök başlangıcı konusunu sormadım bile.
Sizin bu konusundaki görüşünüz ne yöndedir acaba ve pratikte nasıl bir uygulamayla karşılaşırız, uygulayıcı il sağlık müdürlüğü olacak tam emin olmamakla birlikte.
Ben kendi adıma geliştirme daire başkanlığının söylediğinin üstyazıyla paralellik göstermesi nedeniyle daha doğru olduğunu düşünüyor ve umuyorum.
İl sağlık müdürlüğü açısından ise fikrin doğru olmadığını düşünmemin nedeni üstyazı da açık açık sba' dan yök kadrosuna mazeretsiz geçişin bir kereye mahsus olmak üzere mümkün olabileceğinin yazması, diğer konuyla ilgili durumunda benzer olduğunu düşünmekteyim.

Cevap verebilirseniz çok sevinirim, saygılarımla.
bu senetler ve geri ödemeleri ile ilgili herhangi bir bilgim yok. üzgünüm
Kullanıcı avatarı

#4318757  gönderen doceb
 10.10.2019 - 12:10:34
dr_demirci yazdı:
doceb yazdı:
Dhy bitirmiş biri için de ceza var mı asıstanlıktan feragat edıp c grubu bı ile 6ay once atandım ve memnun degılım

#4318768  gönderen yalcinyerhan
 10.10.2019 - 12:25:37
Up
En son yalcinyerhan tarafından 10.10.2019 - 12:46:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#4318907  gönderen dr_demirci
 10.10.2019 - 22:17:48
doceb yazdı:
10.10.2019 - 12:10:34
dr_demirci yazdı:
doceb yazdı:
Dhy bitirmiş biri için de ceza var mı asıstanlıktan feragat edıp c grubu bı ile 6ay once atandım ve memnun degılım
ilk mesajda ceza süreleri yazıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4318908  gönderen dr_demirci
 10.10.2019 - 22:18:27
Dryatahan yazdı:
10.10.2019 - 12:43:14
Halen yök kadrosunda asistanım 3. Açıktan atamaya başvurmak istiyorum istifa etsem yetişir mi hocam nasıl bir yol izlemeliyim saygılar
ilan metninde engel bir durum belirtilmezse başvurabilirsiniz

#4318910  gönderen buraxxx
 10.10.2019 - 22:26:14
Demirci hocam usulüne uygun istifa için il sağlık ve valilik karar verir demişiniz.Acaba valilik ayrıyeten kabul edebilir mi yoksa beraber mi karar veriyorlar?Yani valilik il sağlık onay vermese dahi kabul edebilir mi bunu?
Kullanıcı avatarı

#4318921  gönderen dr_demirci
 10.10.2019 - 22:49:05
buraxxx yazdı:
10.10.2019 - 22:26:14
Demirci hocam usulüne uygun istifa için il sağlık ve valilik karar verir demişiniz.Acaba valilik ayrıyeten kabul edebilir mi yoksa beraber mi karar veriyorlar?Yani valilik il sağlık onay vermese dahi kabul edebilir mi bunu?
hayır. valilik müdürlüğün kararını onaylar
  • 1
  • 479
  • 480
  • 481
  • 482
  • 483
  • 488