479. sayfa (Toplam 487 sayfa)

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:26.09.2019 - 21:57:24
gönderen dr_demirci
sibel1313 yazdı:
25.09.2019 - 22:50:19
dr_demirci yazdı:
25.09.2019 - 22:15:35
sibel1313 yazdı:
25.09.2019 - 19:04:20
Hocam iyi günler. Benim mezuniyet sonrası ilk atamam 2019 mart ortası geldi 15 gün içinde başlangıç yapmadım. Fakat atama iptaline ilişkin yazı kayıtlı adresime il sağlık müdürlüğünden yaklaşık bir ay önce 2019 ağustos ayında geldi. TUS’ta Sağlık Bakanlığı’nın açtığı kadrolara 1 yıl boyunca yerleşememe cezam 2020 mart sonu mu; yoksa kararın çıktığı tarihin 1 yıl sonrası olan 2020 ağustos ayı itibari ile mi bitecek o konuda bir tereddüt yaşamaktayım. Şimdiden teşekkürler
tebligat tarihince başlar
Emin olmak için tekrar soracağım kusura bakmayın tebligatımın geldiği mart ortasından itibaren 1 yıl cezalıyım doğru mudur? Çünkü cezanın bitimi tıpta uzmanlık sınavından itibariyle 3 ay içerisinde gerçekleşirse Şubat 2020 sınavında SBA kadrosu yazabilme hakkına sahip olacağım diye biliyorum?
bakanlık tebligat tarihinden başlattıklarını söylüyor. hesap işlerine karışmıyorum sadece mevzuat bilgisi verebilirim

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:26.09.2019 - 22:50:05
gönderen Seyfionur
Hocam sba kadrosunda olanlar 4 yıl sonra mı 2 yıl sonra mi ydus a girmeye hak kazanıcak

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:27.09.2019 - 09:53:09
gönderen aea61
İyi günler pratisyen hekim olarak 657ye geçmeksizin sözleşmeliden usulüne uygun istifa edersem şubat tusunda eah yazabilmek için yine ekim 20de mi dilekçemi vermem gerekiyor yoksa herhangi bir tarih kısıtlaması olmaksızın (örneğin ocak 20de istifa etsem dahi) eah kadrosu yazabiliyor muyum ? Teşekkürler şimdiden

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:27.09.2019 - 10:02:46
gönderen Ortorinda2134
Aea61
İstifa ettiğin günden itibaren hesapla. Tustan sonraki 3. Aya kadar 6 ayı geçiyosa yazabilirsin. Ama 657 için böyle. Sen 4924ten edersen bi sıkıntı yok. Yazarsın

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:29.09.2019 - 22:17:20
gönderen dr_demirci
aea61 yazdı:
27.09.2019 - 09:53:09
İyi günler pratisyen hekim olarak 657ye geçmeksizin sözleşmeliden usulüne uygun istifa edersem şubat tusunda eah yazabilmek için yine ekim 20de mi dilekçemi vermem gerekiyor yoksa herhangi bir tarih kısıtlaması olmaksızın (örneğin ocak 20de istifa etsem dahi) eah kadrosu yazabiliyor muyum ? Teşekkürler şimdiden
sözleşmeliden istifa etmenin memurlukla ilgili bir cezası yok

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:30.09.2019 - 17:26:41
gönderen melekce
Merhaba, üniversite sba kadrosundan istifa etme durumunda, dhy deki eski yerimize dönüyoruz ya. Kaç tane ve nerelere dilekçe yazmalıyız? Dhy deki hastaneye de dilekçe yazmak gerekli mi? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:01.10.2019 - 10:01:49
gönderen Ortorinda2134
Dhy yerine gidip oranım başhekimliğne hitaben dilekçe yazıcaksın. Feragat dilekçesi yazman yetrli. Sonra bakanlığa dilekçe yazıcaksın. İstifa etmeden halledebilirsin.

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEYı

MesajGönderilme zamanı:01.10.2019 - 12:46:16
gönderen GastrikMukoza
Demirci hocam. Ben dhy deyim mazeretim bittiği için yeniden dhy ile atandım. Yeni atandığım yere hiç gitmezsem ne olur totalde 3 olan istifa hakkımdan gider mi .

Siz bu soruya başlıkta madde 63 ilk sayfada örnek göstermişsiniz.

Madde 63 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK-2/1 md.)
(Değişik: 12/5/1982 - 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunla- rın belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.
Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamı- yanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

Son cümle memuriyetten çekilmiş sayılırlar diyor
Totalde 3 olan haktan gidecek demek midir

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:02.10.2019 - 15:36:59
gönderen GastrikMukoza
dr_demirci yazdı:
17.09.2019 - 21:23:41
GastrikMukoza yazdı:
17.09.2019 - 17:19:49
Şuanda dhy deyim. Tebligat yayınlanınca farklı ilde olduğundan 15 gün içinde herhangi bir zaman ayrılıp oraya en geç 15. Gün başlamam gerekiyormuş. Ben hiç yeni yere başlamak istemiyorum istifa hakkım gitmemesi için. Bu durumda : şuan bulunduğum yerden tebligat yayınlanınca ayrılış yapıp yeni yere hiç gitmicem olay budur dimi bu ne müstafi ne istifa başka bir ad. Bu durumun öleyse bir yıl memuriyet olamama dışında bir cezası yok ? Şuan bulunduğum yerden mutlaka ayrılmam da lazım tebligat yayınlanınca ama oraya hiç gitmicem öleyse. Doğru anladım sanırım?
Teşekkürlerr
memuriyetten izinsiz ayrıldığınız için müstafi olursunuz.
Hocam bakanlık da müstafi olursunuz dedi sizin gibi. şuanda halihazırda dhy de olduğunuz için dedi.
peki müstafi olunca da istifa hakkı gidiyor demi ?

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:02.10.2019 - 17:26:22
gönderen MDAD
Merhabalar hocam. Şu anda bir devlet hastanesinde pratisyen hekimim. 30 Eylül tarihinde istifa dilekçemi kuruma verdim. Kurum usule uygun olması için istifam onaylandıktan sonra 1 ay daha çalışmam gerektiğini söylüyor. Gerçekten onay sonrası 1 ay daha mı çalışmam gerekiyor? Şubat 2020 tusuna hazırlanıyorum. Son istifa tarihinin 20 Ekim 2019 olduğunu öğrendim. Acaba bu tarih kurumdan ayrılış yapmam gereken tarih mi yoksa dilekçeyi vermem gereken tarih miydi? Tedirgin bir bekleyiş içerisindeyim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:02.10.2019 - 18:55:29
gönderen sefu9
demirci hocam merhaba. ben 88. dhy ile acile atandım. eylülün 26 sında tebligat çıktı. 27 sinde başlangıç yapıp aynı gün istifa dilekçemi verdim. dilekçemde “usulüne uygun olarak istifa etmek istiyorum” şeklinde belirttim.

ancak bugün 1 ay beklememe kararı aldım. usulsüz olarak istifa etmek istiyorum. dilekçemde “usulüne uygun” şeklinde belirttiğim için şimdi tekrar dilekçe mi yazmam gerekli? usulsüz istifa için ayrı bir dilekçe örneği var mı? yoksa dilekçe yazmadan sicil birimine gidip ayrılış işlemlerini mi yapmam gerekiyor? ya da hastaneye hiç uğramamalı mıyım? nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmek istiyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:02.10.2019 - 23:56:20
gönderen dgncan777
1 ekimde tebligat alan bir kişi hangi tarihte müstafi olmuş olur?15 gün müddet+10 gün işe gitmemek mi yoksa 15 gün müddetin sonunda işe başlamaz ise direk müstafi mi?

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:03.10.2019 - 22:43:05
gönderen dr_demirci
melekce yazdı:
30.09.2019 - 17:26:41
Merhaba, üniversite sba kadrosundan istifa etme durumunda, dhy deki eski yerimize dönüyoruz ya. Kaç tane ve nerelere dilekçe yazmalıyız? Dhy deki hastaneye de dilekçe yazmak gerekli mi? Yardımcı olursanız sevinirim :)
kadronuzun olduğu yerdeki amire dilekçe verin

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEYı

MesajGönderilme zamanı:03.10.2019 - 22:43:56
gönderen dr_demirci
GastrikMukoza yazdı:
01.10.2019 - 12:46:16
Demirci hocam. Ben dhy deyim mazeretim bittiği için yeniden dhy ile atandım. Yeni atandığım yere hiç gitmezsem ne olur totalde 3 olan istifa hakkımdan gider mi .

Siz bu soruya başlıkta madde 63 ilk sayfada örnek göstermişsiniz.

Madde 63 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK-2/1 md.)
(Değişik: 12/5/1982 - 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunla- rın belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.
Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamı- yanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

Son cümle memuriyetten çekilmiş sayılırlar diyor
Totalde 3 olan haktan gidecek demek midir
evet

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

MesajGönderilme zamanı:03.10.2019 - 22:45:27
gönderen dr_demirci
MDAD yazdı:
02.10.2019 - 17:26:22
Merhabalar hocam. Şu anda bir devlet hastanesinde pratisyen hekimim. 30 Eylül tarihinde istifa dilekçemi kuruma verdim. Kurum usule uygun olması için istifam onaylandıktan sonra 1 ay daha çalışmam gerektiğini söylüyor. Gerçekten onay sonrası 1 ay daha mı çalışmam gerekiyor? Şubat 2020 tusuna hazırlanıyorum. Son istifa tarihinin 20 Ekim 2019 olduğunu öğrendim. Acaba bu tarih kurumdan ayrılış yapmam gereken tarih mi yoksa dilekçeyi vermem gereken tarih miydi? Tedirgin bir bekleyiş içerisindeyim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
istifa tarihi görevden ayrıldığınız tarihtir. ilk mesajda istifa prosedürü anlatılıyor